dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Caishen

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Lubaczów=Okolice
    Posty
    3

    Domyślnie Pojawiający się na ścianach grzyb.

    Witam.
    Mam dom, a jego kawałek wbudowany jest w ziemie. Od podłogi do trawy jest ok. 1m.
    Na ścianach pojawił się grzyb. Co radzicie w takiej sytuacji, można jakoś się uratować?

    Również planuje przebudowę parteru, unowocześnienie i może przesunięcie ścian. Jaka firma pomogłaby mi zaprojektować wnętrze oraz doradzić czy można przesunąć ścianę itp?

    Co sądzicie o moim pomyśle?:
    Na parterze, tam gdzie znajduje się kuchnia zrobić jadalnie, salon przy którym można stołować gości, a na piętrze zrobić również salon lecz z wypoczynkiem przystosowanym do picie kawy z ciastkiem czy piwa, do posiedzenia w małym gronie.

    Z góry dziękuje za pomoc i dzień dobry Wam wszystkim gdyż jest to mój pierwszy post

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sonicsquad
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeśli wilgoć idzie od dołu to odkopać fundament , sprawdzić izolację i w razie W naprawić. Osuszyć i w razie nawrotu zastosować iniekcje.

    Co do przebudowy i zdjęć bądź rysunku to ciężko...

    Pozdrawiam Sebastian.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Caishen Zobacz post
    Również planuje przebudowę parteru, unowocześnienie i może przesunięcie ścian. Jaka firma pomogłaby mi zaprojektować wnętrze oraz doradzić czy można przesunąć ścianę itp?

    Co sądzicie o moim pomyśle?:
    Na parterze, tam gdzie znajduje się kuchnia zrobić jadalnie, salon przy którym można stołować gości, a na piętrze zrobić również salon lecz z wypoczynkiem przystosowanym do picie kawy z ciastkiem czy piwa, do posiedzenia w małym gronie.

    To dobra koncepcja. Wyrzuć kuchnię w chole**- po co Ci ona potrzebna.
    Pamiętaj jednak aby zostawić sobie chociaż jedną łazienkę.
    Dobuduj jeszcze drugi dom jako hotelik dla Twoich wszystkich gości - przecież nie każesz im spać w salonie albo jadalni
    Usuń także dach - z piętra pijąc piwko będziecie mogli sobie gwiazdy nocą oglądać

    A poważniej to bez planów, rysunków to możemy sobie wszystko przestawiać ale nic na serio. Nikt tu nie zna rozkładu pomieszczeń w Twoim domu.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam podobny problem, tylko w piwnicy. Pojawia sie straszna wilgoć a na kafelkach (kiedys była tam pralnia,a dom ma 110lat) skrapla się woda. Boję się, że zaraz pojawi się tam grzyb. Kontaktowałem się z firmą, która wcześniej osuszała mi parter budynku, bo też pojawiała się wilgoć i z tego co opisałem mówili, że wystarczy samo osuszanie, w co jednak wątpią i będzie trzeba dokonać izolacji fundamentów. Jestem z nimi umówiony na jutro, to dam znać, co z tego wyszło.

    Pozdrawiam Kuba

  5. #5

    Domyślnie

    A więc tak- ekipa była i ustalili, że przydałaby się izolacja fundamentów, bo woda ma to do siebie, że idzie do góry i zaraz znowu będę miał wilgoć w mieszkaniu. Jeszcze zastanawiam się nad tą inwestycją, ale kłaniam się ku temu, żeby to zrobić.
    A jak u Ciebie Caishen? Masz już jakieś rozwiązanie?

    Pozdrawiam Kuba

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem podobny problem. Kupiłem "stary" dom i podsiąkała mi wilgoć w ścianach. Tam gdzie nie było dobrej wentylacji na ścianie pojawiły się wykwity grzyba. I ten dziwny zapach w domu. W osuszaniu najważniejsze to pozbyć się źródła wilgoci. Zamówiłem ekipę, przyjechali, osuszyli, zaizolowali. Po problemie. Czasem lepiej zaufać specjalistom. Chyba, że ktoś ma czas, żeby zrobić to sam. ... MODEROWANO
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 17-04-2015 o 18:28 Powód: Reklama

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanias78

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Skórzewo
    Kod pocztowy
    60-185
    Posty
    54

    Domyślnie

    Tylko pozbycie się problemu nie wystarczy, bo teraz trzeba uważać, żeby samemu nie pomóc wilgoci. U mnie nie ma może jakiegoś wielkiego zawilgocenia, ale na pojedynczych ścianach lubi pojawiać się wilgotny nalot:/ A to z powodu suszenia prania w pomieszczeniach, a to z powodu niedogrzania (ta część domu jest rzadko użytkowana, więc i mniej dogrzewana, a to z powodu niedostatecznego wietrzenia. I tak niestety się dzieje, że zawsze któryś z tych czynników podziała na dom (ważne) NIE ocieplony

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony