dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RoMax77

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-149
    Posty
    11

    Domyślnie

    Już prawie gotowy domek, mam nadzieję, że w tym roku jeszcze przeprowadzka.

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Domypolne

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-150
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Buduję dom, a raczej buduje wykonawca dom szkieletowy 10 na 11 m u podstawy. 200 m kw powierzchni całkowitej. Ocieplony 15 styropian i zachodnia strona 20 cm. Ogrzewanie piec kondensacyjny Vaillant Ecotec plus w z kominka na poddaszu. Zapraszam do dziennika.

  3. #23
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domypolne Zobacz post
    B z kominka na poddaszu. .
    Kominek na poddaszu ?
    Jaka jest długość komina od przyłącza do wylotu spalin ?
    Darek B

  4. #24

    Domyślnie

    w domach szkieletowych nie powinno sie styropianu z zewnatrz liczyc do ocieplenia. jest on raczej potrzebny tylko jako nosnik pod tynk

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakuboski Zobacz post
    w domach szkieletowych nie powinno sie styropianu z zewnatrz liczyc do ocieplenia. jest on raczej potrzebny tylko jako nosnik pod tynk
    Czyli wg Ciebie bez znaczenia czy damy 5cm białego, czy 20cm grafitowego??
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian85 Zobacz post
    Czyli wg Ciebie bez znaczenia czy damy 5cm białego, czy 20cm grafitowego??
    Człowieku w domach kanadyjskich/szkieletowych stosować można tylko i wyłącznie styropian ryflowany lub zwykły na listwach żeby zachować między styropianem a wiatroizolacją pustkę powietrza niezbędna do wentylacji całej ściany. Więc jaki bys nie zastosował styropian czy 5cm czy też 20cm to i tak pod nim bedzie wpadało zimne powietrze. znajdz sobie w internecie zdjecia termowizyjne sciany domu szkieletowego ocieplonego styropianem ryflowanym i wełną a zobaczysz jaka jest różnica. Jeżeli więc chodzi o ocieplenie szkieletora to tylko wełna.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Nie jest tak do końca.

    Są technologie pozwalające zastosować styropian bez zbędnej wentylacji w dociepleniu.
    Ja tak mam w moim domu i to działa bo domu prawie nie trzeba zimą ogrzewać

  8. #28

    Domyślnie

    Opisz mi proszę tę technologie lub napisz przekrój ściany zewnętrznej

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    Cytat Napisał escone Zobacz post
    Nie jest tak do końca.

    Są technologie pozwalające zastosować styropian bez zbędnej wentylacji w dociepleniu.
    Ja tak mam w moim domu i to działa bo domu prawie nie trzeba zimą ogrzewać
    od jak dawna tak masz i czy robiłeś odkrywkę po 5 latach?

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wlade

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    101

    Domyślnie

    Przekrój:
    tynk, styropian 10 cm, płyta farmacel, konstrukcja z 15 cm belek z wypełnieniem watą, osb, płyta g-k. Mam taki dom od 17 miesięcy- nic się nie dzieje. Widziałem odkrywkę w ścianie zewnętrznej takiego domu po 4 latach - bez najmniejszych zmian- czyli można


    oczywiście zapomnialem o foli, która jest między wata a płytą osb
    Ostatnio edytowane przez Wlade ; 04-09-2014 o 10:07

  11. #31

    Domyślnie

    A gdzie folia paroizolacyjna od wewnątrz? Nie wiem jak to może funkcjonować dobrze na dłuższą mete chyba że mi wytłumaczysz.

    Ja to rozumuje tak:

    Wilgoć z wnętrza poprzez dyfuzje swobodnie przeniknie przez płytę gk następnie przez osb która tez jest paro przepuszczalna dostanie się do wełny, wełna naciągnie wilgoć i razem z płytą fermacel wilgoć nie będzie miała jak się przedostać na zewnątrz ponieważ zatrzyma się na nieparoprzepuszczalnym styropianie zamknięta wilgoć spowoduje zagrzybienie konstrukcji możne nie za 2 lub 5 lub 8 lat ale kiedyś to nastąpi a wtedy pojawi się nieprzyjemny zapach insekty i twój temat na forum co robić

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    Może zapomniał napisać o foli , bo każdy ją stosuje. Mój przekrój: od zewn: styropian grafit 15cm,wiatroizolacja,OSB3,15cm wełna,folia paroizolacyjna,5cm wełny w dodatkowym ruszczie, płyta k-g. W pomieszczeniach mokrych zielona płyta k-g + uszczelnienie gumą w płynie

    i powiedz mi którędy ma wilgoć się dostać? skoro buduje sie szczelny termos
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian85 Zobacz post
    Może zapomniał napisać o foli , bo każdy ją stosuje. Mój przekrój: od zewn: styropian grafit 15cm,wiatroizolacja,OSB3,15cm wełna,folia paroizolacyjna,5cm wełny w dodatkowym ruszczie, płyta k-g. W pomieszczeniach mokrych zielona płyta k-g + uszczelnienie gumą w płynie

    Paroizolacja powinna być zaraz pod płyta gk

    i powiedz mi którędy ma wilgoć się dostać? skoro buduje sie szczelny termos
    Wilgoć przedostaje sie poprzez drobne nieszczelności oraz tam gdzie folia musiała zostać przerwana np otwory gniazdek , włączników, przepusty rur i przewodów

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    jak ma dodatkowy ruszt wewnętrzny to niby tych przerw nie ma. Właśnie się zastanawiam nad styro, może by mi nieco kosmiczny rachunek za budowę obniżył . Też 15 cm.
    Ale znowu - chytry dwa razy traci…

  15. #35

    Domyślnie

    I dopiero na tym ruszcie wewnętrznym przed położeniem płyty gk powinna być naklejona folia paroizolacyjna. Dodatkowym plusem wełny jest to że jest niepalna w porównaniu do styropianu.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakuboski Zobacz post
    I dopiero na tym ruszcie wewnętrznym przed położeniem płyty gk powinna być naklejona folia paroizolacyjna. Dodatkowym plusem wełny jest to że jest niepalna w porównaniu do styropianu.
    Paroizolacja może być przykryta wełną do 30% grubości izolacji termicznej.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakuboski Zobacz post
    Opisz mi proszę tę technologie lub napisz przekrój ściany zewnętrznej
    Podaję przekrój ściany od zewnątrz:

    Tynk
    Klej:
    -biały
    -szary
    Siatka
    Styropian gładki 10cm
    Mata drenażowa
    Membrana wiatroizolacyjna
    Płyta OSB 12mm
    Konstrukcja szkieletowa z wełną (139/39mm Drewno suszone komorowo nieimpregnowane STORA Enso)
    Folia paroizolacyjna szczelna (tzn ciągła również przy łączeniach ścian zewnętrznych z wewnętrznymi)
    Płyta KG

    Dodam jeszcze fakt iż, wokół otworów okiennych zastosowane są uszczelki zabezpieczające przed przeciekaniem wody opadowej przy styku Styropian-Okno

    Dom użytkowany jest prawie 2 lata
    Ostatnio edytowane przez escone ; 03-09-2014 o 19:18

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał escone
    Są technologie pozwalające zastosować styropian bez zbędnej wentylacji w dociepleniu.
    Ja tak mam w moim domu i to działa bo domu prawie nie trzeba zimą ogrzewać
    Ale jednak masz wentylację w dociepleniu, piszesz przecież o macie drenażowej. Myślisz, że skoro woda może po tym spływać, to zimne powietrze się tam nie dostanie? Na jakiej zasadzie to ma tak działać?

    Cytat Napisał escone Zobacz post
    Podaję przekrój ściany od zewnątrz:

    Tynk
    Klej:
    -biały
    -szary
    Siatka
    Styropian gładki 10cm
    Mata drenażowa
    Membrana wiatroizolacyjna
    Płyta OSB 12mm
    Konstrukcja szkieletowa z wełną (139/39mm Drewno suszone komorowo nieimpregnowane STORA Enso)
    Folia paroizolacyjna szczelna (tzn ciągła również przy łączeniach ścian zewnętrznych z wewnętrznymi)
    Płyta KG

    Dodam jeszcze fakt iż, wokół otworów okiennych zastosowane są uszczelki zabezpieczające przed przeciekaniem wody opadowej przy styku Styropian-Okno

    Dom użytkowany jest prawie 2 lata

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Mata drenażowa nie daje zjawiska tak silnej wentylacji jak ryfle w styropianie

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony