dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie fundamenty pod hale

    Witam chcialem sobie przeliczyc ile wyniosa mnie fundamenty pod hale wielkosc hali to 20x10m wys. 3.5m jesli mogl by mi ktos obliczyc ile potrzebne bylo by do tego m3 betonu albo podac jaka szerokosc minimalna brac do wylewki fundamentu ogolenie chodzi o wybudowanie to niskim kosztem aby zeby stalo i na glowe nie kapalo
    Ostatnio edytowane przez sempajers ; 03-01-2015 o 19:20

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    to trzeba iść pierwsze do projektanta zlecić wykonanie projektu takiej hali z wszystkimi pozwoleniami ..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał sempajers Zobacz post
    Witam chcialem sobie przeliczyc ile wyniosa mnie fundamenty pod hale wielkosc hali to 20x10m wys. 3.5m jesli mogl by mi ktos obliczyc ile potrzebne bylo by do tego m3 betonu albo podac jaka szerokosc minimalna brac do wylewki fundamentu ogolenie chodzi o wybudowanie to niskim kosztem aby zeby stalo i na glowe nie kapalo
    Myślę że koszt będzie niski i na głowę napewno nie będzie sie lało
    https://www.google.pl/webhp?sourceid...oliowy&spell=1

  4. #4

    Domyślnie

    My standardowo robimy płyty fundamentowe, prawie pod wszystkie obiekty, tylko pod maszyny robi się inaczej, czasami tradycyjny fundament, czasami coś naprawdę skomplikowanego. Wszystko zależy od tego, co tam będziesz miał.
    Idąc po ten kosztorys i projekt, mocno się zastanów, jak będzie wykorzystywana taka hala.

  5. #5

    Domyślnie

    "to trzeba iść pierwsze do projektanta zlecić wykonanie projektu takiej hali z wszystkimi pozwoleniami .." oczywiscie ze tak z mojej strony to jest pytanie orjetacyjne plus minus koszt takiej budowy narazie sie przymierzam do budowy wieksozsc pracy chce wykonac przy tym sam idac do projektanta otrzymam kosztorys powiekszony o 30-40% jesli przyjmie ze swoich tabelek koszty wykonania

    "Myślę że koszt będzie niski i na głowę napewno nie będzie sie lało https://www.google.pl/webhp?sourceid...oliowy&spell=1" faktycznie duzo wnosci to do rozmowy

    hala pod produkcje mebli standardowo beda tam staly 3-4 maszyny ledwo przekraczajace 1t ma byc to glownie miejsce do produkcji na srednia ilosc hala jednowarstwowa zwykla blacha na dach bez tynkow tak jak pisalm wczesnie byle by bylo miejsce i na glowe nie padalo budowa z pustaka zuzlowego albo suporexu

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    ROZPIĘTOŚĆ - jedno słowo, zdecydowanie większa niż w domu jednorodzinnym, o budowie których jest to forum, racz zauważyć.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    ROZPIĘTOŚĆ - jedno słowo, zdecydowanie większa niż w domu jednorodzinnym, o budowie których jest to forum, racz zauważyć
    chodzi oto że i tak wykona konstruktor projekt, to dobierze odpowiednie materiały i ilości betonu .. teraz można tylko strzelać ..
    trzeba by przyjąć jakieś założenia, spadek dachu= obciążenie śniegiem/ wiatrem.. rodzaj poszycia itp..
    to trzeba wpierw przeliczyć, aby wiedzieć jakie siły działają na dany obiekt

  8. #8

    Domyślnie

    ok dziek iza informacje

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    ale wstępnie to będzie ... 8 sztuk stop fundamentowych pod słupy ... jakieś 1,2x1,2 m x 0,4 ..= 4,6 m3 betonu
    teraz wylewka .. najlepiej przemysłowa .. raz a dobrze zrobiona .. grubość koło 0,18 - 0,2m z dodatkiem włókien stalowych ..
    to jakieś 40m3 betonu .. 4 ramy stalowe .. plus stężenia .. poszycie z płyt warstwowych .. 15-20cm grubych .. tak aby nie potrzeba było grzać w zimie ..
    ciepło będzie od maszyn ..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony