dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marta_jot
    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie Leśnych domek pasywny

    Dziennik spróbuję poprowadzić tu na forum i przeniosę kilka wpisów z "mojego dziennika"

    Wpis z 15.05.2015
    Rozpoczynamy dziennik budowy naszego domku. Dom ma być w sam raz, nie za mały nie za duży, pasywny, tani w budowie i utrzymaniu, a jaki będzie zobaczymy.

    Tak naprawdę to linia startu była gdzieś trzy lata temu, kiedy zdecydowaliśmy się na zakup działki i zaczęliśmy jej intensywnie szukać. Ta prawie idealna (prawie, bo na idealną niestety nas nie stać) znalazła się całkiem szybko. Telefon do właściciela, umowa przedwstępna i...

    No właśnie i zaczęło się: urzędy oraz czekanie. Najpierw podział działki, potem ponad rok na warunki zabudowy, kolejne 3 miesiące czekania na projekt domu. Uzyskanie pozwolenia na budowę zajęło raptem 8 miesięcy. Potem czekanie na uzgodnienia i archeologa.

    Ok, jest marzec 2015, piękna pogoda, nic tylko się budować. To zostało jeszcze tylko uzyskanie kredytu, ale to przecież pikuś, na pewno jesteśmy klientem idealnym - oboje zarabiamy, chcemy co miesiąc grzecznie płacić bankowi niemałe odsetki przez najbliższe 30lat. Nic tylko brać. Ale jak zwykle nastąpiło zderzenie z rzeczywistością. Bo to nie taki zwykły kredyt - ale ten z dofinansowaniem dla domów energooszczędnych. A takich już nie rozdają na prawo i lewo. No nic czekamy...

    Nastał maj, czekamy dalej. Ale ponieważ prace powoli już ruszają, na działce coś się dzieje może to dobry czas na dołączenie do forumowiczów i wrzucenie kilku zdjęć z placu boju.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tycz.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	44,1 KB
ID:	319779
    stan z marca 2015, inwestorzy pobawili się w geodetę i wytyczyli zielonymi palikami miejsce pod dom

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marta_jot
    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Wpis z 15.05.2015 cd.

    W pozwoleniu na budowę znalazł się zapis o nadzorze archeologicznym przy zdejmowaniu humusu, nasza działka leży na granicy stanowiska archeologicznego. W marcu zamówiliśmy koparkę i zaczęła powstawać Dziura w Ziemi.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kop.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	47,1 KB
ID:	319780

    Po godzinie przyjechał archeolog.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	arch.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	44,2 KB
ID:	319781

    Bystrym wzrokiem mierzy naszą Dziurę. Przemierzał ją tam i z powrotem. Tutaj fotka, tam fotka. "Niech Pan tu pokopie głębiej" - do koparkowego. Co jakiś czas czubkiem buta odkopnie kamyczek.
    A mi serce staje - a nuż pod tym kamyczkiem leży kawał czachy średniowiecznego chłopa, albo błyszczy monetka z podobizną jakiegoś króla - i cała nasza budowa w pizdu... Ale na szczęście skończyło się tylko na stresie. Nic nie wykopano możemy budować.

    Dziura w Ziemi została pogłębiona. A nieco później nasze gustowne zielone patyczki zostały zamienione profesjonalnym tyczeniem geodety.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wykop.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	48,8 KB
ID:	319782

    Wczoraj w przepięknych okolicznościach przyrody (jak na złość padało cały dzień) zabraliśmy się za zagęszczanie. I obecnie Dziura została częściowo zasypana i zagęszczona pierwszą warstwą piasku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ob.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	40,4 KB
ID:	319783Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zag.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	43,1 KB
ID:	319784

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marta_jot
    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Wpis z 25.05.2015

    Na razie cisza na placu budowy, zagęszczarka ugrzęzła po deszczach więc zmian żadnych nie ma. Pojawiła się za to żółta tablica informacyjna i garaż blaszak (jest się gdzie schować przed deszczem ).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gar.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	319785

    Za to kredyt coraz bliżej uruchomienia, więc mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu ruszamy jak burza.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marta_jot
    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    W długi weekend nadrobiliśmy trochę budowlanych zaległości. Wszystko się rozciąga w czasie z powodów zawodowych inwestora.
    Ale niedługo zajmie się budową na 100%.

    Tymczasem pojawiły się pierwsze problemy. Okazało się po zagęszczeniu drugiej warstwy, że w naszej pospółce (rodzimy grunt z Dziury w Ziemi) znalazły się placki gliny. Po deszczach nasiąknęły wodą, a to spowodowało powstanie miękkich poduszek pod zagęszczoną ziemią. Mimo zagęszczenia ziemia uginała się pod ciężarem człowieka. Przeprowadziliśmy "stress test" naszym samochodem - Inwestor i szwagierka Inwestora ochoczo przejechali przez mój salon, kuchnię i zaparkowali w garażu.

    Niestety testy tylko upewniły nas w decyzji - zamawiamy koparkę i cztery wywrotki pospółki. W sobotę ponownie zaczęło się kopanie dziury.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kop1.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	59,2 KB
ID:	319793Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kop2.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	53,1 KB
ID:	319794

    Oraz ponowne jej zasypywanie i zagęszczanie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kop3.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	46,9 KB
ID:	319795 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zag1.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	44,2 KB
ID:	319796

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marta_jot
    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    I już sama końcówka, pomiary poziomu zrobione bystrym okiem Inwestora z małą pomocą odpowiedniego sprzętu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niw.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	44,4 KB
ID:	319797

    A oto dzisiejszy efekt prawie końcowy. Jeszcze w poniedziałek rano nas (w sensie Inwestora) czekają dwie rundki zagęszczarką - tak na wszelki wypadek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konc.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	30,6 KB
ID:	319798

    Ale weekend był długi i oprócz postępu w pracach budowlanych nadrabialiśmy również w innych dziedzinach:
    ogrodowych - mój nowy nabytek, i kulinarno-rozrywkowych - nasz pierwszy grill na działce
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	leż.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	319801 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grill.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	319802

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marta_jot
    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    "Najpierw powoli, jak żółw ociężale,
    Ruszyła maszyna po szynach ospale..." - powoli coś się dzieje na naszej budowie.

    W upalny weekend Inwestor rozpoczął układanie kanalizacji.
    Temperatura na placyku podejrzewam, że osiągała 40*, a my budowaliśmy, jak to określił kolega, "aquapark dla g...". Wszystko to przez ilość zakrętów

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kan1.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	320735Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kan3.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	320736

    A Inwestorka z siostrą bawiły się tym oto urządzeniem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kan2.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	320737

    Przebierałyśmy piasek z kamieni, prawie jak Kopciuszek, tylko taki z łopatą . To magiczne sito, pozwoliło nam uzyskać drobniutki piasek potrzebny do obłożenia rur.
    Więcej zdjęć w następnym poście, bo mam na innym aparacie.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Witam.
    Nie widzę osobnego miejsca na komentarze, więc pozwalam sobie wpisać się tu. Jeśli to złe miejsce to z góry przepraszam i następnym razem się poprawię.
    Z ciekawością będę śledzić Waszą budowę, zwłaszcza pod kątem tego kredytu z dopłatą, który my sobie odpuściliśmy.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marta_jot
    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Witaj nie robiłam osobnego wątku do komentarzy, więc jak najbardziej jest to dobre miejsce.
    Zapraszam do oglądania.

    Co do kredytu też już byłam na granicy rezygnacji, bo same starania się o kredyt wydłużyły się do 3 miesięcy przez to dofinansowanie. Muszę przyznać, że papierologia jest straszna, a to dopiero początek drogi. Ale, że mąż i tak chciał wybudować dom pasywny, to stwierdził że warto spróbować, nic nie tracimy.

    Nie było mnie na budowie od weekendu, a tam praca wre. Zostały umieszczone pozostałe rury - kanalizacji i dopływ wody.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rury1.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	35,7 KB
ID:	321329 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rury2.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	34,5 KB
ID:	321330

    Mamy już również ławę fundamentową. Ponieważ będziemy mieć 2 osobne płyty, jedną pod ogrzewany dom (lepiej zaizolowaną) i drugą pod nieogrzewany garaż - pod nimi na łączeniu zrobiliśmy (znaczy mąż, ja tylko oglądam zdjęcia ) zbrojoną ławę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ław1.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	27,7 KB
ID:	321331 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ław2.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	34,9 KB
ID:	321332 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ław3.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	26,6 KB
ID:	321333

    Na ostatnim zdjęciu stan aktualny. Zalana betonem ława, zagęszczone kruszywo. Na jutro mamy zamówioną kolejną dostawę kruszywa, bo jeszcze brakuje do poziomu docelowego paru centymetrów. I w weekend czeka nas układanie styropianu.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marta_jot
    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Ehh, namachałam się przy nowym wpisie, a w międzyczasie wylogowało mnie z forum i wpis wcięło, w będzie w skrócie - styropianu jeszcze nie ma, ale za to mamy podłoże już pięknie wypoziomowane i zagęszczone.

    Oto jedne z najpotrzebniejszych narzędzi wczoraj na budowie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150620_150552.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	321577

    A tutaj przykład prac, do których były używane (akurat chwilę przed zdjęciem zostały zdjęte, więc trzeba mi uwierzyć na słowo ):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150620_134017.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	321578

    I efekt końcowy - już prawie mamy stan zero, zostały tylko drobiazgi, takie jak kilkadziesiąt ton stali i betonu....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150620_154305.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	321579

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marta_jot
    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie styropian

    Minęło kilka dni na budowie i zrobiło się biało



    To były początki, dzisiaj już są dwie warstwy po 10 cm, Styrodur 3035CS, lambda 0,035 i boki też Styrodur tylko 5cm, 0,033


    Pierwsza warstwa:

    I druga warstwa:


    I tu jeszcze patent męża na mocowanie krawężników ze styropianu. Po wyschnięciu kleju śrubki były wykręcane.



    No i pojawiła się jeszcze jedna ważna rzecz: WODA
    Rano przyjechała ekipa wykopali dół i przewiercili się pod drogą. Przyłącze wody było ukryte w dzikich chaszczach nieużywanej działki sąsiada - ale ekipa nie poddawała się i wkrótce dotarli do naszego (a raczej gminnego ) źródełka:




    I jeszcze zdjęcie przecisku. niestety niewyraźne. Ale przynajmniej mam co zamieścić w dzienniku, zazwyczaj mąż przywozi z budowy max dwa zdjęcia. Górą nad wodą będzie poprowadzony kabel z prądem, ale niestety na przyłącze na razie czekamy.

  11. #11

    Talking

    Fajnie zobaczyc budowe znowu od podstaw kilka miesiecy temu postanowilam, ze ja tez wybuduje razem z mezem oczywiscie swoj dom. Tworzenie czegos od zera jest niesamowite, czlowiek sie spelnia itd.
    Duzo informacji znalazlam na tej stronie o domach pasywnych http://www.dedietrich-solary.pl/domy...ergia-solarna/ i w sumie to mnie przekonalo do tej decyzji

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta_jot Zobacz post
    Górą nad wodą będzie poprowadzony kabel z prądem, ale niestety na przyłącze na razie czekamy.
    Rysuję długopisem po swojej (kopi) mapy zasadniczej i prawdopodobnie tak samo będę musiał poprowadzić wodę i prąd.
    Ze zniecierpliwieniem czekam więc na fotki poszczególnych etapów budowy tych przyłączy.
    pod hałdą

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.192
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Prosimy ładnie o rzuty kondygnacji

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marta_jot
    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Dziękuję za komentarze
    otwarłam wątek do komentowania i tam napiszę Wam odpowiedzi i oczywiście zapraszam do oglądania dziennika.

    U nas na razie mały przestój pręty na zbrojenie mają być dopiero w poniedziałek. Aktualnie na terenie budowy mamy basenik:



    Obecnie to pewnie jest prawdziwy basen, bo niestety od wczoraj pada. Ale mąż już wymyślił sposób na wyciągnięcie wody ze styropianu, będzie odkurzał odkurzaczem przemysłowym. Jutro zobaczymy, czy patent działa

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marta_jot
    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie rzuty

    I jeszcze wrzucam rzuty parteru i piętra. Dom jest z użytkowym poddaszem, prostokątny z dwuspadowym dachem. Bardzo podobny do stodoły sąsiada widocznej czasem na zdjęciach

    Parter:


    piętro:

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marta_jot
    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie zbrojenie

    U nas aktualnie kręcimy zbrojenie
    nawet Inwestorka we własnej osobie wczoraj w ponad trzydziestostopniowym upale miała okazję zbroić płytę.
    Przy pierwszych 10 pętelkach radość z nowego zajęcia, około 30 pętelki satysfakcja - jest już zbrojenie, sami własnoręcznie zbroimy płytę, 50 pętelka - dochodzę do wprawy, wprawdzie ręce, kark, plecy bolą, ale coraz lepiej mi idzie..., setna pętelka - kiedy, k... będzie koniec tego kręcenia!!

    I trochę zdjęć:


    pierwsze druty


    narzędzie zbrodni, hm pracy:


    I efekt końcowy, tak naprawdę to większość prac powstała w czwartek i piątek, po sobocie zostało do zrobienia kilka prętów na płycie budynku i garaż, ale na razie prace zostają odłożone, bo przy tych upałach siedzenie na rozgrzanych prętach może się źle skończyć, ale mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy już lać beton.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marta_jot
    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie zbrojenie cd

    Może na pierwszy rzut oka nie widać, ale zmiany są

    Tak to wyglądało jeszcze w środku tygodnia, nasz zazbrojony garaż


    I kilka fotek z wczorajszego, jakże owocnego dnia (wiadomo, inwestorka pojawiła się na budowie, to i prace idą szybciej )
    A tak po prawdzie to kończyliśmy ostatnie przygotowania przed zalaniem betonu, grucha zamówiona na jutro na 9:00

    szalowanie obwodu:



    i mój wkład w przygotowania, dostało mi się wywijanie folii i przyklejanie po obwodzie:


    Oraz mamy słupy, ten przy kuchni:

    i przy salonie:


    Jest jeszcze trzeci, między oknami w ścianie zewnętrznej, ale nie jest tak imponujący i nie zasłużył sobie na uwiecznienie na forum.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marta_jot
    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Mamy stan "0"!! dziś beton został wylany.
    Pogoda całkiem, całkiem - po fali upałów akurat mamy trochę deszczu. Teraz trzeba poczekać aż się beton zwiąże i rozpoczniemy murowanie.

    I trochę zdjęć:




    I jeszcze wzmocnienie ujścia rury kanalizacyjnej:

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marta_jot
    Zarejestrowany
    May 2015
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Dawno dawno temu... uzupełniałam ten dziennik, został strasznie zaniedbany. Ale mam postanowienie poprawy
    Mimo, że w dzienniku niewiele się działo sporo się wydarzyło na budowie. Niestety prace idą wolniej niż zakładaliśmy, głównie niestety przez pogodę, zwłaszcza niemiłosierne upały.

    No to w skrócie co się wydarzyło: 03.08 na budowie pojawiły się dwa tiry z zapasem betonu komórkowego Termobet.




    No i zaczęło się, pierwsza warstwa powstawała najdłużej, trzeba było ściany idealnie wypoziomować.




    No a potem poszło jak burza, no prawie. Początki


    I już mamy parter. Na razie bez garażu, bo czekamy na zamówiony styropian, który będzie pomiędzy ścianą domu (ogrzewanego) i ścianą garażu (nieogrzewanego).


    Aktualnie Inwestor robi szalunki pod strop w części mieszkalnej.




    A tu jeszcze wspominki z akcji: "przesuwamy ściany". Bo ją jakoś tak zniosło przy murowaniu, ale ładnie została przesunięta w ten oto sposób i znowu mam wszystkie kąty proste w domu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony