dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 370 z 436
Pokaż wyniki od 7.381 do 7.400 z 8713
  1. #7381
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Więcej CO2 jest na górze!!! To gaz cieplarniany!

    (...)
    Ożeż! A ja w 7 klasie na fizyce gasiłem świeczkę przelewając z pustego w próżne!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #7382
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Ożeż! A ja w 7 klasie na fizyce gasiłem świeczkę przelewając z pustego w próżne!
    Wolę miernik CO2 . Wiele też wyjaśnia fizyka. Dzięki temu, że CO2 pochłania promieniowanie podczerwone, jego cząsteczki są cieplejsze czyli szybsze. Dlatego mimo, że jest 1.5 x cięższy z powodu swojej temperatury ( drgań) jest go więcej na górze. Stanowi nawet swoistą kołderkę dla Ziemi.

  3. #7383
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Ożeż! A ja w 7 klasie na fizyce gasiłem świeczkę przelewając z pustego w próżne!
    Gasiło się,gasiło,ale czystym dwutlenkiem węgla a nie mizerną ilością zmieszaną z parą wodną.

  4. #7384
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Wolę miernik CO2 . Wiele też wyjaśnia fizyka. Dzięki temu, że CO2 pochłania promieniowanie podczerwone, jego cząsteczki są cieplejsze czyli szybsze. Dlatego mimo, że jest 1.5 x cięższy z powodu swojej temperatury ( drgań) jest go więcej na górze. Stanowi nawet swoistą kołderkę dla Ziemi.
    To autorska teoria?
    Raz szanowny Pan twierdzi ,że CO2 wyrównuje stężenia błyskawicznie,drugi raz że jest go więcej pod sufitem .To jest mataczenie w zeznaniach .
    Może Pan podać opracowanie pokazujące stężenie w zależności od wysokości npm.
    Wynika zatem ,że cząsteczka CO2 w powietrzu o temp. 25oC jest cieplejsza od tego powietrza?

  5. #7385
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Wolę miernik CO2 . Wiele też wyjaśnia fizyka. Dzięki temu, że CO2 pochłania promieniowanie podczerwone, jego cząsteczki są cieplejsze czyli szybsze. Dlatego mimo, że jest 1.5 x cięższy z powodu swojej temperatury ( drgań) jest go więcej na górze. Stanowi nawet swoistą kołderkę dla Ziemi.
    Ja pierniczę, to już jest jakiś kosmos Pan TB odpłynął w dal. Ciekawe jak to się ma do "atmosfery" domowej. Może uwikłać w to jeszcze promieniowanie kosmiczne albo drgania elektromagnetyczne od kabli w podłodze i ścianach i ...żyły wodne od szkodliwego ogrzewania podłogowego. Ciężko, oj ciężko

  6. #7386
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Nie minimalna a optymalna, to różnica.
    Optymalna to według Ciebie 2 do 5m/s, a sam sugerujesz, żeby wiało do anemostatu 0,25 m/s? I wtedy to już będzie suuuper? Wtedy już nie będzie "dudniło"? Poza tym powtarzam pytanie: jaka seryjna centrala np. 500-tka potrafi pracować z wydajnością ciągłą powiedzmy 30 m3/h?
    Ostatnio edytowane przez rydzadam ; 06-05-2015 o 17:48

  7. #7387
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    To autorska teoria?
    Raz szanowny Pan twierdzi ,że CO2 wyrównuje stężenia błyskawicznie,drugi raz że jest go więcej pod sufitem .To jest mataczenie w zeznaniach .
    Może Pan podać opracowanie pokazujące stężenie w zależności od wysokości npm.
    Wynika zatem ,że cząsteczka CO2 w powietrzu o temp. 25oC jest cieplejsza od tego powietrza?
    Proste. Przecież jest napromieniowana

  8. #7388
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Po pierwsze parowanie wody z WC to są gramy, a po drugie w WC stosuje się wywiewniki. Jak zatem chcesz wodą z kibla nawilżyć salon ?
    To nie ja - to T.B. to przeszkadzało, że w WC woda paruje.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  9. #7389
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Więcej CO2 jest na górze!!! To gaz cieplarniany!
    Hmmmm. Chyba ktoś tu jest niedouczony.
    A więc
    1) "gaz cieplarniany" to jest po prostu składnik atmosfery (który ma wpływ na efekt cieplarniany). I może znajdować się w dowolnej strefie atmosfery (ale prawie całość występuje w troposferze).
    2) atmosfera na ziemi jest spora, ale gazy wsytępują w niej praktycznie do kilkanastu km (troposfera)
    3) CO2 na w troposferze rozłorzone jest mniej więcej równomiernie (ruchy powietrza)
    4) CO2 w pomieszczeniach zamknięty (bez ruchu) kumuluje się na dole (jest cięższe od powietrza)

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  10. #7390
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    . Chyba ktoś tu jest niedouczony.
    Nawet na pewno.
    Zużyłem sporo mierników CO2. Robiłem nawet system wentylacja w fabryce takich mierników Gazex na Baletowej w Warszawie
    Pan kupi lub pożyczy jeden miernik, Pan zmierzy i podyskutujemy.

    W zamkniętej przestrzeni bez ruchu, w temperaturze powyżej 0 K CO2 będzie zawsze więcej na górze niż na dole. Między innym dlatego jest życie na Ziemi.

  11. #7391
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    To autorska teoria?
    Raz szanowny Pan twierdzi ,że CO2 wyrównuje stężenia błyskawicznie,drugi raz że jest go więcej pod sufitem .To jest mataczenie w zeznaniach .
    Może Pan podać opracowanie pokazujące stężenie w zależności od wysokości npm.
    Wynika zatem ,że cząsteczka CO2 w powietrzu o temp. 25oC jest cieplejsza od tego powietrza?
    To normalna fizyka.
    Podczerwień nie ogrzewa innych gazów, tylko cieplarniane. CO2 w powietrzu jest kilkaset części na milion, więc nie wpływa on na temperaturę powietrza
    Wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	co2-illustration.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	38,6 KB
ID:	316128 ten czarny punkcik to CO2 - będzie on zawsze cieplejszy od przeźroczystych. Dlatego CO 2 chroni Ziemię izolacyjną kołderką.
    Naprawdę nie miał Pan tego w szkole?

    Ps. Przy okazji się wydało, że Pan kłamał! Pisał Pan, że robił pomiary CO2. Pan nie miał miernika w rękach!

  12. #7392
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    No i Pan T.B właśnie podważył krzywą Keelinga, a dokładnie sposób w jaki są dokonywane pomiary (i na jakiej podstawie został wybrany punkt pomiarowy oraz kilkadziesiąt innych na całym świecie).

    Fantom
    ps. Wg Pana T.B rośliny właśnie umarły - nie mają CO2 do fotosyntezy
    Ostatnio edytowane przez szczukot ; 07-05-2015 o 08:03
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  13. #7393
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    (...) Poza tym powtarzam pytanie: jaka seryjna centrala np. 500-tka potrafi pracować z wydajnością ciągłą powiedzmy 30 m3/h?
    Małym kosztem można ją zadławić. Przed centralą przesłona - przepustnica i sterować ją silnikiem krokowym (lub pociągając za sznurki)a za centralą przepływomierz (lub naśliniony palec). Nie ma ingerencji w elektronikę centrali a jest pełna bezstopniowa regulacja wydajności. A powietrze to nie woda więc wentylatorów kawitacja nie uszkodzi.

    ...głupi pomysł? Jeśli coś będzie działać to nie jest to głupie
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  14. #7394
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Małym kosztem można ją zadławić. Przed centralą przesłona - przepustnica i sterować ją silnikiem krokowym (lub pociągając za sznurki)a za centralą przepływomierz (lub naśliniony palec). Nie ma ingerencji w elektronikę centrali a jest pełna bezstopniowa regulacja wydajności. A powietrze to nie woda więc wentylatorów kawitacja nie uszkodzi.

    ...głupi pomysł? Jeśli coś będzie działać to nie jest to głupie
    Np. Airpack 600 - bez tłumienia.

  15. #7395
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To normalna fizyka.
    Podczerwień nie ogrzewa innych gazów, tylko cieplarniane. CO2 w powietrzu jest kilkaset części na milion, więc nie wpływa on na temperaturę powietrza



    Ps. Przy okazji się wydało, że Pan kłamał! Pisał Pan, że robił pomiary CO2. Pan nie miał miernika w rękach!
    Błąd. Pochłaniając podczerwień wpływa na temp. powietrza.
    E tam . Kilka osób z tego forum dostało do sprawdzenia swoich parametrów powietrza mój miernik.

    ps. Szanowny Pan weźmie pod uwagę ,że większe stężenie pod sufitem CO2 może mieć przyczynę chemiczną a nie fizyczną. To że pod sufitem jest więcej gazów cieplarnianych obnaża przy okazji bezsens wentylacji mieszającej.
    Ostatnio edytowane przez nydar ; 07-05-2015 o 17:38

  16. #7396
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To normalna fizyka.
    Podczerwień nie ogrzewa innych gazów, tylko cieplarniane. CO2 w powietrzu jest kilkaset części na milion, więc nie wpływa on na temperaturę powietrza

    Więcej CO2 jest na górze!!! To gaz cieplarniany!
    Ja już wymiękam. T.B. mnie dobija z kązdym postem coraz bardziej.

    Panie T.B. - CO2 wpływa na temepraturę powietrza i dlatego zaliczany jest do gażów cieplarnianych.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  17. #7397

    Domyślnie

    pod sufitem jest więcej co2 niż przy podłodze, mimo że ma większą masę, niektórzy mogą nazwać to lewitacją , ale całe zjawisko napędzane jest ciepłem
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  18. #7398
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Musze dorwać jakiś miernik CO2 i zbadać stan faktyczny w pomieszcezniu zamkniętym (czyli mały ruch powietrza i nieogrzewanie się CO2 przez słońce)

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  19. #7399
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    pod sufitem jest więcej co2 niż przy podłodze, mimo że ma większą masę, niektórzy mogą nazwać to lewitacją , ale całe zjawisko napędzane jest ciepłem
    Lub ma podłoże chemiczne. Nietrwały kwas węglowy ,łatwo powstający z pary wodnej i CO2 ale i łatwo rozpadający.
    Stawiam taką tezę na podstawie obserwacji przy ogrzewaniu podłogowym ,gdzie temp.powietrza nad posadzką jest równa lub nieco wyższa od temp. pod sufitem .Skoro na dole jest cieplej lub panuje taka sama temp. jak przy suficie,to konwekcja nie napędza CO2 do góry.

  20. #7400
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    CO2 jako produkt oddychania jest czescia skladowa powietrza wydychanego ogrzanego do ca 36.6o C. Przynajmniej przez kilka chwil.

Strona 370 z 436

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony