dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 63
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 1258
  1. #541
    Janu***
    Guest
    Janu***

    Domyślnie

    I w tej części wracasz do swojego tonu wypowiedzi a już było tak dobrze Odpowiadam na pytanie nic więcej

    Miło mi Cię poznać. Wnosisz konkretne zagadnienia i otwierasz temat do dyskusji z tymi dachami. A jest o czym. Ze garaż poleciał to nic nowego A czemu np. nie poderwało wiat to tego się nie domyślę. Bo każda budowla ma inne umiejscowienie w terenie. Np zasłonięta budynkiem- budynkami, nie stoi na wzgórzu itp Wiele jest czynników które oddziaływają na takie konstrukcje. Wiatry jakie nas nawiedzają ostatnimi czasy dają do myślenia pod względem konstrukcji. Oczywiście w swych założeniach biorę pod uwagę śnieg co już pisałem itp. Masz rację ze z takimi założeniami bez obliczeń to amatorszczyzna.
    Dlatego jeśłi miał bym coś o wiele większego wznieść to po rozmowie z projektantem i z gotowym projektem.

  2. #542
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Tutaj tematem są grille, wędzarnie, kominki ogrodowe, dachy to inne miejsce więc nie będę tego tematu tutaj rozwijał. Konstrukcje ogrodowe chętnie pooglądam bo budowa mnie czeka, na razie wędzarnia z 4 desek kawałka rury i też działa.

  3. #543
    Janu***
    Guest
    Janu***

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Tutaj tematem są grille, wędzarnie, kominki ogrodowe, dachy to inne miejsce więc nie będę tego tematu tutaj rozwijał. Konstrukcje ogrodowe chętnie pooglądam bo budowa mnie czeka, na razie wędzarnia z 4 desek kawałka rury i też działa.
    Ale zadaszenia, wiaty wchodzą w skład kompleksów grillo- wędzarni i są często ich elementem. Więc jeśli będzie to temat ściśle co do wątku to sądzę ze jak najbardziej. Osobiście wiele lat wędziłem w beczce z lepszymi rezultatami jak i gorszymi ;(

  4. #544
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janusz Rosinski Zobacz post
    Panowie a zwijcie jak chcecie. Klimat zamierzony jaki miał być to jest . Takie było założenie wizualne tej budowli. Więc nie wiem w czym znowu problem? Miałem się stosować pod takich gustów jak wy? Moja wizja moje prawo. Jak Wam się nie podoba to czemu tyle swego czasu zainwestowaliście w posty. Zostawcie go spokojnie na czasy emerytury . Szacunek dla małżonki ale czy małżonka jest autorytetem w Powiecie pod względem trendów, mody czy też architektem? Coś sama zaprojektowała ma jakieś swoje wizje itp? Widzę że wiele piszecie ale do pokazania macie niewiele. Więc jesteście nie wiarygodni co do rozmowy z Wami. Przepraszam ze złośliwość już mnie bierze ale sami ją wnosicie. Już parokrotnie pisałem pokażcie swoje dzieła bo ja to zrobiłem a tu jak grochem o ścianę. Zaczynam sądzić ze jesteście troszkę niepełnosprawni. Nie wiem czy z oczami macie problem czy ze słuchem a może nie doczytujecie. Ja też mogę napisać ze zamierzam że robię i że kiedyś i wiele bajek pocisnąć ale jednak nie masz się czym wykazać w tej tematyce wiec odpuść i tyle. Problem naszej nacji Polskiej i widać to często nie tylko u nas ale szczególnie wyłazi za granicą. Zę nie umiemy przyjąć czegoś nowego, zaakceptować nie mówiąc ze z ciekawości porozmawiać. Obserwuję fora czy to w USA czy Kanady lub Francji tam ludzie owszem sie spierają. Ale jak pojawia sie jakiś temat to chętnie się uczą czy z samej ciekawości rozmawiają. I nie ma tam kopania jeden drugiego. Towarzyszy im uśmiech i miła atmosfera a u nas naśmiewanie się jeden z drugiego i szydzenie.
    Zaczynasz mi przypominać niktspecjalnego .Znasz go?????????. Krnąbrny,nie dający za wygraną,zawsze napuszony gdy zwraca mu się uwagę.Wszystkowiedzący.Teraz ty jesteś taki..Człowieku piszesz epistoły miast konkretnie sprecyzować o co ci kaman???
    Moja wizja moje prawo. Jak Wam się nie podoba to czemu tyle swego czasu zainwestowaliście w posty.
    Wszystko się zgadza tylko gdyby nikt cię grzecznie nie spytał i nie zajrzał tu to co byś wtedy powiedział.Wiesz co???Ja wiem.LUDZIE!!! nikt nie che wiedzieć jakie to mam wizje i jak interpretuje swe prawo.. itd...itd...itd.Nie bierzesz tego pod uwagę???
    Szacunek dla małżonki ale czy małżonka jest autorytetem w Powiecie pod względem trendów, mody czy też architektem? Coś sama zaprojektowała ma jakieś swoje wizje itp?
    Znowu piszesz pod siebie i mylisz się.Moja Gośka jest autorytetem w swej posiadłości naszej posiadłości.Przecież pisałem ,że ja to swoje dzieło robię dla siebie a nie dla Powiatu..
    Przepraszam ze złośliwość już mnie bierze ale sami ją wnosicie.
    Nie to ty jesteś złośliwy a teraz to już się pokuszę o słowo bezczelny.
    Zaczynam sądzić ze jesteście troszkę niepełnosprawni.
    Może tam się przyjmiesz dla mnie za obrażanie i to jaki jesteś napuszony i arogancki (wiem to z autopsji)
    Obserwuję fora czy to w USA czy Kanady lub Francji tam ludzie owszem sie spierają. Ale jak pojawia sie jakiś temat to chętnie się uczą czy z samej ciekawości rozmawiają. I nie ma tam kopania jeden drugiego. Towarzyszy im uśmiech i miła atmosfera a u nas naśmiewanie się jeden z drugiego i szydzenie.

  5. #545
    Janu***
    Guest
    Janu***

    Domyślnie

    Też Cię lubię

  6. #546
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    A już zamierzałem o oddziaływaniu witru ale okazuje się, że potrafisz słuchać innych Toż ta konstrukcja i to co tu głosisz (dotyczy wędzarni) od początku wyglądała zupełnie inaczej i zmieniała się pod wpływem kolegów wędzarniczej braci. Wygląda na to że zmieniłeś zdanie co do wędzarni z kanałem i tej z paleniskiem bezpośrednim. I co się stało z piecem chlebowym.

  7. #547
    Janu***
    Guest
    Janu***

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A już zamierzałem o oddziaływaniu witru ale okazuje się, że potrafisz słuchać innych Toż ta konstrukcja i to co tu głosisz (dotyczy wędzarni) od początku wyglądała zupełnie inaczej i zmieniała się pod wpływem kolegów wędzarniczej braci. Wygląda na to że zmieniłeś zdanie co do wędzarni z kanałem i tej z paleniskiem bezpośrednim. I co się stało z piecem chlebowym.
    Dokładnie... i to zaznaczyłem kiedyś myślałem inaczej i ze mój punkt wyjściowy zakładał wędzarnię z kanałem. Dopóki nie wczytałem się w opracowanie kolego z Wędzarniczej Braci i po przemyśleniach doszedłem do wniosków że moje wyobrażenie i myślenie dalece było odmienne. Szybko zmieniłem i sie dopasowałem. I uważam ze konstrukcja i całość ów opracowanej wędzarni i jego opis zasługują na wielkie uznanie. Dużo przez to zyskała moja główka . I za wiedzę jaka nabyłem jestem serdecznie wdzięczny ale jak widziałeś nie walczyłem o to że moje jest mojszejsze. Oczywiście nie szedłem ślepo a analizowałem. Gdybym nie miał wcześniejszego doświadczenia w wędzeniu itp to zapewne nie doszedł bym tak szybko do wniosków. A tak bardzo szybko nałożyłem na siebie obie warstwy i były niezgodne i jednej brakowało dużo na wykresie plusów i minusów. Uważam
    że opracowanie konstrukcji jest jedno z udanych i przerastają budowle pomniki pod wieloma względami. Jak pewnie zauważyłeś nie walczyłem i za wiele nie dyskutowałem na en temat. Przeanalizowałem konstrukcję kolegi Andyego oraz pomniczki i bardzo szybko się wyjaśniło o co kaman .Często jest tak by do czegoś dojść trzeba pracować w zespole co daje dużo większe efekty. Identycznie jest na forum wędliny. Są zdania podzielone ale nie ma aż takich szarych zniechęcających dyskusji. Są zwolennicy pomników jak i innych konstrukcji. Pożartują sobie z siebie na poziomie i mi sie to podoba. Ale nie robią z siebie totalnych debili nawzajem ;( .Co tu pisać .... sam wiesz. Co do pieca chlebowego to jak najbardziej będzie . I jeszcze mam parę pomsłów o których już wspominałem. Pracy na 2 -3 lata zeby wsio zrealizować.
    Ostatnio edytowane przez Janu*** ; 23-01-2015 o 07:16

  8. #548
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    W sumie niezły tekst jak na faceta używającego polszczyzny na poziomie drugiej klasy szkoły podstawowej specjalnej. Nic dodać nic ująć. Doskonała samokrytyka. Widać drzemiący intelekt, ale z jakiegoś powodu skorumpowany brakiem chęci rozwoju. Wiwisekcja trochę nieczytelna ale końcówka niezwykle trafna: dopóki tu nie wlazłeś, poziom debilizmu był nieznaczny...
    Ostatnio edytowane przez eniu ; 23-01-2015 o 07:00

  9. #549
    Janu***
    Guest
    Janu***

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    W sumie niezły tekst jak na faceta używającego polszczyzny na poziomie drugiej klasy szkoły podstawowej specjalnej. Nic dodać nic ująć. Doskonała samokrytyka. Widać drzemiący intelekt, ale z jakiegoś powodu skorumpowany brakiem chęci rozwoju. Wiwisekcja trochę nieczytelna ale końcówka niezwykle trafna: dopóki tu nie wlazłeś, poziom debilizmu był nieznaczny...
    I własnie trafiłeś w sedno kolego magistrze Żaden ze mnie pismak i talentu do tego jak widać nie mam. Na poetę się nie nadaję. napisze Ci jaka np jest różnica w rozumowaniu Twoim . W krajach jaku np. USA nikt nie pyta się jaką masz szkołę gdzie kończyłeś i czy umiesz pisać. Oczywiście ważne jest aby choć podpisać się umieć. Ważne jest co umiesz ! ? I wielu jest tam rzemieślników jak i w Polsce do których droga daleka dla takiego gościa np. po ASP.
    I uwierz ze jak mają co kolwiek napisać to mają z tym problem. Ale ich prace kładą na kolana. Jeśli zadasz sobie trud to sprawdź ilu wielkich ludzi świata ma szkołę na poziome klasyfikującym do czego kolwiek w Twoim mniemaniu.

    Napisz coś na temat wędzarni bo taki jest wątek a nie się tu wypacasz. Jak na razie nie wniosłeś nic

  10. #550
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    I dlatego Ameryka ma kompleks Europy. Bo większość mądrych ludzi ze starego kontynentu umie się nie tylko podpisać...A Ty się musisz zdecydować: Gaudi, Max Berg, czy kurczaki z majonezem...Pisać umiesz, tylko jesteś niechluj. Wystarczy przeczytać co się napisało i poprawić. To właśnie będzie dla mnie objaw kultury godnej Gaudiego i poziomu dyskusji o grillach który zaakceptuję.

  11. #551
    Janu***
    Guest
    Janu***

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    I dlatego Ameryka ma kompleks Europy. Bo większość mądrych ludzi ze starego kontynentu umie się nie tylko podpisać...A Ty się musisz zdecydować: Gaudi, Max Berg, czy kurczaki z majonezem...Pisać umiesz, tylko jesteś niechluj. Wystarczy przeczytać co się napisało i poprawić. To właśnie będzie dla mnie objaw kultury godnej Gaudiego i poziomu dyskusji o grillach który zaakceptuję.
    Trzeba było od razu napisać ze jesteś obserwatorem i nic nie wniesiesz w wątku Niechluj powiadasz? Umieścił bym Ci opisy mojego przyjaciela po ASP to dopiero się czytać nie da Sama filozofia. Nie mogę by go nie obrażać. Na dzień dzisiejszy to radzę zmienic zawód. Niezły był by z Ciebie krytyk

  12. #552
    Janu***
    Guest
    Janu***

    Domyślnie

    Przestańmy kopać się już po kostkach bo już mnie ręce bolą. Za moment znowu ktoś wpadnie nie zadowolony. Nie wniesie nic do działu ale kopać to pierwszy Ku...fka mać piszmy już o tych cholernych wędzarniach, kombajnach itp.
    Ostatnio edytowane przez Janu*** ; 23-01-2015 o 08:46

  13. #553
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    A piece chlebowe umiesz klecić? Bo wiesz, wędzarki i grille to każdy głupi...No - co drugi! Piec chlebowy, to już trzeba trochę wiedzieć. A w tym można i grillować i owoce suszyć, ryby, mięso zrobić, a pizza gotowa w 3 minuty...

    Wystarczy w ogrodzie postawić i jesteśmy na bieżące z tematem wątku...

  14. #554
    Janu***
    Guest
    Janu***

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    A piece chlebowe umiesz klecić? Bo wiesz, wędzarki i grille to każdy głupi...No - co drugi! Piec chlebowy, to już trzeba trochę wiedzieć. A w tym można i grillować i owoce suszyć, ryby, mięso zrobić, a pizza gotowa w 3 minuty...

    Wystarczy w ogrodzie postawić i jesteśmy na bieżące z tematem wątku...
    Czy każdy to jak widzę nie bardzo i nie z godzę sie z kolegą ;( A co do pieców... O Panie to umiem najlepiej Od dziecka raczkując jużem paleniska w piaskownicy kleiłem . Nie zawsze uchodziło mi to na sucho A poważnie nie będąc goło słownym na wiosnę taki ów nabytek w przygotowanym miejscu powstanie w ogrodzie Chętnie zdam fotorelację jak do tej pory mnie nie zniechęcicie ;(

  15. #555
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    A zbudujesz taki w którym się pali, czy taki pod którym się pali?

  16. #556
    Janu***
    Guest
    Janu***

    Domyślnie

    Nie wiem czy pytasz poważnie czy uważasz ze nie wiem co piszę lub robię? Ale odpowiem ..W takim w którym się pali. Masz jeszcze jakieś pytania? Czym np. zaizoluję... bo jak wiesz piece zewnętrzne pracują w bardziej niedogodnym środowisku jak wewnętrzne. Co dam na kopułę by ją wzmocnić- usztywnić aby w tych warunkach piec pracował bez zarzutu kilkanaście lat.. Jak pomurować cegłę i jeszcze jaką użyć zaprawę, co dać na spód pieca? itp itd.

  17. #557
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Pytam poważnie. Nie będę już na Ciebie szczekał...

    Niekoniecznie o wiedzę tajemną mi chodzi. Swojej mam aż nadto i czasem się już gubię... Od przybytku głowa boli. Choć chętnie poznam Twoje zamiary.

    Piec w którym się pali to pikuś. Oczywiście Pan Pikuś, czyli nie dla wszystkich...

    Ostatnio naszło mnie by zbudować taki ja dziadek czasem smyczył. Jako piekarnik, ale nie z blachy, bo to też Pan Pikuś. Dziadka olałem, i zabrał tajemną wiedze do grobu. Niewiele pamiętam. Pytałem kolegów ale dziwnie zajęci jakoś!

  18. #558
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    No nareszcie będzie piec chlebowy do pizzy,chleba i innych przydatnych rzeczy kulinarnych..To już stało się faktem.

  19. #559
    Janu***
    Guest
    Janu***

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Pytam poważnie. Nie będę już na Ciebie szczekał...

    Niekoniecznie o wiedzę tajemną mi chodzi. Swojej mam aż nadto i czasem się już gubię... Od przybytku głowa boli. Choć chętnie poznam Twoje zamiary.

    Piec w którym się pali to pikuś. Oczywiście Pan Pikuś, czyli nie dla wszystkich...

    Ostatnio naszło mnie by zbudować taki ja dziadek czasem smyczył. Jako piekarnik, ale nie z blachy, bo to też Pan Pikuś. Dziadka olałem, i zabrał tajemną wiedze do grobu. Niewiele pamiętam. Pytałem kolegów ale dziwnie zajęci jakoś!
    Nie wiem co dokładnie masz na myśli, blacha itp. Czy chodzi Ci o piekarnik czy inne ustrojstwo . Jeśli już piekarnik i to zewnętrzny to proponował bym żeliwny nie z blachy. Sądzę że to wiesz. Może pamiętasz jakieś szczegóły ów dziadkowego obiektu?

    Wiewiórka nie podlizuj się Jak już zacząłeś to trzym gardę z godnością do końca Pij piwo i obserwuj gości

  20. #560
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie






    Mnie się podobają bo w swej prostocie nie maja betonu.

Strona 28 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony