dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 115
  1. #81
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Napisalem, ze dom w technologi pasywnej, a nie calkiem pasywny.
    W termosie pasywnym nie zamierzam mieszkac
    .
    Wyjaśnisz co się kryje wg posiadacza kotła na ekosyf pod pojęciem "technologia pasywna" ?
    Jak podasz zapotrzebowanie domu na ciepło będzie łatwiej zrozumiec.

  2. #82
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał tesel Zobacz post
    Miki, to Ty śpisz na podłodze?
    Leszku zazwyczaj sypiam na łozku małžeńskim, a czasami zdrzemne sie na kanapie w salonie
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Napisalem, ze dom w technologi pasywnej, a nie calkiem pasywny.
    W termosie pasywnym nie zamierzam mieszkac
    A 18 kw dlatego, ze beda jeszcze pomieszczenia biurowe ok 60 m2 dobudowane.
    spoko rozumiem , ale i tak 18-tka to sporo

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltowski2000 Zobacz post
    spoko rozumiem , ale i tak 18-tka to sporo
    Wczesniej napisalem, ze kociol wiekszy swiadomie, bo za jakies 2 miesiace stawiam kolo domu pomieszczenia biurowe o powierzchni 60-65 m2 , bym nie musial do firmy latac codziennie 160 km w obie strony.
    A czyms te 60 m2 trzeba ogrzac
    Łacznie bede mial do ogrzania 220 m2 dom+ garaz 40 m2 w bryle domu, + powierzchnia biurowa 60 m2.
    Daje to 320 m2.
    Kotlownia w odleglosci 20 m od domu w budynku gospodarczym.
    Rury preizolowane w ziemi .
    Pomieszczenia biurowe oddalone od kotlowni ok 50 m.
    Rowniez rury preizolowane beda w ziemi.
    Swiadomy i przemyslany wybor
    Ostatnio edytowane przez Św.Mikołaj ; 14-05-2015 o 19:42
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  5. #85
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltowski2000 Zobacz post
    spoko rozumiem , ale i tak 18-tka to sporo
    Strzeliłbym, że dwa razy za sporo - zakładam, że 10kW by stykła, no ale stało się , nadrobisz sterowaniem
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    Strzeliłbym, że dwa razy za sporo - zakładam, że 10kW by stykła, no ale stało się , nadrobisz sterowaniem
    Panowie pale juz od 13 lat w piecach na ekogroszek.
    W 2 domu mam 30 kw i spalanie na dobe 19 kg.
    Swiadomy wybor.
    Wole zawsze wiekszy kociol bo mozna go ograniczyc sterownikiem.
    Moja 30 w 2 domu spala mniej niz 12 czy 16 innych urzytkownikow przy domach 2x mniejszych i lepiej ocieplonych.
    Na obecnej 18 w nowym domku spale tyle co na 10.
    Ale zawsze bede spal spokojnie gdy hede chcial cokolwiek dobudowac lub dolozyc grzejnik.
    Dzialke mam 40 ar + 2 ha sadu.
    Pole do popisu mam wielkie.
    A nie wiem czy czasem moje dzieci sobie czegos nie dobuduja.
    Zycie mnie nauczylo i lata praktyki ze lepszy wiekszy kociol z wieksza pojemnoscia niz za maly i pozniej trzeba sie martwic, albo dokladac bufor itp.
    Znam wielu ktozy zaluja ze maja za maly kociol i spalaja 30 kg w nowszych domach niz ja na swojej 30
    Z malego to nawet i salomon nie naleje.
    Z duzego zawsze mozna ograniczyc.
    Lata praktyki panowie.
    Nie jeden kociol ustawialem zdalnie tylko na podstawie wykresow.
    I wiele osob dziekuje mi ze teraz spala 20 kg, a nie 30 i komin maja suchy.
    Sa to uzytkownicy forum esterownik.
    Statystyki mojego stera w sygnaturze.
    Sezon zaczolem 06.10.2014 zakonczylem chyba wczoraj, albo przedwczoraj
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wyjaśnisz co się kryje wg posiadacza kotła na ekosyf pod pojęciem "technologia pasywna" ?
    Jak podasz zapotrzebowanie domu na ciepło będzie łatwiej zrozumiec.
    Ty miałeś odpowiedzieć o ekosyfie a niepotrzebnie wciągasz w dyskusję Św. Mikołaja. Aby jak najbardziej odsunąć temat od swojej osoby. W czym problem opowiedz nam o ekosyfie bo chciałbym się dowiedzieć czym palę.

  8. #88
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ty miałeś odpowiedzieć o ekosyfie a niepotrzebnie wciągasz w dyskusję Św. Mikołaja. Aby jak najbardziej odsunąć temat od swojej osoby. W czym problem opowiedz nam o ekosyfie bo chciałbym się dowiedzieć czym palę.
    .
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    "eko" jak "eko"wegiel,syf od zasyfiania czyli brudzenia czyli pyłu,czyli dymu,czyli sadzy itp. bo przecież węgiel jest brudny i brudzi...
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    tak samo jak w słowie ekogroszek nie ma wyrazu wegiel a jest to wegiel w najczystrzej postaci i z eko nie ma nic wspólnego za to z syfem tylko i wyłącznie.
    stąd ekosyf

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    .


    stąd ekosyf
    a tak na prawdę to o ci biega?

  10. #90
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    tak samo jak w słowie ekogroszek nie ma wyrazu wegiel a jest to wegiel w najczystrzej postaci i z eko nie ma nic wspólnego za to z syfem tylko i wyłącznie.
    Ekogroszek ma tyle samo wspólnego z ekologią co ekonomia, - oba nie odnoszą się do ekologii
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  11. #91
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltowski2000 Zobacz post
    a tak na prawdę to o ci biega?
    Ktoś kiedyś z Waszych, z płatnym profilem nazwał mnie
    Mesjaszem zbladzonych owieczek
    Kiedys forum służyło pomocą dla inwestorów, wyjasnialo, rozwiązywalo dylematy zielonych budujacych a teraz mając płatny profil I kilku klakierów robi się wodę z mózgu inwestorom wciskając swój produkt zamiast rozjaśniac zagwozdki
    To z forum dowiedziałem się ze grzanie prądem będzie tańsze niż ekosyfem I dlatego tak chciałem grzać.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 14-05-2015 o 20:51

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ktoś kiedyś z Waszych, z płatnym profilem nazwał mnie
    Mesjaszem zbladzonych owieczek
    Kiedys forum służyło pomocą dla inwestorów, wyjasnialo, rozwiązywalo dylematy zielonych budujacych a teraz mając płatny profil I kilku klakierów robi się wodę z mózgu inwestorom wciskając swój produkt zamiast rozjaśniac zagwozdki
    nie można ratować świata na siłę. więc o co ci naprawdę chodzi?

  13. #93
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltowski2000 Zobacz post
    nie można ratować świata na siłę. więc o co ci naprawdę chodzi?
    Jak na siłę ? Wyjaśniam spokojnie co jest trumfem jeśli chodzi o budowę i wybór systemów grzewczych.
    To nie jest tak jak mówi jeden ze sprzedawców kotłów "ze inwestor wie co chce i dlatego się pyta" z tego co wifwidać on nie wie o co się pyta

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak na siłę ? Wyjaśniam spokojnie co jest trumfem jeśli chodzi o budowę i wybór systemów grzewczych.
    To nie jest tak jak mówi jeden ze sprzedawców kotłów "ze inwestor wie co chce i dlatego się pyta" z tego co wifwidać on nie wie o co się pyta
    nie przyszło ci do głowy że materia jest trochę bardziej skomplikowana. i muszę cię zmartwić to forum działa i to bardzo poprawnie. ale dalej nie rozumiem twojego zachowania. żadne personalne zatargi nie usprawiedliwiają twojego zachowania. po prostu cie stary nie kumam.

  15. #95
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltowski2000 Zobacz post
    po prostu cie stary nie kumam.
    Im mniej ekosyfu w nowych domach tym będziemy zdrowsi i tym mniej sadzy na parapetach będę miał.

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Im mniej ekosyfu w nowych domach tym będziemy zdrowsi i tym mniej sadzy na parapetach będę miał.
    brak węgla i wszyscy będziemy zdrowi. aha i domy będą czyste. nie upraszczasz za bardzo , kolego?

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Im mniej ekosyfu w nowych domach tym będziemy zdrowsi i tym mniej sadzy na parapetach będę miał.
    A gdzie tu pisze że to forum o nowych domach ? haa
    Wywal tą lokomotywę z salonu to nie będziesz miał sadzy na parapetach, ja mimo że palę węglem nie mam sadzy na dachu, parapetach ani nawet okopconego komina.

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltowski2000 Zobacz post
    brak węgla i wszyscy będziemy zdrowi. aha i domy będą czyste. nie upraszczasz za bardzo , kolego?
    Brak węgla to Arturek w pupę marznie ze swoją pompką bo czym innym ona jest zasilana jak nie prądem z węgla, ale Arturek ma czysto bo ktoś inny wącha Arturka smrody.

  19. #99
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Pomijając waszą dyskusje, narazie zdecydowałem się po wizycie innego instalatora na podłogówke w całym domu, nie jestem zdecydowany jeszcze czy bede miał pompe ciepła do grzania wody, co do pieca to jeszcze nie wiem jakiej mocy, jaka firma itp, takze napisze tutaj wszystko jak instalator wejdzie do mojego domu pozdrawiam

  20. #100
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał born2july Zobacz post
    Pomijając waszą dyskusje, narazie zdecydowałem się po wizycie innego instalatora na podłogówke w całym domu, nie jestem zdecydowany jeszcze czy bede miał pompe ciepła do grzania wody, co do pieca to jeszcze nie wiem jakiej mocy, jaka firma itp, takze napisze tutaj wszystko jak instalator wejdzie do mojego domu pozdrawiam
    Boicie się tej matematyki jak diabeł święconej wody
    Pompa do cwu 7tys.zł bojler 1tys zł czyli różnica 6tys.zl dalej zużycie na cwu na 4 osoby to ok. 4000kWh, przez pół roku kocioł czyli do zaspokojenia zostaje 2000kWh, grzejac bojlerem zapłacimy za nie 600zl A grzejac pompa 200zl, różnica to 400zl A różnica w inwestycji 6000zl.Dodam, ze ekosyf wyjdzie za te 2000kWh 350-500zl.
    Dla mnie proste
    Z drugiej strony za kociol+pompę zapłacisz 15tys.zl i montaż kotła droższy bo dochodzą zawory i dodatkowe pompki obiegowe.
    Za niedużo więcej masz pełen zestaw do grzania czystego bezobslugowego A w kotłownie przeznaczysz na pom. uzytkowe tylko kasy wyrzuconej na komin szkoda ale jak mówię, to dla tych dla których matematyka nie jest obca
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-05-2015 o 08:05

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony