dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 846 z 998
Pokaż wyniki od 16.901 do 16.920 z 19943
  1. #16901
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Możesz to stwierdzenie jaśniej wytłumaczyć?
    Jak są kalafiory odkręcone a piec chodzi na małej mocy, to kaloryfery są gorące u góry, a lodowate na dole. Przy podniesieniu temperatury na piecu, zwiększeniu prędkości przepływu wody (stąd musiałem włączyć pompkę) i przykręceniu kaloryferów układ CO się ładuje bardziej równomiernie. Innymi słowy cała woda w układzie jest ciepła, a nie tylko połowa. Przynajmniej taki efekt zaobserwowałem u mnie. To ma jeszcze jedną zaletę, po nowym rozpaleniu dzięki energii zgromadzonej w układzie (choć pozornie wygląda że tej energii nie ma, bo kalafiory w zasadzie nie grzeją) piec szybciej dochodzi do zadanej temperatury i spalanie odbywa się w lepszych warunkach mniej burzliwie. Dzięki temu i na mocnym węglu ostatnio udaje mi się osiągać biały osad i w końcu piec i komin się zaczął oczyszczać ze starej smoły. W zeszłym roku, przy gonieniu pieca na małej mocy, nie miało to miejsca. Stąd polecam jednak podnieść temperaturę na piecu, a przykręcić kaloryfery.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #16902
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iurabos
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Kisielów k/Skoczowa
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ale z tego koksu


    1. (...)koksu z odzysku jest stosunkowo mało energii, poza tym przy odsiewaniu sporo tracisz(...)
    Powstały koks jest gruby (palę orzechem), więc odsianie to niewielka strata, może z 5% wagowo(właściwie czysty popiół), wydaje mi się też że energii jest jednak "wystarczająco"
    2. Do tego jeszcze "łykasz" pył przy odsiewaniu, a to nie jest najzdrowsze.
    Maska przeciwpyłowa załatwia problem pyłu (ale nie gazu, jak odpalam piec na nowo za pomoca żaru), inna rzecz że w kotłowni mam syf
    3. Mocny węgiel potrzebuje wyższych temperatur, czyli siłą rzeczy więcej PG, żeby skutecznie dopalić "swój" koks. Ogólnie im wyższa temperatura wody, tym lepiej działa kocioł.
    Odpalając moj piec od góry, podaję odpowiednią ilośc PW, PG nie dostarczam wcale, czekam aż górna warstwa sie odgazuje. Po zauważeniu, że temperatura zaczyna pomału spadać (mam zdalny pomiar przez www), przymykam PW i otwieram PG zakładając łańcuszek na miarkownik. Działa znakomicie.
    4. załączyłem pompkę CO, bo wcześniej chodziło na samej grawitacji
    U mnie pompa chodzi cały czas (1 bieg), nie ma szans na grawitację, ale zauważyłem, że napisałes niżej, że szybszy przepływ wody to cos dobrego - kłóci się to z teorią Last Rico (laminarnośc(?) przepływu, o ile dobrze pamiętam), ale skoro działa u ciebie to ok. Ja tez mam "kłopot" z zimniejszym kaloryferem na dole, może faktycznie spróbuję przyspieszyc przepływ. Inna rzecz, że mam dużą róznicę temperatur we/wy na piecu, tak sobie myślę, że będzie jeszcze większa - musze spróbować.5. trzeba wtedy ostrożniej z PG przy rozpalaniu i początkowym gazowaniu, żeby się zasyp nadmiernie nie rozpalił.
    Jak napisałem wyżej - przy moim piecu i systemie nie ma problemu.
    Ostatnio edytowane przez iurabos ; 16-12-2014 o 08:02
    Viadrus U26 Hercules II 43,5kW, pompa danfoss 90W 3-bieg na pierwszym biegu (45W), miarkownik, dom częściowo ocieplony, cegła 40-45cm, 370m2 powierzchni, kocioł z KPW (fi8cm, chyba nikt nie ma takiej wielkiej), grzejniki panelowe, zawory termostatyczne, częściowo z głowicami. Instalacja miedziana, komin ok 8m, 14*28cm

  3. #16903

    Domyślnie

    Cytat Napisał iurabos Zobacz post

    1. (...)koksu z odzysku jest stosunkowo mało energii, poza tym przy odsiewaniu sporo tracisz(...)
    Powstały koks jest gruby (palę orzechem), więc odsianie to niewielka strata, może z 5% wagowo(właściwie czysty popiół), wydaje mi się też że energii jest jednak "wystarczająco"
    2. Do tego jeszcze "łykasz" pył przy odsiewaniu, a to nie jest najzdrowsze.
    Maska przeciwpyłowa załatwia problem pyłu (ale nie gazu, jak odpalam piec na nowo za pomoca żaru), inna rzecz że w kotłowni mam syf
    .
    Do dużej puszki po lakierze z wieczkiem , dorobiłem w środek ( z luzem w około ) drugą puszkę z blachy perforowanej . Wygarniam do niej pozostałości po paleniu zamykam , potrząsam i gotowe
    70 letni II kondygnacyjny dom z pełnej cegły , ocieplony 8 cm styropianem .
    Mieszkanie parter 75 m 2 . Piec , górne spalanie - Defro optima komfort - 8 kw w części podpiwniczonej.
    Miarkownik FR 1 firmy AFRISO . Instalacja stara , pracująca na cyrkulacji lub pompie .
    Komin 10 m , spaliny wprowadzone w dwa otwory ok. fi 12 cm .

  4. #16904
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał iurabos Zobacz post
    Maska przeciwpyłowa załatwia problem pyłu (ale nie gazu, jak odpalam piec na nowo za pomoca żaru), inna rzecz że w kotłowni mam syf
    Eliminuje większość pyłu, ale coś tam zawsze się wciąga. Ja doszedłem do wniosku, że taki zysk to żaden zysk. Węgiel można kupić, utraconego zdrowia najczęściej nie, albo będzie to kosztować dużo więcej niż te "oszczędności" z koksu. Inna sprawa, że można to robić na zewnątrz i zminimalizować efekty, ale to też się trzeba nabiegać i najczęściej zakurzyć pół podwórka -- a to z kolei potem na oknach ląduje i tak w koło macieju.

    Cytat Napisał iurabos Zobacz post
    U mnie pompa chodzi cały czas (1 bieg), nie ma szans na grawitację, ale zauważyłem, że napisałes niżej, że szybszy przepływ wody to cos dobrego - kłóci się to z teorią Last Rico (laminarnośc(?) przepływu, o ile dobrze pamiętam), ale skoro działa u ciebie to ok. Ja tez mam "kłopot" z zimniejszym kaloryferem na dole, może faktycznie spróbuję przyspieszyc przepływ. Inna rzecz, że mam dużą róznicę temperatur we/wy na piecu, tak sobie myślę, że będzie jeszcze większa - musze spróbować
    Miałem na myśli szybszy przepływ niż przy grawitacji. Masz to samo co ja w zeszłym roku -- u mnie praktycznie cały czas lodowata woda wracała do pieca. Teraz rurki powracające są bardzo ciepłe.

    Cytat Napisał iurabos Zobacz post
    Jak napisałem wyżej - przy moim piecu i systemie nie ma problemu.
    Jest o tyle, że musisz go jednak pilnować. A przecież chodzi między innymi o to, żeby rozpalić i zapomnieć. Przynajmniej w moim wypadku to jeden z ważniejszych elementów -- ograniczanie czasu spędzanego w kotłowni.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #16905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jak są kalafiory odkręcone a piec chodzi na małej mocy, to kaloryfery są gorące u góry, a lodowate na dole. Przy podniesieniu temperatury na piecu, zwiększeniu prędkości przepływu wody (stąd musiałem włączyć pompkę) (...)
    Jeśli na podwórku taka sama pogoda a w domu komfortowa temperatura, to z włączoną pompą czy bez musisz dostarczyć tę samą energię, by ogrzać pomieszczenia, prawda? Zatem kocioł pracuje z taką samą mocą. Zwiększył się przepływ wody przez kocioł, przez co miarkownik reaguje znacznie szybciej. Tu moim zdaniem pies pogrzebany. Pisałem kiedyś, że moim zdaniem za wolno reaguje i zamiast niego lepszy elektroniczny.
    Czy ja przypadkiem też nie proponowałem Ci włączyć pompy w poprzednim sezonie, a Ty napisałeś, że wolisz mieć najpierw ciepło na górnej kondygnacji, a z pompą się nie da, bo coś tam w instalacji skopane.

  6. #16906
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Jeśli na podwórku taka sama pogoda a w domu komfortowa temperatura, to z włączoną pompą czy bez musisz dostarczyć tę samą energię, by ogrzać pomieszczenia, prawda?
    W zasadzie tak. Ale ważną rzeczą jest ile tej energii już jest nagromadzone w układzie i w jaki sposób jest odbierana. Wg mnie więcej energii w układzie jest obecnie i lepiej jest odbierana z kalafiorów.

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Zatem kocioł pracuje z taką samą mocą.
    Tak, ale na lepszych parametrach spalania. Paradoksalnie teraz sypię do pieca mniej niż kiedyś. Dlatego błędne jest myślenie, jakoby podniesienie temperatury na piecu było zbrodnią ekonomiczną. Gdybym miał lepszą instalację przy kaloryferach, tj. kurki obrotowe pozwalające dokładniej regulować, a nie kulkowe(co to pół milimetra ruchu i już przeciąg w kaloryferze), a najlepiej termostaty, to jeszcze bym podniósł temperaturę.

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Zwiększył się przepływ wody przez kocioł, przez co miarkownik reaguje znacznie szybciej. Tu moim zdaniem pies pogrzebany. Pisałem kiedyś, że moim zdaniem za wolno reaguje i zamiast niego lepszy elektroniczny.
    Ja uważam, że to wynik cieplejszego powrotu, stąd pisałem o konieczności wcześniejszego naładowania układu. Bo tak realnie ujmując temperatura na piecu właśnie się uregulowała i mniej skacze niż kiedyś.

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Czy ja przypadkiem też nie proponowałem Ci włączyć pompy w poprzednim sezonie, a Ty napisałeś, że wolisz mieć najpierw ciepło na górnej kondygnacji, a z pompą się nie da, bo coś tam w instalacji skopane.
    Właśnie skopany był jeden główny element. Użytkownik (to ja) odkręcone na maksa kaloryfery, zbyt niska temperatura na piecu i przede wszystkim brak cierpliwości.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 16-12-2014 o 10:02
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #16907

    Domyślnie

    Myjk na jakich temperaturach teraz palisz w kociołku?

  8. #16908
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasz121

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    30

    Domyślnie

    Witam . Mam taki sam problem z usypianiem kociołka jak Photomatic spowodowany zbyt dużym kominem .wysokość komina 6m na dole tam gdzie wchodzi czopuch komin ma 40 na40cm około 1m wyżej jest 25na35cm i taka szerokość do samej góry gdzie założyłem czapkę 16 na16cm .Komin ociepliłem od strychu do góry .Pale w kociołku heiztechnik 20kw z miarkownikiem i dorobioną klapką pw,ogrzewam ok250m .Pale mocny węgiel nie znam jego parametrów ale jest świecący o średnicy od2 do4 cm.Czy zmniejszenie komina poprzez zrobienie wkładu metalowego nie spowoduje innych problemów.Proszę o pomoc

  9. #16909
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek438 Zobacz post
    Myjk na jakich temperaturach teraz palisz w kociołku?
    60sC stoi na wyjściu (poprzednio ~50 i ciągła huśtawka, problemy ze spalaniem itd.). Tak jak (do)pisałem w poprzednim poście -- pokusiłbym się o testy z większą temperaturą na piecu, ale moje "potencjometry" na kaloryferach nie wyrabiają dokładnością i albo jest za zimno, albo robi się piekło w domu. A i tak od zawsze do córki pokoju ciągle latam na noc i reguluję żeby się nie zapociła w nocy... bo tamten "kurek" jest wyjątkowo delikatny.

    Cytat Napisał tomasz121 Zobacz post
    Pale mocny węgiel nie znam jego parametrów ale jest świecący o średnicy od2 do4 cm.
    W jakich cyklach go spalasz, jaką ilość, jakie temperatury wyjścia i powroty, jakie temperatury w domu?

    Cytat Napisał tomasz121 Zobacz post
    Czy zmniejszenie komina poprzez zrobienie wkładu metalowego nie spowoduje innych problemów.Proszę o pomoc
    Zmniejszenie z pewnością, ale metalowy wkład to chyba nie jest najlepszy pomysł.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 16-12-2014 o 11:38
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #16910
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasz121

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    30

    Domyślnie

    Rozpalam 2 razy na dobę przy tych temp 9 kg na raz pali się to ok 6 godzin dogasza następną godzinę i rozpalanie na nowo .Na wyjściu 50st powrotu nie wiem jest letni ,w domu 22st .Większy zasyp powoduje całkowite uśpienie kociołka

  11. #16911
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz121 Zobacz post
    Większy zasyp powoduje całkowite uśpienie kociołka
    To jeszcze jedno pytanie pomocnicze -- jak się teraz spala? Czysto, tzn. z komina nie kopci i masz biały osad na kotle czy też kopci z komina i masz czarne kłaczki na wymienniku?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #16912
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasz121

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    30

    Domyślnie

    Z komina kopci ciemny dymek ,z tyłu kotła wstawiłem na szerokość jedną cegłę na zaprawę do wysokości drzwiczek posiadam 2 budynki 1 180m i tam temperatura 22 i 2 ok 80 m tem 19 st mam 2 pompki które pracują na 1 biegu.Na kociołku 50sz ale po 2 nieraz3 god temp spada do 40 st

  13. #16913
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz121 Zobacz post
    Z komina kopci ciemny dymek ,
    Pisałeś, że masz taki sam kocioł jak Photomatic. Masz również PW? Albo KPW?

    Cytat Napisał tomasz121 Zobacz post
    z tyłu kotła wstawiłem na szerokość jedną cegłę na zaprawę do wysokości drzwiczek posiadam 2 budynki 1 180m i tam temperatura 22 i 2 ok 80 m tem 19 st mam 2 pompki które pracują na 1 biegu.Na kociołku 50sz ale po 2 nieraz3 god temp spada do 40 st
    Ewidentnie zasyp gaśnie i tylko kopci, zamiast spalać. Grzeje więc tylko z koksu, po odgazowaniu. Miałem w zeszłym roku identyczne problemy (z gaśnięciem zasypu, brudnym w piecu i niepełnym spalaniem) i wygląda na to, że teraz je rozwiązałem. Stąd moja propozycja nawiązująca do ostatnich moich wpisów. O ile masz (K)PW. Podnieś temp. na piecu do min. 60 -- zapewne będzie konieczne na początku mocniejsze popalenie (większą ilością węgla albo częściej). Konieczne będzie oczywiście skręcenie kalafiorów, żeby się w domu nie ugotować. Podnieś prędkość pompki na 2 albo nawet na 3 bieg. Zostaw w PG na stałe szparę w klapce PG na 2-3mm (oczywiście poza standardową pracą miarkownika). Masz mocny węgiel, więc uważaj na nadmierne rozpalenie zasypu (u mnie najlepiej, tj. czysto rozpala się na uchyleniu PG na 1-1,5cm, ale że jestem leniwy, to podpinam po rozpaleniu miarkownik, który wiesza klapę na ponad 2,5cm i zapominam). Spal w ten sposób parę zasypów poświęcając się regulacji temperatury w domu za pomocą "kurków". Następnie powinieneś dotrzeć do momentu, w którym temperatura na piecu będzie rosnąć ponad 60sC pomimo optymalnych temperatur w domu. To znak, do zmniejszenia ilości zasypu do faktycznego zapotrzebowania. Oczywiście to tylko teoria, która w praktyce sprawdziła się u mnie.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  14. #16914
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasz121

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    30

    Domyślnie

    O 15 rozpaliłem ponownie i miarkownik nastawiłem na 60 woda się nagrzała do 60 a teraz spada i jest 52st ,kalafiorki tez poskręcałem

  15. #16915
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Jest płomień na zasypie? Czy już zgasło?

  16. #16916
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar P_R_O_B_O_S_H_C_Z
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bolesławice
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    77

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Drążę wątek od bardzo bardzo dawna. Długa lektura
    Posiadam piec GS (typowy GS)
    Palę od góry od listopada zeszłego roku.
    Pierwsza próba: noc nieprzespana ze strachu czy pieca nie rozsadzi czy cóś
    Teraz bez problemu.
    Piec bez żadnych modyfikacji.
    Rekord życiowy: 17-18 kg węgla - Czas: od 17:00(rozpaliłem o 16:30) do 14-14:30.(czyt. 21 godzin)
    Jestem zachwycony.
    Co dopiero jak przerobię piecyk
    Pozdrawiam.

  17. #16917
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomasz121

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    30

    Domyślnie

    Płomień zgasł po 16 god teraz tem 48st i widać płomien lekko niebieskawy podczas odgazowania ciemny dymek

  18. #16918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja uważam, że to wynik cieplejszego powrotu, stąd pisałem o konieczności wcześniejszego naładowania układu. Bo tak realnie ujmując temperatura na piecu właśnie się uregulowała i mniej skacze niż kiedyś.
    Przepływ wytworzony przez pompę jest wielokrotnie większy, niż grawitacyjny. Jeżeli jest większa temp zasilania grzejnika to przy takim samym przepływie moc oddawana będzie większa, zdławiłeś przepływ na grzejnikach bardziej niż był na grawitacji albo dostarczasz wiecej energii w jednostce czasu do pomieszczeń. Założymy, że tyle samo. Wiadomo,
    że P ~Q*deltaT
    Na kotle masz mniejszą różnicę temperatur (deltaT) ale moc produkujesz tę samą. Więc przepływ (Q) przez kocioł musi być większy - fizyka... Zatem bojler albo jakiś grzejnik niezdławiony. Wiecej mieszasz w kotle wody, to miarkownik łatwiej wychwytuje zmianę temperatury.

    Druga sprawa: czy potrzebny jest Ci większy otwór PG, niż te 1,5cm?

  19. #16919
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar grabpa58
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    347

    Domyślnie

    Napisz konkretnie,jaki kocioł,zamieść zdjęcie lub przekrój kotła,podaj jego moc,jaką pow. ogrzewasz,dom docieplony czy niedocieplony itd.

    Jeżeli jest tak dobrze ,jak opisujesz to ja niczego bym nie zmieniał bo 24-30h palenia po przeróbkach nie uzyskasz.

  20. #16920
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar P_R_O_B_O_S_H_C_Z
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bolesławice
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał grabpa58 Zobacz post
    Napisz konkretnie,jaki kocioł,zamieść zdjęcie lub przekrój kotła,podaj jego moc,jaką pow. ogrzewasz,dom docieplony czy niedocieplony itd.

    Jeżeli jest tak dobrze ,jak opisujesz to ja niczego bym nie zmieniał bo 24-30h palenia po przeróbkach nie uzyskasz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piec.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	7,6 KB
ID:	294359 tak wygląda przekrój. Nie mam pojęcia jakiej mocy piec bo jest to samoróbka po poprzednich włascicielach. Powierzchnia rusztu 35x28cm, od rusztu do I wymiennika ok 49,5 cm. Ogrzewam jakies 76m2. Jest to parter domu wielorodzinnego. Ocieplony...tak sobie. Wszędzie wieje.

Strona 846 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony