dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 177
  1. #141
    Banned
    owczarek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-336
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał hizel Zobacz post
    Mam zamiar wykonać sam bramę przesuwną i szukam do niej elementów, może ktoś ma doświadczenie czy takie wózki będą właściwe i ile ich potrzebuję na 4m bramę?
    http://www.kamarbhp.pl/foto/produkty/max/2241.jpg

    Zdecydowanie jestem ze bramą przesuwną z bardzo wielu powodów. W zimie nie ma żadnych problemów. Sąsiad który ma skrzydłową najpierw musi odśnieżyć zanim ją otworzy.
    Hizel,
    myślę, że lepiej jest zakupić bramę niż składać ją samodzielnie. Kupując u autoryzowanego sprzedawcy będziesz miał gwarancję producenta i co najważniejsze nieprzerwaną powłokę antykorozyjną. Wydatek będzie większy, ale bramy wjazdowej nie kupujesz co roku. Zastanów się nad tym.

    Pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński

  2. #142

    Domyślnie

    owczarek
    A ja tam czasem sam lubię sobie coś zrobić, zwłaszcza że to brama na działce gdzie nie zależy mi żeby była jakaś cudowna, grunt żeby działała. Spawarkę mam narzędzia inne też no i chęci żeby coś samemu pokombinować. Całe ogrodzenie zrobiłem to bramy nie zrobię
    Kubencki
    Czy masz na myśli takie wózki do bramy?: http://www.kamarbhp.pl/index.php?dzi...251&id_kat=388
    Czy jeszcze o inne chodzi? Jest dużo różnych rolek i przeglądając zacząłem się gubić, te są zdecydowanie tańsze,

  3. #143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    http://photos02.istore.pl/13554/photos/big/24903869.jpg

    Takie polecam. Rolki muszą być stalowe, poliamidowe są co prawda cichsze ale ich żywotność jest słabsza. Smarować nic nie trzeba bo są tam łożyska zamknięte. Wózek musi być wahliwy, inaczej brama będzie chodziła ciężko. Regulacja wysokości tez się przydaje. Szkoda oszczędzać na tym elemencie.

  4. #144
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Wózki i rolki weź z allegro - oferują całe zestawy i jak nie weźmiesz najtańszych to będą dobre.
    Musisz wiedzieć na jakim profilu będziesz to robił czy 80 czy 70 są też 50 ale to chyba na furtki.
    Wózek dobierasz do szerokości profilu.

  5. #145
    Banned
    owczarek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-336
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał hizel Zobacz post
    owczarek
    A ja tam czasem sam lubię sobie coś zrobić, zwłaszcza że to brama na działce gdzie nie zależy mi żeby była jakaś cudowna, grunt żeby działała. Spawarkę mam narzędzia inne też no i chęci żeby coś samemu pokombinować. Całe ogrodzenie zrobiłem to bramy nie zrobię
    To zmienia postać rzeczy. Jak się ma fachowe ręce, to mogą spod nich wyjść perełki. Efekt końcowy da Ci na pewno większą satysfakcję niż zakup gotowej bramy.

    W takim razie pozostaje mi życzyć powodzenia!

    Pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński

  6. #146
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał maslak Zobacz post
    ja zrobiłem bramę bez furtki i jest ok. jak dla mnie
    a ja po 2 latach życia bez furtki przerobiłam bramę i teraz dopiero jest ok
    w ogrodzie nie zawsze ma się ubranie z kieszeniami, zwłaszcza w upały a miałam dość biegania po pilota gdy przyszła sąsiadka albo listonosz lub gdy chciałam wyjść na drogę

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 932.jpg
Wyświetleń:	391
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	303526Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 934.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	303527

    na szczęście brama była szeroka i bez problemu dało się przerobić

  7. #147
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    6mastroiani

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-007
    Posty
    32

    Domyślnie

    warunkami zewnętrznym,i, marką , cena, jakością

  8. #148
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    izakurek82

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-447
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam

    Ja obecnie mam bramę dwuskrzydłową otwieraną na automatach... Jest ona już dość leciwa i też przymierzam się do zmiany... Długo myśleliśmy jaką wybrac i chyba jednak zdecydujemy się na przesuwną ponieważ w zimie nie trzeba aż tak pilnowac odśnieżania... teraz co napada śniegu mąż msi biegnąć z łopatą żeby czasem nie zajeździć śniegu przed bramą bo się nie otworzy... Ale fakt faktem z wyglądu dwuskrzydłowe są ładniejse i wyglądają na bardziej prestiżowe...

  9. #149
    Banned
    owczarek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-336
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał izakurek82 Zobacz post
    Witam
    Ja obecnie mam bramę dwuskrzydłową otwieraną na automatach... Jest ona już dość leciwa i też przymierzam się do zmiany... Długo myśleliśmy jaką wybrac i chyba jednak zdecydujemy się na przesuwną ponieważ w zimie nie trzeba aż tak pilnowac odśnieżania... teraz co napada śniegu mąż msi biegnąć z łopatą żeby czasem nie zajeździć śniegu przed bramą bo się nie otworzy... Ale fakt faktem z wyglądu dwuskrzydłowe są ładniejse i wyglądają na bardziej prestiżowe...
    Przy naszym polskim klimacie polecam bramę samonośną. Brama przesuwna na szynie jest tylko pozornie mniej wymagająca. Na jej torze jazdy oraz w szynie nie mogą znaleźć się kamienie, liście czy też śnieg, które będą uniemożliwiać prawidłowe funkcjonowanie. A jak wiemy w naszym kraju pogoda często sprzyja nanoszeniu takich niespodzianek.

    Pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński

  10. #150
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Krzysztof możesz nakreślić różnice między bramą samonośną a przesuwną? Bo zawsze używam tych słów zamiennie. Wykluczając oczywiście bramę jeżdżąca po szynie.

  11. #151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Najlepsze są jednak skrzydłowe
    IMO oczywiście .

  12. #152

    Domyślnie

    To zależy czy masz możliwość montażu bramy wjazdowej przesuwnej. Jeśli nie masz odpowiednio dużo miejsca to masz kłopot z głowy. Jeśli masz sporo miejsca to polecam przesuwną. Bardzo wygodna w użyciu

  13. #153

    Domyślnie

    Hej! Czy ktoś z was posiada może taką bramę http://styloweogrodzenia.pl/pl/p/Bra...owa-Horizen/49 i mógłby napisać czy warto ją zakupić?

  14. #154
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Janko1314

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    14

    Domyślnie

    Przesuwna jest zdecydowanie lepsza.

  15. #155
    Banned
    owczarek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-336
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał kot37 Zobacz post
    Hej! Czy ktoś z was posiada może taką bramę http://styloweogrodzenia.pl/pl/p/Bra...owa-Horizen/49 i mógłby napisać czy warto ją zakupić?
    Warto ze względu na dobrą relację ceny do jakości produktu.

    Pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński

  16. #156
    Banned
    owczarek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-336
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janko1314 Zobacz post
    Przesuwna jest zdecydowanie lepsza.
    Nie ma uniwersalnej zasady, która brama będzie lepsza: przesuwna czy skrzydłowa. Pamiętaj, że decydując się na zakup bramy przesuwnej trzeba mieć wystarczająco dużo miejsca wzdłuż ogrodzenia. Natomiast montując bramę skrzydłową odpowiednio duży podjazd, bo brama - zgodnie z polskim prawem budowlanym - musi otwierać się do wewnątrz posesji.

  17. #157

    Domyślnie

    Ale za to skrzydłowa jest znacznie ładniejsza
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  18. #158
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Ale za to skrzydłowa jest znacznie ładniejsza
    niekoniecznie niedaleko mnie zrobili nowe ogrodzenie, przęsła metalowe, ozdobne u góry łukowe, brama mimo że przesuwna też wygląda jak 2 przęsła ze słupkiem na środku. Gdy jest zamknieta to wyglada jak dwuskrzydłowa.

  19. #159
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marconi_piaseczno
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Dzielnica
    Zalesie Dolne
    Posty
    172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Witam,

    Ja po przeczytaniu całego wątku zdecydowałem się na wykonanie bramy przesuwnej samonośnej.
    Mam natomiast pytanie dotyczące fundamentu pod takowy mechanizm.
    Jakie wymiary i parametry muszą być zachowane?

    Zastanawiam się jeszcze nad takim rozwiązaniem mniej inwazyjnym: https://www.youtube.com/watch?v=5G8e543ZZh0
    Ma ktoś u siebie tak zamontowaną bramę? Ciekawe jaki koszt? Pewnie niemały.

  20. #160

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    przede wszystkim warunkami lokalnymi
    przesuwna musi mieć te wolnych pare metrów z boku a skrzydłowa z przodu i poziomo
    Generalnie to chyba jedyna kwestia, którą trzeba wziąć pod uwagę, bo to pytanie to jak wolisz jajko w kieliszku czy na talezryku. Ewentualnie kwestia jak zasilanie wysiądzie, bo łątwiej będzie przesunąć przesuwną.

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony