dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 181 z 217
Pokaż wyniki od 3.601 do 3.620 z 4333
  1. #3601

    Domyślnie

    Cytat Napisał paulan81 Zobacz post
    To wiem, zmieścić się zmieści bez problemu pod blatem, tylko jak dokręcę front 80 cm, to zostaje 6 cm cokołu, i nie wiem czy się otworzy zmywarka, czy front nie będzie wadził o podłogę przy otwieraniu,( skoro producent zmywarki podaje że minimalny cokół to 9cm.) Wiem że kilka osób na forum skracało nóżki, więc może mają jakieś doświadczenia ze zmywarką.
    Otworzy się, ponieważ do wszystkich zmywarek (również tych spoza ikea) przeznaczonych do zabudowy w systemie metod dodawany jest system mocujący front zmywarki (tych systemów jest dwa w zależności od modelu zmywarki). System ten stosuje się właśnie z uwagi na niski cokół w kuchni metod (8cm). Nawet przy niskich nóżkach front nie będzie zawadzał o podłogę. Najniższe nóżki jakie montowałem miały 3cm i nie było z tym problemu.

    Cytat Napisał paulan81 Zobacz post
    To nie jest dobry pomysł żeby stawiać lodówkę obok piekarnika. Wystarczy przeczytać instrukcję lodówki, gdzie prawie zawsze jest napisane że powinna stać min. 30 cm od źródła ciepła (piekarnik, kaloryfer, urządzenia do podgrzewania wody). W swojej poprzedniej kuchni w ogóle nad tym nie myślałam i lodówka stała obok piekarnika. Po dwóch latach lodówka się kompletnie rozregulowała i przy włączonym piekarniku zamrażała wszystko na dolnych półkach. A nie była to byle jaka lodówka. Wiem że takie rozwiązanie jest bardzo popularne, ale nie polecam.
    A to jest bzdura. Ciepło z piekarnika nie oddziałuje nawet na fronty i obudowę szafki piernikowej a co dopiero na lodówkę. Gdyby tak było to zarówno płytę obudowy jak i front oklejony folią już dawno by szlaq trafił..

  2. #3602
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paulan81

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał fubu228 Zobacz post
    Otworzy się, ponieważ do wszystkich zmywarek (również tych spoza ikea) przeznaczonych do zabudowy w systemie metod dodawany jest system mocujący front zmywarki (tych systemów jest dwa w zależności od modelu zmywarki). System ten stosuje się właśnie z uwagi na niski cokół w kuchni metod (8cm). Nawet przy niskich nóżkach front nie będzie zawadzał o podłogę. Najniższe nóżki jakie montowałem miały 3cm i nie było z tym problemu.



    A to jest bzdura. Ciepło z piekarnika nie oddziałuje nawet na fronty i obudowę szafki piernikowej a co dopiero na lodówkę. Gdyby tak było to zarówno płytę obudowy jak i front oklejony folią już dawno by szlaq trafił..
    Bardzo dziękuję za odpowiedź na temat zmywarki, trochę mi ulżyło )

    A co do lodówki, to na prawdę wystarczy przeczytać instrukcję, w większości jest napisane aby zachować odległość 30cm, w niektórych instrukcjach producent dopuszcza ustawienie w odległości 5 cm od piekarnika przy zastosowaniu specjalnej izolacji. Wałkuję temat lodówki od dłuższego czasu, więc na prawdę przeczytałam już dużo instrukcji.
    Wiem że można ustawić obok siebie i że w wielu przypadkach nic się nie stanie złego, osobiście mam złe doświadczenia. Poza tym producenci sprzętu AGD często zwracają uwagę na większe zużycie prądu przy takim ustawieniu.

  3. #3603

    Domyślnie

    A ja bym chetnie obejrzal jakies szkice, jak to wyglada w przypadku zmywarki i cokolu 3cm.

  4. #3604

    Domyślnie

    A mnie wciaz ciekawi jakis rysunek montazowy zmywarki przy cokole <9cm, bo patrzac na rysunki producentow, to nie bardzo widze jak:
    Bosch:

    Samsung:

  5. #3605
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paulan81

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ja już to chyba zaczynam rozumieć ) Na stronie IKEA jest napisane że są to specjalne prowadnice ślizgowe, czyli pewnie front nie jest "na sztywno" przymocowany do zmywarki, tylko przesuwa się przy otwieraniu i dzięki temu nie wadzi o podłogę ??

  6. #3606
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paulan81

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    A mam jeszcze pytanie do Fabu228, bo rozumiem że monujesz kuchnie z IKEA.
    Mam taki problem :
    Chcę lodówkę wolnostojącą wstawić we wnękę utworzoną z szafek. Ze względu na zastosowanie szafek nad lodówką powstała wnęka ma 100cm szerokości. Lodówka która odpowiada mi najbardziej ma 84cm szerokości, więc pozostaje mi przestrzeń 16 cm we wnęce. Biorąc pod uwagę że lodówka będzie stałą po środku tej wnęki, to po zastosowaniu paneli bocznych (po wewnętrznej stronie wnęki) i tak pozostaje mi po jakieś 6,5cm wolnego miejsca po bokach lodówki. Zastanawiam się czy istnieje jakaś możliwość zamaskowania takiej luki.

  7. #3607

    Domyślnie

    Cytat Napisał paulan81 Zobacz post
    Ja już to chyba zaczynam rozumieć ) Na stronie IKEA jest napisane że są to specjalne prowadnice ślizgowe, czyli pewnie front nie jest "na sztywno" przymocowany do zmywarki, tylko przesuwa się przy otwieraniu i dzięki temu nie wadzi o podłogę ??
    Dokładnie, front się właśnie ślizga bo drzwiach zmywarki. Dopytywałam o to w IKEI, nie ma przy tym też problemu z podcinaniem cokołu więc w ogóle fajny patent.

  8. #3608

    Domyślnie

    No chyba ze tak, tylko pytanie, czy pasuja do wszystkich zmywarek, bo kazdy producent ma jakies swoje rozwiazanie.

    A pasuje to do systemu faktum?

  9. #3609
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Pasują do wszystkich zmywarek.

  10. #3610

    Domyślnie

    Ale chodzi mi o system faktum frontow. Czy zmywarke trzeba do tego cofnac wzgledem szafek?

  11. #3611
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Jak sobie odpowiednio nawiercisz to będzie pasowało.

    Ale... dla mnie to jest rozwiązanie niewygodne.
    Między front a drzwiczki zmywarki dostaje się syf, okruchy... lubi się to obluzować. Nie jest idealne. Jednak zamontowany na stałe front jest wygodneijszy.

  12. #3612

    Domyślnie

    Też mam pytanie o fronty do zmywarki z faktum. Czy muszą być na tym systemie ślizgowym czy mogą być na stałe i nie będą haczyć( cokół ten wysoki)

  13. #3613
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Faktum standardowo ma stałe mocowanie frontu do zmywarki.

  14. #3614

    Domyślnie

    Cytat Napisał paulan81 Zobacz post
    A mam jeszcze pytanie do Fabu228, bo rozumiem że monujesz kuchnie z IKEA.
    Mam taki problem :
    Chcę lodówkę wolnostojącą wstawić we wnękę utworzoną z szafek. Ze względu na zastosowanie szafek nad lodówką powstała wnęka ma 100cm szerokości. Lodówka która odpowiada mi najbardziej ma 84cm szerokości, więc pozostaje mi przestrzeń 16 cm we wnęce. Biorąc pod uwagę że lodówka będzie stałą po środku tej wnęki, to po zastosowaniu paneli bocznych (po wewnętrznej stronie wnęki) i tak pozostaje mi po jakieś 6,5cm wolnego miejsca po bokach lodówki. Zastanawiam się czy istnieje jakaś możliwość zamaskowania takiej luki.
    Można to zrobić z paneli takich jak te boczne (tzw blenda). A jakie masz fronty? Bo czasami może to kiepsko wyglądać...Jeśli jesteś na etapie projektu to można tą szafkę nad lodówką zrobić na szerokość lodówki (korpus szafki bez problemu można przerobić, natomiast front w zależności od rodzaju jakie masz wybrane.

  15. #3615
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paulan81

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał fubu228 Zobacz post
    Można to zrobić z paneli takich jak te boczne (tzw blenda). A jakie masz fronty? Bo czasami może to kiepsko wyglądać...Jeśli jesteś na etapie projektu to można tą szafkę nad lodówką zrobić na szerokość lodówki (korpus szafki bez problemu można przerobić, natomiast front w zależności od rodzaju jakie masz wybrane.
    Akurat na tej ścianie będą fronty RINGHULT w szarym połysku.
    Wygląda to tak :
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	biała3.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	63,7 KB
ID:	285920  

  16. #3616
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paulan81

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    A właściwie to nie do końca tak o wygląda ), bo do szafek nad lodówką kupiłam jeden wspólny front z podnośnikiem - czyli front jest 100cm i podnoszony do góry.

  17. #3617

    Domyślnie

    Czy ktos ma jakies informacje na temat najblizszej promocji 100 zl za kazde wydane 1000 zl na kuchnie Ikea?

  18. #3618

    Domyślnie

    W łodzi pojawiła się jakaś inna promocja na kuchnie - 500 zł bonu za każde wydane 5000 zł. Właśnie jestem ciekawa czy w takiej formie wejdzie do reszty sklepów jak się ta PAXowa skończy.

  19. #3619

    Domyślnie

    moze byc
    Mam juz wszystko gotowe i chcialabym juz z kuchni korzystac, ale czekam, bo zazwyczaj na poczatku listopada wchodzi ta promocja...

  20. #3620

    Domyślnie

    Ja myślę, że sie zacznie 17-go...

Strona 181 z 217

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony