dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Burzenie ściany działowej

    Witam. W domku mam pokój o wymiarach 2.5mx4m, który jest przedzielony ścianą nośna a za ścianą jest stryszek. Wiem, że ścian nośnych się nie rusza ale czy tą działową można wyburzyć ? Ogólnie uzyskałbym pokój o wymiarach 4x4m z tym, że wtedy 4 metrowa płyta stropowa siedziała by na 3 ścianach i kawałek 4 metrowy wisiałby w powietrzu. I tutaj są właśnie moje wątpliwości czy kiedyś ta płyta się nie załamie u nie spadnie. Proszę o porady oraz dziękuje i pozdrawiam.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Kompletnie niezrozumiale to opisałeś. To w końcu nośną czy działową chcesz usunąć?
    Nie licz, że ktoś na forum Ci podpowie czy Ci strop na głowę nie spadnie. Nie ma tu wróżbitów.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    z czego (jaki materiał) jest ta ściana działowa i jaką ma grubość?

  4. #4

    Domyślnie

    Pustak żużlowy o grubości 24cm.

    Kompletnie niezrozumiale to opisałeś. To w końcu nośną czy działową chcesz usunąć?
    Nie licz, że ktoś na forum Ci podpowie czy Ci strop na głowę nie spadnie. Nie ma tu wróżbitów.
    Jest to ściana działowa. Nie szukam tu wróżbitów tylko osoby, które znają się na budownictwie i doradzą.
    Ostatnio edytowane przez asdder ; 19-10-2014 o 12:45

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.236

    Domyślnie

    Cytat Napisał asdder Zobacz post
    Pustak żużlowy o grubości 24cm.

    Jest to ściana działowa. Nie szukam tu wróżbitów tylko osoby, które znają się na budownictwie i doradzą.
    24 to raczej ściana nośna lub usztywniająca budynek. Oględziny na miejscu niezbędne przed decyzja co dalej.

  6. #6

    Domyślnie

    Jest to ściana działowa, a za nią stryszek ze skośnym dachem. Ponieważ rodzice podczas budowania domu nie chcieli lać skosów betonowych to postawili ściankę tym samym oddzielając pokój i robiąc stryszek. Ale nie wiem nic na temat tego czemu to postawione zostało z 24cm pustaka, natomiast wujek, który ma taki sam dom miał postawioną tą ścianę z pustaka pianowego 12cm ;D

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.236

    Domyślnie

    To czego oczekuejsz od forumowiczów, nie łapie ?

  8. #8

    Domyślnie

    Jest to forum budowlane a więc są tu zapewne osoby, które zajmują się wyburzaniem czy przeróbkami związanymi z wyburzaniem, robieniem otworów w ścianach. Ja jestem jedynie laikiem, który chciałby sobie powiększyć pokój kosztem wyburzenia ściany ale z powodu braku doświadczenia w takich sprawach nie mam pojęcia czy tą ścinę działową można wyburzyć. Chodzi pogłoska iż ściany działowe można burzyć czy te robić w nich otwory co ma się całkiem inaczej do ścian działowych, których bez zgody jakiegoś konstruktora nie wolno ruszać.

    Taki przekrój, ściana zielona to ściana działowa do wyburzenia.
    Ostatnio edytowane przez asdder ; 19-10-2014 o 14:25

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.236

    Domyślnie

    Po raz kolejny napiszę to co pokazujesz to nie jest ściana działowa. Nie wolno jej ruszać bez opini uprawnionego projektanta.

  10. #10

    Domyślnie

    I o to mi chodziło : ) Prosta i zrozumiała odpowiedź, dziękuje i pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony