dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 329 z 756
Pokaż wyniki od 6.561 do 6.580 z 15105
  1. #6561
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michałgd Zobacz post
    usunie to co dobre w sensie? bo podobno przepuszcza minerały
    OK. Przepuszcza minerały. To dobrze jeśli jest ich w sam raz. Ale jak jest ich nadmiar to też przepuści... Dla mnie to trochę na siłę szukanie zastosowania dla tej formy filtracji w domowych warunkach - nie daje pewności i bezpieczeństwa jak RO, a zatrzymuje niewiele więcej niż zwykłe wkłady PP. Do tego jednorazowe membrany.

  2. #6562

    Domyślnie

    dzięki!

  3. #6563

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To nie tyle kwestia wersji głowicy, co sterownika. Taka opcja jest w najnowszym sterowniku - CK
    Trochę mnie zbiłeś z tropu, nie znalazłem nigdzie wersji CK na stronie producenta
    http://www.clackcorp.com/water-treat...s-accessories/
    Tam są 4 typy regeneracji: meter immediate, meter delayed, time clock delayed or pressure differential
    2 ostatnie są jasne a co oznaczają 2 pierwsze ?

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jest to opisane w karcie katalogowej, wynika z nazwy, ale też widać to na oko. Złoże monosferyczne ma ziarna w jednym rozmiarze (zazwyczaj ok. 0,6 mm), a standardowe są bardzo zróżnicowane (03-1,2 mm).
    Jakieś konkretne złoże możesz polecić ?


    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Głowicę (nie tylko sterownik) w wersji do takiej regeneracji. A do tego wodę bez zanieczyszczeń mechanicznych i żelaza bo w takiej regeneracji nie ma pierwszego etapu płukania wstecznego więc złoże musi być "czyste" mechanicznie.
    Zanieczyszczenia mechaniczne wyeliminuje filtr ale odnośnie żelaza to nie mam pojęcia jakie jest stężenie. Warto się porywać na regeneracje upflow przy szambie ? Jaka będzie oszczędność wody ?

  4. #6564
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał pstr Zobacz post
    Trochę mnie zbiłeś z tropu, nie znalazłem nigdzie wersji CK na stronie producenta
    http://www.clackcorp.com/water-treatment/control-valves-fittings-accessories/
    Tam są 4 typy regeneracji: meter immediate, meter delayed, time clock delayed or pressure differential
    2 ostatnie są jasne a co oznaczają 2 pierwsze ?
    CK jest nową wersją robioną pod konkretną firmę...
    Meter immediate/delayed to regeneracja objętościowa natychmiastowa/opóźniona - czyli jak się licznik objętości wyzeruje to startuje regeneracja.


    Jakieś konkretne złoże możesz polecić ?
    Dobre są złoża Lewatit (wszystkie są monosferyczne, np. Lewatit S1567 albo MonoPlus S108 ) albo Dowex Marathon/Monosphere.

    Zanieczyszczenia mechaniczne wyeliminuje filtr ale odnośnie żelaza to nie mam pojęcia jakie jest stężenie. Warto się porywać na regeneracje upflow przy szambie ? Jaka będzie oszczędność wody ?
    Oszczędność procentowo będzie spora. Ale w liczbach bezwzględnych to nie będą oszałamiające ilości. Coś ok 50 litrów z regeneracji...

  5. #6565

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    CK jest nową wersją robioną pod konkretną firmę...
    Możesz mi na PW podać nazwę firmy, chętnie się zapoznam z ich ofertą.

  6. #6566
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał pstr Zobacz post
    Możesz mi na PW podać nazwę firmy, chętnie się zapoznam z ich ofertą.
    To dystrybutor Clacka w Belgii - PWG. W Polsce ich oddziałem jest Alamo.

  7. #6567
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Przez najbliższy tydzień mam wakacje bez internetu Jakby ktoś coś chciał to odpowiem po powrocie

  8. #6568

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To dystrybutor Clacka w Belgii - PWG. W Polsce ich oddziałem jest Alamo.
    Niestety na ich stronie nie ma nic o tej wersji Clacka.
    Jeszcze jedno pytanie w celach edukacyjnych. Normalnie kupując jakąś głowice weźmy dla przykładu tego Clack CI (objętościowy) regeneracja następuje bo zmiękczeniu określonej ilości wody czyli teoretycznie biorąc przewymiarowany zmiękczacz i tak się nic nie traci bo regeneracja będzie załóżmy raz na miesiąc.
    Ale domyślam się, że nie jest tak różowo. Jest jakiś maksymalny okres pomiędzy regeneracjami ?

  9. #6569
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ahya
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    201

    Domyślnie

    Póki co do zakupu uzdatniacza daleko, ale planuje instalację wodną i stad moje pytanko. Czy uzdatniacz może być na piętrze? Cała kotłownia będzie u mnie nietypowo na piętrze (pc, bojler, wm), dlatego też chciałabym umieścić tam uzdatniacz i rozdzielacze do całej wody. Czy nie jest to błąd projektowy? Na dole nie mam za bardzo miejsca na uzdatniacz i dlatego tak chciałabym to wykonać?
    Da się tak, spadek ciśnienia nie będzie za duży?

  10. #6570

    Domyślnie

    Czołem Listo
    Właśnie mam świeżutkie,jeszcze gorące wyniki badania mojej wody ze studni głębinowej 18 m głębokiej
    W skrócie
    Odczyn pH 5.2 norma 6.5-9.5
    Amoniak 0.20
    Azotany 59 mg norma 50
    azotyny 0.013 norma 0.50
    żelazo poniżej 100 norma 200
    mangan 70 ug/l norma 50
    chlorki 29,2 norma 250
    twardość ogólna 174 norma 60-500
    wapń 51
    magnez 11.7 norma 30-125
    indeks nadmanganianowy 0.62
    fosforany 0.043
    Jakieś porady do uzdatniania wody??
    Myślałem też o lampie UV na wszelki wypadek?
    Z góry dzięki za pomoc
    Dent

  11. #6571
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puoyui

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    11-200
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ustawienia wyglądają całkiem nieźle... z taką uwagą, że masz na stałe podaną objętość, a nie wiem jakie masz parametry wody więc nie ma jak policzyć czy regeneracja jest co odpowiednią objętość. Dawka soli jest całkiem duża, i jest jeden dodatkowy backwash ale to nie zaszkodzi. Tu masz tabelę z ustawieniami: http://alamowaterpoland.com/ftp/ulotki/cr100_PL.pdf
    Ilość wody do zbiornika solanki jest prawidłowa. Przez te 90 min jest zasysana solanka i przepychana przez zbiornik.
    Dzieki,
    Zastanawia mnie jednak nadal etap "brine". Solanka znika ze zbiornika w przeciagu max. 40 min. Przez kolejne 50 min urzadzenie zasysa resztki wody i powietrze. Czy to normalne , czy tak ma byc ? W zbiorniku solanki jest okolo 20 moze 30 l wody.

    Piotr

  12. #6572
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    beti_kul

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Banie Mazurskie
    Kod pocztowy
    19-520
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam

    Proszę o poradę odnośnie poprawy jakości wody (studnia głębinowa 22 m, pompa na ok. 16 m). Pompa głębinowa - 4SD 3-18 230V Omnigena antypiaskowa, Zbiornik hydroforowy 300l pionowy ZBO Hydro Vacuum.
    Woda bakteriologicznie czysta.
    Poziom żelaza 2025 (norma 200).
    Mangan: 245 (norma 50)
    PH: 7,4
    Nie zbadałam twardości, ale woda na pewno nie jest miękka.
    Woda podgrzana w termie nieprzyjemnie pachnie, a gdy jest dłużej nie używana, tj. ok.2-4 tyg. (w domu na razie nie mieszkam na stałe) - leci z czarnym osadem. Woda pozostawia też żółty osad w umywalce czy brodziku.
    Chciałabym kupić jakiś zestaw filtrów, ale zanim zwrócę się do jakiejś firmy chciałabym zasięgnąć porady co sensownego zastosować.
    Z góry dziękuję za pomoc.

    Beata

  13. #6573
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zulus25

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Szczawa
    Kod pocztowy
    34-607
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.Mam podobne problemy jak pani powyzej. Woda zawiera wysokie stezenie zelaza i manganianu. Potrzebuje kogos kto przygladnal by sie mojej instalacji i polecił dobor filtrow i wykonał usluge. Najlepiej gdyby to byla firma osoba z woj. małopolskiego rej pow. limanowskiego. Sprawa jest dosc pilna bo chciałbym jak najszybciej sie wprowadzic a bez wody nie da sie egzystowac.

  14. #6574
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał DENT Zobacz post
    Czołem Listo
    Właśnie mam świeżutkie,jeszcze gorące wyniki badania mojej wody ze studni głębinowej 18 m głębokiej
    W skrócie
    Odczyn pH 5.2 norma 6.5-9.5
    Amoniak 0.20
    Azotany 59 mg norma 50
    azotyny 0.013 norma 0.50
    żelazo poniżej 100 norma 200
    mangan 70 ug/l norma 50
    chlorki 29,2 norma 250
    twardość ogólna 174 norma 60-500
    wapń 51
    magnez 11.7 norma 30-125
    indeks nadmanganianowy 0.62
    fosforany 0.043
    Jakieś porady do uzdatniania wody??
    Myślałem też o lampie UV na wszelki wypadek?
    Z góry dzięki za pomoc
    Dent
    Woda ogólnie OK

    Co do filtra mechanicznego - http://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Fi...iltri-BX-20/36 z wkładem http://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Wk...i-FA-20-BX/170

    Lampa uv (zależy od zapotrzebowania) - http://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/La...ght-S5Q-PA/306

    Do picia zasugerować można zamontowanie Stelli w celu usunięcia azotanów - http://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Od...ricom-Stella/7
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #6575
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał beti_kul Zobacz post
    Witam

    Proszę o poradę odnośnie poprawy jakości wody (studnia głębinowa 22 m, pompa na ok. 16 m). Pompa głębinowa - 4SD 3-18 230V Omnigena antypiaskowa, Zbiornik hydroforowy 300l pionowy ZBO Hydro Vacuum.
    Woda bakteriologicznie czysta.
    Poziom żelaza 2025 (norma 200).
    Mangan: 245 (norma 50)
    PH: 7,4
    Nie zbadałam twardości, ale woda na pewno nie jest miękka.
    Woda podgrzana w termie nieprzyjemnie pachnie, a gdy jest dłużej nie używana, tj. ok.2-4 tyg. (w domu na razie nie mieszkam na stałe) - leci z czarnym osadem. Woda pozostawia też żółty osad w umywalce czy brodziku.
    Chciałabym kupić jakiś zestaw filtrów, ale zanim zwrócę się do jakiejś firmy chciałabym zasięgnąć porady co sensownego zastosować.
    Z góry dziękuję za pomoc.

    Beata
    Jeżeli chcesz zainwestować w całą stację uzdatniania wody zaproponowałbym ze względu na żelazo mangan i twardość wody:

    - napowietrzenie wody
    - za hydroforem filtr mechaniczny Cintropur NW 25 lub 32
    - jonowymiennik (wielkość jonowymymiennika w zależności od poboru wody)
    - jeśli jest zapach zaproponowałbym jeszcze kolumnę węglową

    Wersja ekonomiczna:

    - filtr mechaniczny NW 32
    - filtr węglowy NW 32 TE z zasypem
    rozwiązanie to nie będzie spełniało 100% oczekiwań
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #6576
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    beti_kul

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Banie Mazurskie
    Kod pocztowy
    19-520
    Posty
    4

    Domyślnie

    "Jeżeli chcesz zainwestować w całą stację uzdatniania wody zaproponowałbym ze względu na żelazo mangan i twardość wody:

    - napowietrzenie wody
    - za hydroforem filtr mechaniczny Cintropur NW 25 lub 32
    - jonowymiennik (wielkość jonowymymiennika w zależności od poboru wody)
    - jeśli jest zapach zaproponowałbym jeszcze kolumnę węglową"

    czy muszę wymieniać hydrofor? mam przeponowy

  17. #6577
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Musieć, nie musisz, możemy Ci zrobić bez napowietrzania. Kwestia tego, czy zapach jest dlatego, że woda stoi 4 tygodnie i zapach jest ze zbiornika, czy z wody surowej? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego po więcej informacji
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  18. #6578
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    beti_kul

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Banie Mazurskie
    Kod pocztowy
    19-520
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Musieć, nie musisz, możemy Ci zrobić bez napowietrzania. Kwestia tego, czy zapach jest dlatego, że woda stoi 4 tygodnie i zapach jest ze zbiornika, czy z wody surowej? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego po więcej informacji
    Niestety, zimna woda też "pachnie", choć nie tak jak podgrzana...

    Co do planowanego zużycia wody - na razie korzystamy (5 osób) z domu okresowo (dom wymaga remontu), ale docelowo chciałabym uruchomić w domu agroturystykę - 4 pokoje (ok.10 - 20 osób). W 6 łazienkach będą prysznice (ewentualnie 1 wanna). Mogłabym zorientować się w kosztach instalacji, które Pan zaproponował.

  19. #6579
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał beti_kul Zobacz post
    Niestety, zimna woda też "pachnie", choć nie tak jak podgrzana...

    Co do planowanego zużycia wody - na razie korzystamy (5 osób) z domu okresowo (dom wymaga remontu), ale docelowo chciałabym uruchomić w domu agroturystykę - 4 pokoje (ok.10 - 20 osób). W 6 łazienkach będą prysznice (ewentualnie 1 wanna). Mogłabym zorientować się w kosztach instalacji, które Pan zaproponował.
    Proponowane rozwiązanie:

    1. Napowietrzacz
    Cena - 290 zł

    2. Zbiornik hydroforowy ocynkowany 300 litrów
    Cena - 969 zł

    3. Odżelaziacz - odmanganiacz 13x54 IR-DEF Clack CI
    Cena - 3 100 zł

    4. Filtr mechaniczny NW 25
    Cena - 270 zł

    4. Zmiękczacz wody
    dla potrzeb 5 osób wystarczy zmiękczacz Denver Plus 30
    Cena - 2200 zł

    Obecny zbiornik hydroforowy można zamontować za stacją uzdatniania wody jak bufor wody uzdatnionej.

    Zmiękczacz wody możemy zaproponować większy w sytuacji zwiększenia zapotrzebowania możemy rozbudować system o kolejną kolumnę filtracyjną.

    Zmiękczacz wody 12x48 PUR Clack CI
    Cena - 3 600 zł
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  20. #6580
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zulus25

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Szczawa
    Kod pocztowy
    34-607
    Posty
    3

    Domyślnie

    A mogłby mi ktos wycenic taka przydomowa stacje uzdatniania bo widze ze koszty niesamowite.
    Co do moich wynikow to:

    żelazo 1187ug/l
    mangan 756ug/l

    reszta w normie
    Woda na raczej twarda zreszta to chyba norma na południu Polski.Studnia ma ok. 11m.głebokosci. Woda non stop uzywana studnia wielokrotnie oprozniana. Domek i instalacja max pod 5 osob.

Strona 329 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony