dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie Drenaż melioracyjnych jak zabezpieczyć wlot do rury drenazowej

    Witam
    Mam problem z odwodnieniem działki. W zaglebieniu terenu wiecznie stoi woda. Wkopalem rurę drenarska w osłonie z geowlokniny. Pytanie jak zabezpieczyć wlot do tej rury ? Zrobiłem to geowloknina ale po godzinie tak się zabiła ziemia, że ani kropla się nie przedostaje. Ziemia jest tam gliniasta na dodatek narazie jest tam pole orne więc z góry spływa przy każdym deszczu masa ziemi. Myślałem o jakiejś studzienka gdzie ten syf by się zbierał ale nie wiem zupełnie jak to zrobić. Temat dość pilny więc proszę o radę. Jeszcze jedna ulewa a karpie będę mógł tam hodować.
    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Trudno cokolwiek doradzić czy nawet powiedzieć bo nawet nie wiem czy masz tam jakiś rów w pobliżu? Zakopałeś rurę i dokąd ją wyprowadziłeś? Wstaw jakieś zdjęcia, dołącz jakiś rysunek to coś się może wymyśli...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Sorki może nie wyraziłem się jasno , ale nie bardzo kumam po co tu rysunek? Napisałem że rura drenarska została owinieta geowloknina, łącznie z wlotem czyli jej końcem który znajduje się w dole zalewanym po każdej ulewie . Przez godzinę woda spływala bez problemy więc spadek jest. Woda ma gdzie spływac. Problem polega na tym że glina zatyka geowloknine na wlocie i nie puszcza wody. Pytanie jak to się robi ze studzienka?
    Rura drenarska umieszczona w studzience wyżej a wlew do studzienki niżej i wybierać często ten szlam czy może rura drenarska wyżej a u dołu studzienki wlew i z 50 cm żwiru lub kamyki żeby filtrowalo ? Czyli cos cośna zasadzie studzienki przelewowej ? Jedno wiem nie może być geowloknina w żadnej fazie filtrowania wody bo się zatyka .
    Ostatnio edytowane przez kris2682 ; 01-06-2015 o 21:08

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris2682 Zobacz post
    Sorki może nie wyraziłem się jasno , ale nie bardzo kumam po co tu rysunek? Napisałem że rura drenarska została owinieta geowloknina, łącznie z wlotem czyli jej końcem który znajduje się w dole zalewanym po każdej ulewie . Przez godzinę woda spływala bez problemy więc spadek jest. Woda ma gdzie spływac. Problem polega na tym że glina zatyka geowloknine na wlocie i nie puszcza wody. Pytanie jak to się robi ze studzienka?
    Rura drenarska umieszczona w studzience wyżej a wlew do studzienki niżej i wybierać często ten szlam czy może rura drenarska wyżej a u dołu studzienki wlew i z 50 cm żwiru lub kamyki żeby filtrowalo ? Czyli cos cośna zasadzie studzienki przelewowej ? Jedno wiem nie może być geowloknina w żadnej fazie filtrowania wody bo się zatyka .
    Geowloknina stanowi filtr. Ale bardzo drobny (dokladny) filtr. Wiec szybko sie zapycha. Miejsce w ktorym woda ma byc przez rure zbierana powinno byc zrobione inaczej.
    Rura, owinieta geowloknina badz taka plastikowa watą.
    to zasypane piaskiem, dosyc grubym
    To obsypane grubym plukanym zwirem np 8-16mm.
    Wtedy masz 3 stopniowy filtr. Zapcha sie duzo wolniej a co najwazaniejsze, ma wieksza powierchnie zbierzania niz wlot do rury owiniety geowloknina.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony