dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 90 z 104
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.800 z 2078
  1. #1781
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seweryn22

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    70

    Domyślnie najlepsze ocieplenie na gruncie

    a nie lepiej po prostu nadłożyć materiałem izolacyjnym ? np:wełną ona ma bardzo dobre parametry izolacyjne

  2. #1782
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wełnę w podłogę ?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #1783
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seweryn22

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Ciechanów
    Posty
    70

    Domyślnie

    niegłupi pomysł z tą wełną na podłogę tylko jak grubą ?

  4. #1784
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał seweryn22 Zobacz post
    niegłupi pomysł z tą wełną na podłogę tylko jak grubą ?
    A kto na niego wpadl ? Ty?
    I dlaczego jest zaprzeczeniem dobrego pomyslu - majac na uwadze wszystko co napisano w tym watku ?

  5. #1785

    Domyślnie

    Cytat Napisał makow11 Zobacz post
    teka,w Poznaniu też robicie?
    do Poznania mam sentyment .bylem w wojsku w Murowanej G.i na Rolnej w Poznaniuza dobra kase jestem wszedzie
    bylem nawet za Nowym Targiem 500km od Plocka
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  6. #1786
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jak ktoś chce to mam w Poznaniu na odsprzedaż perlit 150. Dla kupującego zdradzę pomysł jak ja to mam zrobione ot taka mała zagadka uważam że mam super sposób - nie znalazłem by ktoś tu na forum coś takiego zaproponował Z tego co wiem - gips nie jest najlepszy, bo reaguje na wilgoć.

  7. #1787

    Domyślnie

    Witajcie,
    moja budowa zmierza powoli do konca, zima szczegolnie mysli sie o ociepleniach / utratach ciepla dlatego chcialem sie podzielic co i jak zrobilem. Domek standardowy z202, zbudowany z dobrych materialow (Roben ceramika 24cm, docelowo ocieplenie 15cm na scianie, 110m2 podlogowki zasilanej piecem gazowym, rekuperacja z odzyskiem oraz GWC 60mb)

    Prosze o Wasze opinie odnosnie zastosowanego ocieplenia:

    1) 130cm 350ton zasypki piasek/zwirek, zageszczony
    2) 10-15 cm chudy beton (zeby wyrownac i utwardzic)
    3) papa odpalona i zgrzewana na krawedziach
    4) 20cm styropianu (Gra-Styr, EPS-038 DACH/PODŁOGA, 80 g/m3 gestosc, dosc twardy i kladziony na przekladke w 2-3 warstwach), wyszlo ponad 35 kubikow + akcesoria i dalem za to styro 7'000 PLN czyli full kasy zeby bylo cieplo w nogi.Tutaj link: http://grastyr.pl/images/EPS038DACHPODLOGA.pdf
    5) folia termoizolacyjna (odbija cieplo do gory)
    4) 10cm posadzki (z rurkami podlogowki)

    i na to dopiero chce dac 1.5cm deski podlogowej trojwarstwowej przenaczonej do podlogowki (cholera bedzie najdrozsza z tego wszystkiego a najmniej ciepla zatrzyma dlatego mnie tak to boli, ale bylem i kolegi ktory ma kafle wszedzie na dole i wrazenie chlodnej podlogi przekonuje mnie ze raczej kafle tylko w kuchni, sieni, oraz korytarzu - nie w pokojach)

    Co myslicie?

    pozdrawiam Wszystkich przedswiatecznie!

  8. #1788
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jarek JB

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    1

    Domyślnie podłoga na gruncie ze stropianem

    Witam Po przeczytaniu 90 str postanowiłem podzielić się własnym doświadczeniem.
    dwa lata temu prowadziłem kapitalny remont piwnicy w własnym domu z adaptacją na potrzeby rekreacyjne .Przedtem była podłoga na gruncie składała się z wylewki na utwardzonej podsypce , 1cm stropianu, płytki podłogowe gres.
    Pomieszczenia jako piwniczne spełniały się ale jako rekreacyjne niestety zbyt zimne i slabo wentylowane 30m2, ściany pustak na fundamencie z 3cm tynku wapiennego który byl bardzo delikatny. Jak cokolwiek oparłem o ścianę to się sypał.

    Jestem z wykształcenia fizykiem i do problemu podeszłem z kalkulatorem, niestety żałuję ,że na te foru nie trafiłem. Zaoszczędziłbym pewnie dużo czasu na liczeniu i eksperymentowaniu z przyżadami pomiarowymi.
    Na wstępie wielki szacunek dla twórców ciekawej idei z perlitem, banalnie prostej podłogi.
    Przy skuwaniu płytek gresowych na 1 cm stropianie potwirdzam istnienie dużej ilości wody, ten chudziutki stropianik po naciśnięciu kapał.natychmiast kontrolnie skułem kawałek podłogi i piach pod nią był lekko mokry kilka dni po skuciu i wywiezieniu płytek podłoga wyschła. Płytki gresowe i zainpregnowane fugi po 25 latach były całkowicie nieprzepuszczalne dla pary wodnej.
    Wymyśliłem sobie taki okład nowej podłogi z klimatyzacją podpodłagową i wentylowaną izolacją cieplną żeby więcej tej wody w stropianie nie było.
    w ubitym piachu wybrałem rowek 12 na 12 cm i zalewalem go betonem z rurką w środku, którą w trakcie zalewania przesuwałem i tak powstała betonowa rura dobrze przewodząca ciepło a na dnie otwarta do piachu( rurka specjalnie była ciągnięta po piachu) , pod oknem za pomocą rurki pcv wyciągnięta do wyrzutni powietrzado pokoju a drugi koniec podłączonu do czerpni powietrza z zewnątrz. na tym wylewka betonowa 2 cm i po tygodniu wylałem bardzo rzadki sam cement ok 5mm. na to folia budowlana typ 200 na całości w jednym kawałku, folia aluminiowa spożywcza błyszczącą stroną do pomieszczenia i jeszcze raz folia typ 200. Termoizolacja to stropian dach-podłoga z naciskiem 1800kg na 1m2 w 4warstwachpo 5 cmułożonych w specjalny sposób:1 warstwa szczelnie na całości s pianką poliuretanową w szczelinach, żeby było jednolite i nieklawiszowało druga warstwa tworzyla kanał wentylacyjny jak labirynt o wymiarach 2cm na 5 cm wysoki wlot do kanału z czerpni a wylot do korytarza z wyrzutni ściennej z zatyczką (zamiast zaworu ponieważ suszenie izolacji to tylko zimą przy -1 stopni jak powietrze suche).3 warstwa po całościz pianką i 4 warstwa na zaklad po całościz pianką i dobrze obciążyłem każdą płytę żeby pianka nie podnosiła ich. na to folia pod podłogówkę i rurki pexwielostrefowo bez spinek siatka wylwwka płytki gres. dla sprawdzenia wilgoci na wyrzutni z kanału suszącego izolacje zamontowałem elektroniczny higrometr, podczas lekkiego mrozu 2 lata temu wskazał mi 92 % wilgotności przy włączonej podlogówce (masakra) po 3 dniach spadło do 55% po tygodniu 40% po 2 tygodniach 35%( to już bardzo sucho) tej wody było bardzo duż a folia nie szpilkowana, adam mk i inni mają rację, po roku ponownie włączyłem , znaczy wyciągnełem zatyczkę z rury suszącej izolację i tu już nie tak strasznie 89% i szybko spadło ,po tygodniu zamknołembo jednak troszkę przy suszeniu czuć zapach stropianu. ps rurka z klimą trż się sprawdza tylko brak mieszania powietrza i zimno jast na podłodze a wyżej gorąco
    p ściany również zostały zaizolowane okna zmienione drzwi ciepłe i podłogówka prawie zimna bo sufit z parteru grzeje (na ścianie również dałem ogrzewanie wodne, dziś już bym nie dawał szkoda kasy, przewymiarowałem)
    Pozdrawiam i życzę pogodnych, ciepłych Świąt Bożonarodzeniowych

  9. #1789

    Domyślnie

    http://allegro.pl/termix-p5-wylewka-...917455908.html
    A taki gotowiec? Miał ktoś do czynienia?

  10. #1790

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scdom Zobacz post
    http://allegro.pl/termix-p5-wylewka-...917455908.html
    A taki gotowiec? Miał ktoś do czynienia?
    Na moje oko nie zadziała. Chyba że ktoś remontuje coś i ma 5 cm na wylewkę i brak miejsca na styropian.

  11. #1791
    krzychu85
    Guest
    krzychu85

    Domyślnie

    Witam.
    Prosze mi doradzić czy lepiej ocieplic podloge tak ja kmam w projekcie 10cm styro tylko dam jakis bardzo dobry np.0,031
    czy lepiej zwiększyć izolacje do 15cm przecietnego styro?Wszedzie w domu będzię podłogówka ,a pow zabudowy to 78m2.

    Pozdrawiam.

  12. #1792
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85 Zobacz post
    Witam.
    Prosze mi doradzić czy lepiej ocieplic podloge tak ja kmam w projekcie 10cm styro tylko dam jakis bardzo dobry np.0,031
    czy lepiej zwiększyć izolacje do 15cm przecietnego styro?Wszedzie w domu będzię podłogówka ,a pow zabudowy to 78m2.

    Pozdrawiam.
    Temat skonsultuj z wykonawcą ogrzewania, który określi straty ciepła zależne od zapotrzebowania na ciepło w ogrzewanych pomieszczeniach oraz zależne od oporu cieplnego tego, co nad płytą grzewczą ( rodzaj posadzki)
    Moim zdaniem, minimum to 15 cm styro o lambdzie w okolicach 0,031 W/mK, plus porządne ocieplenie ścian fundamentowych. Pozdrawiam.

  13. #1793
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    jak kupowałem perlit w Bełchatowie do zasypania pierwszej warstwy ściany to przy okazji zapytałem o możliwość dania go na chudziaku. Pytanie moje było ile muszę go dać aby zastąpić 20 cm styro o dobrym współczynniku ,odpowiedź była że sporo więcej aby uzyskać podobne parametry . Jest to informacja od producenta z Bełchatowa.

    Moje pytanie jaka jest prawda ? i czy gips+perlit 20 cm ma parametry choć zbliżobe do styro 20 cm ? czy jednak sporo gorsze ?

  14. #1794
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salah Zobacz post
    jak kupowałem perlit w Bełchatowie do zasypania pierwszej warstwy ściany to przy okazji zapytałem o możliwość dania go na chudziaku. Pytanie moje było ile muszę go dać aby zastąpić 20 cm styro o dobrym współczynniku ,odpowiedź była że sporo więcej aby uzyskać podobne parametry . Jest to informacja od producenta z Bełchatowa.

    Moje pytanie jaka jest prawda ? i czy gips+perlit 20 cm ma parametry choć zbliżobe do styro 20 cm ? czy jednak sporo gorsze ?
    Perlit ma współczynnik przewodzenia cieplnego λ= 0,045-0,059 W/(m·K), a to przekłada się na grubość izolacji w porównaniu do właściwości styropianu. Pozdrawiam.

  15. #1795
    krzychu85
    Guest
    krzychu85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Temat skonsultuj z wykonawcą ogrzewania, który określi straty ciepła zależne od zapotrzebowania na ciepło w ogrzewanych pomieszczeniach oraz zależne od oporu cieplnego tego, co nad płytą grzewczą ( rodzaj posadzki)
    Moim zdaniem, minimum to 15 cm styro o lambdzie w okolicach 0,031 W/mK, plus porządne ocieplenie ścian fundamentowych. Pozdrawiam.
    dom będzie budowany w marcu i teraz nie wiem jak to zrobić dobrze..bo tak mysle ,zę jak dam 5cm więcej to wszystko podniesie mi się o 5cm ,a więc otwory okienne i drzwiowe zmniejszą o tą wysokość..znowu wylewka przed domem będzie o 5cm niższa??dobrze myślę?

  16. #1796
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85 Zobacz post
    dom będzie budowany w marcu i teraz nie wiem jak to zrobić dobrze..bo tak mysle ,zę jak dam 5cm więcej to wszystko podniesie mi się o 5cm ,a więc otwory okienne i drzwiowe zmniejszą o tą wysokość..znowu wylewka przed domem będzie o 5cm niższa??dobrze myślę?
    Jak piszesz dom będzie budowany w marcu, więc masz wszelkie możliwości w zakresie usytuowania izolacji na odpowiednim poziomie. Pozdrawiam.

  17. #1797
    krzychu85
    Guest
    krzychu85

    Domyślnie

    Mozesz coś podpowiedzieć w tym temacie?jestem zielony a nie chce po nocach nie spać ,żę coś zrobiłem nie tak

  18. #1798
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85 Zobacz post
    Mozesz coś podpowiedzieć w tym temacie?jestem zielony a nie chce po nocach nie spać ,żę coś zrobiłem nie tak
    Zajrzyj na www.galeriaparkietu.eu tan w poradach w temacie posadzki drewniane na podkładach grzewczych, co jak i dlaczego znajdziesz sporo informacji. Póżniej jeżeli będziesz miał pytania, to bardzo proszę.

  19. #1799
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85 Zobacz post
    Witam.
    Prosze mi doradzić czy lepiej ocieplic podloge tak ja kmam w projekcie 10cm styro tylko dam jakis bardzo dobry np.0,031
    czy lepiej zwiększyć izolacje do 15cm przecietnego styro?Wszedzie w domu będzię podłogówka ,a pow zabudowy to 78m2.

    Pozdrawiam.
    jeżeli ma być podłogówka to oprócz lambdy weź jeszcze pod uwagę opór cieplny R
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  20. #1800
    krzychu85
    Guest
    krzychu85

    Domyślnie

    dzięki,a jaki będzie odpowiedni powiedzmy? znalazłem coś takiego:
    http://www.austrotherm.pl/produkty/a...a-premium.html

Strona 90 z 104

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony