dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 256 z 330
Pokaż wyniki od 5.101 do 5.120 z 6591
  1. #5101
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lina120
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Gdynia / Kębłowo
    Posty
    15

    Domyślnie

    Korzystanie z ciepłej wody będzie bardzo uciążliwe? mamy jedną łazienkę centralnie nad kotłownią....

  2. #5102
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    jak ma wymiennik plytowy to nawet jak kocioł wisi obok kranu to czekanie jest upierdliwe, nie wiem jak to wygląda przy podgrzewaniu bezposrenio w wymienniku głównym, bo nie zwracałem na to uwagi

  3. #5103
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał lina120 Zobacz post
    Korzystanie z ciepłej wody będzie bardzo uciążliwe? mamy jedną łazienkę centralnie nad kotłownią....
    Nie będzie uciązliwe. Natomiast będzie mniej komfortowe niż przy kotle z zasobnikiem

  4. #5104
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mr_afuks

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-777
    Posty
    2

    Domyślnie jaki piec gazowy ( kondensacyjny dwu funkcyjny) ?

    Witam
    Podłączę się pod tematem i zapytam jaki piec gazowy kondensacyjny dwu funkcyjny?
    Obecnie posiadam stary piec Vaillant Thermoblock VCW 240 XEU ( 10.9 -24.0 kW 2.5 bar).
    Chciałbym go zamienić na jakiś piec nowej generacji OSZCZĘDNY bo ten za dużo gazu pochłania.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

  5. #5105
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Nowocześniejszy kocioł w zamian za stary, nie zaoszczędzi zdecydowanie więcej gazu.
    Najwięcej zależy od zapotrzebowania domu na ciepło. To najważniejsze.
    Jeśli chcesz jakiejś porady to napisz;
    -jaki duży dom
    -jaką posiada izolację
    -ogrzewanie grzejnikowe czy OP
    -jaką temperaturę w domu preferujecie
    -ile osób mieszka, jakie kąpiele, ważne do przygotowania CWU
    Nie mamy szklanej kuli, przynajmniej podstawowe informacje są potrzebne.

  6. #5106
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mr_afuks

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-777
    Posty
    2

    Domyślnie

    -jaki duży dom 150m2
    -jaką posiada izolację znikomą, jest to bardzo stara kamienica z cegły
    -ogrzewanie grzejnikowe czy OP grzejniki żeliwne
    -jaką temperaturę w domu preferujecie 21 stopni
    -ile osób mieszka, jakie kąpiele, ważne do przygotowania CWU 4 osoby, prysznic bez wanny ale z ciepłą wodą nie ma większego problemu
    Nie mamy szklanej kuli, przynajmniej podstawowe informacje są potrzebne. proszę o trochę wyrozumiałości, jestem w tym temacie zupełnie zielony i nie wiem jakie dane są potrzebne

    zastanawiam się jeszcze nad piecem pulsacyjnym, czy to dobre rozwiązanie?
    Ostatnio edytowane przez mr_afuks ; 22-04-2015 o 20:30

  7. #5107
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lopomo

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2

    Domyślnie VIESSMANN Vitodens 100-W czy VAILLANT VUW 296

    Drodzy, proszę Was o radę- co wybrać do mojego domu 155 m2 bez ogrzewania podłogowego?

    VIESSMANN Vitodens 100-W 26 kW czy VAILLANT VUW 296 30 kW?

    Na stronie Vaillanta jest informacja, że zapewnia szybkie podanie ciepłej wody. Na stronie Viessmanna nie ma takiej informacji. Czy Viessmann równie szybko poda ciepłą wodę na większej odległości (kuchnie mam na innym piętrze).

    Co lepsze pod kątem awaryjności i szybkości podania ciepłej wody na większej odległości?
    Pozdrawiam
    lopomo

  8. #5108
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Kocioł 2 funkcyjny przy 155m2? Masz 1 łazienkę?
    Jeśli masz do obsłużenia wieksze odległości to kocioł 2 funkcyjny jest słabym wyborem.
    Weź Vaillanta , Termeta czy innego JUnkeras max 20kW z zasobnikiem, dołóż cyrkulację i będziesz miał IMHO najlepsze rozwiązanie.
    Żaden kocioł bez cyrkulacji nie zapewni Ci szybkiego podania ciepłej wody na duże odległości jeśli w rurach między kotłem a kranem jest zimna woda. To chyba oczywiste.
    Ostatnio edytowane przez zbigor ; 25-04-2015 o 21:52

  9. #5109
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lopomo

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Może i oczywiste, ale nie o to pytałem. Prosiłem o radę, który z tych dwóch kotłów wybrać (inne marki mnie nie interesują)

  10. #5110
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Ja wybrałem Vaillanta

  11. #5111

    Domyślnie

    Witam, proszę o poradę jaki kocioł gazowy dobrać do swojego domu.
    Powierzchnia ok 300m2, ogrzewanie podłogowe, 5 osób, 3 łazienki i kuchnia.
    Dotychczas w mieszkaniu miałem kocioł dwu-funkcyjny ale z tego co czytałem do domu raczej zaleca się kocioł jednofunkcyjny(kondensacyjny?) z zasobnikiem wody.
    Dom z założenia ma byc dobrze zaizolowany z WM i rekuperacją oraz systemem DGP z kominka, więc potrzeby grzejne mam nadzieje będą raczej małe.
    Dom jest dopiero w fazie projektowania więc nie jestem ograniczony np na kominy itd.
    Z góry dziękuję za porady.

  12. #5112

    Domyślnie

    Czy taki "kompakt" Vailanta- VSC 206/4-5 150 da radę?
    http://www.vaillant.pl/klienci-indyw...659.pl_pl.html
    Wchodzi w grę raczej wersja z 150l zasobnikiem (nie za mało?)
    Czy wystarczy 20kW czy 30kW lepsze?

  13. #5113
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    nie lepiej wyjdzie kupić zbiornik wolnostojący, bedziesz miał lepszy wybór w kotłach i powinno być taniej

  14. #5114
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Przy takim samym domu tzn 300m2, podłogówka, WM z rekuperacją , okna 3 szybowe mam zapotrzebowanie według OZC nie przekraczające 15kW. Wybrałem kocioł Vaillanta 20 kW i zasobnik 150 litrów. Wychodzi ok 3 tyś taniej niż to co Ty wybrałeś

  15. #5115
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Cys404

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam ponownie panowie, w końcu udało mi się ogarnąć dokładniej temat ogrzewania więc wracam do was z dodatkowymi pytaniami.
    Dla przypomnienia domek w zabudowie szeregowej, parter + piętro razem 84m2, instalacja z recyrkulacją, góra wanna, na dole prysznic.

    Co byście brali Junkers ZWSB 30-4A czy Immergas VICTRIX ZEUS 26 1 I.
    Firma która będzie mi robić całą instalacje grzewczą poleca Junkersa jako bardziej wydajny i mnie zawodny, ale obawiam się że będzie dużo wpierdzielał gazu w sezonach przejściowych bo Moc kW ma 7,3-23,5

    Pytanie też do was czy grzejniki Purmo CV22 to dobry wybór? Bo takie mi zaoferował instalator.

    Wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc

  16. #5116

    Domyślnie

    do domu 300m2 wystarczy piec 14kw a i to max moc raczej wykorzystasz tylko do grzania wody. Ważna jest moc minimalna a nie moc maksymalna (mocy max sie praktycznie nie wuzywa w dobrze izolowanym). 30kW to by była jawna przesada chyba ze dom nie izolowany

  17. #5117
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TycjanJ

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-785
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam.*Wykańczam dom jednorodzinny pod Szczecinem dla 2 osób. Parter 110m2, na całej powierzchni ogrzewanie podłogowe, 15 cm styropianu pod posadzką + 40 m2 nieogrzewany garaż z kotłownią(planowane odcięcie ścian garażu od domu styropianem, chyba że ktoś ma lepszy pomysł to proszę o sugestie). Strop 10 cm + 20 cm wełna. Poddasze użytkowe ok 50m2. Planowane zagospodarowanie poddasza na graty plus ewentualne łóżko na nieplanowany najazd gości poza tym raczej nie będzie używane. Dach ocieplenie 20 cm + 5 cm wełna. Ściany domu stawiane z porothermu na piane, ocieplenie 20 cm styropian grafitowy. Planowana rekuperacja. Salon połączony z jadalnią i kuchnia. W salonie kominek zewnętrzny tupu koza. Zaznaczam że nie ma dla mnie problemu przeniesienie się w duże mrozy z sypialni do salonu i dogrzewanie kominkiem. Okna trzyszybowe, drewniane + rolety. Moje pytanie brzmi :
    Czy ktos posiada taki piec i moze sie podzielic wrazeniami : http://www.vaillant.pl/profesjonalis...090.pl_pl.html
    Taki wybor padl ze wzgledu na prostote instalacji. Moze jakies sugestie

  18. #5118

    Domyślnie

    ze specyfikacji "Moce 24/34kW. Modulacja od 20 do 100%" - czyli moc minimalna 4,8kw - ze 2x za duza do takiego małego i dobrze ocieplonego domu więc piec nie bedzie chodził non stop lecz bedzie taktował. Lepiej poszukac kotła o mniejszej mocy np 14kW lub 9kW

    Ten który podałes zapewne ze wzgeldu na wodotryski solarne jest też drogi. Słabo bedzie z jego amortyzacją

  19. #5119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Lepiej poszukac kotła o mniejszej mocy np 14kW lub 9kW
    Mozesz podac przykłady kotłow o mocy 9 kW, są takie?

  20. #5120
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TycjanJ

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-785
    Posty
    32

    Domyślnie

    Chodzi mi bardziej o to ze jest tam mozliwosc podlaczenia solarow. Moim zalozeniem jest zeby w lato piec zadko kiedy sie wlaczal. Chce uniknac kupowania osobno pieca i zbiornika i calej aparatury. Tu mam to w jednym i pozostaje tylko podlaczenia paneli. Sklaniam sie jeszcze kierunku zakupu pompy ciepla na c.w.u. z zintegrowanym zbiornikiem np. http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-c...0k-23kw-1.html
    Dwie werzownice pozwalaja podlaczyc do tego piec gazowy i wtedy oczywiscie jakis mniejszy i do tego jeszcze panele. Dzieki temu w lato piec nie bedzie chodziil a w okresach przejsciowych tylko dogrzewal wode. W zime pompa tez troche sobie poradzi. Tylko nie wiem na jakiej zasadzie dziala tam sterowanie tym tzn priorytety co ma grzac i kiedy

Strona 256 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony