dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Termoizolacja parapetu bez demontażu.

    Witam szanownych forumowiczów, biorąc pod uwagę, że to mój pierwszy post na tym forum.

    Mam taki problem, jak temperatura spada poniżej zera parapety przemarzają do połowy szerokości. Ściana jest teoretycznie 4-warstwowa, od środka idzie max, 5cm wełny mineralnej, osłona z betonu komórkowego i na nią doszło 5 cm styropianu po remoncie generalnym. Okna są zamontowane w połowie grubości ściany osłonowej. Parapety wewnętrzne (lastryko) mają 20 lat, nie wiem dokładnie na co zostały zamocowane, ale na 90% nie jest to żadna pianka. Przy takiej a nie innej termoizolacji połowa przy oknie jest zimna (wręcz lodowata), druga połowa jest cieplejsza. I tu moje pytanie: Czy można wykonać termoizolację parapetów bez ich demontażu? Myślałem, czy nie możnaby np. pozostawiając po bokach i na środku (dla okna 1,4m szerokości) po kilka cm żeby sie trzymał i podkuć ścianę pod parapetem na kilka cm i uzupełnić pianką, bądź styropianem dociśniętym od spodu parapetu i pianką?

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Najpierw trzeba określić w której warstwie są osadzone okna i do której warstwy sięga parapet wewnętrzny.

    Myślę, że problem jest bliżej strony zewnętrznej. Więc najlepiej jest dobrać się i poprawić połączenie parapetu zewnętrznego i okna.

    Pozdrawiam
    GREGOR

  3. #3

    Domyślnie

    Okna jak pisałem osadzone są w połowie grubości ściany osłonowej, czyli od środka w 3 warstwie ściany, parapet sięga do krawędzi okna. Okna były wymieniane 10 lat temu na plastikowe i one są od spodu na piance.

    Idąc tokiem rozumowania z powyższego postu jeśli parapet leży na części ściany osłonowej, a okno nie jest dosunięte do krawędzi muru wina może być po stronie izolacji pod parapetem zewnętrznym , pod którym jeszcze jest część ściany osłonowej i styropian (5cm). Czyli faktycznie; lepszym rozwiązaniem byłoby podnieść parapet zewnętrzny wybadać jaka tam jest sytuacja, ewentualnie podkuć lekko ścianę osłonową (gazobeton, wiec żaden problem; nie zdziwiłbym się, jeśli okazałoby się, że tam jest goły mur, do którego doklejono styropian i od góry nie ma żadnej izolacji) i uzupełnić pianką, dobrze mówię?

    Dzięki wielkie za pomoc i naprowadzenie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony