dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
597. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,06%
  • PCV

    484 81,07%
  • Aluminum i inne

    41 6,87%
Strona 1430 z 1569
Pokaż wyniki od 28.581 do 28.600 z 31362
  1. #28581
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał gaap Zobacz post
    Ja w żadnym wypadku nie winie montażystów. Winę bardziej rozkładam między siebie jako inwestora i murarzy. Szef ekipy od SSO dostał już informację co wyszło nie tak, aby wziął pod uwagę na kolejnych budowach.

    Pozdrawiam
    Słusznie podejście, jednak ... należy to włączyć w pobożne życzenia lub do działu z fantastyką

    Pozdrawiam

  2. #28582
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar bladyblady
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-253
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel2905 Zobacz post
    moim zdaniem warto dopłacić a jak przedstawiciel twierdzi ze nie ma jak zamocować dolna cześć ramy to masz przykład jak to zrobić
    http://oknotest.pl/montaz-okien/moco...a-ceramicznego

    Jestem po montażu okien na ciepłym parapecie. Dół okna był montowany za pomocą szyn knelsena. Testowaliśmy stabilność dołu okna o długości 250cm przed montażem szyn i po montażu 4 szyn. Idealnie się to sprawdza.

    Montaż szyn jest dziecinnie prosty tylko potrzeba do tego niwelator laserowy i odpowiednie wiertło do porothermu.

  3. #28583

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyblady Zobacz post
    Montaż szyn jest dziecinnie prosty tylko potrzeba do tego niwelator laserowy i odpowiednie wiertło do porothermu.
    W przypadku szyn V, wiertło może być dowolne

  4. #28584
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LUKAS9
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o pomoc w wyborze okien.
    3 firmy od których warto kupić okna?

  5. #28585

    Domyślnie

    a może inaczej?
    Doradcy mam następujące wymagania co do okien jakie chcę zakupić, liczy się dla mnie to, to i to. Dom mam nad brzegiem morza, na szycie góry, w dolinie, w lesie. Wiaty takie siakie i owakie itd
    Bo tak to nawet nie ma szansy CI cokolwiek podpowiedzieć

  6. #28586

    Domyślnie

    Cytat Napisał LUKAS9 Zobacz post
    Witam
    Proszę o pomoc w wyborze okien.
    3 firmy od których warto kupić okna?
    Najlepsze będą okna firmy A, B lub C. A do tego zamontowane przez firmę X, Y lub Z.

    Pozdrawiam

  7. #28587
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LUKAS9
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    20

    Domyślnie

    Ok sorki. Domek parterowy z poddaszem użytkowym na normalnej działce ani morze ani las. jedno okno taras troje drzwi balkonowych i trochę zwykłych okien. Chodzi o okna PCV w kolorze drewna 2 lub 3 szybowe nie muszą być jakoś super energooszczędne gdyż liczy się cena woj. Małopolskie. Rozmiar okien balkonowych 1100 x 2350. Taras 2400 x 2350. Proszę o cene wskazówki.

  8. #28588

    Domyślnie

    jak liczy się cena to weź białe, kolor ją podwyższa, czasem znacząco.
    Skoro nie masz innych wymagań poza ceną bież Drutexa

  9. #28589

    Domyślnie

    jak liczy się cena to weź białe, kolor ją podwyższa, czasem znacząco.
    Skoro nie masz innych wymagań poza ceną bież Drutexa

  10. #28590

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    jak liczy się cena to weź białe, kolor ją podwyższa, czasem znacząco.
    Skoro nie masz innych wymagań poza ceną bież Drutexa
    NW, nie mogę się z tobą zgodzić, że w tym przypadku doradzasz klientowi Drutex. Bo zobacz te wymiary co klient podaje przy oknach balkonowych. A przy D. to może się okazać problemem i później klient będzie mówił, że takie okna mu doradzili na FM

    Pozdrawiam

  11. #28591

    Domyślnie

    Cytat Napisał LUKAS9 Zobacz post
    Ok sorki. Domek parterowy z poddaszem użytkowym na normalnej działce ani morze ani las. jedno okno taras troje drzwi balkonowych i trochę zwykłych okien. Chodzi o okna PCV w kolorze drewna 2 lub 3 szybowe nie muszą być jakoś super energooszczędne gdyż liczy się cena woj. Małopolskie. Rozmiar okien balkonowych 1100 x 2350. Taras 2400 x 2350. Proszę o cene wskazówki.
    Podejdź z projektem do kilku sprzedawców okien i zobacz co ci zaoferują.
    Szczególnie bądź czujny przy tych drzwiach balkonowych co ci zaproponują. Bo tutaj może być bardzo duża różnica w cenach. Jedni wycenią ci normalne drzwi balkonowe - które na dłuższą metę przy tych wymiarach nie będą funkcjonowały, a inni wycenią ci coś co będzie funkcjonowało.

    Pozdrawiam

  12. #28592

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos Zobacz post
    NW, nie mogę się z tobą zgodzić, że w tym przypadku doradzasz klientowi Drutex. Bo zobacz te wymiary co klient podaje przy oknach balkonowych. A przy D. to może się okazać problemem i później klient będzie mówił, że takie okna mu doradzili na FM
    Przy jedynym kryterium wyboru jakim jest cena co byśmy nie napisali zostanie wybrana najniższa oferta i nasze słowa nic nie zmienią
    1100/2350 w Drutach jest wykonalne bez gwarancji a to dla tych szukających ceny nie ma znaczenia. Może nawet nie zostaną poinformowani o tym przez sprzedawcę chcącego złowić kupującego
    Wiele razy, mając do oferowania różne konstrukcje słyszałem później że przegrałem z Drutexem czy innymi badziewiarzami. Wygrała cena a nie zdrowy rozsądek i znajomość statyki sprzedawanego produktu. Powiem więcej, wielu sprzedawców nawet nie wie co to statyka czy wymagania jakim muszą spełniać okna w zakresie termiki dziś i w następnych latach. Widziałem zapytania zawierające wydruki ofert innych sprzedawców gdzie Uw,1,3 nie spełniało żadne okno. Oni nawet nie wiedzą co obowiązuje, co ma obowiązywać w 2017 czy później. Nie zdają sobie sprawy z tego że cwany klient zakupione takie okna może mieć za darmo a on sam wielkie nieprzyjemności z tego powodu. Liczy się kasa wyrwana od klienta
    Temat rzeka, nie raz już poruszany dylemat na tych łamach.
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 03-05-2015 o 12:54

  13. #28593
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.129

    Domyślnie

    Jak bardzo nie kipieli sarkazmem to i tak druty będą miały swoich wielbicieli. Drażni nas słowo niska cena ale dla kazdego oznacza ona cos innego. Nawet klienci na mercedesy nie raz powiedzą - cena ma znaczenie. Ale co do gabarytow to zgadzam się - balkony wymagają dobrego /a wiec nietaniego/ wykonania.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #28594

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jak bardzo nie kipieli sarkazmem to i tak druty będą miały swoich wielbicieli. Drażni nas słowo niska cena ale dla kazdego oznacza ona cos innego. Nawet klienci na mercedesy nie raz powiedzą - cena ma znaczenie. Ale co do gabarytow to zgadzam się - balkony wymagają dobrego /a wiec nietaniego/ wykonania.
    Zgadza się.
    20 lat do tyłu jak ktoś kupił O 34 za 800 zł to było tanio.

  15. #28595

    Domyślnie

    szukam okien do wymiany w domu rodziców - dom z lat 70-tych - obecnie okna drewniane skrzynkowe. Dom w Nowym Sączu, w większości parterowy, cześć z piętrem, w terenie raczej osłoniętym drzewami,
    Dom będzie ocieplany (obecnie ściana 3 warstwowa) ale nie od razu. Największe są okna tarasowe (wymiar otworu szer.:292 , wys. 230 - w otworze są 2 dwu- skrzydłowe okna) Oprócz nich okna 90x232, 90x145, 150x145; 145x90; 90x90 ... łącznie - kilkanaście otworów...

    Nie ukrywam - cena bardzo istotna, ale z rozsądkiem - badziewia nie chcę im kupować.
    Nie wiem czy pozostać jeszcze przy rozwiązaniach 2 szybowych czy jak już zmieniać to tylko 3 szybowe, (nie wiem jaka jest różnica w cenie)
    Najchętniej nie białe, chyba, że różnica w cenie znacząca, materiał to pewnie PVC ze względu na cenę ale jestem otwarty na inne propozycje. (sam mam drewniane i nie narzekam)

  16. #28596
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przy okazji tej wymiany pomyśl również o wentylacji, bo po pół roku może się okazać że grzybobranie będzie twoim nieodzownym zajęciem.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #28597

    Domyślnie

    masz na myśli "rozszczelnianie" okien ?

  18. #28598
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Rozszczelniał to będziesz najwyżej chwilowo a wentylacja ma działać 24h na dobę. Stare okna miały to do siebie że nie były zbyt szczelne a w nowych już raczej tego efektu nie będzie. Moim zdaniem będą potrzebne nawiewniki, Chyba że masz inaczej tą sprawę rozwiązaną w co wątpię.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 06-05-2015 o 14:21
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #28599

    Domyślnie

    ok, nawiewniki "wpisane na listę" dzięki
    - zakładam, że to elementy które mogą być "wbudowane" w okna, czy raczej osobno, w ścianie ? Są jakieś ogólne zasady, czy w każdym pomieszczeniu, jaka wielkośc itp. Wentylacja w domu grawitacyjna, kratki w kuchni, i łazienkach.

  20. #28600

    Domyślnie

    jesli lubisz spać przy nieszczelnym oknie i masz zamiłowanie do częstego wietrzenia . . zastanowiłbym się nad sensem stosowania nawiewników, zwłaszcza że rozszczelnione okno pełni taką samą rolę
    Zasada jest prosta
    poza kuchnią i łazienką i każdym pomieszczeniem wyposażonym w kanał wentylacyjnym każde inne pomieszczenie powinno mieć system zezwalający na wymianę powietrza, czy to ścienny czy okienny.
    W sytuacji gdy każde pomieszczenie ma swój własny kanał wentylacyjny w każdym z nich powinien być nawiewnik

Strona 1430 z 1569

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony