dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 188 z 274
Pokaż wyniki od 3.741 do 3.760 z 5478
  1. #3741

    Domyślnie

    Jak czytam te wasze wyniki spalania po 7-8 kg/dobę to nie wiem co u mnie jest nie tak, że palę ok. 15-17 kg/dobę. Domek 135 m.kw. parterówka standardowo ocieplona. Rodzina 2+2, zbiornik CWU 110l. Węgiel wypala się ładnie. W domu 21-22 st.c. - szału nie ma. Mam strefy godzinowe na sterowniku tak rozłożone że piec chodzi od 15:00 do 22:00 i rano dwie godziny 6:00 - 7:00 - reszta w podtrzymaniu. Jak palił równo przez całą dobę to schodziło dużo więcej ekogroszku. Jak bym nie palił i kombinował to te 15 kg na dobę schodzi. W zaszłym sezonie spaliłem 3 tony przez cały sezon i ten wynik mnie zupełnie satysfakcjonuje.

  2. #3742

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Mam strefy godzinowe na sterowniku tak rozłożone że piec chodzi od 15:00 do 22:00 i rano dwie godziny 6:00 - 7:00 - reszta w podtrzymaniu.
    Ja przestałem dogrzewać dom rano a za to włączam nie o 15:00 a o 14:00 - tylko że ja mam podłączony do sterowania regulator pokojowy nie sterownik z pieca .

  3. #3743
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    U mnie wczoraj przy około 1 stopniu temperatury na zewnątrz na podłogówkę szło 27 stopni.
    W domu temperatura 22 stopnie.

    U mnie temperatura jaka idzie na podłogę jest zależna od tego jaka temp. jest na zewnatrz.
    Czym zimniej na zewnątrz tym podłoga cieplejsza , czym cieplej tym zimniejsza.
    Jeszcze nie włączyłem podłogówki ,4 grzejniczki na jednej kondygnacji chodzą.
    Podłogówką nie da się sterować,grzejniki podgrzeją a potem wiszą ,a podłogówka zanim ostygnie to trzeba już grzać te hektolitry wody. Zużycie mniejsze węgla.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 25-11-2014 o 11:27
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #3744

    Domyślnie

    Ostatni załadunek 100kg starczył na 11dni , czyli wyszło jakieś 9kg na dobę ...

    Niestety opał mam w tym roku fatalny. Takiego nieprzewidywalnego badziewia jeszcze nie miałem.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #3745

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Jeszcze nie włączyłem podłogówki ,4 grzejniczki na jednej kondygnacji chodzą.
    Podłogówką nie da się sterować,grzejniki podgrzeją a potem wiszą ,a podłogówka zanim ostygnie to trzeba już grzać te hektolitry wody.
    U mnie podłogówka bardzo wyraźnie odbija się zużyciem ekogroszku - na samych grzejnikach zużycie było dużo niższe, ale chodzi od początku listopada z jednego tylko powodu - pioruńsko zimnej podłogi. Dzieciaki potem zasmarane latały. Ciepła podłoga jest super, daje zupełnie inne odczucie ciepła. Nawet jeśli w pokoju jest 20-21 stopni a chodzisz na bosaka po ciepłej podłodze - wydaje się jakby było dużo cieplej. Mam część salonu w płytkach z podłogówką i część z parkietem drewnianym bez podłogówki, przechodząc z jednej części do drugiej mam wrażenie jakbym przechodził ze strefy ciepłej do zimnej. Gdybym budował się kiedyś jeszcze raz zrobiłbym wszystkie podłogi z podłogówką (no może za wyjątkiem sypialni).
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 25-11-2014 o 10:48

  6. #3746
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    U mnie podłogówka bardzo wyraźnie odbija się zużyciem ekogroszku - na samych grzejnikach zużycie było dużo niższe, ale chodzi od początku listopada z jednego tylko powodu - pioruńsko zimnej podłogi. Dzieciaki potem zasmarane latały. Ciepła podłoga jest super, daje zupełnie inne odczucie ciepła. Nawet jeśli w pokoju jest 20-21 stopni a chodzisz na bosaka po ciepłej podłodze - wydaje się jakby było dużo cieplej. Mam część salonu w płytkach z podłogówką i część z parkietem drewnianym bez podłogówki, przechodząc z jednej części do drugiej mam wrażenie jakbym przechodził ze strefy ciepłej do zimnej. Gdybym budował się kiedyś jeszcze raz zrobiłbym wszystkie podłogi z podłogówką (no może za wyjątkiem sypialni).
    Moja podłogówka jest ciepła tylko przy -15 / 20*C przy innych temperaturach zewnętrznych trudno odczuć czy grzeje .Dzieciaki hartuj boso na dwór niech latają Węgla mniej spalisz same plusy.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 25-11-2014 o 11:28
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  7. #3747
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Jak czytam te wasze wyniki spalania po 7-8 kg/dobę to nie wiem co u mnie jest nie tak, że palę ok. 15-17 kg/dobę. Domek 135 m.kw. parterówka standardowo ocieplona. Rodzina 2+2, zbiornik CWU 110l. Węgiel wypala się ładnie. W domu 21-22 st.c. - szału nie ma. Mam strefy godzinowe na sterowniku tak rozłożone że piec chodzi od 15:00 do 22:00 i rano dwie godziny 6:00 - 7:00 - reszta w podtrzymaniu. Jak palił równo przez całą dobę to schodziło dużo więcej ekogroszku. Jak bym nie palił i kombinował to te 15 kg na dobę schodzi. W zaszłym sezonie spaliłem 3 tony przez cały sezon i ten wynik mnie zupełnie satysfakcjonuje.
    Podłogówkę mam tylko w górnej łazience, dom grzeję cały czas i spalanie przez ostatnie 4,5 doby to około 5,5 kg/dobę, ale raz podrzuciłem i spaliłem karton [użyłem ich też przy rozpalaniu] co widać po temp. spalin.

    Jutro po wygaśnięciu kotła zasypię Kazacha i zmierzę ile MJ/kg z niego wyciągnę i na ile wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 25-11-2014 o 21:12
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #3748
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar trammel
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Jelcz
    Posty
    103

    Domyślnie

    5 kg/dobę to u mnie wychodziło na grzanie CWU w sezonie letnim. Bojler 140l na 3 osoby.

  9. #3749

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Podłogówkę mam tylko w górnej łazience, dom grzeję cały czas i spalanie przez ostatnie 4,5 doby to około 5,5 kg/dobę, ale raz podrzuciłem i spaliłem karton [użyłem ich też przy rozpalaniu] co widać po temp. spalin.

    Jutro po wygaśnięciu kotła zasypię Kazacha i zmierzę ile MJ/kg z niego wyciągnę i na ile wystarczy.
    5,5 kg to ok.pół małego wiadra
    Pamiętam krążył gdzieś tu wątek ile groszku schodzi latem na podgrzanie CWU i tak jak wspomniał kolega powyżej było to ok.5 kg/d
    Nic tylko pogratulować koledze - skoro 0,5 kg starcza na ogrzanie całej chałupy.
    Pociesza mnie trochę fakt że moja koleżanka z pracy (w starszym budownictwie) pali ok. 1 tonę miesięcznie
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 26-11-2014 o 06:19

  10. #3750
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał trammel Zobacz post
    5 kg/dobę to u mnie wychodziło na grzanie CWU w sezonie letnim. Bojler 140l na 3 osoby.
    U mnie latem na CWU szło około 2 kg na dobę.

    Zasobnik 120 L, rodzina 2+2

    Tyle, że sprawność kotła dochodziła przy tym do 40% i w tym tkwi cała tajemnica małego zużycia węgla latem

    W zeszłym tygodniu sprawność kotła miałem na poziomie 75% [około 22,0 MJ/kg z Wesołej 29,5 MJ/kg].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #3751

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Jak czytam te wasze wyniki spalania po 7-8 kg/dobę to nie wiem co u mnie jest nie tak, że palę ok. 15-17 kg/dobę. Domek 135 m.kw. parterówka standardowo ocieplona. Rodzina 2+2, zbiornik CWU 110l. Węgiel wypala się ładnie. W domu 21-22 st.c. - szału nie ma. Mam strefy godzinowe na sterowniku tak rozłożone że piec chodzi od 15:00 do 22:00 i rano dwie godziny 6:00 - 7:00 - reszta w podtrzymaniu. Jak palił równo przez całą dobę to schodziło dużo więcej ekogroszku. Jak bym nie palił i kombinował to te 15 kg na dobę schodzi. W zaszłym sezonie spaliłem 3 tony przez cały sezon i ten wynik mnie zupełnie satysfakcjonuje.
    U mnie skoczyło spalanie w granicach 10kg/24g ale też zrobiło się zimniej i podniosłem temperaturę w pomieszczeniach do 23C. Nie ma problemu aby spalanie podskoczyło mi z 50% więcej, wystarczy że załaduje gorszy węgiel, prędzej wiarygodne byłoby podawanie kosztu dziennego ogrzania domu + CWU ( u mnie to około 9zł/24h czyli około 0.17zł z jednego kilowata z węgla).

  12. #3752

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    U mnie skoczyło spalanie w granicach 10kg/24g ale też zrobiło się zimniej i podniosłem temperaturę w pomieszczeniach do 23C. Nie ma problemu aby spalanie podskoczyło mi z 50% więcej, wystarczy że załaduje gorszy węgiel, prędzej wiarygodne byłoby podawanie kosztu dziennego ogrzania domu + CWU ( u mnie to około 9zł/24h czyli około 0.17zł z jednego kilowata z węgla).
    Fakt ..

    Jedni grzeją miałem 19MJ kupionym za niecałe 300zł a inni ekogroszkiem 29MJ za około 1000zł ...

    Wiadomo że więcej zużyje ten co pali miałem , ale cena wytworzenia 1GJ będzie zupełnie inna ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #3753

    Domyślnie

    U mnie idzie około 14kg miału ,w domu 23 stopnie [po burzliwej rozmowie z panią domu,chciał 25 ] .I Chyba mam tendencje spadkową,dopiero teraz włączyłem podłogi...Czyli przekładając na złotówki to koszt dzienny to około 6-6,5zł
    Jak rozwiązane macie grzanie podłogami? u mnie strasznie przegrzewa dom i dopiero jak zimniej jest to załączam podłogówkę. Oczywiście mam zawór 3d z regulacją od 20 stopni.
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  14. #3754

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    U mnie idzie około 14kg miału ,w domu 23 stopnie [po burzliwej rozmowie z panią domu,chciał 25 ] .I Chyba mam tendencje spadkową,dopiero teraz włączyłem podłogi...Czyli przekładając na złotówki to koszt dzienny to około 6-6,5zł
    Jak rozwiązane macie grzanie podłogami? u mnie strasznie przegrzewa dom i dopiero jak zimniej jest to załączam podłogówkę. Oczywiście mam zawór 3d z regulacją od 20 stopni.
    U mnie mam przekombinowaną kotłownie także mam dużo możliwości sterowania (4D + 2szt 3D-termostatyczne), mam 100% podłogówki i pompy od nich włączają się 5minut przerwa 20 przy zasilaniu 35C + włączenie w momencie jak temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej zadanej.
    Przy takich ustawieniach nic nie trzeba regulować, ecoal steruje wszystkim jedynie w okresach przejściowych wyłączam cykliczną pracę pomp.

    Myślałem też o sprawdzeniu i pobawieniu się paleniem miałem ale przy ekogroszku przyjeżdża i wjeżdża bezpośrednio cała paleta do kotłowni i załadunek do kosza trwa mniej niż 5 minut, a przy miale pewnie dostałbym go luzem i musiałbym się w zimie męczyć i nosić go kosza, a najpierw odkopać go z śniegu, a jakbym zakupił workowany to pewnie różnica w cenie nie była by duża z stosunku do ekogroszu.

  15. #3755

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    U mnie idzie około 14kg miału ,w domu 23 stopnie [po burzliwej rozmowie z panią domu,chciał 25 ] .I Chyba mam tendencje spadkową,dopiero teraz włączyłem podłogi...Czyli przekładając na złotówki to koszt dzienny to około 6-6,5zł
    Jak rozwiązane macie grzanie podłogami? u mnie strasznie przegrzewa dom i dopiero jak zimniej jest to załączam podłogówkę. Oczywiście mam zawór 3d z regulacją od 20 stopni.
    U mnie zaworem czterodrożnym steruje siłownik i sterownik pogodowy za pomocą ustalonej krzywej ...
    Podłogówka u mnie działa chyba z 2 miesiące już cały czas ...

    Nie ma przegrzewania , no chyba że źle ustawiona krzywa ...

    Ja osobiście uważam że bez sterowania zaworem czterodrogowym nie ma szansy na nie przegrzewanie domu ...
    Bo skąd wiedzieć jaka temepratura ma w danym czasie iśc na podłogę ???
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #3756

    Domyślnie

    Dół mam grzejniki+ podłogówka .Ustawiam tak by podłogówka grzała a w razie nagłego spadku temperatury grzejniki dogrzewały.
    Miałem pale w sumie 2 lata i teraz kupiłem zwykłego jareta,czyściej i myślę że mniej eko spale A cena?70zl większa niż miał
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  17. #3757
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    czechu77

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    157

    Domyślnie

    U mnie grzane non stop 160m kw. + 80m kw. suteryny dogrzewane. Spalanie ok 12-14kg/dobe miału ze skladywegla.pl ale więcej go chyba jednak nie kupię, bo bardzo sypki jednak jest co powoduje słabą sprawność spalania na moim planiku przy małych mocach.. Mi jest w domu za gorąco nawet w podkoszulku, żonie ubranej zimno
    Może ktoś wie jak to pogodzić?
    Chcesz, żeby było dobrze? Zrób to sam.

  18. #3758

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja osobiście uważam że bez sterowania zaworem czterodrogowym nie ma szansy na nie przegrzewanie domu ...
    Bo skąd wiedzieć jaka temepratura ma w danym czasie iśc na podłogę ???
    Możesz zobaczyć na moje temperatury w domu (tolerancja +/- 0.4C i to prędzej na minus niż przebicie temperatury ustawionej)
    Po prostu pompy włączają się cyklicznie aby nie wychłodzić podłogi, a włączają się na pracę ciągła gdy temperatura spadnie poniżej 0,2C ustawionej i grzeją dopóki ją nie nadrobią.

  19. #3759

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Możesz zobaczyć na moje temperatury w domu (tolerancja +/- 0.4C i to prędzej na minus niż przebicie temperatury ustawionej)
    Po prostu pompy włączają się cyklicznie aby nie wychłodzić podłogi, a włączają się na pracę ciągła gdy temperatura spadnie poniżej 0,2C ustawionej i grzeją dopóki ją nie nadrobią.
    Szkoda by mi było pomp.

    Pompy nie lubią takiej pracy a energooszczędne tak pracujące to szybsza ich śmierć ..

    Poza tym uważam za bezsens puszczać w podłogę 35 stopni i co chwilę ją włączać. Podłoga nie ma być wyczuwalnie ciepła a ma dawac ciepło CAŁY czas ...

    Według mnie masz zły zawór dla podłógówki. Zapewne masz grzejnikowy bo 35 stopni to ja nigdy u mnie nie dawałem , nawet jak było -30 stopni na zewnatrz ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #3760

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Dół mam grzejniki+ podłogówka .Ustawiam tak by podłogówka grzała a w razie nagłego spadku temperatury grzejniki dogrzewały.
    Miałem pale w sumie 2 lata i teraz kupiłem zwykłego jareta,czyściej i myślę że mniej eko spale A cena?70zl większa niż miał
    Ty to szczęściasz jesteś

    Masz taniutki opał ...

    U mnie najatńszy miał luzem to ponad 500zł a pakowany prawie 600zł.
    Za eko pakowany mniej niż 800zł nie zapłacę ...

    Ratuje jedynie Leroy i ruski opał za około 700zł za tonę ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 188 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony