dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1648 z 2205
Pokaż wyniki od 32.941 do 32.960 z 44087
  1. #32941
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    PORTIER
    chcesz być niewolnikiem we własnym domu ?
    Stary to zastosuj sie do porady a nie jakies takie...
    Jezeli problemem jest przestawić sterownik co zajmuje 2 sek to moze grzej przez całą dobę bedzie bez portiera
    Parterowy 123m2 pow.użytkowej.Sciany silikat 18cm+styropian grafit 20cm, fundament 18cm,podłoga20cm,poddasze 40cm wełny granulat.Wentylacja jangaz +ggwc. Kocioł kospel 8kw
    Sezon grzewczy 2013/2014 .8400 kwh
    2014/2015. 6400 kwh
    2015/2016 5445 kwh

  2. #32942
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    chyba nie rozumiesz - z całym szacunkiem - w czym problem
    No pewnie nie ,grzeje drugi sezon bez portiera; )
    Parterowy 123m2 pow.użytkowej.Sciany silikat 18cm+styropian grafit 20cm, fundament 18cm,podłoga20cm,poddasze 40cm wełny granulat.Wentylacja jangaz +ggwc. Kocioł kospel 8kw
    Sezon grzewczy 2013/2014 .8400 kwh
    2014/2015. 6400 kwh
    2015/2016 5445 kwh

  3. #32943
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    u mnie każdy sterownik ma ustawiony taki "pik" na minutę przed zadanym przedziałem więc zawsze wymuszam z automatu dogrzewanie ...
    np. 13:00- 23*
    13:01- 22,5*
    histereza 0,5* powoduje że zawsze "gibie" do 23* pomimo że na sterowniku byłoby 22,5* i przy normalnej nastawie 22,5*nie załączyłby się ...
    I ok , uwazam ze moje rozwiązanie jest ok .Jak dla mnie...
    Parterowy 123m2 pow.użytkowej.Sciany silikat 18cm+styropian grafit 20cm, fundament 18cm,podłoga20cm,poddasze 40cm wełny granulat.Wentylacja jangaz +ggwc. Kocioł kospel 8kw
    Sezon grzewczy 2013/2014 .8400 kwh
    2014/2015. 6400 kwh
    2015/2016 5445 kwh

  4. #32944
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    aaa...
    to trzeba jeszcze zaradzenia w problemie...
    znaczy do podłogówki wodnej dokleić maty lub obłożyć chałupę rurkami na ścianach ...
    luzik...
    co za prostota systemu...
    Przeciez takie maty to pierdniecie w maka dla calego domu. Dla paru m2 lazienki to nagle jakis problem?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  5. #32945

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    Stary to zastosuj sie do porady a nie jakies takie...
    Jezeli problemem jest przestawić sterownik co zajmuje 2 sek to moze grzej przez całą dobę bedzie bez portiera
    Stary , po co zakładałeś ten system ?
    chodziło o bezobsługowość ? a teraz chcesz biegać i przestawiać temp zasilania czy czasy pracy bo sie temp na zewnątrz zmieniła ?
    IMHO nie po to się nasi przodkowie lali , żeby

  6. #32946

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    I ok , uwazam ze moje rozwiązanie jest ok .Jak dla mnie...
    a sprawdzasz co u Ciebie wyłącza kocioł , temperatura zadana czy priorytet grzania ?
    wiesz o której wyłącza ?
    czy nie uważasz ze lepiej byłoby gdyby bez względu na temp zewnętrzna kocioł wyłączał sie zawsze w okolicach 6 i to przez osiagnięcie temp zadanej . Bez chodzenia tam i monitorowania?

    NIe wiedziałem że jestem biedny dopóki nie stałem się bogaty.

    poczekam na wieści z Elterma , OK?

  7. #32947
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ojojoj Zobacz post
    Cześć
    Tak miło się zrobiło, więc powiedzcie proszę z doświadczenia, jak laikowi , jak to jest :
    są kable/rurki w akumulacyjnej podłodze i jest wentylacja mechaniczna z reku/bez reku i teraz tak
    - podłogę ładujecie w tanich okienkach, zwykle nad ranem, 2h w środku dnia, i po 22-giej (zależnie od potrzeb) starając się utrzymywać równomierną komfortową dla was temperaturę, tak?
    - a jak z tą wentylacją w takim układzie? mamy już ulobione 21/22/23 stopnie, ale włącza się wentylacja i wdmuchuje nam chłodniejsze powietrze, żeby znów dobić do komfortowej temperatury, podłoga oddaje zakumulowane ciepło, tak? Z jaką częstotliwością włącza się u was wentylacja, czy to chodzi całą dobę w każdej minucie na niskim biegu, czy raz na gdzinę, 2-3 razy dziennie, raz dziennie, ale huragan na najwyższym biegu, w jaki sposób to działa, żeby mieć świeże powietrze, a nie "przewentylować" chałupy i żeby tej akumulacji starczyło? Jak to w rzeczywistości wygląda?
    Pytam, bo nie wiem, bo nie mam, bo niebyło okazji zobaczyć i się przekonać
    Po kilku dniach z G12W spostrzeżenia mam takie:
    -od 22-23 grzeje cwu
    -od 23.10-6 grzeje c.o
    -od 13-15 grzeje cwu i c.o z priorytetem cwu.
    O godz. 6.00 temp.w salonie 23,2 w sypialni 22,8 po przyjściu do domu ok.17 temp.w salonie 22,8 w sypialni 22,2 o godz 22 temp.w salonie 23,1 w sypialni 22,4.
    Temp zasilania ustawiona na max.36st C.
    Wentylacja śmiga cały czas na 4 biegu z 7.
    Dobowe zużycie w takim przypadku przy temp. 0-2st.C to ok.15kWh w tym 3,5kWh na cwu,ogrzewanie nocne 7-9kWh.
    Ok.godz.19-20 czuć wyraźnie że ogrzewanie nie chodzi.

    Za kilka dni zmniejsze krzywą bo zona sapie że za gorąco i będzie max.35st.C.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 26-11-2014 o 10:18

  8. #32948
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    a sprawdzasz co u Ciebie wyłącza kocioł , temperatura zadana czy priorytet grzania ?
    wiesz o której wyłącza ?
    czy nie uważasz ze lepiej byłoby gdyby bez względu na temp zewnętrzna kocioł wyłączał sie zawsze w okolicach 6 i to przez osiagnięcie temp zadanej . Bez chodzenia tam i monitorowania?

    NIe wiedziałem że jestem biedny dopóki nie stałem się bogaty.

    poczekam na wieści z Elterma , OK?
    x
    Przeciez napisałem ze nie rozumiesz...
    Zawsze o 6 rozłacza
    Parterowy 123m2 pow.użytkowej.Sciany silikat 18cm+styropian grafit 20cm, fundament 18cm,podłoga20cm,poddasze 40cm wełny granulat.Wentylacja jangaz +ggwc. Kocioł kospel 8kw
    Sezon grzewczy 2013/2014 .8400 kwh
    2014/2015. 6400 kwh
    2015/2016 5445 kwh

  9. #32949
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Dla moich warunkow i 0*C na zewnatrz oraz 22*C w domu wychodzi 23kWh ciepla dobowo. Przekladajac to na prad zuzywany przez PCi bedzie to jakies 6kWh. Jako, ze rekuperator nie chodzi za darmo, to policzmy 80W pobor przez to urzadzenie ustawione na minimum musimy odliczyc 2kWh/d. Wychodzi, ze mnie WG kosztuje w taki "sredni|" dzien 4kWh taniego pradu, co daje 1,24 PLN/dobe. Niech sezon trwa 180 dni, to daje szalona kwote 220 PLN na sezon (pomijam juz zuzycie przez reku poza sezonem grzewczym).
    to masz zaje... ciepły ten twój dom skoro po odliczeniu energii na wentylację zostaje 2000kwh na CO ...

  10. #32950
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    x
    Przeciez napisałem ze nie rozumiesz...
    Zawsze o 6 rozłacza
    tyle to wiemy...
    pytanie brzmi o której osiąga zadaną temp. w pomieszczeniach ...
    to że mam na sterowniku 6:00 to nie znaczy że do tej godziny ogrzewanie pracowało ...

  11. #32951
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    to masz zaje... ciepły ten twój dom skoro po odliczeniu energii na wentylację zostaje 2000kwh na CO ...
    Podkrec jasnosc.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  12. #32952
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Podkrec jasnosc.
    a co masz w stopce...
    3300kwh CO - ok. 1200kwh na wentylację to co zostaje ...?

  13. #32953

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    x
    Przeciez napisałem ze nie rozumiesz...
    Zawsze o 6 rozłacza
    sorry , ja się poddaje . To jak stosunek przerywany....

  14. #32954
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Mnie też by ciekawiło takie porównanie kosztów instalacji.
    Ojojoj - wentylacja chodzi cały czas, u mnie na dodatek jest tak, że w stropie idą kanały do parteru - powietrze ogrzewa się od podłogówki (jednocześnie trochę ją chłodząc), tak wiec na dole nie dość, że mam cieplejszą podłogę, to jeszcze cieplejszy nadmuch. Przy ok 5*C na zewnątrz na dole wchodzi mi 20-21, a u góry 15*.
    Artur - a ile masz za reku w takim razie?
    na teraz mam 17*.. u mnie jeszcze problem jest taki że na niegrzanym poddaszu mam rury od WM na wierzchu (dach ocieplony 15cm wełny) - czyli póki co tam sporo tracę, ale nie mam na razie kasy żeby całe poddasze zabudować w GK i schować w wełnę rury więc zobaczymy jak dalej będzie.. ale i tak to 15* różnicy od tego co na zewnątrz..

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    jestem po rozmowie z Eltermem , z automatykiem . Wyłuszczę problem....No to może nie być łatwe
    _artur _ , no jak zwykły Euroster ? I co mu zadam ? wyłącz się o 6 ? a co z temp zasilania ?

    ma ramę czasową - 22-6 .dobierz sobie tak temperaturę żebyś wyłączył się o/w okolicach 6 i nie obchodzi mnie jak to jak to zrobisz
    czas do następnego załączenia ma być możliwie jak najkrótszy

    ma osiągnąć temp zadaną
    a temperaturę zasilania ma sobie dobierać sam
    no widzisz.. tu bez kombinacji, znajomości sterowania i charakterystyki pracy całego UKŁADU (czyli piec plus grzejniki/podłogówka, i szybkości reakcji) to ciężko coś wymyślić zdalnie..

    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    Eureka mam! Wymyslilem to przed chwila...
    Problem jest kiedy nie załacza w tanim popoludniowym okienku co zrobic zeby załaczalo zawsze?
    W poludnie przewaznie nie ma nas w domu i ktp wlaczy recznie start kotła?
    Otóż zawsze po przebudzeniu rano wysyarczy podniesc temperature o np 2 st wiecej to uruchomi kocioł na 100% w okienku popoludniowym.....Czyż nie proste
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    u mnie każdy sterownik ma ustawiony taki "pik" na minutę przed zadanym przedziałem więc zawsze wymuszam z automatu dogrzewanie ...
    np. 13:00- 23*
    13:01- 22,5*
    histereza 0,5* powoduje że zawsze "gibie" do 23* pomimo że na sterowniku byłoby 22,5* i przy normalnej nastawie 22,5*nie załączyłby się ...
    no widzicie - wracamy do podstawowej kewstii - sterownik musi dac się ustawić na dokładną godzinę, musi mieć jakąś histerezę itp.

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    a sprawdzasz co u Ciebie wyłącza kocioł , temperatura zadana czy priorytet grzania ?
    wiesz o której wyłącza ?
    czy nie uważasz ze lepiej byłoby gdyby bez względu na temp zewnętrzna kocioł wyłączał sie zawsze w okolicach 6 i to przez osiagnięcie temp zadanej . Bez chodzenia tam i monitorowania?

    NIe wiedziałem że jestem biedny dopóki nie stałem się bogaty.

    poczekam na wieści z Elterma , OK?
    no i najlepiej, a nie możesz jakiegoś termometru do kompa wpiąć i zarejestrować jak zmienia się temperatura przez kilka dni żeby zobaczyć jak szybko się nagrzewa itp.

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Dla moich warunkow i 0*C na zewnatrz oraz 22*C w domu wychodzi 23kWh ciepla dobowo. Przekladajac to na prad zuzywany przez PCi bedzie to jakies 6kWh. Jako, ze rekuperator nie chodzi za darmo, to policzmy 80W pobor przez to urzadzenie ustawione na minimum musimy odliczyc 2kWh/d. Wychodzi, ze mnie WG kosztuje w taki "sredni|" dzien 4kWh taniego pradu, co daje 1,24 PLN/dobe. Niech sezon trwa 180 dni, to daje szalona kwote 220 PLN na sezon (pomijam juz zuzycie przez reku poza sezonem grzewczym).
    u mnie prąd na WN miesięcznie wychodzi (z podlicznika) niecałe 10 zł

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Przy nieczyszczonej WM predzej czy poniej bedziesz mial nawiewany syf 24/dobe 365dni w roku - chyba, ze ja wylaczasz (sic!) okresowo.
    jak masz filtry to nie bedzie.. ostatnio otwierałem obudowę i naprawdę wiem czemu miałby tam być syf..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  15. #32955

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    no widzicie - wracamy do podstawowej kewstii - sterownik musi dac się ustawić na dokładną godzinę, musi mieć jakąś histerezę itp.
    godzinową, minutową to każdy ma , ale to nie rozwiązuje problemu
    dobrze jakby miał - (przynajmniej na razie tak uwazam ,ale nawet jak jestem w błędzie to niech ma , najwyżej nie skorzystam)
    ustawianie temp co do 0,1 C, jak to jest że spadki bądz wzrosty tem pokazuje z dokładnością do 0,1 C a ustawić już się nie da
    przy 22, 2 zdycham (22 + histereza 0, 2 )
    czyli mogę ustawić co 0,5 C , a dlaczego nie 21,8 ????
    - regulowana histereza , w górę i w dół , ale w taki sposób że sapdek np 0,2 C ale wzrost o 0,3 C
    - komunikacja z kotłem co do modulacji temp zasilania
    - wymuszenie czasu zakończenia grzania po osiągnięciu temp zadanej w pomieszczeniach o 6 .00 lub w jej okolicach
    I naprawdę więcej nie chce NIC
    Ostatnio edytowane przez noname2 ; 26-11-2014 o 13:06

  16. #32956
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    godzinową, minutową to każdy ma , ale to nie rozwiązuje problemu
    dobrze jakby miał - (przynajmniej na razie tak uwazam ,ale nawet jak jestem w błędzie to niech ma , najwyżej nie skorzystam)
    ustawianie temp co do 0,1 C, jak to jest że spadki bądz wzrosty tem pokazuje z dokładnością do 0,1 C a ustawić już się nie da
    przy 22, 2 zdycham (22 + histereza 0, 2 )
    czyli mogę ustawić co 0,5 C , a dlaczego nie 21,8 ????
    - regulowana histereza , w górę i w dół , ale w taki sposób że sapdek np 0,2 C ale wzrost o 0,3 C
    - komunikacja z kotłem co do modulacji temp zasilania
    - wymuszenie czasu zakończenia grzania po osiągnięciu temp zadanej w pomieszczeniach o 6 .00 lub w jej okolicach
    I naprawdę więcej nie chce NIC
    Naprawdę odczuwasz różnicę 0,2 czy 0,4st.C ? Delikatną masz skórkę
    Po godz. 6.00 ustawiasz na sterowniku pokojowym 19st.C a o 13 np.22st.C i pomiędzy 6 a 13 ogrzewanie nie drgnie ani na sekundę.
    Jaką masz ustawioną moc grzewczą ?Zmniejszyłes temp.zasilania ?

  17. #32957

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Naprawdę odczuwasz różnicę 0,2 czy 0,4st.C ? Delikatną masz skórkę
    Po godz. 6.00 ustawiasz na sterowniku pokojowym 19st.C a o 13 np.22st.C i pomiędzy 6 a 13 ogrzewanie nie drgnie ani na sekundę.
    Jaką masz ustawioną moc grzewczą ?
    tu nie chodzi o to żeby nie drgnęlo . Chodzi o to żeby do 13 nie czuć spadku promieniowania .
    Ja nie uczestniczę w wyścigu o jak namniejsze zużycie - wiem to ustaw sobie całodobowo - ale wiesz że nie o to chodzi .
    Przeszedłeś na G12 W , masz "wianie po garbie " po 19-20.00 ,mimo że temp zadana jest ? Masz .
    to wiesz już o czym mówię i czego chce uniknąć .

    może to co chce od sterownika nie rozwiąże wszystkich problemów , bo nie wiem jakie nowe się pojawią , ale próbuje ....

    EDIT 2 - napisałem (odnośnie regulacji co 0,1C) że dobrze jakby była taka możliwość , nie wiem czy z tego skorzystam , ale lepiej jak bedzie niżby miało nie być
    EDIT 3 - zresztą do 13 tego problemu nie ma . Po 19-20 .00j est t tak jak u Ciebie, u większości wieczorem . Stąd regulowana histereza .
    W oknie południowym przy spadku o 0,2 C ma się podnieść ale nie o 0,2 ale np 0,3 , 0,4 , żeby wyeliminować bądz osłabić wieczorny dyskomfort
    Trzeba sprawdzić
    Ostatnio edytowane przez noname2 ; 26-11-2014 o 13:27

  18. #32958
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    tu nie chodzi o to żeby nie drgnęlo . Chodzi o to żeby do 13 nie czuć spadku promieniowania .
    Ja nie uczestniczę w wyścigu o jak namniejsze zużycie - wiem to ustaw sobie całodobowo - ale wiesz że nie o to chodzi .
    Przeszedłeś na G12 W , masz "wianie po garbie " po 19-20.00 ,mimo że temp zadana jest ? Masz .
    to wiesz już o czym mówię i czego chce uniknąć .
    Z tego co widzę nie da się tego uniknąć przy grzaniu akumulacyjny i tylko w taniej taryfie.
    Jedynym sposobem na to jest bufor ciepła albo grzanie w droższej taryfie i to niezależnie czy kable czy wodna podłogowka.

  19. #32959

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Z tego co widzę nie da się tego uniknąć przy grzaniu akumulacyjny i tylko w taniej taryfie.
    Jedynym sposobem na to jest bufor ciepła albo grzanie w droższej taryfie i to niezależnie czy kable czy wodna podłogowka.
    zaczekaj .może to prawda .Próbuje . Najwyżej odszczekam.

    Jest jeszcze COPfarelka.
    14 dni mam na to

    I opcja nr 2
    dzisiaj robię testy z farelkami . Mam miejsca gdzie bedą niewidoczne . Regulacja termostatem .....zobacze
    Jedynym sposobem na to jest bufor ciepła albo grzanie w droższej taryfie i to niezależnie czy kable czy wodna podłogowka.
    czy pompa , zapomniałeś ......
    Ostatnio edytowane przez noname2 ; 26-11-2014 o 13:38

  20. #32960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Z tego co widzę nie da się tego uniknąć przy grzaniu akumulacyjny i tylko w taniej taryfie.
    Jedynym sposobem na to jest bufor ciepła albo grzanie w droższej taryfie i to niezależnie czy kable czy wodna podłogowka.
    Jasiek udowadnia że się da.Wiesz jakim. kosztem
    Wieć jak ktoś piszę że jego chałupa jest wiadrolitrowo , to może niech spróbuje uzyskać komfort Jaska i zobaczy swoje zużycia.
    Może niech kocioł nie bedzie traktowany w łep obuchem o 6.00 tylko najpierw trzeba mu pozwolić zagrzac do zadanej temperatury.
    Nie godzić się ze spadkiem komfortu w wyniku braku promieniowania tylko uzupełnić brakującą porcje energii.

    Pochodzić po tej chałupie , pomierzyć te temperatury. Przyrost - czas -spadek - przy jakiej temp itd itd

Strona 1648 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony