dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 153 z 153
  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No tak, wobec innych uczestników procesu budowlanego to jesteście "wyrozumiali" a jak okniarze zawalą i nie poprawią niedociągnięć poprzedników, to gromy się sypią.....
    Też to zauważyłeś ? Podstawowe prace dla kolejnych ekip oko ale później okniarz ma wyrównać spieprzone nadproża, poziom posadzki, ma sobie nanieść repery bo inni nawet szlaufwagi nie używali, tynkarz krzywizny poprostować itd itd

  2. #142
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Też to zauważyłeś ? Podstawowe prace dla kolejnych ekip oko ale później okniarz ma wyrównać spieprzone nadproża, poziom posadzki, ma sobie nanieść repery bo inni nawet szlaufwagi nie używali, tynkarz krzywizny poprostować itd itd
    CHyba wynika to z tego, że okniarz robi na gotowo to i efekt musi być. Jak nadproże wylane krzywo lub ściana ma odchyłkę od pionu, to tak się w oczy nie rzuca. Generalnie współczuję, bo najgorsze co może być to poprawiać po innych. Dlatego nie chciałem kupić gotowego domu
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  3. #143
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Panowie, myślałem nad tym wcięciem 4 cm. W tym przypadku tylko grubość profilu progowego będzie oddzielać ogrzewaną płytę od temperatury zewnętrznej. Widzę, że te progi są tak projektowane, że mają duży opór cieplny w kierunku prostopadłym do płaszczyzny szyby, ale tu będzie on leżał na ciepłej płycie i z uwagi na jego małą grubość ciepło będzie uciekać na zewnątrz pionowo. Można zwiększyć tą odległość poprzez zastosowanie dodatkowych poszerzeń, ale to wymaga większego podcięcia w płycie i do tego bym się skłaniał.

    Jakie są wysokości poszerzeń? Co 1 cm? Zamierzam zrobić takie podcięcie, żeby wszedł próg z poszerzeniem. Czy 10 -13 cm będzie ok?
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  4. #144

    Domyślnie

    Co myślicie o suwance internorm KS430?
    Okno o wielkości 5,4m x 2,3m można podzielić na 2 kwatery, jedna stała, jedna ruchoma. Uw ok 0,78W/(m2K)
    Pakiet 3-szybowe 6bESG/14Ar/6ESG/16Ar/b6ESG
    Miał ktoś z was styczność z tym produktem?
    Ostatnio edytowane przez grzes124 ; 16-06-2014 o 17:22

  5. #145

    Domyślnie

    a co za problem?
    To samo uda się także w Si82HS Thermoslide
    Tylko miej świadomość, że małe dzieci tego nie otworzą, trzeba będzie wprawić w ruch około 350 kilo
    Chyba że stać cię i dodasz sterownie elektryczne, to tak około 12 tyś ekstra

  6. #146

    Domyślnie

    Nie wiem czy problem, czy nie. Jak na razie tylko internorm zaproponował podział takiego okna na 2 kwatery, bo reszta twierdziła, że w ich systemach to za duże okna na 2 kwatery.
    Ja się także przy 2 kwaterach, nie upieram, nawet powiem więcej, nastawiony jestem na 3.
    Co do otwierania pewnie masz rację. Chociaż na ostatnich targach, miałem okazję pobawić się oknem podobnych rozmiarów, i było całkiem dobrze.
    To że małe dzieci nie będą mogły go otwierać to akurat dla mnie plus.

  7. #147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.138

    Domyślnie

    NW,
    zapomniałeś że to zachodnia firma i u nich to zapewne 12 tys, ale w ich walucie.
    Nie widzę większego problemu w wykonaniu tego wymiaru. Co najwyżej zwyczajne, ludzkie sprawy. Zanim inwestor bedzie mogl sie tym bawic u siebie, ktos to bedzie musial przeniesc, przewieżć, zamontować.

  8. #148

    Domyślnie

    Pomijam to, że w punktach HS nie uświadczysz a jak trafisz to na pewno nie w takim wymiarze i trudno samemu "pomacać"
    Dopiero później pojawia się problem użytkowania na codzień. Mimo wszystko taki wymiar podzieliłbym na 3/3

    te 12 tyś to cena obowiązująca w Polsce i na polskie złotówki za elektryczne sterowanie HS-em. Okucia Siegeni
    A montaż . . . uwierz, wykonalny mimo że jedna szyba to ponad 200 kilo, skrzydło ponad 350 całość tak cirka tona znaczy 1000 kilogramów

  9. #149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.138

    Domyślnie

    Wiem, bo miałem okazję poczuć taką wagę. Trzeba mieć blisko tuzin ludzi (trochę zartuję) albo odpowiednio przygotować temat zaczynając od porządku na budowie, przygotowaniu podjazdu dla pojazdów.
    O ile coraz lepiej jest na budowach z otwarami, to wokół budynku jest ciągle byle jak i porządek to ciągle wyjątki Przynajmniej u mnie, na wsi.

  10. #150

    Domyślnie

    U ciebie, na wsi jak powiadasz, jakże często sąsiad ma widlaka i pomóc może.

  11. #151

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie widzę większego problemu w wykonaniu tego wymiaru. Co najwyżej zwyczajne, ludzkie sprawy. Zanim inwestor bedzie mogl sie tym bawic u siebie, ktos to bedzie musial przeniesc, przewieżć, zamontować.
    Zgadza się, ale chyba nikt za darmo tego nie robi...

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Pomijam to, że w punktach HS nie uświadczysz a jak trafisz to na pewno nie w takim wymiarze i trudno samemu "pomacać"
    Dopiero później pojawia się problem użytkowania na codzień. Mimo wszystko taki wymiar podzieliłbym na 3/3
    Na targach w Bielsku miałem okazję pobawić się dość sporym HS. Następne targi we wrześniu, więc dokładniej przyjrzę się różnym HS'om
    Póki co także jestem za podziałem 3/3

    Ktoś pisał, że cena HS w dużym stopniu zależy od tego, czy dany producent, robi tego masę, czy pojedyncze sztuki.
    Możecie podać namiary na tych co robią je w dużych ilościach?

  12. #152

    Domyślnie

    Witam,
    odświeżę trochę temat, gdyż zainteresował mnie montaż HSa w warstwie ocieplenia w przypadku płyty fundamentowej.

    W trakcie czytanie tego wątku przyszedł mi do głowy pewien pomysł, aby wykorzystać pręty zbrojeniowe polimerowe, tzn. użyć ich jako przedłużenie zbrojenia płyty i wysunąć poza płytę na całej długości HSa (odstęp pomiędzy nimi musiałby ustalić konstruktor).
    Takie pręty nie przewodzą tak ciepła jak pręty stalowe i po obudowaniu ich czymś mogłyby służyć za podparcie dla HSa.
    Nie wiem tylko jak te pręty zachowałyby się kiedy działa na nie siła od góry (ścinanie) :/
    No i trzeba o tym rozwiązaniu pomyśleć zanim się wyleje płytę fundamentową.

    Co myślicie o takim rozwiązaniu?

  13. #153
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Brzmi rozsądnie, podparcie będzie , montaż na poszerzeniach i ... będzie działać


    Pozdrawiam

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony