dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Oświetlenie

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Władysław Szyc

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-685
    Posty
    2

    Domyślnie Oświetlenie

    Witam,
    Niedawno zakończyłem remont mam powypuszczane kable gdzie mniej więcej maja być lampy i świetliki itp i szukam czegoś zjawiskowego jeśli chodzi o oświetlenie. ( Mam już zamontowany kominek elektryczny który bardzo dobrze imituje prawdziwy ogień ). Czy może ktoś coś polecić, jakąś rzetelną firmę lub stronę z takimi instalacjami ?? Chciałbym, żeby zrobili mi jakiś projekt

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Jeśli po hasłem "zjawiskowe" kryje się energooszczędność ( w końcu w takim dziale piszesz) to jako źródło światła proponuję przyjrzeć się LEDom AR111. Tutaj troszkę info u kolegi z forum: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6401372
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    17jan

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władysław Szyc Zobacz post
    Witam,
    Niedawno zakończyłem remont mam powypuszczane kable gdzie mniej więcej maja być lampy i świetliki itp i szukam czegoś zjawiskowego jeśli chodzi o oświetlenie. ( Mam już zamontowany kominek elektryczny który bardzo dobrze imituje prawdziwy ogień ). Czy może ktoś coś polecić, jakąś rzetelną firmę lub stronę z takimi instalacjami ?? Chciałbym, żeby zrobili mi jakiś projekt
    Witaj, trochę późno chcesz wzory oświetleń jak masz już wypuszczone przewody elektr., ale możesz swoją instalację adoptować do podpatrzonych wzorów.Podrzucam Ci dwie strony z wzorami oświetleń pomieszczeń. Jest jeden problem bo to są strony niemieckie i w języku niemieckim. W jednej ze stron są pokazane oświetlenia do rożnych obiektów nawet sakralnych. Mam nadzieje, że po przejrzeniu powyższych stron zweryfikujesz swoje spojrzenie na oświetlenie wnętrz.

    Pozdrawiam
    janek

    https://prediger.de/showrooms/lichtraum.html
    http://www.licht-im-raum.de/de/proje...html?pos=33.85

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony