Witam wszystkich . Koledzy fachowcy chciałbym od was zasięgnąć wiedzy. Tylko proszę bez odpowiedzi typu: weź fachowca on to najlepiej zrobi, bo dzisiaj z tymi fachowcami jest różnie.

Wracając do tematu Przymierzam się do remontu łazienki a co za tym idzie wymianę instalacji wodnej i kanalizacyjnej (może samemu może nie, jeszcze nie wiem). Postanowiłem również że wymienię zbiornik CWU. Instalacja ogrzewania zrobiona jest na zasadzie grawitacyjnego ogrzewania. Aktualnie mam zamontowany zbiornik CWU nad piecem gazowym i węglowym. Docelowo w planie chcę kupić zbiornik pionowy z dwiema wężownicami ( przyszłości solar)i wstawić go zamiast tego nad piecami. Tylko teraz jest pytanie czy jeśli wepnę zbiornik nowy w miejsce starego czy będzie on ogrzewany grawitacyjnie ? Dlatego chciałbym waszej porady co musiałbym zrobić żeby to działało grawitacyjnie. Jeśli nie ma takiej możliwości to mogę wstawić pompę tylko gdzie?

Chcę również zrobić recyrkulację ciepłej wody. Czy poglądowy odcinek recyrkulacji jest poprawny? Na co zwrócić uwagę?

Instalację chciałbym wykonać w PEX/AL/PEX lub Hep2o.Czy w przypadku tego typu systemach jeśli rurkę prowadzoną poziomo a następnie prowadząc ją pionowo trzeba na zgięciu stosować złączkę kolankową czy można w całości.

Na koniec czy mógłby ktoś wymienić aparaturę którą powinienem zamontować przy przedstawionej instalacji (zawor,filtry, itp.)

Załącza rysunek poglądowy sorki za jakość ale do rysowników nie należę
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	318308