dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mr NiB

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-025
    Posty
    18

    Domyślnie

    to bardzo proste rozwiązanie , ale trzeba pamiętać że boazeria ma 12mm grubości i jest przykręcona do profilu metalowego o grubości 2cm więc razem daje to 3,2cm odstępu od ściany co oznacza że pokój zwęzi się o 6,4cm jeśli deski są z obu przeciwległych stron, aby tego uniknąć wykułem rowek pod profile ponieważ tynk był gruby na około 1,5 - 2cm więc odzyskałem nieco przestrzeni

    oto przepis
    - profile takie jak do karton gipsu 2x2cm , długości 2,3 lub 4metry kupiłem w castoramie , odcinki po 4 mb kosztowało kilka złotych, można też dać listwy drewniane, jakieś kontr łaty, ścinki desek co kto ma pod ręką.
    dajemy je na dole i na górze tak aby listwy wykańczające zasłoniły wkręty mocujące deski

    UWAGA!!! trzeba pamiętać że jak będzie położona podłoga czy to z paneli czy desek to trzeba zwrócić uwagę na to aby wkręty były nieco nad poziomem podłogi w razie potrzeby demontażu boazerii np w celu położenia instalacji do gniazdka itp, gdy się to pominie nie będzie możliwe odkręcenie wkrętów które przysłoni podłoga!

    - profile przykręcamy na kilka kołków do ściany,
    następnie docinamy deski boazeryjne i przykręcamy na wkręty 3x30mm

    UWAGA! w marketach trzeba szukać desek które mają długość min 260cm, dlatego że tniemy np: je na odcinki 130cm to tak żeby były dwie i mały odpad ,gdy są krótsze to zostanie masa ścinków za które płacimy, jeśli jednak się tak stanie można je użyć na przekładkę gdy robimy sufit z boazerii,widać go na zdjęciu z lampą na korytarzu, jedna deska cała i dwie połówki, jedna cała i połówki....

    listwa wykończeniowa górna to dokładnie ta sama która jest przy podłodze tylko jest odwrócona, a ponieważ boazeria wraz ze stelażem odstawała około 1,5cm dodając górną szeroką listwę doszło kolejne 1,5cm, musiałem dokupić koleją listwę szerokości 3cm i nałożyć na górę i wygląda to schludnie, tam gdzie ściana była krzywa to od tyłu dodałem zaprawy bądź zeszlifowałem listwę papierem lub też podskubałem rowek w ścianie i wsunąłem listwę, wiadomo w takich starych mieszkaniach to nie ma co się dziwić a tym bardziej przejmować krzywiznami

    ja przykręcałem wszystko na takie małe wkręty 3x30mm złoty kolor, można dla estetyki używać gwoździków bez łebków, mi jednak nie przeszkadzają takie detale wręcz podkreślają prostotę wykonania , na pewno po pomalowaniu nie rażą w oczy


    zapodaję zdjęcie ze zbliżeniem żeby sobie wyobrazić jak to jest zrobione, innych zdjęć nie mam ale chyba nie ma problemu ze zrozumieniem, ewentualne pytania proszę słać na forum

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Apartament Gdansk Brama Grzenikow Zbytki 2 Starowka_08.JPG
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	58,6 KB
ID:	284585

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Apartament Gdansk Brama Grzenikow Zbytki 2 Starowka_85.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	38,1 KB
ID:	284586

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Apartament Gdansk Brama Grzenikow Zbytki 2 Starowka_87.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	35,9 KB
ID:	284587

    jeszcze jedna UWAGA! jeśli wsuniecie pod boazerię wełnę mineralną taką sprasowaną grubości 2cm to pokój się znacznie wyciszy, podpowiadam jeśli za ścianą słychać tv sąsiada czy jakieś brzęczące radyjko to jest sposób na usunięcie kilku decybeli.
    Ostatnio edytowane przez Mr NiB ; 16-10-2014 o 12:08

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mr NiB

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-025
    Posty
    18

    Domyślnie

    Może jeszcze coś na jesienną słotę, to jedna z moich przygód a było to tak.....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mr_Nib_Kochanie_sprawmy_small.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	284597

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mr NiB

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-025
    Posty
    18

    Domyślnie

    odpowiedź jest na drugiej stronie/zakładce, pozdrawiam

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mr NiB

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-025
    Posty
    18

    Domyślnie

    jest na drugiej stronie

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony