dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ściana - styropian - ściana (dom+garaż)

    Witam,

    Mam do Was pytanko.
    Planuję w tym roku rozpocząć budowę domu, który będzie miał ścianę 29 cm + 20 cm izolacji styropianem.
    Wszystko byłoby ok, tylko nie wiem jak powinna wyglądać budowa w przypadku garażu który będzie dostawiany do bryły budynku.
    Poniżej załączam pierwotny rzut budynku + garażu (była to pierwotna wersja) jednak zważywszy na to że garaż nie będzie ogrzewany projektant stwierdził że lepiej będzie wykonać styropian 20 cm dookoła budynku, aby przez garaż nie wlatywało zimno do domu na całej długości ściany garażowej i tak też został przerobiony projekt (niestety załączane zdjęcie jest w starej wersji) jednak będzie tam nieprzerwana warstwa izolacji na całej długości a obok dopiero dostawiana cegła na budynek garażu.



    Teraz pytanko jak to wybudować?
    Najpierw ściany domu + jedną ścianę obłożyć styropianem (ta która jest dzielona z garażem) i dopiero budować garaż ?
    na rok 2015 planuje zrobić stan surowy otwarty.

    w kolejnym roku zrobić resztę okna/drzwi/elektryka, tynki.

    i tutaj pytanie czy mając jedną ścianę ze styropianem a dopiero później robiąc na niej tynki nie spowoduje to jakiegoś grzyba lub czegoś podobnego?

  2. #2

    Domyślnie

    mam nadzieję że budował ktoś na forum domek z garażem poza bryłą domu

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro projektant zaprojektował 20 cm ocieplenia na ścianach domu i tuż przy ociepleniu chce dostawić osobny garaż, to wychodzi że potrzebna będą dwa fundamenty ?
    Ciekawe jak przy odległości 20 cm od domu uda się wykopać fundament pod osobny garaż ???. To jest głupie rozwiązanie. Oba budynki powinny stanowić jedną bryłę, tym bardziej że oba będą ocieplane z zewnątrz. W środku, na ścianie od strony domu, dajesz 5 - 10 cm izolacji i po sprawie. A cała konstrukcja jest stabilna i bezpieczna.i

  5. #5

    Domyślnie

    przekazałem wszystkie 4 projekty architektowi adaptującemu, nie mam teraz jak tam podglądnąć. Ale z tego co pamiętam były chyba dwa obok siebie fundamenty, z tym że ten pod garaż znacznie mniejszy bo ta konstrukcja jest dużo lżejsza jedynie 12 cm cegły i oczywiście dużo niższa wysokość od domu.

  6. #6

    Domyślnie

    Skoro chcesz mieć stan surowy otwarty w tym roku, to nie możesz kłaść izolacji na ścianę, bo będzie odkryta i nie wiadomo co może się z nią wyprawiać ?
    To w ogóle jest jakaś bzdura, aby zakładać izolację, bo trzeba budować stycznie do niej garaż ???
    Gdybym ja się tak budował, dążył bym do tego, aby fundament od strony garażu zrobić szerszy( o ile musi być dodatkowa ściana), lub dokleił się do ściany domu, jeśli takie rozwiązanie jest technicznie dopuszczalne ?
    A swoją drogą to ciekawe będzie połączenie połaci dachowej garażu na styku z izolacją ściany domu ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pecet0 Zobacz post
    Teraz pytanko jak to wybudować?
    normalnie, czyli tak samo jak się buduje ścianę 3W

    na ławie fundamentowej murujesz sobie pierwszą ścianę, do niej przyklejasz styropian i murujesz drugą ścianę
    albo
    murujesz sobie obie sciany, a potem zasypujesz dziurę w środku granulatem jakiejś izolacji

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony