dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 121
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 2414
  1. #2041
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    Heh, coś w tym jest Ja zastanawiam się jeszcze tylko nad grubością warstwy pianki no i nad rodzajem paroizolacji. Na razie nastawiam się na 20 cm + 5 cm na krokwie. 30 cm wybrałeś sam czy wykonawcy podradzili? Bo kogo ja bym nie pytał (z wykonawców) to mówią o 22 cm MAX, na forum z kolei wszyscy mówią że to bieda no i nie wiem...

  2. #2042

    Domyślnie

    Na wiosnę startuję z budową domu, ale powoli już dzwonię po wykonawcach i pytam co jak i za ile,między innymi i o piankę i powiem że takie bzdury opowiadają ze aż przykro słuchać. Pewien fachowiec od pianowania powiedział ze średnio dają 15 -17 cm piany OK co odpowiada 30cm wełny skąd oni takie informacje mają.

  3. #2043

    Domyślnie

    No większość tak mówi ale ag czego to naprawdę nie wiem. Na pewno 30 cm wełny ma lepsze właściwości (na papierze) niż ok 25 cm pianki. Ale ja uważam, że te same właściwości pogarszają się gdy ta wełna jest na dachu - mostki termiczne (dziury podczas montażu, opadanie wełny, czas). Ogólnie pianka jest cieplejsza. Kwestia tylko czy nie szkoda Wam kasy aby dopłacić do pianki - oczywiście pianka piance nie równa.......

  4. #2044

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeesiek Zobacz post
    Na wiosnę startuję z budową domu, ale powoli już dzwonię po wykonawcach i pytam co jak i za ile,między innymi i o piankę i powiem że takie bzdury opowiadają ze aż przykro słuchać. Pewien fachowiec od pianowania powiedział ze średnio dają 15 -17 cm piany OK co odpowiada 30cm wełny skąd oni takie informacje mają.
    chłyt markietingowy to jest i nic więcej... a tak reklamują żeby ceną nie odstraszyć potencjalnego klienta
    Dom z użytkowym poddaszem, po podłodze 160m2 (parter-80m2 w tym 20m2 garaż, poddasze-80m2). Ściany: silka 25cm+20cm styro (0,032). Poddasze 30cm-wełna, 2 warstwy po 15cm (0,039+0,033), na gruncie 20cm-styro eps100, płyta fundamentowa. Okna 3-szybowe (U=0,8-0,9). Rekuperator Brink 300 Medium. Ogrzewanie: podłogówka napędzana PC Panasonic Aquarea 5kW monoblok. Dla relaksu kominek Maja 12 kW

  5. #2045
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sgtPirx

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Mam chałupkę 220 m2, jest wykończona ale nie mieszkam w niej bo mam jeszcze drugą, dom stoi już około 10 lat teraz pusty wcześniej wynajmowałem, przymierzam się do ocieplenia dachu, jest skośny, na poddaszu nie użytkowym, dach to deski + papa 2x + blacho dachówka. W sumie zdecydowałem się na ocieplenie pianką, zachęca mnie do tego szybkość wykonania, i właściwie brak mostków termicznych ( z tego co wyczytałem) Dach nie jest nowy, a uprzednio był zrobiony z drewna sezonowanego, to co miało pracować to już wypracowało tak że po położeniu pianki nie powinno być pęknięć, natomiast mam dwa pytania - 1) Jaka jest trwałość pianki (czy się nie utlenia tak że np za 10 lat odpadnie?) - 2) jakie są obecnie ceny położenia pianki łącznie z materiałem?

  6. #2046

    Domyślnie

    Masz ponad 20 lat gwarancji na piankę. Co do ceny to zależy od rodzaju, marki pianki i od grubości pianki

  7. #2047

    Domyślnie

    to czym izolować? wełna czy pianą? może jakaś sondę zrobimy bo już 200 stron ma ten temat i dalej nie wiem czym ocieplić.

  8. #2048
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DSQ

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Chorzów / 2017 Tychy
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeesiek Zobacz post
    Na wiosnę startuję z budową domu, ale powoli już dzwonię po wykonawcach i pytam co jak i za ile,między innymi i o piankę i powiem że takie bzdury opowiadają ze aż przykro słuchać. Pewien fachowiec od pianowania powiedział ze średnio dają 15 -17 cm piany OK co odpowiada 30cm wełny skąd oni takie informacje mają.
    Właśnie byłem na targach, gdzie jeden taki piankowiec z bożej łaski, mnie przekonywał, że 15 cm pianki OK zapewnia standard domu pasywnego i że mają to policzone programem od KABE. Mówił, że może mi to wysłać, to poprosiłem z ciekawości co to będą za bzdury.
    Okazało się, że uwzględnili tam opór cieplny dachówek, wentylowanej warstwy powietrza 10 cm z lambdą 0,025 (!) a warstwa pustki powietrznej 8 cm w zabudowie skosów miała lambdę 0,03 . Na dodatek mostki na krokwie nie istniały.
    Zgodnie z regułą "sh*t in - sh*t out", wyszło mu w końcu U = 0,16 no to stoi i zachwala :"Po co pan będziesz dawał więcej?"

  9. #2049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    0,15m / 0,04 W/mK=3,75 m2K/W + opory przejmowania 0,17 =3,92 m2K/W
    co daje U =0,255

  10. #2050
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichałKas Zobacz post
    to czym izolować? wełna czy pianą? może jakaś sondę zrobimy bo już 200 stron ma ten temat i dalej nie wiem czym ocieplić.
    Jak cię stać na min. 35cm pianki, dawaj piankę....jeżeli nie to tylko wełna.......oczywiście streszczając te 119 stron

  11. #2051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Pianka jak pianka, nie mam ja interesu ani w EPS , wełnie, celulozie, piance itp .. zero nic.
    Nie mniej wkurza mnie piekielnie agresywny marketing pianowców..
    Właśnie byłem na targach, gdzie jeden taki piankowiec z bożej łaski, mnie przekonywał, że 15 cm pianki OK zapewnia standard domu pasywnego i że mają to policzone programem od KABE. Mówił, że może mi to wysłać, to poprosiłem z ciekawości co to będą za bzdury.
    Okazało się, że uwzględnili tam opór cieplny dachówek, wentylowanej warstwy powietrza 10 cm z lambdą 0,025 (!) a warstwa pustki powietrznej 8 cm w zabudowie skosów miała lambdę 0,03 . Na dodatek mostki na krokwie nie istniały.
    Zgodnie z regułą "sh*t in - sh*t out", wyszło mu w końcu U = 0,16 no to stoi i zachwala :"Po co pan będziesz dawał więcej?"
    A ty biedaku w pocie czoła prostuj te głupoty pod ostrzałem .. jak on może przecież biznes się sypie ..

  12. #2052
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Merkawa daj spokój. Przez takich debili marketingowców i sprzedawców cierpią wszyscy. Ważne aby klient się załapał a potem to - Jakoś to będzie
    I tak po prawdzie nie dotyczy to tylko pianki.

    Zresztą napisałem to na innym wątku
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 05-03-2015 o 09:24
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #2053
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Mowa tu o sezonie grzewczym czy o okresie 12 miechów?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #2054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://eko-piana.pl/pianka-natryskowa/ proszę z mojego podwórka .. w jawny sposób pokazują cuda.

  15. #2055
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Widze, ze okreslenie "eko" jest ostatnio na topie
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #2056
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DSQ

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Chorzów / 2017 Tychy
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    159

    Domyślnie

    Jeszcze zrobili sobie taki gadżet, który widziałem na dwóch stoiskach. Takie małe akwarium, w środku dwie takie same żarówki, nad jedną pianka, nad drugą wełna, a nad izolacją dwa pingpongi w rurkach i mierniki temperatur. Oczywiście nad pianką pingpong leży w rurce spokojnie a nad wełną fruwa niesiony konwekcją. Temperatura nad wełną 31 a nad pianką 24. No i wmawia ci że masz empirycznie dowód, że pianka cieplejsza. A jak mu mówię, że to nie fair, bo trzeba folię dać pod wełnę, bo ją przewiewa na maksa, to znowu, że jest to policzone naukowo i za 70 za m2 "będziesz pan zadowolony".

  17. #2057
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a co powiecie na combo - czyli np 20 cm piany( 4 cm ponad krokwie) i na to 15 wełny ? czy tak się raczej nie robi ?
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  18. #2058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://ekoizolacje.pl/natrysk-pianki...poliuretanowa/ kolejny przykład mataczenia i naciągania rzeczywistości

    to już jest jakaś plaga

    http://pianoterm.pl/dlaczegopianka.html kolejny
    [img]http://pianoterm.pl/img/port/fot/5.jpg[/img[ faktycznie zapodanie marketowego espa w taki sposób podnosi izolacyjność domu
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 12-03-2015 o 20:35

  19. #2059
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Tworzenie marketingowych potoków słownych by sprzedać coś normalnego, niczym się nie wyróżniającego. Trzeba natworzyć bzdur by sprzedać coś nieadekwatnie drogiego. To już rzeczywiście plaga.
    Dobrze byłoby by inwestorzy przepłacający (wg. mnie i nie tylko mnie) mieli świadomość za co płacą. Ale to producenci i wykonawcy pianki skrzętnie ukrywają prawdę. Mają swój jasny cel.
    Nowsze nie znaczy zawsze lepsze, chociaż niekoniecznie gorsze.
    Tylko dlaczego takie drogie. Za co? Nie lepsze a dużo droższe. Kto chce niech płaci. Wyzyskiwaczy będzie więcej.
    Chyba że inwestorzy pogłębią swoją wiedzę. Co do skuteczności izolacji to ważniejsza jest jakość wykonania niż materiał izolacyjny. Ti i to można spieprzyć.

  20. #2060
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatixL Zobacz post
    a co powiecie na combo - czyli np 20 cm piany( 4 cm ponad krokwie) i na to 15 wełny ? czy tak się raczej nie robi ?
    U mnie jest taka "kanapka" 22 cm piany i 15 cm wełny. Zanim się na takie rozwiązanie zdecydowałem poprosiłem kolegę z forum o obliczenie punktu rosy.
    poniżej masz diagram:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	punkt rosy piana z welna.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	308592
    Każdy rodzaj pianki może mieć inna deltę, wiec punkt rosy w ich przypadku może wyglądać inaczej.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 13-03-2015 o 19:52
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 103 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony