dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie izolacja przegrody w starym zawilgoconym domu

    Witam, Niestety na chwile obecna nie stac mnie na zrobienie drenazu dookola domu a ze chata jest zimna chce zrobic ocieplenie przegrody.
    Dom ma piwnice ktora wyglada tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08313 (Medium).jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	319023Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08315 (Medium).jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	319024Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08314 (Medium).jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	319025Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08316 (Medium).jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	319026
    W niektore cegly da sie wkretarka wkrecic wktera. Ale podloga jest sucha . pytanie czy przy takim stanie scian robienie ocieolenia przegrody ma sens ??

    Jesli tak to co tam wpompowac?? styropian, wata czy masa papierowa a moze perlit bedzie lepszy ??

    dodam ze od podlogi do powierzchni gruntu jest ok 1,5 metra a dom stoi na podlozu piaszczystym , dosc przepuszczalnym

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nic nie podpowie ??

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rigmec

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Radochów
    Kod pocztowy
    47-540
    Posty
    134

    Domyślnie

    Ja bym ocieplal ale podloge od dolu. A w piwnicy to jest jakas wentylacja? No bo jakakolwiek izolacja to dziala tylko jak jest sucha. No i tu jest pies pogrzebany.

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety ocieplenie podlogi od dolu raczej odpada. Co najwyzej max 5 cm styropianu. Wysokosc pomieszczen w piwnicy to ok 206 cm. Podloge mam zamiar ocieplic od gory, czyli zerwac dechy, wybrac ok 10 cm tego co tam jest i na reszte perlit i stare dechy. Niestety nie mam mozliwosci zrobienie tego w kuchni i lazience ze wzgledu na koniecznosc demontazu zabudiowanej wanny i mebli kuchennycgh.

    Wracajac do ocieplenia przegrody. Nie ma czegos co by skutecznie odizolowalo mur zewnetrzny od wewnetrznego i dalo by sie wpompowac na wysokosc ponad pozom gruntu?? Cos co bylo by bariera dla wody
    Jakas pianka, zel czy smola ??

    Tak se mysle ze gdyby bylo cos takiego to mozna by tym wypelnic przegrode tak zeby odciac doplyw wody a nastepnie na to wpompowac izolacje ciepolna w dalsza czesc przegrody

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał witiaw Zobacz post
    Witam, Niestety na chwile obecna nie stać mnie na zrobienie drenazu dookola domu a ze chata jest zimna chce zrobic ocieplenie przegrody.
    Dom ma piwnice ktora wyglada tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08313 (Medium).jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	319023Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08315 (Medium).jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	319024Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08314 (Medium).jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	319025Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08316 (Medium).jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	319026
    W niektore cegly da sie wkretarka wkrecic wktera. Ale podloga jest sucha . pytanie czy przy takim stanie scian robienie ocieolenia przegrody ma sens ??

    Jesli tak to co tam wpompowac?? styropian, wata czy masa papierowa a moze perlit bedzie lepszy ??
    dodam ze od podlogi do powierzchni gruntu jest ok 1,5 metra a dom stoi na podlozu piaszczystym , dosc przepuszczalnym
    - nie ma sensu ocieplać przegrody, która jest zawilgocona i podciąga / przesącza wodę jak gąbka
    - proponuję firmę specjalistyczną od osuszania murów i zabezpieczenia przegród ( ściana / podłoga ) warstwami zabezpieczającymi przed wodą
    - niestety są to drogie " zabiegi "
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #6

    Domyślnie

    o masz na mysli piszac o zabezpieczeniu przegród ( ściana / podłoga ) warstwami zabezpieczającymi przed wodą ??

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Pierwsze to trzeba wykonać - z dużym prawdopodobieństwem to pisze analizę co w tym murze siedzi, ile jest wody masowo.
    Grzecznie fachowiec CM'ką sprawdzi pobierając próbki, ustali jaka-e sole głównie występują ( krystalizacja soli niesionych przez wodę) osiąga znaczne siły, to znaczy kryształy soli mocno "pęcznieją" ba sól jest też higroskopijna etc. Bez wykonania przepony poziomem np metodą iniekcji.
    Czy też podbicie fundamentu, bo za nisko to wypada pogłębić piwnicę, w tedy nie potrzeba będzie iniekcji.
    To naprawdę potrzeba tu osoby na miejscu. Inwestycja dość kosztowana, ale innego wyjścia nie ma.
    Później wykonanie drenażu i izolacji przeciw wilgociowej pionowej w raz z izolacją.
    Oczywiście hydrofobizajca muru, spoinowanie opowiednią zaprawą, na pewno nie C czy CW(cement wapno).. tylko w systemie tynków renowacyjnych.
    Tynk renowacyjny kolejna droga, ale konieczna rzecz, jest bardzo bardzo porowaty, przez co jest w stanie poradzić sobie z niedobitkami soli, bez wykruszania/ pękania .. grubość przynajmniej 2cm.

    A jeśli chcesz pół środki i zabawę w kotka i myszkę to droga wolna.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Małe wyjaśnienie - tynki renowacyjne także bazują na zaprawach zasadniczo cementowych lub cementowo wapiennych, lecz mają dodatki któe sprawiają, że zachowują się jak dawne tynki wapienno cementowe. Reszta jest taka jak opisali: badania czyli by ustali co jest dokładnie i czy jakieś późniejsze kombinacje nie powodują że akurat w tym miejscu jest tyle wilgoci, skucie starych tynków do żywego i wtedy myślenie co dalej. Na pewno nie będzie to tanie...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Głownie chodzi o bardzo wysoką porowatość, przez co jest miejsce na krystalizację niedobitków.
    To są problemy trudne mentalnie, bo trzeba chcieć to zrobić. Techniczne ? chwila skupienia, analizy i gotowe.

    Zależnie od podłoża, cegła jest silnie podciągająca kapilarnie, ale za to nisko higroskopowa, BK odwrotnie.
    Ale mniejsza oto, to i tak będzie na końcu. Teraz trzeba
    1. Ustalić przyczynę zawilgocenia
    - czy to woda opadowa
    - czy może woda podciągana kapilarnie
    -czy napór wód pod ciśnieniem (tu pewnie nie)
    -czy to woda po kondensacji

    Później znając rodzaj wilgoci, trzeba zbadać co siedzi w murze,
    Wykonanie podbicia fundamentu, bo piwnica niska.
    Szczególnie dobranie tak układu warstw, aby hydroizolacja posadzki była nie wyżej / nie niżej niż hydroizolacja ławy (nowej żelbetowej).
    Oczywiście izolacja ławy z wypuszczonym jęzorem izolacji (co najmniej 15cm) zapas na połączenie z izolacją posadzki.

    etc, tylko trzeba chcieć.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Głownie chodzi o bardzo wysoką porowatość, przez co jest miejsce na krystalizację niedobitków.
    To są problemy trudne mentalnie, bo trzeba chcieć to zrobić. Techniczne ? chwila skupienia, analizy i gotowe.

    Zależnie od podłoża, cegła jest silnie podciągająca kapilarnie, ale za to nisko higroskopowa, BK odwrotnie.
    Ale mniejsza oto, to i tak będzie na końcu. Teraz trzeba
    1. Ustalić przyczynę zawilgocenia
    - czy to woda opadowa
    - czy może woda podciągana kapilarnie
    -czy napór wód pod ciśnieniem (tu pewnie nie)
    -czy to woda po kondensacji

    Później znając rodzaj wilgoci, trzeba zbadać co siedzi w murze,
    Wykonanie podbicia fundamentu, bo piwnica niska.
    Szczególnie dobranie tak układu warstw, aby hydroizolacja posadzki była nie wyżej / nie niżej niż hydroizolacja ławy (nowej żelbetowej).
    Oczywiście izolacja ławy z wypuszczonym jęzorem izolacji (co najmniej 15cm) zapas na połączenie z izolacją posadzki.

    etc, tylko trzeba chcieć.
    ... dokładnie tak jak piszesz
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie odpowiedż

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    ... dokładnie tak jak piszesz
    ale masz problem chłopie,ja widziałem gorsze problemy i wykonałem izolację poziomą,pionową np.bez odkopywania ścian fundamentowych,bez drenażu,osuszyłem i po robocie zaproś mnie to ci wykonam co trzeba,a nie wszyscy ci radzą co by zrobili,masz kasę na prace izolacyjne to porozmawiaj ze mną to ci podam koszty wykonania tel 601471158

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał rojan-58 Zobacz post
    ale masz problem chłopie,ja widziałem gorsze problemy i wykonałem izolację poziomą,pionową np.bez odkopywania ścian fundamentowych,bez drenażu,osuszyłem i po robocie zaproś mnie to ci wykonam co trzeba,a nie wszyscy ci radzą co by zrobili,masz kasę na prace izolacyjne to porozmawiaj ze mną to ci podam koszty wykonania tel 601471158
    Ale osuszyłeś przed zrobieniem izolacji, czy już po?

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie odpowiedż

    Cytat Napisał Groszek80 Zobacz post
    Ale osuszyłeś przed zrobieniem izolacji, czy już po?
    nawiercam otwory do izolacji,i doprowadzam do odpowiedniej wilgotności tj.10% i tu już mogę zalewać izomurem,osuszam,osuszam! ja wykonuję zgodnie ze sztuką budowlaną opracowaną przez producenta preparatu.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    i tu już mogę zalewać izomurem,osuszam,osuszam! ja wykonuję zgodnie ze sztuką budowlaną opracowaną przez producenta preparatu.
    coś to jakoś nie ten tego brzmi, osuszanie na pewno nie polega na nawierceniu otworów..
    bo to służy do wykonania iniekcji bezciśnieniowej lub ciśnieniowej, zależnie od przyjętego systemu.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Rojan - poza tym injekcja musi być wykonana w określonych miejscach by dotarła do samego dołu, a nie "bo tu i już". Jeżeli odetniesz wilgoć od góry, w sensie wyższych poziomów budynku, a do samego dołu nie dojdzie, to tak czy inaczej dolne części ścian będą nazwijmy to obiegowo "gniły", osłabiały się itd. A tak czy inaczej aby budynek nie chylił się ku upadkowi musi być odcięta wilgoć od samego dołu fundamentu. Odcięta lub tak zrobiona konstrukcja ściany z tynkami, by szybciej zeń wychodziła niż wnikała....

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Odcięta lub tak zrobiona konstrukcja ściany z tynkami, by szybciej zeń wychodziła niż wnikała....
    Przepona pozioma, ma za zadanie odcięcie od podciągania kapilarnego.
    Tynk ma za zadanie wytrzymać w sobie krystalizującą się sól, przez co musi być dość powiedzieć porowaty - co też sprzyja dyfuzji.
    Są metody iniekcji w grunt, tak aby bez grzebania w ziemi, można było pionową izolację wykonać / poziomą.
    Iniekcja to nie jest metoda osuszania ..
    tu można użyć odpowiednich sprzętów np osuszaczy mikrofalowych

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie odpowiedż

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Przepona pozioma, ma za zadanie odcięcie od podciągania kapilarnego.
    Tynk ma za zadanie wytrzymać w sobie krystalizującą się sól, przez co musi być dość powiedzieć porowaty - co też sprzyja dyfuzji.
    Są metody iniekcji w grunt, tak aby bez grzebania w ziemi, można było pionową izolację wykonać / poziomą.
    Iniekcja to nie jest metoda osuszania ..
    tu można użyć odpowiednich sprzętów np osuszaczy mikrofalowych
    ile ja jeszcze o tym samym mam pisać to nie wiem?,wiadomo,że osuszanie to jest inny temat,ja sobie wspomagam osuszaczami,wygrzewam ściany gorącym powietrzem,używam promienników wydajnych i energooszczędnych,zanim wykonam wprowadzanie preparatu do izolacji pionowej i poziomej.Oczywiście,że nawiercam otwory w odpowiednich odstępach i na odpowiednią głębokość z dołu do góry-całą scianę nawiercam,system otworów tzw.metoda HYDROFOBOWA przy użyciu preparatu IZOMUR.Taką izolację pionową właśnie polecam,bez odkrywania ścian fundamentowych.Odnośnie wykonania izolacji poziomej,to nawierca się w dwóch rzędach i też ta sama technologia j/w.Tynki jak są porażone,grzybem to je skuwam,następnie wygrzewam palnikiem ścianę i wykonuje opryski izomurem-niszczy bowiem zarodniki i zabezpiecza przed ponownym zagrzybieniem,i zawilgoceniem,.polecam poczytać o izomurze,to może wszyscy zainteresowani izolacjami,zobaczą jak ten izomur sobie radzi.
    Ostatnio edytowane przez rojan-58 ; 16-06-2015 o 22:03 Powód: odpowiedź

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    nie złość się Waszmość i tak trzymaj

    a jak się zapatrujesz na iniekcję w grunt ? aby nie robić wykopków?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    do czego mi ten grunt potrzebny,ja ziemi nie muszę izolować,jak mam napór wody od środka to wykonam hydroizolację dobrym środkiem MAXPLUG
    Ostatnio edytowane przez rojan-58 ; 16-06-2015 o 22:23 Powód: odpowiedź

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rojan-58
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-436
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    się nie złoszczę-lubię pisać o swoich pracach w izolacjach poziomych i pionowych:
    Ostatnio edytowane przez rojan-58 ; 16-06-2015 o 22:24 Powód: odpowiedź

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony