dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 425 z 677
Pokaż wyniki od 8.481 do 8.500 z 13530
  1. #8481

    Domyślnie

    kaszspir - trochę podrożał, bo był po 695zł.. tu masz mixa : mocny/słabszy :
    http://sklep.grupatrust.pl/pl/p/Wegi...rmy-ENERGO/192

    a te 26MJ hmmmm. ale jak nawet będzie miał 24MJ to i tak cena dobra... jeszcze kwestia ile ma popiołu faktycznie.. bo jak ponad 10% to lipa będzie

    - ja chyba wezmę mixa w medexie... rozważam zakup w którymś z tych 4 sklepów : w Medex, Bartex, Karena i Gupa Trust
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 10-04-2015 o 16:52

  2. #8482

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    kaszspir - trochę podrożał, bo był po 695zł.. tu masz mixa : mocny/słabszy :
    http://sklep.grupatrust.pl/pl/p/Wegiel-Ekogroszek-MIX-2-rodzajow-23-MJkg-oraz-26-MJkg-firmy-ENERGO/192

    a te 26MJ hmmmm. ale jak nawet będzie miał 24MJ to i tak cena dobra... jeszcze kwestia ile ma popiołu faktycznie.. bo jak ponad 10% to lipa będzie

    - ja chyba wezmę mixa w medexie... rozważam zakup w którymś z tych 4 sklepów : w Medex, Bartex, Karena i Gupa Trust
    Wiem , że trochę podrożał i to mnie martwi , ale z drugiej strony wątpie aby na lato podrożał , bo raczej taniały , bo raczej mało kto kupuje w lato ...
    A mi zależy na suchutkim , a nie chce mi się wierzyć że obecnie pakowany opał będzie suchy
    To że pakowany i przechowywany pod zadaszeniem to spory plus , ale on przyjeżdza wagonami , później zapewne jest płukany i wątpie aby wysechł i w najlepszym wypadku jest wilgotny , a nie ukrywam że wolałbym aby był jak najbardziej suchy ...

    Ja zapewne albo wezmę z Trusta , w ostateczności mam ofertę na ruska z firmy Largo (Suek) ale po 760zł , albo Rastar ...

    Wezmę tylko pakowany automatycznie na linii i pakowany na paletach , bo zostałem już przez loklanych skład oszukany i daje sobie spokółj z lokalnymi składami które pakują ręcznie ..

    Co do popiołu ...

    To ruskiem paliłem chyba z 2 sezony i byłem zadowolony. Najgorszy syf to miał z niby Piasta , popiołu masakra.
    Więc chyba już nic gorszego nie może być ...

    Lokalne składy idą w zapomnienie ...
    Drożej niż zamówienie ekogroszku przez internet a dodatkowo opał pakowany ręcznie i nigdy nie ma pewności ile faktycznie się otrzyma ., bo worki jakie otrzymywałem miałem różną wagę ...

    Chciwość lokalnych składów sama je wykończy ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 10-04-2015 o 17:39
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #8483

    Domyślnie

    kaszpir :

    - popatrz na foty w Truscie - on jest spakowany w foliowe worki i zestretchowany na paletach - jeśli był zapakowany wilgotny to taki będzie jeszcze bardzo długo.....

  4. #8484
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Zamówiłem ekogroszek KWK Chwałowice prosto na kopalni na przyszły sezon 2015/2016 - cena chyba 660 zł. W tym roku kopalnia znowu odzyskała świadectwo kwalifikacji na swój ekogroszek - to porównam czy będzie lepszy od tego z ubiegłego sezonu czy taki sam.

    W tym roku sprzedawany na kopalni jako " Pieklorz - Ekogroszek"
    Ostatnio edytowane przez czp01 ; 10-04-2015 o 18:46

  5. #8485
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Potwierdzam fakt uzyskania przez KWK Chwałowice certyfikacji eko. Ta cena to zakup luzem.Ja ponownie zakupiłem groszek średni 5-35mm.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  6. #8486
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Potwierdzam luzem.

    Mój przewoźnik mówi, że tegoroczny eko na Chwałowicach pali się elegancko na sam popiół - aaaaale jak sprawdzę to zobaczę jak to faktycznie w tym roku hula.

  7. #8487
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Czyli Wesoła odchodzi do lamusa a na miejsce lidera w tym roku po 4 latach wracają Chwałowice.
    Jeszcze kilka postów i wszystkie składy w kraju będą miały tylko Chwałowice na stanie, hehe
    Zobaczycie czy tak nie będzie
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  8. #8488
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    Chwałowice to typ 32.1,nie będzie się spiekał?
    Ile ma tych "rogów"?

  9. #8489

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolanin Zobacz post
    Chwałowice to typ 32.1,nie będzie się spiekał?
    Ile ma tych "rogów"?
    między 10 a 20 - jest na stronie KWSA.. raczej drobny proszek to nie będzie

  10. #8490
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    między 10 a 20 - jest na stronie KWSA.. raczej drobny proszek to nie będzie
    Oczywiście,że nie.Można nawet powiedzieć,że na dzień dzisiejszy z kamiennego żaden taki nie będzie.W porównaniu do Wesołej jest o wiele lepszy.
    Jeden,obecny sezon sobie odpuściłem i kupiłem mieszankę Chwałowice z piekarami.Dziś zamówiłem ponownie średni bo uważam,że praktycznie różnicy poza cena nie ma.Jakość popiołu oraz ilość prawie identyczna więc przepłacać nie ma co.Wiadomo,że do palników dla eko groszku 5-25mm sie nie nadaje groszek średni ale do palników typu BRUCER i pochodnych jak najbardziej.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  11. #8491
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    Jaka może być cena Chwałowic w lokalnych składach np. luzem w głębi kraju?

  12. #8492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolanin Zobacz post
    Jaka może być cena Chwałowic w lokalnych składach np. luzem w głębi kraju?
    poniżej 800zł - luzem

  13. #8493
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    tegoroczny eko na Chwałowicach pali się elegancko na sam popiół
    Jak tam dobrze sie pali mam tez juz ten nowy ekogroszek ,ale czekam az zbiornik sie oprózni zeby zasypac ,ciekawy jestem bo akurat pale chwałowickim to bede miał porównanie

  14. #8494
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Witam!

    Zamówiłem dzisiaj 2 tony w Rastarze, parę osób tu o nich pisało raczej w pozytywnym świetle.

    1 tonę ekomiału - http://sklep.rastar.pl/11-ekomial-pr...r-sp-z-oo.html
    1 tonę groszku - http://sklep.rastar.pl/15-ekogroszek...misyjnych.html

    Zobaczymy kiedy przyjdzie i w jakim "stanie".

    Mam nadzieję że to już na przyszły sezon

    Większość tego sezonu paliłem groszkomiałem z Kareny ale obecna cena wg mnie jest za wysoka.

    Podzielę, się wrażeniami przy najbliższej okazji.

    Pozdrawiam
    Zamówiłem we wtorek a w czwartek towar już u mnie był i to by było na tyle pozytywnych wrażeń.

    Przed zakupem pytałem o wilgotność opału, miał być podobno "w miarę suchy bo jest pakowany i przechowywany pod dachem".
    Ekomiał to błoto, wilgoć przełazi przez dziurki w workach, groszek trochę suchszy ale palić się tym teraz raczej nie da więc jakikolwiek test spalania odpada.
    Mam tylko nadzieję, że trochę to do zimy przeschnie bo worki mają duże ilości dziurek (sam się chyba pocieszam).
    Jak będzie chłodniej to może wysuszę ze 2 worki i wrzucę zobaczyć jak się pali.

    I jeszcze mała ciekawostka... palety były wyłożone nowymi, znanymi dla wielu workami z napisem "Iskra żółta" Karena SA...

  15. #8495

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Zamówiłem we wtorek a w czwartek towar już u mnie był i to by było na tyle pozytywnych wrażeń.

    Przed zakupem pytałem o wilgotność opału, miał być podobno "w miarę suchy bo jest pakowany i przechowywany pod dachem".
    Ekomiał to błoto, wilgoć przełazi przez dziurki w workach, groszek trochę suchszy ale palić się tym teraz raczej nie da więc jakikolwiek test spalania odpada.
    Mam tylko nadzieję, że trochę to do zimy przeschnie bo worki mają duże ilości dziurek (sam się chyba pocieszam).
    Jak będzie chłodniej to może wysuszę ze 2 worki i wrzucę zobaczyć jak się pali.

    I jeszcze mała ciekawostka... palety były wyłożone nowymi, znanymi dla wielu workami z napisem "Iskra żółta" Karena SA...
    Uuuuu ...

    To tragedia ...

    Ekogroszek może jakoś trochę Ci obeschnie , ale eko-miał zapewne zostanie na zawsze błotem ...

    Czyli wygląda że czekam na zakup do lata , mam nadzieję że wtedy większa szansa na suchy opał , tyle że jak mają duży magazyn to jak się ma pecha to nawet w upalne lato można będzie trafić na opał pakowany ... zimą ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #8496

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Zamówiłem we wtorek a w czwartek towar już u mnie był i to by było na tyle pozytywnych wrażeń.

    Przed zakupem pytałem o wilgotność opału, miał być podobno "w miarę suchy bo jest pakowany i przechowywany pod dachem".
    Ekomiał to błoto, wilgoć przełazi przez dziurki w workach, groszek trochę suchszy ale palić się tym teraz raczej nie da więc jakikolwiek test spalania odpada.
    Mam tylko nadzieję, że trochę to do zimy przeschnie bo worki mają duże ilości dziurek (sam się chyba pocieszam).
    Jak będzie chłodniej to może wysuszę ze 2 worki i wrzucę zobaczyć jak się pali.

    I jeszcze mała ciekawostka... palety były wyłożone nowymi, znanymi dla wielu workami z napisem "Iskra żółta" Karena SA...
    Ja jak pytałem w Rastar to pisali że nie jest suchy ale z worków strugami się nie leje

  17. #8497

    Domyślnie

    Jednak nie ma jak to poczciwe stare szuflowanie samemu w worki na lokalnym składzie - przynajmniej widzisz to ładujesz do wora - ekogroszek czy wodę ... a przez internet pytając, to pytany zazwyczaj ma inne odczucie wilgotności
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 13-04-2015 o 13:02

  18. #8498

    Domyślnie

    i co ktoś szarpnął tego Energo od Trusta?

  19. #8499

    Domyślnie

    PRZESTRZEGAM przed VARMO !!!

    Pale drugi sezon, nigdy nie miałem problemów - spalałem groszki różne (czeskie, polskie, ruskie), miał, nawet trociny !!!
    Kupiłem dwa worki varmo - domieszałem do czeskiego - spaliło się rewelacyjnie ... ucieszony kupiłem 4 woreczki
    Zmieścił się w zasobniku czyli 60kg Varmo ~100kg normalnego grochu (objętościowo)- myślę sobie fajnie ...
    Przez pierwsze dwa dni super - 5-6kg/d ciepła woda + podgrzanie wieczorem podłogówki - rewelacja !!!

    Do dzisiaj ... dziwny zapach dochodził z kotłowi, poszedłem sprawdzić - dobrze że mnie "ckneło"

    TO "CUDOWNE" PALIWO "DOSTAŁO" SAMOZAPŁONU W KOSZU !!! Poniżej zdjęcia po opróżnieniu zasobnika :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150418_012.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	101,9 KB
ID:	313575Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150418_011.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	313576Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150418_006.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	313577Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20150418_013.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	313578


    Filmik :
    https://youtu.be/LBkGAAYUipY


    Troszkę się zdenerwowałem ... !@#!@! Raz że to co zostało w koszu już się częściowo wypaliło , dwa ...
    Dobrze że uszczelka w koszu wytrzymała ...
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  20. #8500
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    Ile płaciłeś za to dziadostwo?
    Podobny efekt będzie z nowym paliwem do kotłów zasypowych tzw. "błękitne paliwo",dzieło tych samych "nałkofcuf"(moim zdaniem będzie droższe od koksu)
    Najprawdopodobniej dostali łunijne dotacje na projekt,większość kasy poszła do kieszeni,a oni rżnąc głupa reklamują i wciskają ludziom badziewie zrobione z mułu,czy też innego flotu.
    A to Polska właśnie.

Strona 425 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony