dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zeb74

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Posty
    3

    Domyślnie Wanna daleko od pionu

    Witam wszystkich fachowców.
    Mam dylemat, co za tym idzie, pytanie. W kupowanym przeze mnie mieszkaniu, pion narysowany czerwonymi kółeczkami będzie oddalony od syfonu wanny ok 3,2m. Oczywiście, jak widać na załączonym rysunku po drodze jest jeszcze WC. Jako zielony w tych sprawach, na moją logikę i odwiedzeniu działu budowlanego i hydrauliki wymyśliłem: wyjście z pionu ma 110mm, za WC kompaktem daję redukcję 110/50mm (zalecenia 75?), idę dalej tą rurą z zakrętem , aż do syfonu pod wanną. Cały odpływ wzdłuż ściany oczywiście będzie zabudowany. I tu zasadnicze pytanie - miejsce zaznaczone na czarno muszę podnieść (chodzi mi o podwyższenie na rurę odpływową, która musi mieć spad?) na jaką wysokość, i w jaki? szybki, tani i lekki sposób. Lanie ciężkiego betonu wykluczam, ponieważ czas, koszta i jego waga nie będą szły w parze z moimi planami. Z resztą sama wanna z wodą i np. 2 osobami już obciąży strop 2x2 m2 wagą ok 400-450kg. Na podłogę planuję położyć deski łazienkowe Quick Step Laguna.
    Kolejna sprawa, jak się mają zalecenia długiego odpływu 75mm?, do otworu w wannie, który ma 52mm i tak nie przerobi większej ilości wody, niż późniejsza szersza rura odpływowa? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan łazienki - odpływ.jpg
Wyświetleń:	825
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	277968

  2. #2

    Domyślnie

    To 75 mm to jak zauważyłeś, do odpływu wanny zbędne. Dałbym spokojnie 50 mm. Jeśli masz możliwość, a wygląda, że masz, to zakręć nie prostopadle, a pod łagodniejszym kątem, zaraz, jak zaczniesz podest. Pamiętaj o spadku tej rury.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A Sam deweloper nie przewidział wlotu do pionu innego, niż trójnik 110mm do klopa? Jak wysoko jest ten wylot nad stropem? I ważna sprawa: nad stropem, czy nad gotową wylewką na stropie? Ewentualnie z drugiej strony, tam gdzie umywalka, jak jest podłączona jej kanaliza? Może jej rura idzie w wylewce do tego samego pionu i dałoby się podpiąć do niej?
    Wylewkę bez problemu rozkujesz i w jej grubości będziesz miał z dobrych 8-10cm miejsca na przeprowadzenie rury ze spadkiem, rozsądnie jest taką rure puścić na wprost, bez żadnych zakrętów po drodze

    Spadek rury kanalizacyjnej powinien mieć 2cm na metrze. Jeśli nie da się inaczej, 1cm/m przy odpływie wannowym też będzie działać. Podwyższanie posadzki, robienie w łazience stopnia traktowałbym jako absolutną ostateczność, ale jeślibyś musiał, oczywiście są inne sposoby, niż nawiezienie tam metra sześciennego betonu. Są lekkie wylewki, można podnieść podłogę płytą OSB, można rozkuć istniejącą wylewkę, podnieść wysokość podłogi dodatkową warstwą styropianu podłogowego i wylać wylewkę od nowa... Ale jak pisałem: to straszna robota a i efekty (stopień w łazience) będą takie sobie. Szkoda zębów.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zeb74

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Posty
    3

    Domyślnie

    Panowie, niestety nie znam się na rodzaju podłóg, poniżej przedstawiam zdjęcia jakie udało mi się zrobić przy krótkich oględzinach mieszkania. Kluczy jeszcze nie posiadam, a po ich otrzymaniu będę miał 2 tyg na wprowadzenie się i od miesiąca spać przez to nie mogę, bo nadal nie wiem jak ten problem rozwiązać i czy w mojej okolicy znajdę fachowca , który będzie w stanie się tego podjąć a nie spartolić :/ Też zastanawiam się czy deweloper dobrze wykonał chociaż wyjście z pionu, bo kując np. w podłodze dojścia kanalizy powinny być osadzone niżej podłogi, bo woda z wanny przecież nie popłynie pod górkę do tego wyjścia z pionu osadzonego nad podłogą tak samo jak z umywalki. A grzebiąc w szachcie i majstrując coś w pionie, pewnie nie mogę bo stracę gwarancję na mieszkanie, w dodatku robiąc coś na własną rękę, zalewając w przyszłości sąsiada byłaby to moja wina, nie dewelopera.
    Też tak jak Wam nie podoba mi się to i nie chciałbym mieszkania z łazienką z rurami na wierzchu czy podestem jak za czasów prl-u. Na rysunku zaznaczyłem miejsca w których doprowadzona jest ciepła i zimna woda pod wannę, umywalkę, wc i pralkę. Wyjścia z pionu są tylko dwa na całą łazienkę, te dla pralki i umywalki jest też daleko bo ok. 180cm. od miejsca z doprowadzoną wodą pod umywalkę (łazienka ma po podłodze 2,2x3,6) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan łazienki - odpływ umywalki i wanny.jpg
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	53,7 KB
ID:	285182Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0523.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	285183Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0513.jpg
Wyświetleń:	472
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	285187Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0514.JPG
Wyświetleń:	412
Rozmiar:	62,9 KB
ID:	285188
    Ostatnio edytowane przez zeb74 ; 18-10-2014 o 21:27

  5. #5
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Masakra!
    To jeszcze ktoś kupuje mieszkania u developerów

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Czy to jest docelowy poziom podłogi, na który już tylko pójdzie wykończenie (terakota, deski, panele)? Jeśli tak, to pozostaje chyba tylko reklamacja u dewelopera, bo na tak wyprowadzonej kanalizacji nic nie zrobisz bez podniesienia wysokości podłogi łazienki o co najmniej 10 centymetrów. Poważnie, zgłoś formalnie reklamację, zaproś kogoś od nich na wizję lokalną (zapewnij sobie towarzystwo jakiegoś inspektora nadzoru budowlanego, wydasz za taką wizytę ze 100zł, ale myślę że warto) i spytaj, jak deweloper sobie wyobraża podłączenie do tej kanalizacji czegokolwiek.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zeb74

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Posty
    3

    Domyślnie

    Tak, mieszkanie/łazienka jest już na gotowo od dewelopera. Jestem laikiem w tych sprawach ale na zdrowy rozsądek po oględzinach samemu mi to wpadło w oko że jest coś nie tak. Deweloper tłumaczył się że nie ma obowiązku doprowadzenia kanalizy, ponieważ nie czyta w myślach, w którym miejscu klient będzie chciał umieścić to czy tamto, ale doprowadzenie wody jakoś przewidział(?) Nie wiem tylko czy deweloper ma prawo mi nie dać na żądanie projektu mieszkania z wszystkimi wymiarami i instalacjami w tym wod-kan. (otrzymałem tylko przy podpisywaniu umowy przedwstępnej rzut/szkic mieszkania w załączniku, czy coś takiego mają prawo mi dać i nic więcej?) Oczywiście na odbiór mieszkania,mam w planie skorzystać z usług inspektora budowlanego. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	285197

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Deweloper nie ma obowiązku rozprowadzenia kanalizacji po łazience, ale jego psim obowiązkiem jest umożliwić wykonanie tejże instalacji przez zapewnienie dojścia do pionu wykonanego zgodnie ze sztuką budowlaną i zdrowym rozsądkiem. To, co widać na zdjęciach to fuszerka całkowicie uniemożliwiająca wykonanie tejże instalacji i dla mnie uniemożliwiająca odebranie tego mieszkania.

    Chodzi mi jeszcze po głowie... jeśli doprowadzenia wody są wykonane, to może i kanalizacja jest, tylko jej wyjścia są zatynkowane na równo i ich nie widać? Projekt mieszkania to dobry pomysł i oczywiście, że masz prawo go otrzymać.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony