dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 29
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 570
  1. #341
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał uri222 Zobacz post
    Przemyślałem temat i doszedłęm do wniosku ,że macie racje. Wiec znajdę troszkę więcej grosza jednak ,przyściubie na czym innym... Dostałem ciekawa oferte z FBM Izolacje, może ktoś zna opinie o nich i się podzieli. Pani doradziłą mi na mój stary dach, bez membarany ,który może nie być do końca szczelny użycie prosto na dachówki pianki zamkniętokomórkowej 5cm ,która całkowicie zabezpieczy ewentualną nieszczelnosć dachu ,a na to 15cm pianki otwartokomórkowej , która jest troszkę tańsza. Pianka PURINOVA o gęstości 42kg/m3.
    Pytałem też o ewentualne wypychanie dachówki przez piankę oraz ściąganie jej do środka przy wysychaniu pianki( gdzieś przeczytałem o tym na którymś z forów). Czy zastosowanie takiego układu prosto na dachówkę ma sens?Jakie ewentualnie mógłbym napotkać problemy przy tym rozwiązaniu? Dodam ,że dach mam suchutki. Przy moim metrażu ,czyli 110m2 cena jaką mi zaproponowano to 10000brutto
    dla zaproponowanego rozwiązania ZK,OK spoko w koncu kazdy obklada dom styropianem.
    dom jest stary to, i wiezba kamien. teraz z faktu, ze zamykasz dyfuzyjne wiezbe konieczna jest wentylacja mechaniczna z mozliwoscia regulacji wilgotnosci.

  2. #342
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał uri222 Zobacz post
    Prowadzę właśnie remont starego domu i zastanawiam sie nad pianką. Problem w tym ,że dach mam goły i prawdopodobnie będę musiał najpierw zrobić przekłądke dachu i wrzucić jakąś dobrą membranę żeby to miało sens. Znalazłem wykonawcę ,któy przedstawił mi taka ofertę

    U=0,21 ~18cm koszt wykonania to6732 zł

    U=0,19 ~20cm =7480zł

    U=0,25 ~15cm =5610zł

    Dokładność natrysku (+-)2cm
    Współczynnik λ obliczeniowa dla Sealection500 wynosi 0,0355 (zgodnie z info. Demilec)


    Gotówki starczy mi raczej tylko na 15cm, może jak dobrze pokombinuje na 18cm. Krokwie mam małe ,bo tylko 11cm ,wiec mostków nie będzie. Czy w takim wypadku ocieplenie będzie wystarczające ?
    Slyszalem, ze ta firma wycofala sie z rynku lub zbankrutowala.
    Odnosnie piany ZK to zgadzam sie z plusfoto. Wiezba pod tego rodzaju piana po paru latach gnije az milo. Palcem mozna w krokwi dziure zrobic.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 23-09-2014 o 19:31
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #343
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uri222

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-213
    Posty
    67

    Domyślnie

    Zapytałem kilku firm jeszcze jakie najlepsze będzie rozwiązanie w moim przypadku i każdy w sumie mówi co innego.Martwi mnie trochę ta pianka zamkniętokomórkowa na podaszu z powodu tych ewentualnych pęknięć. Z drugiej jednak strony,dach pomimo tego że jest stary wygląda całkiem nieźle. Nawet w największe deszcze mam suchutko na górze.


    Firma Wrocław

    sugeruje zastosowanie jedynie pianki Z/K
    jeśli zastosujemy piankę Z/K i O/K obowiązkowo należy zabezpieczyć piankę O/K przed dostępem wilgoci z wnętrza budynku do pianki O/K

    - generalnie nie stosuje się obu pianek razem

    Firma Oleśnica

    Dzień dobry.
    Można natryskiwać piankę bezpośrednio na dachówki lecz takiego rozwiązania nie polecam. By było ocieplenie wykonane zgodnie ze sztuką należy zachować kilku centymetrową przerwę pomiędzy połacią dachu a dociepleniem. W pana sytuacji polecał bym między krokwie ( z lekkim naddatkiem na krokwie ) za pomocą takera przyczepić membranę.

    Firma Legnica

    Z doświadczenia, w przypadku pianowania istniejących dachówek od środka
    zalecam:
    - odkurzenie połaci dachowej, oraz murłaty i podłoża przy murłacie,
    - natrysk piany zamknięto komórkowej o gęstości min 40 kg/m3,
    - grubość natrysku min 16 - 18 cm, tak aby zakryć krokwie min 2 cm piany,
    - natrysk piany podczas pogody bez deszczowej i na dachówkę bez szronu,
    - ogólnie podłoże musi być ciepłe (min 5-8 C) i suche

  4. #344
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał uri222 Zobacz post
    Zapytałem kilku firm jeszcze jakie najlepsze będzie rozwiązanie w moim przypadku i każdy w sumie mówi co innego.Martwi mnie trochę ta pianka zamkniętokomórkowa na podaszu z powodu tych ewentualnych pęknięć. Z drugiej jednak strony,dach pomimo tego że jest stary wygląda całkiem nieźle. Nawet w największe deszcze mam suchutko na górze.


    Firma Wrocław

    sugeruje zastosowanie jedynie pianki Z/K
    jeśli zastosujemy piankę Z/K i O/K obowiązkowo należy zabezpieczyć piankę O/K przed dostępem wilgoci z wnętrza budynku do pianki O/K

    - generalnie nie stosuje się obu pianek razem

    Firma Oleśnica

    Dzień dobry.
    Można natryskiwać piankę bezpośrednio na dachówki lecz takiego rozwiązania nie polecam. By było ocieplenie wykonane zgodnie ze sztuką należy zachować kilku centymetrową przerwę pomiędzy połacią dachu a dociepleniem. W pana sytuacji polecał bym między krokwie ( z lekkim naddatkiem na krokwie ) za pomocą takera przyczepić membranę.

    Firma Legnica

    Z doświadczenia, w przypadku pianowania istniejących dachówek od środka
    zalecam:
    - odkurzenie połaci dachowej, oraz murłaty i podłoża przy murłacie,
    - natrysk piany zamknięto komórkowej o gęstości min 40 kg/m3,
    - grubość natrysku min 16 - 18 cm, tak aby zakryć krokwie min 2 cm piany,
    - natrysk piany podczas pogody bez deszczowej i na dachówkę bez szronu,
    - ogólnie podłoże musi być ciepłe (min 5-8 C) i suche
    Daj sobie spokoj z piana ZK. Stosuje sie ja na stropy lub posadzki na poddasza sie nie nadaje.
    Na FM nie znajdziesz nikogo kto polecilby ZK na poddasze.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #345
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uri222

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-213
    Posty
    67

    Domyślnie

    Przez te wszystkie opinie - forumowicze jedno ,a wykonawcy drugie, zdecydowałem ,że nie będę ryzykował. W przypadku mojego dachu ,czyli goła dachówka cementowa i brak membrany użyje folii ISOBOOSTER, która nie potrzebuje żadnej membrany ,a i ja mam spokój ze ściąganiem dachu w taką pogodę. Koszta też wychodzą sporo mniejsze niż przy piance ,nawet jeśli ułożę 2 warstwy T2 + 1 WARSTWA T1.

  6. #346

    Domyślnie Brednie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Slyszalem, ze ta firma wycofala sie z rynku lub zbankrutowala.
    Odnosnie piany ZK to zgadzam sie z plusfoto. Wiezba pod tego rodzaju piana po paru latach gnije az milo. Palcem mozna w krokwi dziure zrobic.
    Ciekawe skąd masz takie rewelacyjne informacje. Tak czytam i czytam i aż można się popłakać. Jeden słyszy o bankructwie, inny o zakazie używania pian w Niemczech. Może zaczniecie pisać sprawdzone informacje nie bzdury. Demilec, Honter i Icyne to potentaci amerykańscy w poliuretanach. Jeśli ktoś zbankrutuje to wątpie czy oni. Chociaż teraz rynek nie wybiera będzie chciał pochłonąć Izolera, Demileca, czy Purinove to położy i nikt się tym nie przejmie. Ale jeśli nie macie potwierdzonych informacji to po co głupoty pisać?. Bierzecie udział w jakimś konkursie kto więcej napisze bzdur? Bez wełny nie ma komfortu itd itp... Lobby wełniarskie mocno prze na reklamę najwyraźniej czuje oddech konkurencji na plecach. Rynek jest tak duży, że wystarczy dla wełniarzy, piankowców i tych co wdmuchują celulozę. Dziwi mnie tylko jakaś taka zaborcza niechęć jednego do drugiego ale najwyraźniej taka polska mentalność. Trzeba jasno powiedzieć każdy z materiałów izolacyjnych ma swoje wady i zalety i tego nikt nie zmieni.

  7. #347

    Domyślnie

    Panie za 100 pkt. Czy ktoś wie jaki gaz wydziela się podczas podaj palenia pianki PUR?

  8. #348

  9. #349

    Domyślnie

    Mi właśnie kładą wełnę, ale przyznam że mocno zastanawiałem się nad natryskiem. Do końca nie wiem czy dokonałem dobrego wyboru, ale słyszałem od znajomego że pianka po latach może się degradować. Nie znam się na tym więc dlatego nie atakujcie jeśli to bzdury
    Ostatnio edytowane przez WiesiekM ; 07-12-2014 o 16:33

  10. #350
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Pamietaj o paroizolacji, bez tego to welna nie przetrwa trzech sezonow grzewczych.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #351
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak Ci się zacznie palić to będziesz spieprzał jak najdalej obojętnie czym będziesz miał zrobione ocieplenie, a jak wcześniej uśniesz to najwyżej zabije Cię smród z palących się mebli, firanek, pianek w kanapach fotelach czy krzesłach.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #352

    Domyślnie

    Jesteś samotny czy egoistą? U mnie na poddaszu śpią dzieci i zaręczam Ci ze w razie gdyby co to ja będę ostatnim z domowników który opuści nasz dom. W takim przypadku chciałbym to zrobić o własnych siłach. Pamiętasz tegoroczną tragedię ratujących się ludzi tonących w szambie?

  13. #353
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A co twoje szambo ma wspólnego z pianką?
    Przytoczę tutaj to co napisałem w innym temacie:
    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Dajcie wszyscy spokój. WEŁNA JEST DE BEST BO JEST TANIA A PIANKA GÓWNO WARTA BO JEST DROGA ponad to WEŁNA JEST SUPER ZDROWA I EKO A PIANKA TRUJĄCA ŻE WSZYSTKO W PROMIENIU KILOMETRA PADA a i jeszcze jedno JAK SIĘ DOM ZAPALI TO PRZY WEŁNIE SAM ZGAŚNIE A PRZY PIANCE WSZYSCY DOMOWNICY ZGINĄ.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #354

    Domyślnie

    A to wspólnego ze nie zawsze widać to co może zabić

  15. #355

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolek20 Zobacz post
    A to wspólnego ze nie zawsze widać to co może zabić

    no, zgoda ale odnośnie pianki czy wełny ?

  16. #356

    Domyślnie

    Mam takie oto rozwiązanie dla mojego ocieplenia poddasza- jeśli ktoś może skomentować to poproszę
    od zewnątrz
    dachówka
    łata
    kontrłata
    papa
    deskowanie
    kontrłata
    folia wstepnego krycia
    krokiew
    pianka otwartokom. tyle by zakryło krokiew około 20-22cm
    zamknietokomórkowa -2-3cm
    zabudowa

    …do wysokości jętek -one też w piance czyli bez piankowania do kalenicy

    jakieś opinie? uwagi?

  17. #357
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie wiem czy mozna pianke ZK klasc bezposrednio na OK? Nie slyszalem by, ktorys inwestor zdecydowal sie na takie rozwiazanie.
    Skad taki pomysl, masz malo miejsca na welne pod pianke? Nie wiem na jakiej firmy pianke sie zdecydowales, ale gdy dostaniesz odpowiednie parametry pianki bedzie mozna obliczyc punkt rosy pianki w polaczeniu z welna.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #358

    Domyślnie

    Hej. a dlaczego nie kleić jedno na drugie?????

    , ….w sumienie nie analizowałem tego ale adam o tym nie wspominał ( a światły jest )

    wydaje mi sie logiczne to:

    deskowanie od góry ma pape i przez to ogarniczoną wentylacje

    deskowanie jest na kontrłacie a pomiedzy kontrłatą a krokwią jest folia (chyba jakakolwiek)

    i jesli bd chcial rzucic na to pianke to dzieki tej jakiekowiek (chyba) folii zapewnie deskowaniu luftowanie od wdechu spod rynny do wydechu na kalenicy - czy jakos tak- nie wiem nie znam sie- staram sie podejść na zdrowy, chłopski rozum.

    "Nie slyszalem by, ktorys inwestor zdecydowal sie na takie rozwiazanie."

    jak chcesz mądrzej to ten post: http://forum.muratordom.pl/showthrea...a-kontra-welna - nie przerażaj sie bo tak gdzies do 25 strony jest ok, potem bajzel do 100 strony ( ale gdzies dwa ciekawe albo trzy osty bez reakcji ) i potem znow pare ciekawych postow i potem znow marketing albo wyznawcy


    NIE KCE WEŁNY!!!!
    jak napiszesz mi jeszcze raz do mnie o wełnie to se pomyśle, że masz cos wspólnego z wełnO


    "Nie wiem na jakiej firmy pianke sie zdecydowales"

    narazie to ja czytam i w miare mojej mikrowiedzy zadaje pytania , i staram sie wybrać/zrobić jakis plan w sensie co,z czego, na czym i PO CO?


    i dochodze do wniosku( narazie), że planowanie na budowie czegokolwiek jest bez sensu, w sensie terminów, zadań, planów….

    czytam, że budowa domu to organizm, który żyje własnym nieposkromionym życiem


  19. #359
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Przedmowca ma racje. Troche malo tej piany.
    Z szemranym marketingiem welny nie mam
    nic wspolnego. Poprostu trzymalem sie zalozen OZC.
    Sam powinienes porozmawiac z kims na ten temat, bo tak jak
    zostalo to wyzej wspomniane troche malo tej piany.
    Wspomniales cos o Adamiemk, moze powinienes napisac do niego na priv, moze cos Ci doradzi.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #360

    Domyślnie

    Grubości jeszcze nie analizowałem, ozc dopiero będzie, na dniach bd miał projekt w ręce.

    Zastanawiam sie dlaczego nie można kleic ZK na OK.
    Może Adam_mk sie pojawi i coś nam rozjaśni, jak nie to zaproszę go do wątku.

Strona 18 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony