dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 537 z 613
Pokaż wyniki od 10.721 do 10.740 z 12250
  1. #10721

    Domyślnie

    vivien 8 Blat jasny, w kolorze górnych frontów.





    Ewentualnie w kolorze dolnych fontów.





    Najlepiej gładki , żadnych mamurków, maziajów, ciemny może być drewniany z fakturą jak na frontach.
    Blat stalowy to byłoby coś oryginalnego i nowoczesnego ( w połączeniu ze stalowymi sprzętami, uchwytami szafek) ale mało kto się na to decyduje bo chyba niepraktyczny.

    Do bardzo ciemnego drewna na dolnych frontach raczej wybrałabym fronty górne białe lub złamana biel(śmietankowy, kremowy czy jakoś tak). Ale nie przesądzam - lepiej na żywo w świetle dziennym porównać oba rodzaje frontów, czy odcieniem pasują. I próbkę wybranych płytek też mieć wtedy pod ręką.

  2. #10722

    Domyślnie

    Cytat Napisał anitas91 Zobacz post
    alicyja, bardzo mi się podoba pierwszy projekt, pomyślę jak to z tym odpływem pokombinować, bo jeszcze z tego odpływu ma iść pralka i zmywarka ( będzie potrzebne użycie trójnika czy czegoś takiego)
    tam nie ma ścian i raczej nie będzie bo mieszkanie jest już na końcówce wykańczania (podłogi,płytki są)
    wrzucam rzut .
    Dostawić ściankę z k-g na położonej już podłodze to nie problem. ważniejsze jest to jak planujecie ustawić meble w salonie - sofa, tv, stół... bo dopiero na podstawie tego można ustalić czy stawianie ścianek ma sens

  3. #10723
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anitas91

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Kod pocztowy
    27-400
    Posty
    7

    Domyślnie

    alicyja,
    twój pierwszy projekt z małymi zmianami, zlew z drugiej strony okno, a nad płytą wkład pod szafką, te szafki obok filaru co sięgają do blatu, zrobiłabym z szybą "mlecz" a przy samym blacie szuflady ( nie umieszczałam tego w wizualizacji)
    dodatkowo wrzucam rzut pokoju otwartego na kuchnie, jak wstępnie planujemy wszytko rozmieścić.



  4. #10724
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ANKAg
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    dziewczyny jakie dac boki w szufladach? które sie najlepiej użytkuje i ktore sa najmniej awaryjne?

  5. #10725
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aniewa

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie nasza (nie)wymarzona kuchnia

    Witam!
    Po łazience(dzieki alicyja) przyszedł i czas na kuchnię. Zwracam się do Was…bo to, co wymyslił nasz stolarz..nie odpowida nam wizualnie może i jest funkcjonalnie..ale w ogóle zrobił, co innego niż mu mówiliśmy

    Rozmieszczenie sprzetów wymysłiłam takie, jak na rysunku z wymiarami kuchni..a zobaczcie, co dostałam.. ps. Pomińmy błędy ort. Stolarza
    Jak sadzicie, czy wymyślone przez nas ułożenie AGD jest ergonomiczne? Jak zaaranżować tę kuchnię,żeby ładnie wyglądała? Jej minus taki, ze waska i ma dwa duże okna..no i jest otwarta na jadalnie z pokojem dziennym(ale to dla mnie plus i nie chcę tego zabudowac)

    wymiary kuchni:


    pomysł stolarza niżej:
    ps. dzięki Alicyja za bardzo cenne wskazówki..postarałam się do nich zastosować :d i teraz jak klikniemy na rysunek z wymiarami wyżej to już jest czytelny
    no i Edytować też się nauczyłam :0) dz. faktycznie,to cenna uwaga..bo takie pojedyncze posty tylko zaśmiecają wątek. sorki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary kuchni.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	6,9 KB
ID:	302955  
    Ostatnio edytowane przez aniewa ; 06-02-2015 o 20:16

  6. #10726
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aniewa

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	8,1 KB
ID:	302957
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	5,2 KB
ID:	302958Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	4,3 KB
ID:	302959Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia4.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	5,2 KB
ID:	302960

    z tymi rysunkami stolarza już nie kombinowałam..
    bo nie ma chyba co, nad nimi gdybać.:/.nie podobają mi się...bo kuchnia przez szafki górne i (staromodne) narożne jest przeładowana, ciasna..
    poza tym nie podoba mi się płyta indukcyjna w narożniku i zwykły pochłaniacz no i nie chcę mieć takiego wielkiego zlewozmywaka..masakra..w obecnym mieszkaniu mam mały 45 i jestem zadowolona..nie mam potrzeb na większy

    a i tak jest wąska..dlatego wymyśliłam..rząd szafek górnych tylko na stronie z lodówką
    (dla której i tak nie ma lepszego miejsca, a musi być w kuchni:)

    a oto powód wpisu:
    Ostatnio edytowane przez aniewa ; 06-02-2015 o 22:17

  7. #10727

    Domyślnie

    aniewa, cały czas te obrazki są za małe żeby odczytać wymiary i dodatkowe informacje. Weź je otwórz w jakimś programie graficznym(np. paint) , wykadruj tak, żeby obciąć zbędne białe tło. Spróbuj wrzucić za pośrednictwem jakiegoś zewnętrznego serwisu, np. http://naforum.zapodaj.net/ - wyszukujesz obrazki na dysku, wybierasz rozmiar miniaturki(jaka się ma automatycznie wygenerować), klikasz "Zapodaj" i pod każdym obrazkiem pojawiają ci się trzy linki do wyboru - kopiujesz jeden z nich(ja przeważnie wybieram BBCode) i wklejasz do treści posta (CTRL+V) w wybranym miejscu.
    I nie musisz pisać jednego postu za drugim - możesz edytować jeden post i dopisywać/poprawiać informacje i obrazki- zwłaszcza jeśli nikt dotąd nie odpisał.

  8. #10728

    Domyślnie

    Cytat Napisał anitas91 Zobacz post
    alicyja,
    twój pierwszy projekt z małymi zmianami, zlew z drugiej strony okno, a nad płytą wkład pod szafką, te szafki obok filaru co sięgają do blatu, zrobiłabym z szybą "mlecz" a przy samym blacie szuflady ( nie umieszczałam tego w wizualizacji)
    dodatkowo wrzucam rzut pokoju otwartego na kuchnie, jak wstępnie planujemy wszytko rozmieścić.


    No i właśnie te wystające szafki wiszące nad płyta nie bardzo ładne. Nie da się jakoś tego wyrównać? Szufladki nad blatem we wnęce to tylko luźny pomysł, możesz powiesić szafki wyżej a na blacie w głębi zrobić miejsce na toster, ekspres do kawy albo półki na przyprawy... Zlewu naprawdę nie musisz umieszczać jak najbliżej tej wnęki z przyłączami. Może lepiej umieścić zlew tak, żeby bateria wypadła na styku obu skrzydeł okiennych - nie powinna wtedy przeszkadzać w otwieraniu.




  9. #10729
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agnieszka Stefaniak

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Mam mały problem.Zamierzam zakupić kuchnie Metod,z frontami Kroktorp.Niestety IKEA nie posiada w sprzedaży paneli maskujących do zmywarki w rozmiarze 45 cm. Zaoferowano mi panel biały lub srebrny.
    .Mam zmywarke właśne pod zabudowe,ale nie wyobrazam sobie jak bedzie wyglądać z panelem innym niż szafki. Czy próbował ktoś może obciąć panel 60 cm na 45 cm? Jakoś tego nie widze,ale zapyac można
    Pozdrawiam i dziękuję za ew.odpowiedzi

  10. #10730

    Domyślnie

    Witam trafiłam dziś na to forum i bardzo proszę o pomoc w urządzeniu kuchni. Załączam taki tylko szkic wykonany w paincie. Kuchnia jest połączona z jadalnią i salonem. Bardzo nie chcę mieć zlewu pod oknem narożnym. Kuchnia jest z projektu dom w rododendronach 6P. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	8,4 KB
ID:	303095
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	7,6 KB
ID:	303094  
    Ostatnio edytowane przez Justyna87 ; 06-02-2015 o 21:34

  11. #10731

    Domyślnie

    Witam kto pomoze zaprojektowac ustawienie mebli w kuchni. Poczatkowo myslalem o L z lodowka i piekarnikiem w rogu pod oknem, teraz mysle ze za duzo miejsca takie ustawienie zabiera, a moze pod oknem tez zrobic blat?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p2.JPG
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	15,1 KB
ID:	303098

  12. #10732
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anitas91

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Kod pocztowy
    27-400
    Posty
    7

    Domyślnie

    alicyja,
    Gdzieś się osłuchałam, że im zlew dalej od odpływu tym więcej problemów, trzeba rury umieścić pod odpowiednim kątem itp.
    Ten ostatni projekt jest GENIALNY , jest wystarczająco szafek, ale nie przytłaczają pomieszczenia. muszę poszukać dobrego hydraulika, żeby kran był przy oknie wielkie dzięki za świeże spojrzenie na naszą kuchnie .

  13. #10733
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Weronika Urb
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    55

    Domyślnie

    Justyna87 zerknij sobie na mój projekt który wykonała Alicyja my budujemy dom w rododendronach 14

  14. #10734
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rolmik

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukjah Zobacz post
    Poczatkowo myslalem o L z lodowka i piekarnikiem w rogu pod oknem, teraz mysle ze za duzo miejsca takie ustawienie zabiera, a moze pod oknem tez zrobic blat?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p2.JPG
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	15,1 KB
ID:	303098
    taki ustawienie zabiera w uj miejsca roboczego bam u siebie identyczny rozkład tylko pion i wejście zamieniają się miejscami
    wg mnie zaczynając od pionu lodówka piekarnik z płytą zmywarka zlewozmywak (nie dobrze jest mieć wolną wodę obok prądu ) potem to już zostaje ci cały blat roboczy
    czyli cioś takiego będzie szmmiał (odbicie lustrzane mojej )Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KUCHNIA 123a.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	303144Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KUCHNIA 1234a.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	303145

  15. #10735

    Domyślnie

    Dziękuję Weronika Urb za odpowiedz. Rzeczywiście projekty są podobne tylko ja myślałam o mniejszej ilości szafek wiszących. I mam pytanie te półki przy lodówce to otwarte będą tak? po co Ci ich tak dużo na co je przeznaczasz?

  16. #10736
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Weronika Urb
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justyna87 Zobacz post
    Dziękuję Weronika Urb za odpowiedz. Rzeczywiście projekty są podobne tylko ja myślałam o mniejszej ilości szafek wiszących. I mam pytanie te półki przy lodówce to otwarte będą tak? po co Ci ich tak dużo na co je przeznaczasz?
    Ja wiem że w kuchni zawsze szafki się przydadzą szczególnie że nie mam piwnicy ani spiżarki, tylko pod schodami zrobimy sobie schowek tym bardziej, że chcę mieć wszystko raczej schowane z blatu otwarte szafki przy lodówce z przeznaczeniem na wina których mamy całkiem sporą kolekcję i cały czas po troche przybywa i ubywa

  17. #10737

    Domyślnie

    Justyna87, ladę-barek masz za ściana kominkową przy wejściu z holu a wysoką zabudowę od strony wykusza/jadalni? Powinno być raczej odwrotnie. Na wątku rododendronowym masz przykłady. Ale wygląda na to, że u Ciebie na granicy kuchni i jadalni został kawałek ściany nośnej więc nie wiem jak by się to z barkiem zgrało. Tamta ściana u Weroniki Urb z lodówką i półkami jest za krótka na wstawienie słupka z piekarnikiem ale jeśli u Ciebie ma min.180cm to wystarczy miejsca na słupek, lodówkę i szafkę w rogu.

    Weronika Urb - jeśli jednak tych półek na wino za dużo to w dolnej części tych wąskich szafek można zrobić wąskie cargo a półki mniej więcej od poziomu blatu.

    anitas91 - problemy ze zlewem mogą być jak się nie zachowa odpowiedniego spadku (2-15%). Biorąc pod uwagę ten spadek to zlew może być oddalony od pionu o 3 metry(bez dodatkowych instalacji odpowietrzających itp). Do poczytania - nie musisz wierzyć mi na słowo:
    http://instalreporter.pl/ogolna/zasa...nalizacyjnych/

    lukjah - Możesz zrobić zabudowę pod oknem, przy prawej ścianie(312) i wzdłuż komina a lodówka(może też piekarnik w słupku) po lewej stronie okna (jak się zmieści - nie ma wymiarów okna i jego odległości od lewej i prawej ściany). Ewentualnie przy kominie wysoka zabudowa na całą ścianę(lodówka, piekarnik w słupku i jakieś cargo itp) a blat przy pozostałych dwóch ścianach. Albo blat tylko pod oknem i przy ścianie 312 a lodówka na którymś końcu tej zabudowy. Zależy czy chcesz jakiś stół, ile blatów i szafek potrzebujesz....

    aniewa - też nie przepadam za narożnymi sprzętami i takimi ściętymi szafkami narożnymi. Ustawienie jakie określiłaś na rzucie jest całkiem przyzwoite ale wychodzi strasznie dużo blatu . Moja propozycja to zabudowanie wysoko całej ściany po lewej od wejścia czyli obok lodówki piekarnik w słupku, jakieś wysokie szafki, cargo, nadstawka w rogu - coś w ten deseń.



    Albo tylko lodówka i słupek a obok niższa szafka i nad jej blatem głębokie szafki wiszące. Zlew na środku pod jednym oknem, płyta jak najbardziej od niego odsunięta (ale jak blisko drugiego okna miałaby być zależy od tego jaki chcesz okap - jeśli minimalistyczny, np. w formie rury to bliżej okna, jeśli jakiś szeroki np. na 90cm to trochę dalej).




  18. #10738

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka Stefaniak Zobacz post
    Witam
    Mam mały problem.Zamierzam zakupić kuchnie Metod,z frontami Kroktorp.Niestety IKEA nie posiada w sprzedaży paneli maskujących do zmywarki w rozmiarze 45 cm. Zaoferowano mi panel biały lub srebrny.
    .Mam zmywarke właśne pod zabudowe,ale nie wyobrazam sobie jak bedzie wyglądać z panelem innym niż szafki. Czy próbował ktoś może obciąć panel 60 cm na 45 cm? Jakoś tego nie widze,ale zapyac można
    Pozdrawiam i dziękuję za ew.odpowiedzi
    Gdzieś widziałam(chyba tu na forum, na którymś wątku kuchennym) opcję ze zwężeniem podobnego frontu ale to było obcięte bardzo mało, z 1-2 cm po bokach i nie do zmywarki. Ten front kroktorp ma ramkę i listewki na oko oceniając o szerokości 5cm każda więc raczej trzeba by wyrzucić jakąś środkową część frontu o szerokości 3 listewek i pozostałe dwie części jakoś skleić ale nie wiem jak by to wyszło, czy bardzo widoczne byłoby łączenie i jak trwałe.
    Zdaje się, że również gdzieś na forum muratora była poruszana kwestia zamontowania frontu o szerokości 60cm do zmywarki 45cm - zostawia się po prostu po jednej stronie zmywarki przestrzeń 15cm(w której można zamontować jakieś półki albo cargo bez frontu).
    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 07-02-2015 o 18:24

  19. #10739

    Domyślnie

    alicyja ja nie mam zostawionego wejścia od holu, mam tylko wejście od salonu. Ta ścianka po prawej stronie ma 90 cm. Śledzę forum rododendronowe też regularnie

  20. #10740
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aniewa

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam!
    dzięki za odzew hmm..za dużo blatu? a mi się wydaje,że to dobrze mieć dużo miejsca roboczego

    ok..czyli potwierdzony mój układ.AGD Ale mam dylemat teraz z tym słupkiem..czy moja kuchnia nie jest za wąska na słupek na całej ścianie i zmienjszenie ilości blatu roboczego? wydaje mi się, że jak już robić słupek..to na całą ścianę..bo tam pod tymi dwiema półeczkami wiszacymi..raczej już nic nie porobię, prawda? okap..podoba mi się taki, jak masz na zdjęciu..odwrócona literka T ze stali

    no i trochę mam problem ze zlewem..owszem..też tak sobie to wymyśliłam ale to niewykonalne..bo zlew musi być w jednej z szafek...a ty narysowałaś go posrodku 2..jak to możliwe? w ogóle moje wymiary kuchni bardzo ograniczaja i nie wiem jak to rozsadnie rozplanowac, bo pod oknem zlew i zmywarka musi wejsc..no i jak to zrobic??

    no i zmniejszam sobie ilość blatu..bo robię barek z miejscem do szybkich posiłków pod ścianą z cegły

    ps. mam też pytanie co do kolorystyki frontów...jakie pasowałyby do moich głównych pomysłów?
    /ściany z czerwonej starej cegły (kuchnia jest połączona z salonem, w którym też jest ściana z cegły) i słupka obok drzwi pomalowanego czarną farbą tablicową/


    Ostatnio edytowane przez aniewa ; 08-02-2015 o 10:35

Strona 537 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony