dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie instalacja gazowa w domu rura ze szwem

    Witam,
    Zdecydowałem się mieć przyłącze gazowe jako alternatywę wezwałem fachowca podobno dobrego . Zaczął dziś od odcinanie rur jutro ma przyjechać z kolegą spawaczem i maja to połączyć do kupy założyć zawory i zaślepić . Problem w tym że zauważyłem ze odcięte rury są ze szwem . Widać go od zewnątrz i wewnątrz rury. Z tego co wiem gaz powinno się prowadzić rurami bez szwu ze stali lub miedzią twarda lutowanie również twardym łupem. Czuje ze wykonawca próbuje oszczędzić parę zł kotem mojego bezpieczeństwa.


    Znalazłem w sieci informacje ze niby dopuszczone jest używany id rur ze szwem ale tzw przewodowy h które się bada na szczelność. Nie wiem czy rura która używają to taka czy nie bo na duże nie ma żadnych informacji po prostu zwykła rura stalowa ze szwem o średnicy zewn ok 33 mm.


    Co o tym sadzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie odpisał. Sam piszę ciąg dalszy mojej przygody. Rury kazałem wymienić na calowe bez szwu (jak w projekcie), w sumie sam je przywiozłem. Było trochę szarpaniny ale wykonali. Zarzekali się że "pół Krakowa" ma zrobiony gaz na rurach ze szwem. Nie do końca rozumiem upór tego instalatora za rurę bez szwu płaciłem 19 zł w lokalnym sklepie 12 zł za rury ze szwem.
    Kurde nie rozumiem czemu ja to muszę wszystko sprawdzać skoro goście to podobno fachowcy i na robocie (i przepisach) się powinni znać.
    I tak to jest zdać się na fachowca.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony