dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Jak utwardzic drogę dojazdową.

    Mam mały problem. Droga dojazdowa do mojego domu, odchodzi z głównej asfaltowej i 30m prowadzi do mojej działki. Podłoże jest ubite ale niestety sporo w nim gliny i przy ostatnich opadach rozjeździlem ta glinę samochodem i zaczeło sie robic spore bajoro. W sierpniu będę miał zakopany gaz i moge sie zabrać za utwardzenie tej dróżki i teraz pytanie, czym to zrobić. Myślałem o wyrównaniu tego koparka i wysypaniu 2 wywrotek białego żwirku. Przerabiał ktos juz taki temat? Na gmine nie mam co liczyć, nawet nie chce mi sie do nich smolić cholewek.

  2. #2

    Domyślnie

    jak jest gminna to lepiej policz najpierw na nich bo za samowolne utwardzenie nie swojej drogi możesz dostać po kieszeni .Skoro masz czas do wykonania gazu tu już zacznij korespondencję z gminą zeby utwardzili. Jak nie będą chcieli a Ciebie na to stać to zaproponuj że sam to zrobisz.
    Powodzenia
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  3. #3

    Domyślnie Re: Jak utwardzic drogę dojazdową.

    Cytat Napisał PROAT1
    Myślałem o wyrównaniu tego koparka i wysypaniu 2 wywrotek białego żwirku. Przerabiał ktos juz taki temat? Na gmine nie mam co liczyć, nawet nie chce mi sie do nich smolić cholewek.
    U mnie podjazd na działce: na początku budowy wybranie humusu jakieś 20m x 2m x 0,5 m i w to miejsce pokruszony gruz. Jeździły po tym wszystkie dostawy materiałów na budowę i sprawuje się bardzo dobrze. Na koniec budowy na to pójdzie jakieś wyrównanie i może kostka albo co innego jeszcze nie wiem. Kosztowało mnie to w marcu 2008 ze 2 tys w sumie.

  4. #4

    Domyślnie

    Z gminą rozmawiałem i mam przyzwolenie na zrobienie tego we własnym zakresie, bo oni kasy na to na razie nie dadzą. Interesuje mnie materiał na utwardzenie, zeby był w miare estetyczny i spałniał zadanie. Kostke planuje zrobić później, jak bede miał juz doprowadzona kanalizację.

  5. #5

    Domyślnie

    gruz z naczepy zrzucany szypą wychodzi najtaniej
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  6. #6

    Domyślnie

    W zależności od podłoża wybrać troche tej gliny, wsypać gruz, tłuczeń (duży), ubić i na to dać piasek.

    Pozdrawiam,

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał PROAT1
    Z gminą rozmawiałem i mam przyzwolenie na zrobienie tego we własnym zakresie, bo oni kasy na to na razie nie dadzą. Interesuje mnie materiał na utwardzenie, zeby był w miare estetyczny i spałniał zadanie. Kostke planuje zrobić później, jak bede miał juz doprowadzona kanalizację.
    Może kliniec ? Ja dawałem takowy pod taras. 26m2 grubości 15cm weszło jakies 10m3. Do wysypania drogi potrzebował byś jakies 45m3 - 2,5tys zł.
    Przy czym nie było to standardowy kliniec tylko taki jak sie daje pod tory (brązowy) o uziarnieniu 0-40mm.
    Sam sie nad tym zastanawiam przy czym ja mam jakies 50mb drogi wewn.

  8. #8

    Domyślnie

    Może kliniec
    Chyba bedzie kliniec czy jak sie to fachowo nazywa. Juz wiem że trzeba dac kruszywo o ostrych kształtach, a nie żwir który jest obły, bo to sie lepiej ubija. Akurat niedaleko mojej działki zaczynają robić kostke i wysypali kilka wywrotek tego chyba klińca na podbudowe, jutro mam pogadac z szefem tej firmy o $$. Pracownik tejże firmy powiedział że tona kosztuje 40zł, a mi bedzie potrzeba około 20t. Do tego koparka na godzine, żeby zebrac wierzchnia warstwę gliny i wyrównać potem te kruszywo. Powinienem sie wyrobic w tysiaku, a może nawet taniej, bo drugi sąsiad z którym mam razem wjazd, chce sie dorzucic do interesu.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    legros_pl

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-207
    Posty
    1

    Domyślnie

    Sa jakieś inne pomysły niskobudżetowe na taki podjazd, który wytrzyma wiele wiele lat? Może płyty drogowe z betonu zbrojonego drutami fi 10 i 12 . Jeśli ma to być wysoka jakość i trwały efekt to należałoby wyrównać teren i położyć takie na drogę dojazdową.
    Ostatnio edytowane przez legros_pl ; 22-08-2013 o 20:06

  10. #10

    Domyślnie

    Żwir się nie ubija! Żwir jest sypki i się nie klinuje. Dodatkowo glina będzie nadal nasiąkała wodą i ten żwir będzie się z nią mielił z czasem.
    Masz drogę ok 120 150m2, na którą potrzeba 4 patelnie klińca 0-31 to koszt ok 3000 z transportem.
    Do tego wybranie ok 20cm istniejącego podłoża (gliny) i wywóz. Jakiś 1200 i koparka z 800.
    Zagęszczarka 500kg jakieś 100zł i masz drogę, która wytrzym dłużej niż ta asfaltowa.

    Koszt tony klińca to 25zł.
    Zagęszczony kliniec tworzy powierzchnię niemal nie przepuszczającą wody. Robi się na nim jakby "lustro" i woda spływa.

  11. #11

    Domyślnie

    Tańszą alternatywą będzie wysypanie klinu lub gruzu i utwardzenie tego podłoża. Wszystko zależy jaką kwotę chcesz na ten cel przeznaczyć. Moim zdaniem o wiele lepszą opcją jest położenie płyt ażurowych [spam] które są znacznie tańsze od kostki i wyglądają bardziej estetycznie...
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-01-2016 o 13:30

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tenistravel

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Osobiście żwir, znaczy się widziałem jak to robi sąsiad , chwali sobie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony