dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 194
  1. #141
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Tak na marginesie, wykorzystam ruch w tym wątku: nie chcę piany, nie chcę wełny (skalnej, szklanej)....
    Co w takim przypadku byście polecili, bo Ja się zastanawiam nad wełną drzewną http://www.steico.com/index.php?id=99&L=3
    ma ktoś jakieś zdanie? Czy te plusy z ulotki marketingowej są prawdziwe czy piszą bajki?
    Chcę dać tego w skosy 40cm, cena przy tej grubości ok.80zł/m2/netto

  2. #142

    Domyślnie

    ciekawe, chcesz zbudować domek grzany prądem a jeszcze nie wiesz ile prawdy jest w bajce o oddychaniu ścian

  3. #143
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    mpoplaw możesz rozjaśnić W oddychanie ścian nie wierzę...
    bardziej patrzyłem na plusy w porównaniu do zwykłej wełny:
    - dzięki dużej gęstości i sprężystości nie osiada
    - bardzo duża właściwa pojemność cieplna - chroni dach i ściany przed przegrzewaniem się nawet w najbardziej upalne dni lata
    - zdolnośc absorpcji dużej ilości pary wodnej - bez utraty właściwości izolacyjnych
    - świetna ochrona akustyczna - duża gęstość oraz specjalna struktura włókna

    No to chyba są plusy w porównaniu do zwykłej wełny, wiadomo lambdę zniweluję grubością.... dlatego pytam czy jest sens przepłacić za to!
    Wiadomo na taką wełnę od środka gruba srebrna folia - jakiś reflex..

  4. #144

    Domyślnie

    wełna skalna 90kg/m3 ma lepszą gęstość, sprężystość, lepiej chroni przed akustyką, ma większą pojemność cieplną, a skoro ściany nie oddychają to po co ci zdolność absorpcji dużej ilości pary wodnej ??

  5. #145
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    wełna skalna 90kg/m3 co to za wełna, że wypisujesz wszyskie plusy - jakiś link może być? Ja chcę dać ją w dach - skosy, a co do wilgoci to nie raz pisali, że gdy wełna jej trochę dostanie, od razu parametry lecą w dół.... w drzewnej jest tak napisane:

    Dodatkowo istotny jest fakt, iż każde pojedyncze włókno drzewne potrafi zmagazynować także bardzo dużą ilość wilgoci. Zdolność absorpcji wilgoci dla mat STEICOflex jest przynajmniej kilka do kilkanaście razy większa niż w przypadku pozostałych materiałów izolacyjnych na rynku! Włókno drzewne, dzięki swoim naturalnym właściwością, potrafi wchłonąć w siebie i odparować, bez pogorszenia parametrów izolacyjnych, taką ilość wilgoci, która stanowi nawet 20% masy własnej. Dla mat STEICOflex to nawet 10 litrów wody/m3.

  6. #146
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    twoje wątpliwości są jak najbardziej słuszne, my na tym forum mamy identyczne wrażenie robienia w balona przez marketingowców od piany baśniami tysiąca i jednej nocy

    nie wydaje mi się, w tym wątku jak na razie prezentujesz wyłącznie rozwiązania zimne i niezbyt szczelne

    przykład: paroizolacja aktywna jest 100 razy bardziej dziurawa od foli metalizowanej, a pianka OK jest co najwyżej tak ciepła jak najtańsza marketowa szmata wełnopodobna
    Naprawdę? Ocieplenie poddasza pianką jest aż tak bezsensowne, złe i w ogóle do bani? A co do folii to uprzejmie o nią pytam bo chciałbym dać metalizowaną ale usłyszałem od wykonawcy że przy piance lepiej jest dać paroizolację aktywną żeby odprowadzała wilgoć i dlatego po raz kolejny podkreślam że pytam o wasze zdanie na ten temat. Które z moich pozostałych rozwiązań jest zimne i nieszczelne?
    Wracając do rekuperacji ktoś mógłby mi odpowiedź czy kratki WG (bardzo szczelnie zamknięte na zimę) będą zakłócać pracę WM?? Chcę sobie po prostu dać awaryjną możliwość wentylacji pomieszczeń.
    Czy kratka wentylacyjna grawitacyjna + okap tradycyjny z wyciągiem zakłóci pracę WM w kuchni??
    Czy prawdą jest że przy wyłączonej WM w jej kanałach będzie gromadził się syf?

  7. #147
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    W przypadku awari WM rozszczelnisz delikatnie okna i po ptokach. Uwazam, ze to bedzie efektywniejsze niz mieszany system wentylacji.
    WM montuje sie w szczelnym budownictwie, montaz w kazdym innym to marnotrastwo pieniedzy.
    Nie rozumiesz, ze przy okapie z wyprowadzeniem na zew.budynku to same straty ciepla, o skraplaniu sie pary wodnej w zimie nie wspomne?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 25-01-2015 o 14:46
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #148
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    Tomaszs131 z tym okapem (przy zastosowaniu klapy zwrotnej) to już naprawdę tak duże straty ciepła? Większość wykonawców rekuperacji zaleca oddzielny system wentylacji dla okapu, te z filtrem węglowym, bez wyrzutu na zewnątrz moim zdaniem się nie sprawdzają w kuchni (mówię na przykładzie znajomych którzy mają WM i nie chcieli okapu). A co do kratek WG, awaria WM może się zdarzyć w zimie, wtedy chyba lepiej jest roszzczelnić kratkę niż rozszczelnić okno, nie tak? Powtarzam że przez cały czas te kratki będą szczelnie zamknięte, upchane, uszczelnione kiedy będzie działać reku. Czy w takim przypadku zakłócą pracę WM?

  9. #149
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Mam prosbe, od dluzszego czasu zasmiecamy watek dywagacjami na temat WM. zajrzyj na watek poswiecony WM, napewno uzyskasz tam informacje na interesujacy Cie temat.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #150
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    Masz rację, wróćmy do pianki Możesz powiedzieć czemu dałeś dodatkowo na piankę wełnę zamiast grubiej dać piankę? Tylko ze względów finansowych? Rozumiem że z firmy Sempri jesteś zadowolony tak? Nic niepokojącego się nie dzieje? Bo z tego co pamiętam, nie robiliście przerwy dylatacyjnej tak? Mógłbyś jeszcze przypomnieć jakiej paroizolacji użyłeś? Widzę że domek uzyskałeś ciepły, pogratulować

  11. #151
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    wełna skalna 90kg/m3 co to za wełna, że wypisujesz wszyskie plusy - jakiś link może być? Ja chcę dać ją w dach - skosy, a co do wilgoci to nie raz pisali, że gdy wełna jej trochę dostanie, od razu parametry lecą w dół.... w drzewnej jest tak napisane:

    Dodatkowo istotny jest fakt, iż każde pojedyncze włókno drzewne potrafi zmagazynować także bardzo dużą ilość wilgoci. Zdolność absorpcji wilgoci dla mat STEICOflex jest przynajmniej kilka do kilkanaście razy większa niż w przypadku pozostałych materiałów izolacyjnych na rynku! Włókno drzewne, dzięki swoim naturalnym właściwością, potrafi wchłonąć w siebie i odparować, bez pogorszenia parametrów izolacyjnych, taką ilość wilgoci, która stanowi nawet 20% masy własnej. Dla mat STEICOflex to nawet 10 litrów wody/m3.
    Kumulowanie ciepła w lecie jest, jak dla mnie, raczej wadą termoizolacji dachu. Przekonał się o tym dobitnie mój kolega który zastosował Steico i w upały nic go nie wepchnie na poddasze. Nie dość, że w dzień gorąco to bezwładność termiczna powoduje, że zwleka do późna w nocy z położeniem się w sypialni. Akumulowanie powinno być przemyślane aby było pod kontrolą, gdzie i kiedy chcemy.
    Poza tym wybór wełny drzewnej czy celulozy jest obarczony DUŻO mniejszym ryzykiem utraty izolacyjności niż waty skalnej. Dobry cytat z ulotki Steico:
    Kierując się podczas zakupów tylko wartością współczynnika "lambda", warto zastanowić się nad jedną kwestią - trwałość tego parametru w kontakcie z wilgocią. Zakupiony materiał izolacyjny ma kontakt z wilgocią już przy samym przecięciu folii ochronnej na budowie. Nie wspominając o dalszych pracach budowlanych i wilgoci, która może przedostawać się do materiału poprzez nawet minimalne nieszczelności w warstwie paroizolacji. Schemat zawsze jest ten sam. W każdym materiale izolacyjnym wartość współ. "lambda" zależy od ilości porów z powietrzem. Im większa ilość porów z powietrzem, tym niższy, czyli lepszy współ. "lambda". W przekroju, większość produktów izolacyjnych wygląda identycznie: łączące się włókna (szklane, kamienne, drzewne itd.), tworzące pory z powietrzem (no z tymi porami to trochę się zagalopowali. Pory występują w materiałach porowatych n.p. pianka OK). W kontakcie z wilgocią sprawa ma się nieco inaczej. Wlewając wodę w wymienione przekroje dochodzi do ciekawego zjawiska. Jak wiadomo szkło i kamień ma bardzo ograniczoną zdolność wchłaniania wody, dlatego też wilgoć magazynowana jest w porach z powietrzem - pogarsza się zatem współ. "lambda", za który w końcu zapłaciliśmy. W przypadku włókna drzewnego, wilgoć wchłaniana jest przez włókna, a pory z powietrzem (wpół. "lambda") pozostają bezpieczne!.
    100% racji... 1-1,5% zawilgocenia = lambda waty mineralnej x 2 !

    Taki jeden rzucił przed chwilą od niechcenia: wata 90kg/m3. No to może doda od siebie ile kosztuje taka wata, w dodatku z profesjonalnym montażem.
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 25-01-2015 o 22:57

  12. #152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    wełna skalna 90kg/m3 co to za wełna
    poniżej link tryskaczy pianek
    http://www.eko-pur.pl/welna-mineralna.htm
    Gęstość wełny mineralnej skalnej w zależności od wyrobu, waha się w przedziale od 20 kg/m3 do 180 kg/m3 dla najtwardszych płyt izolacyjnych.
    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    a co do wilgoci to nie raz pisali, że gdy wełna jej trochę dostanie, od razu parametry lecą w dół
    nawet wykres z tym był wklejany, tylko co z tego ?? znajdź ty najpierw na tym forum kogokolwiek co ma mokrą wilgotną wełnę i wysokie rachunki CO, znajdź jakiekolwiek dowody że wełna schowana pod wysoko-paroszczelną przegrodą potrafi wilgotnieć, np: złap za uszy Tomaszs131 niech ci się wyspowiada jak bardzo mokrą wełnę ma

    a potem przestań jak mantrę powtarzać bajki marketingowców piany, zaklinanie rzeczywistości do niczego nie prowadzi, matematyki nie da się oszukać, gdyby te bajki były prawdą to na tym forum miał byś 1000 postów w stylu, ratunku mój domek pali 10 Mg węgla na sezon, albo prądu żłopie 50MWh, albo tankowałem propan 8.000 L i już pusto, a tymczasem dokładnie odwrotnie, posty w stylu mam 40cm wełny w dachu i rachunki 1000zł rocznie CO, i wice wersa mam 16cm piany w dachu i rachunki 2000 zł rocznie, albo dziennik Kshu.int w projekcie miał domek pasywny 15 kWh/m2 i 60cm wełny w dachu, zamienił to sobie na 45cm piany i w praktyce dostał 17 kWh/m2

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał scouser88 Zobacz post
    Ocieplenie poddasza pianką jest aż tak bezsensowne, złe i w ogóle do bani?
    ad1. cytując mata 20-30% pianek nie posiada w ogóle atestu, a ci dwaj co go mają chwalą się lambda 0,043 dla przypomnienia wełna styropian bez problemu 0,033 czyli automatem 23% cieplej

    ad2. dalej cytując mata, znajomość metodologi tryskania pianek u budowlańców minimalna, automatem więc stałe i powszechne wielokrotnie powielane błędy, nie pilnują ciśnień, nie pilnują temperatur, do tego robota ciężka w pełnym ubraniu ochronnym, w masce gorąco, więc chłopaki tryskają byle jak i byle gdzie, byle szybciej do domu, inwestor kamery termowizyjnej w oku nie ma, pozostanie w błogiej nieświadomości ile dziur ma w swojej hiper drogiej izolacji

    PS zgadnij czyje to cytaty
    Otwarto-komórkowa pianka natryskowa jest produktem wrażliwym na błędy wynikające m.in. ze stosowania niskiej klasy sprzętu
    Pianka natryskowa dopiero w połączeniu z dbałością o szczegóły daje kompletny efekt.
    Tradycyjne pianki zamkniętokomórkowe można wykonywać w temperaturze nie niższej niż 10oC i wilgotności podłoża nie większej niż 20%.
    albo bardziej śmiesznie po Polsku mamy info
    gęstość finalna pianki wynosi około 8,5 kg/m3
    w amerykańskim originale
    http://www.icynene.com/en-us/blog/regionally-specific-spray-foam-insulation-products-available-european-market
    . H2Foam Lite™ is a light-density (7 Kg/m3)
    i powiedź teraz, komu wierzyć ?? amerykańskim kg czy polskim kg ??

    Cytat Napisał scouser88 Zobacz post
    Rozumiem że z firmy Sempri jesteś zadowolony tak? Nic niepokojącego się nie dzieje?
    poniżej masz cytat co niepokojącego się wydarzy
    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Przytaczałem przykład gdzie wymienialiśmy izolację, metodą od góry z 25 cm waty szklanej na 18 cm pianki. Po jednym sezonie ( i to ciężkim: zima 12/13 ) dla dachu ponad 220m2, inwestor poinformował mnie, że w stosunku do średniej kosztów ogrzewania z lat ubiegłych zapłacił o ponad 3 tyś mniej. (...) nie będę dla satysfakcji pewnego...hm... upubliczniał rachunków osoby prywatnej.
    jak widać wyraźnie, jeśli scouser88 planuje 1500zł/rok kosztów CO to po aplikacji piany może się spodziewać że pelet będzie mu się w kotłowni oknem wysypywał, a licznik prądu cofał

    albo od innej strony, patrzymy na wykresy mata z postu 64, między grubością 18 a 25cm jest 1% redukcji przepływu ciepła, jeśli więc dachem ucieka ok 40% rachunku za CO to 3 tyś zł oszczędności daje nam 3000 / (40% * 1%) = 750.000,00 zł łącznych rocznych kosztów CO

  14. #154
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Już jeden z moderatorów napisał wprost i otwartym tekstem, że się, popław, po prostu ośmieszasz. To BARDZO delikatne i kulturalne określenie banialuk które wypisujesz.
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 26-01-2015 o 10:20

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Kiedys bodajze Liwko wspomnial iz z wyrzutni wydostaje sie tyle wilgoci, ze ma zacieki na elewacji. Niezabardzo sie tym martwi bo brak jeszcze tynku.
    W zimie WM wiekszosc wilgoci wyciaga z budynku, w wiekszosci przypadkow jest tak sucho, ze trzeba pomieszczenia nawilzac. Wyrzutnie przebij poza granice budynku a wrzutnie staraj sie umiejscowic jak najblizej jednostki WM.
    Prawda. Tynk już jest a wyrzutnie wystawiłem 0,5m od ściany.

  16. #156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Dołącz do klubu

  18. #158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.667
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    poniżej link tryskaczy pianek
    http://www.eko-pur.pl/welna-mineralna.htm

    A może jakiś link do sklepu, do konkretnego produktu ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #159

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Już jeden z moderatorów napisał wprost i otwartym tekstem, że się, popław, po prostu ośmieszasz. To BARDZO delikatne i kulturalne określenie banialuk które wypisujesz.
    jak zwykle od 3 lat to samo, mat przytłoczony ciężarem argumentów odjechał od meritum i poleciał w gołosłowne kalumnie

    gdyby komuś się jeszcze chciało to poniżej cytaty zebrane jak to z tym ośmieszaniem było:
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    ...
    Witam i od razu się muszę odnieść do tych bzdur. Sory za bzdury.Powiedz po jakim czasie dokonałeś tych wymian???Twój marketing jest zły i wprowadza czytającego w błąd
    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Każdy chce żyć i zarabiać, producenci i montażyści wełny mineralnej i pianki też. A że każdy nagina nieco rzeczywistość:- takie życie
    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    25cm mnie bardzo bardzo zniesmaczniło do pianki powszechne łgarstwo tych którzy się tym zajmują i jak by nie obycie w liczbach i parametrach to sam bym uwierzył na początek tym cudom, to mnie cholernie poirytowało, brak elementarnych podstaw fizyki i próba walki nauki z wiarą
    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    widzisz mat - TY z podkarpacia i ja z podkarpacia , tyle ze TY sprzedajesz a ja kupuje "izolacje" i jakbysmy zyili w 2 roznych krajach (....)
    czy wybral bym 2x welne - zdecydowanie TAK

    powod? cena
    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    ...
    Nie mąć już.... porównujemy koszty materiałów cytowanych, a nie było tam mowy o najtańszej marketowej wełnie na te wspomniane 160m2 dachu. Takie porównanie w oczach laika zabiłoby twój biznes.
    Cytat Napisał bob_budownik Zobacz post
    Generalnie pianka mi się podoba ale jej cena nie
    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Dlatego jest wielu walczących o przekonanie inwestorów, o pozornej wyższości pianki nad wełną.
    Ja tej przewagi nie widzę w żadnym aspekcie. Nie dla inwestorów. To jest + tylko i wyłącznie dla wykonawców. Więcej kasy i wygodniej.
    Inwestor ma tylko większe wydatki
    Cytat Napisał drapek Zobacz post
    i po co te ironie?!
    pancio11 i plusfoto - zrobiliście sobie piankę - fajnie Wybraliście bardzo dobry rodzaj ocieplenia, a że droższy - Wasz wybór i Wasze pieniądze.
    Ale nie wmawiajcie że wełną taniej się tego nie zrobi i nie będzie równie dobrze bo tak nie jest.
    Jak pisałem wcześniej na przykładzie 160m2 ocieplenia odliczając montaż wełny to i tak zostaje jakieś 5,5 tys zł
    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    w każdym możliwym momencie podkreślamy to iż wełną jest taniej
    Cytat Napisał bob_budownik Zobacz post
    Pianka fhoojnierealnie droga, trza zawodowca do pryskania i to najlepiej jak drzewo na poddaszu wyschnie, ułoży się, zakończone będą wszystkie mokre prace i znów dobrze wyschnie
    Cytat Napisał menthol architects Zobacz post
    Z takich różnych doświadczeń na budowie oraz po latach użytkowania wiemy, że pianka poliuretanowa (chodzi tu o natryski) się nie sprawdza, zarówno pod względem szczelności powietrznej, sprawność termicznej jak i kilka innych czynników:
    Cytat Napisał Kocur34 Zobacz post
    cieszyłem się że pianka położona i będzie cicho, szczelnie i ciepło. Czas pokazał że ciepło cicho jest ale szczelnie już nie do końca. Teraz mam nadzieję że jednak uda mi się w miarę bezinwazyjnie usunąć tą usterkę, bo wizja wpuszczenia ekip od r-gipsów i ponownego pianowania już bardziej siwych włosów zrobić z siwych nie da rady
    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Nie jesteś odosobniony właścicielem pianki w dachu budynku o konstrukcji masywnej u innych twój problem jest jedynie przesunięty w czasie.
    Robota wygląda jak by Właściciel agregatu za pewne by wyrobić na ratę zatrudniał zuli spod budki z piwem. Jedyna zadowolona strona to sprzedawca pianki, zrobil obrót.
    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    Malinowa8 niestety nie wygląda to najlepiej. Teraz pasowałoby jeszcze coś tam prysnąć. Dlaczego nie wykonali tego dokładniej? Dlaczego dolne części krokwi są nieosłonięte?
    Pytanie, czy tak niską mają wiedzę, czy są po prostu niechlujni...
    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    to już nawet nie szamanizm a szatanizm
    Tak czy inaczej - jest nie za ciekawie to wykonane.
    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Dość już napisałem
    No wlasnie nie dosc. Bo jak na razie to jestes bardzej sprzedawca i namawiaczem na pianke. Postrzeganie twojej osoby na tym forum byloby zupelnie inne gdybys nie zatajal swojej kuchni. Myslisz, ze ubyloby ci klientow ? Wg mnie raczej odwrotnie. A ze przy okazji doksztalcilbys troche konkurencji ? To zle dla branzy piankowej? Masz iles tam postow o tym jak to zle ktos natrysnal pianke. I zamiast 20 nastepnych potencjalnych klientow z ktorych 5 trafiloby do ciebie, jest 19 zniecheconych i jeden uderzajacy do superspeca mat3006.
    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    ..
    Jak można takie błędy popełniać? Wypowiadasz się bardzo autorytatywnie o czymś o czym masz słabe pojęcie. Może zanim zaczniesz się udzielać poczytaj trochę?
    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    ...
    widzisz komuś zarzucasz mataczenie, a sam podajesz fałszywe informacje. to się nazywa pomówienie
    zerknij na posta tego pana ND jak go nazywasz i tam widać wyraźnie że wykres nie jest obcięty.. no ale po co sprawdzać jak lepiej wykorzystać byle pretekst do rzucania "błotem"...
    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    mat gdybyś to policzył a nie brał z głowy
    Cytat Napisał Konrad J. Zobacz post
    Piana i wełna jeśli są dobrze dobrane i dobrze wykonane będą spełniać te same zadanie na równi
    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    bo tu ktoś stosuje czarny marketing, demonizuje wełnę żeby wynieść na wyżyny piankę
    Cytat Napisał owp Zobacz post
    mat podaje jakieś dane z kosmosu to ja widzę
    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Mat - ja tu nie jestem po to, żeby toczyć jakieś wojny z kimkolwiek i z zainteresowaniem czytam Twoje posty "informacyjne" nt. pianki, ale jak popadasz w fantazję to staram się nie brać tego na poważnie. Przeczytaj swoje przedostatnie zdanie, czy jest szansa, żeby było prawdziwe? Gdzie tu logika?
    Cytat Napisał gaw Zobacz post
    Zdecydowanie wełna, zalety:
    Jeżeli jest pomiędzy krokwiami daje lepsze środowisko dla drewna-bardzo istotne
    Jest naprawdę niepalna, pianka w najlepszym razie tylko gaśnie po usunięciu źródła ognia to mało, gazy podczas spalania pianki bardzo trujące
    Łatwa w montażu, w przypadku pianki i tak musisz mieć konstrukcje do zamontowania np. płyt gipsowych
    Rzeczywisty współczynnik przenikania ciepła podobny. Dobrze ocieplony dach to 30 cm wełny
    Jedyny problem to konieczność zapewnienia szczelności od strony wewnętrznej ale to zawsze jest największy problem dachów skośnych
    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    sporo osób próbuje udowodnić że piana to taki magiczny materiał który przewyższa wełnę we wszystkim.... tylko że jakoś dowodów na to nie ma, nawet są przedstawiane teorie że jest dwa razy cieplejsza chociaż producenci pianki podają współczynniki przenikania ciepła takie same jak wełny, Wszystkie programy do robienia OZC jakoś też nie faworyzują piany, więc mamy albo spisek próbujący obalić piankę albo po prostu jest to materiał który oferuje tę samą ciepłotę co wełna, tylko że za większą kasę.
    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    proponuje: Święta Lambda Deklarowana® - opatentuj to idiotyczne stwierdzenie.
    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    jedyny co miesza tu to mat3006
    głosi jakieś para naukowe wywody.
    Albo ma wiedzę od a do z i tylko się nabija albo nie wiem .
    albo znachor.
    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    mat3006 wykazujesz elementarne braki z fizyki sorry
    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Na mat3006 elementarne braki w wiedzy już nie będę odpowiadał.
    Bo raz że jest to nie po myśli jemu.
    Po za tym jak ma takie braki to wystarczy mu stwierdzenie że nie ma bo nie ma,
    ja już wiem dla czego tak a nie inaczej jest i to musi mu wystarczyć.
    Bo podważa wszystko dokonania naukowe, dobrze że mu wymyślili tę pianę
    bo by nie miał czym tryskać po poddaszach.
    (...)
    Tak że uprasza się kolegę do nie głoszenia paranaukowych tez
    celem udowodnienia czegoś, co nie ma miejsca .
    (...)
    Dla tego nie jestem w stanie niczego sprzedać, jak napisałem prawdę o samochodzie swoim do sprzedaży to tylko jedna osoba zadzwoniła.
    Stąd też jestem tak zdegustowany postawą kolegi,
    widać nie ja jedyny .
    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    Jak dla mnie spór jest bezsensowny, w zasadzie na tle jakosci wykonawstwa - na poziomie teoretycznym.
    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    taką postawą na chlebek nie zarobisz. (...)
    mat3006: (...) zamieść zdjęcia z realizacji z komentarzami zadowolonych 10 klientów a wtedy będziesz bardziej wiarygodny.
    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    mat3006, wyluzuj w sferze obalania książek polskich i badań firm międzynarodowych na obszarze min. europejskim, baa obalania całej metodologi, oszustw lambda itd. bo to robi się śmieszne
    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Marketing kolegi jest fatalny co widać chociażby po liczbie pozyskanych zwolenników i przeciwników w tym wątku
    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    dodam że cena ... na początek powala na kolana a potem zabija
    koszty 3-4 razy większe (na m2) niż wełna
    i na koniec deser, czyli co o wełnie pisze użytkownik pianki
    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    No wlasnie, bardzo trudno odsiac ziarno od plewu Moge tylko potwierdzic, i wielu innych uzytkownikow takze, ze wcale z welna nie jest zle (i to pisze ja - posiadacz pianki ). Gdyby ludzie nie dawali folii i kartongipsow to wtedy taka izolacja mocn by ucierpiala, jednak wiele jest przykladow domow gdzie zuzycie rowne planowanemu z OZC, wiec prosze nikogo nie straszyc, ze welna jest be, nie jest idealna, ale poki co tanszego sposobu na izolacje dachu nie ma
    oraz podsumowanie wątku w jednym zdaniu
    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    technologia ocieplania wełną broni się sama i ma się dobrze tak długo dopóki nie spadnie parokrotnie wyższa cena pianki
    i na koniec cytat przypadku P Tomka z jego dziennika który idealnie pasuje
    Za brak wiedzy zawsze sie placi, ale dlaczego tak duzo?
    Ostatnio edytowane przez mxxxx ; 26-01-2015 o 14:15

  20. #160
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Zdecydowanie, Towarzyszu Popław, pilnie potrzebujecie pomocy albo, co najmniej, pewnego odpoczynku od FM.
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 26-01-2015 o 14:57

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony