dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54
  1. #41

    Domyślnie

    Dzięki, a może byście jeszcze doradzili jak wykończyc podłogę w garażu. Chciałbym uniknąć gresu, może w trakcie wykonywania jastrychu dołożyć jakiś składnik aby zapobiec późniejszemu ścieraniu ( pyleniu ) się betonu, a może posadzke czymś pomalować. Mile widziane jakieś niedrogie rozwiązania.

  2. #42

    Domyślnie

    O, właśnie przejrzałem zdjęcia które janzar wkleiłeś, fajnie ta podłoga wygląda takie lastriko, ale czy nie jest śliska?. jeszcze gdybyś mógł podać w jakich proporcjach dodawać to włókno.
    Ostatnio edytowane przez barteks31 ; 19-10-2011 o 13:49

  3. #43

    Domyślnie Wielkie dzieki Janzar

    Dziękuję pięknie za fachowe doradztwo Janzar!
    W ostatnim momencie udało sie uratować nasze posadzki przed partaczami co na chudziak kładą styropian a dopiero potem folie i uważają ze tak ma być, bo w końcu" zrobili juz 300 domów i nikt się nie skarżył".
    Nie wiem dlaczego temat papy zupełnie zignorowaliśmy zabierając się za wylewki ale teraz naprawiamy ten błąd.
    Niestety a może stety skończy się tak, że sami będziemy kłaść papę bo ekipy, z którymi rozmawialiśmy o tym, nigdy tego nie robiły. Niezłe nie? hehe
    My w sumie też nie, ale przynajmniej zależy nam na tym by było dobrze i dokładnie zrobione.


    Dziękuje jeszcze raz za pomoc i ogrom wiedzy, która nawet w moich ustach powala pseudo wylewkarzy. Poziom wiedzy fachowców na których trafiałam tez był niestety powalający.. ale w drug a strone.
    pozdrawiam,

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Papa to nie lekarstwo na wszystko i dawanie jej nie jest obligatoryjne i własciwie to nie często powinno się ja dawać, bo mija sie to z celem.

  5. #45

    Domyślnie

    Pewno że pod wylewką, papa i dysperbit to nie lekarstwo ,to trucizna ,smród i nie uzasadniony wydatek , Chyba że ktoś to lubi W normalnych warunkach na chudziaku wystarczy gruba folia bud moze byc razy enty (według uznania ,ja daję x2 ) później styro, folia x1 jastrych 7cm.....
    Bad boy

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar gege3
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    małopolska
    Kod pocztowy
    32-048
    Posty
    4

    Domyślnie

    WIELIKIE DZIĘKI JANZAR za fachowe doradztwo w sprawie prawidłowo wykonanych wylewek w piwnicy. Napewno zrobimy zgodnie z Twoimi zaleceniami. Pozdrawiam serdecznie z Krakowa

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał barteks31 Zobacz post
    Dzięki, a może byście jeszcze doradzili jak wykończyc podłogę w garażu. Chciałbym uniknąć gresu, może w trakcie wykonywania jastrychu dołożyć jakiś składnik aby zapobiec późniejszemu ścieraniu ( pyleniu ) się betonu, a może posadzke czymś pomalować. Mile widziane jakieś niedrogie rozwiązania.
    żeby beton był mocny musisz dać dobry cement najlepiej cement I 42,5 tylko starannie pielęgnuj beton zraszj albo zros i przykryj folią mocny beton bez pielęgnacji zrobi się kruchy, może popękać itd.

    cement to nie wszystko do piasku 0-2mm lub 0-4mm dodaj kruszywo 2-8mm to zapobiegnie wycieraniu, wzmocni beton, do tego włókno, siatka stalowa, plastyfikator

    na mixokreta 2 worki cementu to ważne

  8. #48

    Domyślnie

    co do siatki stalowej nie którzy robią na włóknie powód wygoda ponieważ nie trzeba rozkładać siatki w garażu warto ją dać gdzie jeszcze:
    - siatka stalowa oczko 10x10cm (zalecana jeżeli gr. wylewki jest mniejsza niż 6cm, gdy styropian jest gruby pow. 10cm, powierzchnie pomieszczeń są duże, chcemy zmniejszyć ilość dylatacji, powierzchnia na której jest ułożony styropian jest nierówna, podłoże jest niestabilne np. występują drgania stropu itp., styropian nie jest zbyt twardy, pod płytki żywice, w garażu, kotłowni, pod kominek wszędzie tam gdzie na posadzce będzie ciężar, gdy styropian nie dolega całą płaszczyzną do podłoża)

    zapraszam do obejrzenia naszego filmu jak wykonuje się posadzki mixokretem http://www.youtube.com/watch?v=YvCuhlh1jH4

    a włókno to nie zbrojenie zapobiega skurczowi jeśli jakaś firma mówi inaczej nie znają się lub wygodnie im tak mówić na włóknie robić ale nie 5cm gr wylewki na 10 cm styro w takim przypadku trzeba dać siatke a wielu posadzkarzy nie robi tego

    TU BYŁA NIEOPŁACONA REKLAMA
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-08-2013 o 18:52 Powód: reklama

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek06

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Pytanie do janzar.

    Czy może Pan pokazać jak prawidłowo wykonać połaczenie izolacji papy termo.. z izolacją poziomą z plastpapy, którą zastosował mój wykonawca stanu surowego. Plastpapa to rodzaj grubej folii stąd wnioskuję, że nie można w tym miejscu zastosować zgrzewu termicznego jak przy samej papie!

    Pozdrawiam! JaceK

  10. #50

    Domyślnie

    Przepraszam,że się wcinam ale jaki jest koszt wykonania takiej klasycznej wylewki czyli: papa termozgrzewalna, folia, styropian, siatka, beton( z betoniarki)? Pytam tylko o robociznę. Dzięki z góry.

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gosia.kraków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Witam, jestem przed wylewkami. Pod chudziakiem (płytą fundamentową) mam folię 0.3 mm (pod zbrojenie były podłożone dystanse, które miały chronić folię przed podziurawieniem). Czy na chudziak mogę zamiast papy zastosować folię, bo wydaje mi się, że nie powinno zachodzić podciąganie kapilarne do chudziaka. Fachowcy od wylewek, na chudziak chcą mi położyć folię. Czy mam upierać się przy papie? Czy jak nie położę papy to muszę zastosować XPS (bo jest mniej nasiąkliwy niż EPS 100) Na wylewkach w większości będzie parkiet (22 mm) a w niektórych pomieszczeniach ogrzewanie podłogowe. Drugie pytanie to z czego to wynika, że niektóre źródła podają proporcje wylewki 1:3 cement do piasku, a inne 1:7,5? z góry dzięki za odpowiedzi

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia.kraków Zobacz post
    Witam, jestem przed wylewkami. Pod chudziakiem (płytą fundamentową) mam folię 0.3 mm (pod zbrojenie były podłożone dystanse, które miały chronić folię przed podziurawieniem). Czy na chudziak mogę zamiast papy zastosować folię, bo wydaje mi się, że nie powinno zachodzić podciąganie kapilarne do chudziaka. Fachowcy od wylewek, na chudziak chcą mi położyć folię. Czy mam upierać się przy papie? Czy jak nie położę papy to muszę zastosować XPS (bo jest mniej nasiąkliwy niż EPS 100) Na wylewkach w większości będzie parkiet (22 mm) a w niektórych pomieszczeniach ogrzewanie podłogowe. Drugie pytanie to z czego to wynika, że niektóre źródła podają proporcje wylewki 1:3 cement do piasku, a inne 1:7,5? z góry dzięki za odpowiedzi
    fachowcy niech mieszaja piasek 0-2 z kruszywem 2-8mm,wtedy Twoja wylewka spełni wytrzymałosci pod podłogi drewniane.na nic dobre izolacje pod słaba wylewka ktora pozniej bedzie trzeba zrywac
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gosia.kraków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    a jeśli wykonawca napisał mi skład, a dokładnie listę zakupów i nie ma tam żadnego kruszywa to mam go nie brać do zrobienia wylewki?

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    beatrycza

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    33

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez beatrycza ; 03-12-2014 o 23:25

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony