dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 76
  1. #1

    Domyślnie Polscy producenci inteligentnych systemów bezprzewodowych

    Dzień dobry.
    Jestem w trakcie remontu kapitalnego budynku jednorodzinnego.W związku z planowaną całkowitą wymianą instalacji elektrycznej poszukuję kompletnego bezprzewodowego systemu sterowania inteligentnego budynkiem.Tzn.: sterowanie oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym,ogrzewaniem,roletami,wideodomofonem,m onitoringiem,instalacją alarmową etc.
    Założenie jest takie,że cały remont ma być wykonany tylko i wyłącznie w oparciu o polskich producentów i polskie produkty (oczywiście jeśli takie istnieją lub nie odstają zbytnio parametrami od zachodnich produktów)-taki mój lokalny patriotyzm.Chcę żeby pieniądze zostały w kraju.
    W związku z tym czy ktoś z Państwa może podać mi listę producentów takich systemów?W necie cięzko coś konkretnego znaleźć,a wiekszość wątków tutaj to kłótnie dotyczące wyższości jednych nad drugimi i tego kto jest mądrzejszy.Szkoda na to czasu.
    Chodzi mi tylko o polskie firmy a nie polskie przedstawicielstwa zachodnich przedsiębiorstw.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za informację. Ja znalazłem tylko firmę Ceuron i Fibar. Czy istnieją jeszcze inni polscy producenci?Zależy mi na jak najszerszym rozeznaniu na rynku.

  4. #4

    Domyślnie

    jeszcze :
    Ceuron
    Grenton
    Zamel

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    Grenton
    Ciekawe, szczególnie że ma moduły z-wave. Ciekawe jak się prezentują w porównaniu do tych od Fibaro.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    Ciekawe, szczególnie że ma moduły z-wave. Ciekawe jak się prezentują w porównaniu do tych od Fibaro.
    z Fibarowskimi to chyba tylko Qubino może próbować powalczyć, jeżeli chodzi o Z-wave.
    Ciekawsza jest zapowiedź modułów na Bluetooth z MESH. To będzie dopiero hit.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ochrona-warszawa

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-477
    Posty
    4

    Domyślnie

    Satel też ma rozwiązania inteligentnego domu: http://www.satel.pl/pl/product/667/

    Michał
    Potrzebujesz porady w branży ochroniarskiej? Napisz!

  8. #8

    Domyślnie

    jak na tą chwilę wysłałem zapytania ofertowe do wymienionych producentów i raczyło odpowiedzieć tylko fibaro i ceuron...pierwszy ,że owszem jak najbardziej i ktoś wkrótce się ze mną skontaktuje w celu ustalenia szczegółów, a drugi że jest tylko producentem i mogę liczyć na wsparcie przez telefon...reszta albo to olała,albo mój mail trafił do spamu,albo nie ten target-a może za mało mam cierpliwości być może mają nieaktualne dane teleadresowe na swoich stronach i należy szukać gdzie indziej kontaktu.Co do satela,myslałem,że to tylko alarmy..ale sprawdzę.dziekuję za podpowiedzi.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    Co do satela,myslałem,że to tylko alarmy..ale sprawdzę.dziekuję za podpowiedzi.
    Sprawdź sobie "responsywność" Satela, bo może Ci przeszkadzać. Np. zobacz na wideo https://www.youtube.com/watch?v=pm1LkSkcFqs jak dla mnie to strasznie opóźniona reakcja interfejsu. W zasadzie to taka przypadłość Satela, nawet manipulator tradycyjny działa mi wolniej jak w Paradoxie. Oczywiście, może to nie stanowić dla Ciebie żadnej przeszkody.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za info.No właśnie chciałem popytać użytkowników takich systemów jak znajdują je u siebie.Na co zwracać uwagę u poszczególnych producentów,jakie są wady,ciekawe rozwiązania itp?Bałem się tylko,że przyjedzie "pan od knx" i będzie po dyskusji jak w innych wątkach, a ja będę się musiał schować za szafę ze wstydu iż wspomniane rozwiązanie mnie nie interesuje Gdyby jednak ktoś chciał się podzielić doświadczeniami to zapraszam

  11. #11

    Domyślnie

    Nie rozważasz innej opcji niż system bezprzewodowy ?
    pzdr

  12. #12

    Domyślnie

    Może i bym rozważał-ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze No i system bezprzewodowy ma tą zaletę,że mogę go rozbudowywać stopniowo wraz z postępem remontu i przede wszystkim mogę robić to sam.Funkcje jakie oferuja w zupełności spełniają moje potrzeby..może chciałoby się coś tam jeszcze...no ale Lambo też bym chciał mieć

  13. #13

    Domyślnie

    Przy obecnej sytuacji - kapitalny remont, całkowita wymiana instalacji elektrycznej i Twoich założeniach z pierwszego postu - nie zaproponowałbym nigdy systemu bezprzewodowego, oczywiście to Twój wybór, oby wszystko poszło pomyślnie.
    Ja mam pytanie dla praktyków, instalatorów - cały czas mowa o dowolnej rozbudowie systemu bezprzewodowego. Jak przygotowujecie instalację, żeby później nie było kłopotów z montażem podzespołów i nie trzeba będzie rozkuwać obecnej instalacji - czy wszędzie stosujecie głębokie puszki z kieszenią ?
    Np. czujki temperatury -sensor wystawiacie w innej puszce niż ta w której jest elektronika - jak to rozwiązujecie ?
    Czy informujecie klientów, przeprowadzacie instruktaż jak mają wykonać instalację elektryczną, żeby później była możliwość "upchania" pastylek wraz z listwami/kostkami połączeniowymi ?
    Pzdr

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Ja mam pytanie dla praktyków, instalatorów - cały czas mowa o dowolnej rozbudowie systemu bezprzewodowego. Jak przygotowujecie instalację, żeby później nie było kłopotów z montażem podzespołów i nie trzeba będzie rozkuwać obecnej instalacji - czy wszędzie stosujecie głębokie puszki z kieszenią ?
    Np. czujki temperatury -sensor wystawiacie w innej puszce niż ta w której jest elektronika - jak to rozwiązujecie ?
    Czy informujecie klientów, przeprowadzacie instruktaż jak mają wykonać instalację elektryczną, żeby później była możliwość "upchania" pastylek wraz z listwami/kostkami połączeniowymi ?
    Pzdr
    Ja instalację bezprzewodową uważam za ostateczność i nie stosował bym do sterowania wszystkim w domu. Oczywiście do samych rolet, albo ogrzewania może być. Jednak zawsze jest to dla mnie rozwiązanie gorsze.
    Natomiast możliwość montażu elementów w wykończonym domu lub nieograniczone możliwości rozbudowy można traktować jedynie jako hasło reklamowe. Instalacja musi być przygotowana pod system bezprzewodowy. Puszki kieszeniowe załatwiają w jakimś stopniu sprawę, ale trzeba pamiętać, że ich pojemność jest ograniczona. Czujniki temperatury lepiej montować całkowicie poza puszkami, bo elementy wykonawcze będą się nagrzewać.
    Do tego dochodzi doprowadzenie przewodu neutralnego do każdej puszki.
    A na sam koniec po przeanalizowaniu kosztów wykonania okablowania, modułów bezprzewodowych, nie mówiąc już o późniejszym serwisie, dochodzimy do wniosku, że instalacja przewodowa jest jednak tańsza.

  15. #15

    Domyślnie

    Wspomniane puszki i termostaty nie są aż takim problemem jak to, że jak gdzieś nie ma prądu, to się go bezprzewodowo nie pociągnie

  16. #16

    Domyślnie

    Niby się zgadza.Ale z mojego domu z oryginału zostaną mury-a i to nie wszystkie.Prace prowadzę z tego co zaoszczędzę więc dla mnie jest różnica miedzy powiedzmy 4 tys. za kilka podstawowych elementów bezprzewodowych niż np.12 000 za tą samą funkcjonalność przewodową,gdzie musi być jeszcze fachowiec,a z tymi też różnie bywa...a tu jeszcze czekają łazienki,kanalizacja,ocieplenie itd..
    A co jak nie ma prądu? No jak nie ma prądu to chyba żadna instalacja nie działa-przewodowa,czy bez
    Ja nie oczekuję pełnego IB..wystarczy mi jak podniosę komfort użytkowania budynku.Zawsze to lepiej niż zupełnie bez niczego.Złotych kurków w kranach też nie będę miał i dam radę z tym żyć

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    Prace prowadzę z tego co zaoszczędzę więc dla mnie jest różnica miedzy powiedzmy 4 tys. za kilka podstawowych elementów bezprzewodowych niż np.12 000 za tą samą funkcjonalność przewodową,gdzie musi być jeszcze fachowiec,a z tymi też różnie bywa...a tu jeszcze czekają łazienki,kanalizacja,ocieplenie itd..
    W takim razie tu masz system tańszy od większości bezprzewodówek i z pewnością znacznie stabilniejszy. http://ampiosystem.pl/ ale fakt, fachowiec jest potrzebny. Według mnie w każdym systemie jest potrzebny jeśli nie jesteś elektrykiem lub elektronikiem, nawet jeśli producent twierdzi inaczej.
    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    A co jak nie ma prądu? No jak nie ma prądu to chyba żadna instalacja nie działa-przewodowa,czy bez :
    To zależy. Żyjemy w czasach w których nie musimy być całkowicie uzależnieni od dostawcy prądu.
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 02-01-2015 o 15:37

  18. #18

    Domyślnie

    Hmm.To może być ciekawa alternatywa..i polski producent..tyle,że z tego co wyczytałem na ich stronie to zaczynamy od 30 tyś...problem jest w tym,że najpierw trzeba je mieć,a robić po kawałku to w wypadku takiego rozwiązania trochę bez sensu..czyli wracam do punktu wyjścia.
    Ostatnio edytowane przez baltazarrr ; 02-01-2015 o 16:36

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    baltazarrr tam jest napisane 30 tyś za przykładową kompletną, podstawową instalację w domu o pow. 150 m2. Co się na nią składa? Począwszy od przyłącza, projektu, poprzez rozdzielnię z kompletem zabezpieczeń nadprądowych, różnicowoprądowych, ograniczników przepięć, poprzez kable, trasy kablowe, pełną automatykę wszystkich obwodów świetlnych, roletowych, z wielostrefową regulacją temperatury, systemem alarmowym, podstawowymi panelami sensorowymi np. dwupolowymi w całym domu, ekranem dotykowym wbudowanym w ścianę w salonie, po zainstalowanie wszystkich gniazd i lamp. Nie licząc oczywiście kosztów samych opraw, źródeł światła i gniazd. To nie jest duża kwota uwierz mi
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 02-01-2015 o 23:40

  20. #20

    Domyślnie

    Tanio i przewodowo http://hapcan.com dla mnie trochę mało funkcjonalne (zbajerowane). A co do innych systemów to proponuje zaglądnąć na http://inteldom.blogspot.co.uk/

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony