Cytat Napisał byggmol Zobacz post
To będę pierwszy, wygląda to świetnie, zero okien na elewacji płn. ale dzięki ładnej kolorystyce i elementach kamiennych nie widać ich braku. genialne. Zadbajcie tylko o pomieszczenia gospodarcze, widzę, że nad salonem macie wolne miejsce?

Co do studni, jak rozumiem wchodzi w grę tylko wiercona? Ja mam kopaną, kosztowała mnie z robocizną 3000 zł za 10 kręgów w ziemi.
U was nie da rady takiej?

Jak wycisnęliście tyle pomieszczeń na 112 m2 ?

Jak dla mnie bomba. Wiecie co chcecie więc ciężko o inne komentarze niż achy i ochy

Aha pomyślcie o stryszku nad garażem, najlepiej z szerokimi zewnętrznymi schodami, z wejściem z tyłu na przykład. Przy takiej działce będziecie mieć cały sklep ogrodniczy w garażu, zanim dom powstanie. Autom pozostanie podjazd.
Cieszymy się, że nie tylko nam podoba się taka opcja, bez okien.
Studnia, oczywiście głębinowa, ze względu na osiedlową przyszłość okolicy, taka powinna być najbezpieczniejsza. Około 30m głębokości w planach.
Pomieszczenia gospodarcze rzeczywiście wymagały sporo przemyśleń, i do końca wciąż nie jestem usatysfakcjonowany, bo w domu będzie całe 4m2 na parterze. Garaż ratuje sytuacje i bardzo trafnie opisałeś przyszłość i dałeś ciekawy pomysł z wejściem na poddasze garażu. Dziękuje. Ten temat aktualnie jest nieco bagatelizowany ze względu na powagę samego domu i przemyślenia odnośnie przyszłych technologii budowy.
Były koncepcje powiększenia nieco domu, aby było przestronniej... ale... duży dom - duże koszty budowy/utrzymania. Chcemy uzyskać złoty środek