dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 14
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 279
  1. #101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    a tak na powaznie...
    moze byc tak ze 2 pakiety po 50L farby chems w kolorze (moge wybarwic i wyslac) wystawic?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sturmer
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Płock
    Posty
    228

    Domyślnie

    Mam pytanie, czy tą farbą można gruntować płyty fermacella i czy trzeba na nie położyć wcześniej gładź, czy wystarczy sama farba? Czy można jej użyć jako grunt prżed malowaniem farbą ceramiczną, np benjamin, para? Jakby co to gdzie lepiej kupić ,bo cena wszędzie taka sama, ale nie wiem kogo bardziej wspierać, producenta czy dystrybutora? ������
    Chcemy waszego dobra – powiedział rząd, a ludzie, słysząc te słowa, przestraszyli się i zaczęli chować swoje dobra w bezpiecznych miejscach.

  3. #103
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Kogo wspierać?
    Hm....wg. mnie dystrybutora...producent i tak zarobi....
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  4. #104
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sturmer
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Płock
    Posty
    228

    Domyślnie

    Kupiłem wiaderko, po świętach będzie jakieś malowanie to wypróbuję. Od producenta jest taniej o koszty wysyłki, których nie ma
    Chcemy waszego dobra – powiedział rząd, a ludzie, słysząc te słowa, przestraszyli się i zaczęli chować swoje dobra w bezpiecznych miejscach.

  5. #105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sturmer Zobacz post
    Kupiłem wiaderko, po świętach będzie jakieś malowanie to wypróbuję. Od producenta jest taniej o koszty wysyłki, których nie ma
    Bo nie pytal Pan o to dystrybutora i to na dodatek "lokalnego" gdzie nasz driver jest co najmniej raz w tyg w Płocku w Wektrze
    a tak swoja droga Panie producencie - prosze sie zastanowic nad tym aspektem i poukladac do konca kwestie dystrybucji. Bo jak juz na poczatku mamy rozbieznosci w tym zakresie to w dlugofalowej moze byc przykro.
    Wypadaloby jak wszyscy producenci stworzyc tzw min logistyczne dla bezplatnych dostaw. Od palety np... lub inaczej zbudowac siatke rabatowa dla dystrybucji kupujacej w paletach. np 2 progi rabatowe x % dla "pojedynczych" i np x+5% dla calopaletowych i np x+10% dla "połówki" lub "całej bryczki"
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 31-03-2015 o 06:41
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #106
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Wielka Polityka dopiero się tworzy. Jeden z kilku punktów do opracowania. Bez flaszki nie rozbiriosz jak mawiają nieprzyjaciele ze wschodu. Bartek - szykuj się
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #107
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Wielka Polityka dopiero się tworzy. Jeden z kilku punktów do opracowania. Bez flaszki nie rozbiriosz jak mawiają nieprzyjaciele ze wschodu. Bartek - szykuj się
    o k...
    Widzę, że ostro pogrywasz z dystrybutorami
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  8. #108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Wielka Polityka dopiero się tworzy. Jeden z kilku punktów do opracowania. Bez flaszki nie rozbiriosz jak mawiają nieprzyjaciele ze wschodu. Bartek - szykuj się
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #109

    Domyślnie

    Aby ostudzić zapał panom dystrybutorom i producentowi mam pytanie czy pływające w tej farbie "farfocle" to normalna rzecz?? Na suficie wygląda to tragicznie, nawet jako pierwsza warstwa gruntująca. Musieliśmy przelewać farbę przez gęste sito i to parę razy ( żona mi już zapowiedziała że makaron będzie mi cedzić przez palce skoro jej załatwiłem sitko na biało). Malowałem sufity ja - pełen amator i mój wykonawca co hektary już zabudował gk i pomalował. Wg mojego wykonawcy farba mogła długo stać i trochę stężała na powierzchni, po bardzo dokładnym mieszaniu nie zniknęły- to zasłyszana opinia wykonawcy. Niby szczegół ale jak to określił znajomy "skoro takie cuda z internetu kupujesz to nie powinno się to zdarzyć". Kolega od wałka jest sceptyczny do FM i ludzi którzy się tu wypowiadają. Podobnie jak forumowy Rom, mój wykonawca zasugerował dolanie odrobiny wody (mniej niż 10%) co znacznie poprawiło jakość i efekty pracy. Aby rozwiać nasze wątpliwości ustąpiłem w kwestii farby na mniej strategiczne sufity i na próbę kupiłem wiadro śnieżki gruntującej (ok 20zł tańszej do forste i bez farfoclów) W malowaniu dla mnie bez wielkiej różnicy. Efekty identyczne. Podkreślam że malowałem pierwszy no może drugi raz w życiu i w mojej opinii wiele się te farby nie różnią (poza ceną). Podobną opinie ma wykonawca.. tylko że to nie on płaci za farbę i wychodzi z zał ze każdą farbą (każda od pewnego poziomu- nie mówi o farbach z Lidla) da się dobrze pomalować Sufity zagruntowane. Mam 2/3 forste i 1/3 śnieżki, zobaczymy jak te podkłady spiszą sie przy malowaniu docelowymi farbami.

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  10. #110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Farfocle? Nie powinno ich być. Generalnie farba przechodzi po produkcji przez filtr 300 mikronów który wyłapuje rzeczy powstałe podczas procesu. Prośba serdeczna - podaj z wieczka datę produkcji - muszę to sprawdzić Czy problem był we wszystkich kubełkach?
    Oczywiście taki produkt bez problemu (i kosztów) wymieniam.

    A co do snieżki grunt..... To nie jest tak różowo: http://forum.muratordom.pl/showthrea...�żliwy-smród

    Farba nie może tanieć w nieskończoność. W pewnym momencie producent grzebnie w recepturze za mocno i niespodzianka gotowa. Wszytko w imię zadowolenia klienta z niskiej ceny.

    Tak czy siak - prośba o podanie daty produkcji. Muszę przeprowadzić delikatne śledztwo.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #111
    Banned
    bobek81

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-018
    Posty
    71

    Domyślnie

    Naprawdę dobra farba, polecam

  12. #112
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jimminen
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-619
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    @coulignon
    Farba bardzo ok wałek też…
    Pytanie o farbę elewacyjną na tynk mineralny… są jakieś plany?

  13. #113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Na razie nie. Przyszły rok to pewnie system renowacji elewacji (środek niszczący glony, farba podkładowa, grunt wzmacniający i farba elewacyjna) . W tym roku dwie farby wewnętrzne - typowo nawierzchniowe.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #114
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...a ja poproszę o dobre upusty dla wykonawców. Na przykład takie jak w hurtowniach wentylacyjnych. Mój Inwestor dzwonił do hurtowni... kolano katalogowo 52zł... ja pojechałem i kupiłem za 18zł.... odsprzedam mu za powiedzmy 45zł... niech się cieszy ze ma taniej o całe 7zł!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  15. #115
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    A ja pochwalę.
    Wymalowaliśmy ostatnimi czasy z 10 wiaderek natryskiem - nie było się do czego przyczepić, ładnie kryje.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  16. #116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Żadnych farfocli w farbie nie stwierdziłem... a nie przymroziło jej gdzieś po drodze np. w samochodzie kuriera?
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    coulignon - najczesciej farfocle z powodu dostawcy opakowan sie pojawiaja... tu chyba szukaj na poczatek.
    i mnie nie trzeba "ostudzac" farba jest git jak za ta cene, a ze jeszcze sa niedoskonalosci - no coz - nie od razu Rzym zbudowano BTW - sproboj cos Kabe albo Caparolowi powiedziec ze cos Ci w farbie nie pasuje... przejma sie tym jak sniegiem z 1986 roku.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Jeśli farba ma jakieś farfocle - czasem zrobi się kożuch, może coś dostać się do farby ... ogólnie jak trzeba farbę przesiać to nie przez sitko do makaronu tylko przez pończochę. Farby się przesiewa przez damskie pończochy! Można też użyć tzw. antgwałtów czyli damskich podkolanówek. Kosztują 1zł za parę czyli 2 sztuki. Taka atygwałtka służy tylko raz. Nie płucze się jej tylko wyrzuca. A dlaczego antygwałty? No może nie będę tu rozwijał tego tematu

    ...a tak na marginesie: zawsze w mojej skrzynce jest parę par antygwałtek na takie okazje. Farba Kabe często wymaga przesiewania - korzuch się robi na wieczku wiaderka i wpada do farby. Moja rada - nigdy nie zeskrobywać farby z wieka wiaderka

    edit: dodam jeszcze że farby z mieszalnika też jest dobrze przelać przez antygwałtkę. farba jest lepiej rozmieszana a ewentualne grudki barwnika - a też się zdarzają - pończocha wychwyci.
    Ostatnio edytowane przez Rom-Kon ; 31-03-2015 o 23:07
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #119
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Co do przesiewania farb na budowie - uważam ze to jednak porażka producenta farby jeśli jest to konieczne. Trzy przyczyny (receptura, filtracja, opakowania) na które producent ma wpływ i może to zmienić. Na inne rzeczy typu kożuch bo farba była otwarta juz wpływu nie mam.

    Poza tym nie po to kupowałem system filtracji za pół miliona boliwarów (taki mój osobisty synonim "drogości") żeby Klient latał ze skarpetą lub durszlakiem na budowie

    Czarny Iwanie - w kwestii braku sitka i Twoich palców - nie idź ta drogą. Poczekaj cierpliwie na drobny upominek.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  20. #120

    Domyślnie

    Spokojnie, ja się nie gniewam. Nie reklamowałem farby (choć powinienem) z własnej woli. Zależy mi na czasie, bo mieszkamy w domu teściów na co dzień mieszkających za granicą ale ku mojej wielkiej radości przylatują w sierpniu na wizytacje na 2 miesiące. Ergo trzeba szybko zmienić adres. W ramach ciągłego droczenia sie z wykończeniowcem testowaliśmy "jego" śnieżkę. Było i chyba jest ok, nie śmierdziało do czasu przeczytania tego podlinkowanego postu. Teraz mam schizę i chodzę i wącham ściany i sufity i sam nie wiem czy śmierdzi Kolega się podśmiewa że mam do wyboru drogie farfocle albo tani smród W piątek dźwignął paczkę z gresem i już nie wstał (dysk wypadł) tak że malowanie i łazienki stanęły. Prawo Murphiego działa a ja z ojcem kleimy płytko-cegły w salonie. Pstryknę fotkę wieczka jak znajdę dziś wieczorem.

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

Strona 6 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony