dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nietypowa kolejność podczas montażu okien.

    Witam. Pod koniec września mam mieć montowane okna. Sytuacja u mnie jest dość nietypowa, bo gdy przedstawiciel firmy był u mnie na pomiarach nie miałem jeszcze podmurowanych otworów okiennych od dołu (jeden bloczek mniej). Było to powodem tego, że nie miałem jeszcze wylanego suchego betonu. Jednakże poziom betonu po wylaniu, jak też dolny poziom otworu okiennego były zaznaczone. Podczas pomiaru przedstawiciel korzystał z tych wartości. Teraz jednak przekonuje mnie, aby nie podmurowywać otworów od dołu, a zrobić to dopiero po montażu okien. Rozumiem, że takie rozwiązanie jest mu na rękę, gdyż nie będzie miał problemów, przy ew. nie pasujących oknach. Na moje wątpliwości, że podmurowywanie po montażu może spowodować opuszczenie się okien odparł, że okna będą podparte od dołu i podmurować, je należy najpierw z lewej lub prawej strony lub też np. bokach, aby nie usuwać wszystkich podpór na raz. Później też będzie można zamocować okna od spodu, za pomocą tzw. ankr (nie wiem, czy dobrze je nazywam).
    Proszę o informację, czy taki montaż jest zgodny ze sztuką. Jeśli jest dopuszczalny, to pod jakimi warunkami.

  2. #2

    Domyślnie

    Kto będzie wykonywał to podmurowanie ? Jeżeli ktoś inny niz montażysta okien to zapewniam Cie, że nie będzie się bawił w częściowe podpieranie okien tylko wywali wszystko jak leci i dopiero podmuruje. Sytuacja jak dla mnie bardzo niezrozumiana. Zdecydowane utrudnianie sobie życia i zapewne spowodowanie niepotrzebnych problemów.
    Gdyby nie to, ze okna są zamówione to poleciłbym zmienić dealera.

  3. #3

    Domyślnie

    Podmurowania mają dokonać moi wykonawcy-murarze. To właśnie oni zgłosili problem z opuszczaniem okien. Na to właściciel firmy odparł, że udzieli instruktażu jak to prawidłowo zrobić.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    U mnie w salonie i jadalni tak miałem - jedna duża witryna i dwoje drzwi tarasowych. Były odpowiednie podpory. Szczelinę, na około 1 cegłę (ok12cm) sam zamurowałem. Podpory zostały. Po 5 latach wszystko ok.
    WARTO? WARTO!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Wygląda na to, że firma ma obawy czy będzie wszystko pasowało. Ja też miewam, bo np.:
    - poziom wskazany palcem często jest nietrwały i ulega przesunięciom wraz z poziomem ciśnienia panującego w atmosferze
    - obawiam się, że wylewka będzie zrobiona źle (za wysoko, za głęboko itp)
    - wiem, że okno jest większe i będzie ciasno, szczególnie gdy widzę że otwory są na różnych poziomach.
    Ot, takie zwykłe, ludzkie rozterki.
    Gdyby wszystko było mierzone od wylewki, to sprawa jest jasna, bo gotowy beton jakoś specjalnie się nie kurczy.

    A w tej sytuacji? Podmurowanie nie jest przecież do wykonania na styk - zawsze zostają luzy, np. na poszerzenia czy listwę podparapetową i wysokość osadzenia balkonu da się +/- te 1-2cm wyregulować. Nie wiem skąd ten opór sprzedawcy - na oko powinno być mu to na rękę, bo na podmurowanym otworze montuje się znacznie lepiej niż na cegłach / podporach.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Podejście od du... strony, TYLKO Twój sprzedawca wie dlaczego tak chce.
    Jeżeli nawet zamontuje okna na "podporach" to na jakich ? czy chce to na kawałkach cegieł postawić ? oczywiście, że można jeżeli "dziura" będzie miała wymiar np cegła + 5 - 10 mm to ok a jak będzie na 1,5 cegły ? to co murarz da jedną a reszta do zapianopwana ? czy może murarze mają sztukować.
    Dla mnie nie jest to zrozumiałe ale może o czymś nie wiemy ?

    Pozdrawiam

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.597

    Domyślnie

    Cytat Napisał akm97 Zobacz post
    ..... Później też będzie można zamocować okna od spodu, za pomocą tzw. ankr (nie wiem, czy dobrze je nazywam).
    Proszę o informację, czy taki montaż jest zgodny ze sztuką. Jeśli jest dopuszczalny, to pod jakimi warunkami.
    Mnie ciekawi, kto zamocuje później te okna od spodu?
    Niezrozumiały to dla mnie układ, na który możesz przystać pod warunkiem, że ten monter wstawi okna od początku do końca, czyli również przyjedzie zamontować te ankry jak wylewka wyschnie - zamiast udzielać czasochłonnych instruktaży!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    oczywiście, że można jeżeli "dziura" będzie miała wymiar np cegła + 5 - 10 mm to ok a jak będzie na 1,5 cegły ? to co murarz da jedną a reszta do zapianopwana ? czy może murarze mają sztukować.
    Pozdrawiam
    Podmurowanie miało być z suporexu, który miał być docięty na wymiar piłką, w niektórych oknach tylko płytka wylewka z betonu

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Dla mnie nie jest to zrozumiałe ale może o czymś nie wiemy ?
    Pozdrawiam
    Przypomniało mi się jeszcze, że w salonie wyszedł pewien problem z wysokościami, otworów, tzn, dla drzwi tarasowych miało być zostawione 20,5 cm na puszkę rolety, a okazało się, że musi być 24 cm. Problem wyrównania górnej krawędzi okien i drzwi miał być rozwiązany właśnie wysokością usadowienia okien.

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Mnie ciekawi, kto zamocuje później te okna od spodu?
    Niezrozumiały to dla mnie układ, na który możesz przystać pod warunkiem, że ten monter wstawi okna od początku do końca, czyli również przyjedzie zamontować te ankry jak wylewka wyschnie - zamiast udzielać czasochłonnych instruktaży!
    Oczywiście jest to jakieś rozwiązanie. Myślę, że jedynie pozostawię okna w salonie, a pozostałe podmuruję,

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli nie skorzystałeś z systemowych poszerzeń lub profili bazowych to przed wstawieniem okien otwory powinny być podmurowane i tego się trzymaj. Jakieś inne tłumaczenia są bez sensu.

  10. #10

    Domyślnie

    W sumie mam mieć 3 cm listwy podparapetowe. Czy takie poszerzenia masz na myśli? Co one zmieniają?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony