dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Czarna_Inez
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    04-044
    Posty
    76

    Domyślnie Rozjaśnienie bejcowanej podłogi sosnowej.

    Witam,

    Mam problem z bejcowanym parkietem. Musze przyznać, ze byłam głupia, ze dałam się namówić na przyciemnianie tej pięknej podłogi. Ale stało się. Teraz moja podłoga wyblakła w okolicach okien, a w reszcie pokoju pozostała ciemna. Mam pytanie, czy dałoby się coś z tym zrobić? Chciałabym rozjaśnić całą podłogę, bo niestety jest dla mnie zbyt ciemna i po 4 latach również w łaty.... Klepki są już cyklinowane, sa już dość cienkie, więc chyba kolejne cyklinowanie nie wchodzi w rachubę - tym bardziej, że nie wiem, czy bejca nie utknie w szczelinach... No nie, nie wiem co z tym zrobić, ten parkiet spędza mi sen z oczu Zaączam foto z jaśniejszych miejsc i ciemnych. Rożnica jest ogromna!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	photo 2 (2).jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	280589  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sp**t
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    245

    Domyślnie

    Witam
    To jest mozaika dębowa ( a nie podłoga sosnowa) . Tylko cyklinowanie wchodzi w gre, i ponowne olejowanie, lub lakier, (mozaike mozna cyklinowac kilka razy, zalezy jakiej grubości jest). Takie rozwiazanie bedzie najbardziej efektowne. Można ją równiez "wybielić", ale i tak bez cyklinowania sie nie obedzie.

    Pozdrawiam

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Czarna_Inez
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    04-044
    Posty
    76

    Domyślnie

    O, to nie wiedziałam, gdybym myślała, że to jest dąb a nie sosna to może bym nie zdecydowała się na pomalowanie jej tak pochopnie... Zamieszczam zdjęcia z operacji bejcowania, może to coś zmieni.
    A jaka jest minimalna grubość deski aby ją cyklinować? Muszę odnaleźć ruszająca się klepkę, aby ją wyjąć i zmierzyć grubość. I czy bejca zostanie w szczelinach po ewentualnym cyklinowaniu?

    Bardzo dziękuję za odpowiedź!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7566małe.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	67,9 KB
ID:	280616  

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarna_Inez Zobacz post
    O, to nie wiedziałam, gdybym myślała, że to jest dąb a nie sosna to może bym nie zdecydowała się na pomalowanie jej tak pochopnie... Zamieszczam zdjęcia z operacji bejcowania, może to coś zmieni.
    A jaka jest minimalna grubość deski aby ją cyklinować? Muszę odnaleźć ruszająca się klepkę, aby ją wyjąć i zmierzyć grubość. I czy bejca zostanie w szczelinach po ewentualnym cyklinowaniu?

    Bardzo dziękuję za odpowiedź!
    2,5mm nad wpustem. CIEMNE ŚLADY W SZCZELINACH POZOSTANĄ. Można je pokryć pyłem drzewnym z nitro-celulozą tzw. capon!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Zazwyczaj przyciemnianie to droga w jedna strone . lepiej rozjaśniać bo jak się znudzi to można przyciemnić .. Przyciemniony parkiet cieżko jest wrócić póżniej do normy bo bejca miejscami może wpić głęboko i wlewki mogą pozostać . Jeśli chodzi o mozaike to nie ma pióra i wpustu i zazwyczaj ma 2- 2.5 cm grubości więc można śmiało duzo cyklinować .

    Ps .. po co przyciemniać debową mozaike jak można zakupić mozaike merbau która jest ciemna
    Ostatnio edytowane przez monkey222 ; 19-09-2014 o 18:58
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Czarna_Inez
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    04-044
    Posty
    76

    Domyślnie

    Super, bardzo dziękuję!!! Ten jest bez wpustów, to są zwykłe "klocki" na klej, kiedy ostatnio dosztukowywalismy część parkietu pozostałe klepki miały chyba 0,5 cm grubości... Nie wiem czy to nie za mało, aby je cyklinować jeszcze raz....

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    0.5 cm??? co tak mało?? ile razy była mozaika cyklinowana ze tak mało zostało
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Czarna_Inez
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    04-044
    Posty
    76

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc nie wiem, ta podłoga ma 40 lat i jak widać nie miała szczęścia do właścicieli.... Znaleźliśmy ją pod panelami w kupionym domu. I zamiast ją wycyklinować i położyć lakier, to zabejcowaliśmy ją - choć szczerze powiedziawszy kolor miał być o wiele jaśniejszy niż wyszedł... Ach teraz to nie ma znaczenia - wykończyliśmy tę biedna mozaikę na amen! Kurczę, chyba trzeba będzie jednak się z nią pożegnać i rzucić na podłogę jakieś ładne deski. Szkoda...

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Morisonn

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    64-000
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zawsze możesz wezwać jakiegoś sprawdzonego parkieciarza
    bit.ly/1m7IUPc -tutaj może kogoś znajdziesz, sprawdzeni po odpowiednim przeszkoleniu więc roboty nie spartolą

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Czarna_Inez
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    04-044
    Posty
    76

    Domyślnie

    Morison, dzięki za namiary... A tak sobie pomyślałam, że skoro podłoga jaśnieje od promieni UV, to może by ją potraktować jakąś lampą UV? W okolicach okien ma piękny rudy jasny kolor, czy myślicie, że mogłoby sie udać?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony