dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 388 z 648
Pokaż wyniki od 7.741 do 7.760 z 12946
  1. #7741

    Domyślnie

    Chciałem się dowiedzieć czy wkład kominkowy można obudować szamotem tak żeby szamot był bez odstępu od wkładu?

  2. #7742
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kominy

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zakręt
    Kod pocztowy
    05-077
    Posty
    48

    Domyślnie

    A ja myślę iż uszczelki nie ma dlatego żeby było taniej , toć 60 cm uszczelki to ze 2 złote będzie.

    A tak serio wkładając uszczelkę do kurtyny powietrznej kominka zmieniamy całkowicie parametry spalania paliwa czego producent albo nie przewidział ( wtedy nic się z kominkiem nie stanie) lub przewidział (wtedy coś się stanie z kominkiem i właśnie to producent przewidział) Na pewno producent przewidział utratę gwarancji. Komin do kominka powinien mieć odpowiednie podciśnienie - z tego co piszesz masz za duży ciąg w kominie - ja zamiast uszczelniania kominka (Taki sobie wybrałeś) zrobił bym coś z kominem ( zdjął nasadę typu Dragon , Strażak -zastąpił prymitywnym szerokim daszkiem) .
    Istnieją moderatory ciągu pozwalające okiełznać nawet wysokie kominy. Co do smrodu z kominka to w pomieszczeniu z kominkiem czy to jest szczelny kominek marki XXX czy nieszczelny kominek La Braise lepiej jest mieć nadmiar powietrza a nie jego deficyt (kominek udziela wtedy oprocentowanego kredytu - odsetki to smród sadzy). Prawo budowlane nakazuje wwiewanie powietrza z zewnątrz w ilościach określonych w normach ( 20 m3 na osobę na godzinę a dla kuchni 50 m3/h) taki dom powinien mieć zapewniony nawiew w ilości około 100 m3 na godzinę albo zbilansowaną wentylację mechaniczną . Wkłady szczelne nie ujawnią patologi źle działającej wentylacji.

    Posłuchaj dobrej rady , weź fachowca niech opanuje niesfornego La Braisa , lub zastosuj pomarańczową szmatkę do utykania z jakimś dyndałkiem aby w kominku zwisał i dyndał.

  3. #7743
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominy Zobacz post
    Posłuchaj dobrej rady , weź fachowca niech opanuje niesfornego La Braisa , lub zastosuj pomarańczową szmatkę do utykania z jakimś dyndałkiem aby w kominku zwisał i dyndał.
    Wypuszczasz chyba z tą pomarańczową szmatką..... jasno zielona nie może być?
    Dyndałek z dzwonkiem lepszy?

  4. #7744
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał datson Zobacz post
    Chciałem się dowiedzieć czy wkład kominkowy można obudować szamotem tak żeby szamot był bez odstępu od wkładu?
    Można, ale tylko raz, do pierwszego palenia...Za drugim razem zostawia się już szczelinę dylatacyjną ok 5 mm na bokach i 5-10 mm u góry.

  5. #7745
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Znam kilku którzy z założenia nie chcą by się paliło a rozpalają A wracając do kurtyny to czy to powietrze tylko od góry czy też od dołu?
    Czasem od dołu też...

  6. #7746
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Czasem od dołu też...
    Czy przy dobrze działającej kurtynie szyba w każdym etapie palenia jest czysta? Dlaczego pytam otóż jak przystało na samoroba drzwi też zrobiłem sam ok troszkę pomógł spawacz Mam kurtynę z dołu i z góry i zauważyłem czasami tzn w trakcie rozpalania albo gdy słabiej palę, górna część szyby tak od połowy delikatnie się przydymi czy tak powinno być?

  7. #7747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Można, ale tylko raz, do pierwszego palenia...Za drugim razem zostawia się już szczelinę dylatacyjną ok 5 mm na bokach i 5-10 mm u góry.
    Mógłbyś wyjaśnić dlaczego tylko do pierwszego palenia?

  8. #7748
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Powodem są różne współczynniki rozszerzalności cieplnej dwóch różnych materiałów.

  9. #7749
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał datson Zobacz post
    Mógłbyś wyjaśnić dlaczego tylko do pierwszego palenia?
    Nie złapałeś ironii ...Rozwali ci się! Będziesz budować od nowa. Stal rozszerzając się pod wpływem temperatury zniszczy Twoją budowlę bez dylatacji...

  10. #7750
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Czy przy dobrze działającej kurtynie szyba w każdym etapie palenia jest czysta? Dlaczego pytam otóż jak przystało na samoroba drzwi też zrobiłem sam ok troszkę pomógł spawacz Mam kurtynę z dołu i z góry i zauważyłem czasami tzn w trakcie rozpalania albo gdy słabiej palę, górna część szyby tak od połowy delikatnie się przydymi czy tak powinno być?
    Przyglądałem się kiedyś Twoim drzwiczkom. Dostrzegłem w nich wadę, ale mało istotną, pomijając oczywiście ten opisany problem...Kiedyś zdradzę Ci jaka to wada. U Ciebie na piwie

  11. #7751
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Przyglądałem się kiedyś Twoim drzwiczkom. Dostrzegłem w nich wadę, ale mało istotną, pomijając oczywiście ten opisany problem...Kiedyś zdradzę Ci jaka to wada. U Ciebie na piwie
    Piwo u mnie zawsze w lodówce, zaproszenie aktualne. Ja tam widzę kilka wad ale będę poprawiał może trafię w tą wypatrzoną.

  12. #7752
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DoMiN_83

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Ok Panowie zawołam kominiarza niech mi wszystko sprawdzi jak trzeba przy okazji odbiór może zrobi Komin mam wysoki (bez strażaka) i może dlatego taki cug łapie.

    I o co chodzi z tą pomarańczową szmatką?

    Czytam jeszcze raz instrukcje od wkładu i w niej jest napisane:
    "Front paleniska oraz szyba zostały osadzone na niepalnych uszczelkach
    (włókno szklane), zapewniając należytą szczelność całego urządzenia. W dolnej
    części paleniska"
    Ostatnio edytowane przez DoMiN_83 ; 18-03-2015 o 20:16 Powód: Instrukcja

  13. #7753
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No, jak to, ta pomarańczowa to zapchaj dziura, żeby Ci nie piździło jak nie palisz

    Wesoło tu Panowie Kto by pomyślał, że to ja dzisiaj aroniówkę popijałam
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #7754
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Bez nas?!

  15. #7755
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    To może śliwowica ale dopiero w następnym sezonie bo z poprzedniego roku już wypiłem

  16. #7756
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tak wyszło
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #7757
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    No, jak to, ta pomarańczowa to zapchaj dziura, żeby Ci nie piździło jak nie palisz

    ..nie nawiewało śmierdzącego powietrza z komina w czasie gdy nie palisz w takim wkładzie .....
    Brak uszczelki od góry na szybie , jak to zabawnie nazwano "uproszczona kurtyna powietrzna" , to same "korzyści"...
    1. Pobiera powietrze do spalania z pomieszczenia , już nagrzane a więc "zapłacone" [ 8 metrów na 1 kg drewna ]
    2.Wentyluje dom gdy nie palicie , nawiewa dziwny zapach z komina lub wywala w kosmos ciepłe powietrze z domu
    3. Cofka spalin przy końcu palenia nie należy do rzadkości ... a to spaliny = zagrożenie dla życia

    Wkłady o uproszczonej budowie to ZABAWKI do oglądania i.... częstego mycia szyby .
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 19-03-2015 o 05:08
    Darek B

  18. #7758
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Domin - ciekawe jest to podłączenie powietrza do kominka. Dlaczego to zrobiłeś? Czy instrukcja to przewidywała? Powietrze do spalania dopływa z przodu przez popielnik gdzie masz regulację oraz przez wyciętą uszczelkę w szybie gdzie nie masz regulacji, (nie kombinuj z uszczelnianiem tej szpary bo mogą być z tego dodatkowe problemy). O ile dobrze widzę (może jest jakiś niuans w tym rozwiązaniu) to nieuzasadniona jest Twoja przeróbka. Wprowadziłeś do kominka powietrze nad którym praktycznie nie masz kontroli. Powietrze z zewnątrz powinno być wprowadzone pod kominek. Uciąć tę rurę odpowiednio nad posadzką tak żeby powietrze omywało wkład dookoła.

  19. #7759
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Domin - ciekawe jest to podłączenie powietrza do kominka. Dlaczego to zrobiłeś? Czy instrukcja to przewidywała? Powietrze do spalania dopływa z przodu przez popielnik gdzie masz regulację oraz przez wyciętą uszczelkę w szybie gdzie nie masz regulacji, (nie kombinuj z uszczelnianiem tej szpary bo mogą być z tego dodatkowe problemy). O ile dobrze widzę (może jest jakiś niuans w tym rozwiązaniu) to nieuzasadniona jest Twoja przeróbka. Wprowadziłeś do kominka powietrze nad którym praktycznie nie masz kontroli. Powietrze z zewnątrz powinno być wprowadzone pod kominek. Uciąć tę rurę odpowiednio nad posadzką tak żeby powietrze omywało wkład dookoła.
    Skąd czerpiesz informacje, by tak doradzić?

  20. #7760
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanW Zobacz post
    Powietrze z zewnątrz powinno być wprowadzone pod kominek. Uciąć tę rurę odpowiednio nad posadzką tak żeby powietrze omywało wkład dookoła.
    IDEALNY przykład jak internet może ogłupiać i podsuwać złe rozwiązania .

    Kiedyś mówili " Kto czyta nie błądzi " .......... a teraz strach się bać .
    Darek B

Strona 388 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony