dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1

    Domyślnie Drzwi wejściowe od południa

    Powoli zbliża się czas wyboru drzwi wejściowych do domu.
    Problem w tym, że mają być zamontowane od strony południowo-zachodniej.
    Zadaszenie nad drzwiami wysunięte na 150cm, jednak jest dość wysoko - około metra powyżej otworu.
    W efekcie w "najcieplejszych" godzinach okresu letniego drzwi są prawie całe zacienione.
    Późnym popołudniem i zimą jednak promienie słoneczne docierają do nich bez problemu.
    Do tego:
    - kolor biały,
    - jednoskrzydłowe 90,
    - wysokość otworu montażowego 207-208cm

    Jakie drzwi najlepiej by było zastosować?

    Zastanawiałem się nad jednym z najtańszych z modeli Cala (Zyndram), aczkolwiek wydatek niemały (sosnowe, białe, z klamką, itp. to już powyżej 4500zł).
    A jeszcze można by dopłacić za stalowe wzmocnienia i dębinę...
    Polecono mi jeszcze Urzędowskiego, sam rozważałem Porta Eco Polar.
    Również tanio by nie było.

    A jakby w takich warunkach sprawiły się stalowe Wikęd Premium czy też KMT Plus 75 ??
    Oszczędność ogromna, ale czy warta ryzyka?
    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ziennik-budowy
    Komentarze:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sny-komentarze <=== TYLKO TUTAJ UMIESZCZAMY KOMENTARZE DO DZIENNIKA!

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ciesz się, że w lecie drzwi będą zacienione. Z moich obserwacji drewnianych drzwi wynika, że najbardziej pracują w okresie maj-sierpień, nagrzewając się na słońcu. W obecnym domu mam kilka drewnianych drzwi od wszystkich stron świata, wszystkie są sosnowe a najbardziej odkształcają się te od zachodniej strony, bo słońce zaczyna je oświetlać już około godz. 13. Sosna to lichy materiał na drzwi, ale za to tani. Jak masz możliwość, to bierz wzmocnienia i dębinę, może takie drzwi będą mniej pracować.

    A ile te Wikędy kosztują?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  3. #3

    Domyślnie

    Z drzwiami drewnianymi nie do końca chodzi o nagrzewanie tylko o przesychanie drewna. Nagrzewanie bardziej tyczy się drzwi stalowych w ciemnych kolorach przy pełnej ekspozycji na słońcu. Mimo wszystko odpowiednia regulacja oraz luzy montażowe pozwalają uniknąć tego problemu.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Mimo wszystko odpowiednia regulacja oraz luzy montażowe pozwalają uniknąć tego problemu.
    Ale w drewnianych też?
    Nie wiem jakie drzwi wybiorę do nowego domu, chciałabym, żeby jak najlepiej zachowywały szczelność. Teraz mam odchylenia od pionu, jak drzwi się mocno nagrzeją, to w dole skrzydło przestaje przylegać do futryny, tego wyregulować się nie da.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  5. #5

    Domyślnie

    @ mother_nature

    Koszty mocno orientacyjne, głównie w oparciu o mało doskonałe katalogi, podaję poniżej.

    DREWNIANE:
    Cal Zyndram sosna 3800zł + dębina 900zł + wzmocnienie 600zł + kolor biały 400zł = 5700zł (+klamka, wkładki)
    Porta Eco Polar 4300zł (dębina, wzmocnienie i kolor biały są w cenie) + klamka, wkładki

    STALOWE:
    Wikęd Premium (podstawowy akceptowalny wzór, bez przeszklenia, z podstawową klamką i zamkami) 1600zł.
    Do tego ewentualnie można domówić ościeżnicę Termo za ok. 800zł.

    Różnica w cenie ogromna.
    Stąd moje dylematy.
    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ziennik-budowy
    Komentarze:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sny-komentarze <=== TYLKO TUTAJ UMIESZCZAMY KOMENTARZE DO DZIENNIKA!

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    no ale policz z pełnym wyposażeniem wikęda to cena też zrobi się śmiesznawa za blachę które ratują swoją d... zwiększoną ilością drewna w skrzydle.
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  7. #7

    Domyślnie

    Ale jak to pełnym?
    1600 + 800 + jakiś wizjer ok. 100 = 2500zł
    Coś pominąłem?
    Ceny brutto 23%, więc można przyjąć, że w tych kosztach również z montażem.
    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ziennik-budowy
    Komentarze:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sny-komentarze <=== TYLKO TUTAJ UMIESZCZAMY KOMENTARZE DO DZIENNIKA!

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Za sosnowe drzwi bez wzmocnień ale z klamkami, zamkami i ościeżnicą płaciłam 2 tys. zł z hakiem, koło 5 kosztowały 2-skrzydłowe. Tyle, że sama sosna to dla mnie mało na drzwi zewnętrzne. Człowiek uczy się na błędach.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  9. #9

    Domyślnie

    Jestem po rozmowie z bardzo konkretnym przedstawicielem Urzędowskiego.
    Pobieżna wycena (konstrukcja w całości z meranti, grubość 9cm, kolor biały, klamki, zamki, itp.) dała niespełna 4400zł.
    Na plus muszę zaliczyć brak dopłaty za mniejszą wysokość oraz brak większości obostrzeń gwarancyjnych, które zwykli stosować inni producenci (osłonięcie od deszczu i słońca, grzejnik nie bliżej niż 150cm).

    Cena i tak przyprawiająca mnie o ból głowy, ale z drewnianych "firmówek" wychodzi nieźle.
    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ziennik-budowy
    Komentarze:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sny-komentarze <=== TYLKO TUTAJ UMIESZCZAMY KOMENTARZE DO DZIENNIKA!

  10. #10

    Domyślnie

    Dolegać powinno skoro masz 2 uszczelki (standard dzisiaj). Poza tym nie możesz montować drzwi bez żadnego małego luzu - nawet byś ich nie otworzył. Reszta to regulacja ewentualnie mała korekta regulacji w późniejszych latach użytkowania.

    Co do ceny ościeżnic Termo - pytanie czy jest Ci takowa potrzebna czy nie lepiej wydać 1600zł za komplet i być zadowolonym.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Ale w drewnianych też?
    Nie wiem jakie drzwi wybiorę do nowego domu, chciałabym, żeby jak najlepiej zachowywały szczelność. Teraz mam odchylenia od pionu, jak drzwi się mocno nagrzeją, to w dole skrzydło przestaje przylegać do futryny, tego wyregulować się nie da.
    Nawet w lesie drzewo drzewu nie równe. Tak samo drewno używane do produkcji, nawet w ramach tych samych gatunków. Ja sosny nie polecam ze względów większej podatności na przypadkowe uszkodzenia a nie możliwości wypaczenia, bo te przy właściwej selekcji drewna oraz odpowiedniej technologii (klejenie) i wyposażeniu (zamek listwowy) nie powinny się wypaczać. Bynajmniej nie miałem z tego powodu nigdy wymienionego żadnego skrzydła.

    Podstawową kwestią namacalną na oko jest grubość - ostatni klient kupujący u mnie klamkę mówił z uznaniem o swoich drzwiach "taaakie grube" - więc dostał klamkę do drzwi o gr. ok 7cm. (ja zwykle używam tej na ok 8-9cm). Okazało się że elementy klamki trzeba obciąć bo drzwi nie mają nawet 6 cm.. Także - nie będę zdziwiony jak kiedyś mu się wypaczą mimo iż są w całości zacienione.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Cytat Napisał madopro Zobacz post
    Jestem po rozmowie z bardzo konkretnym przedstawicielem Urzędowskiego.
    Pobieżna wycena (konstrukcja w całości z meranti, grubość 9cm, kolor biały, klamki, zamki, itp.) dała niespełna 4400zł.
    Na plus muszę zaliczyć brak dopłaty za mniejszą wysokość oraz brak większości obostrzeń gwarancyjnych, które zwykli stosować inni producenci (osłonięcie od deszczu i słońca, grzejnik nie bliżej niż 150cm).

    Cena i tak przyprawiająca mnie o ból głowy, ale z drewnianych "firmówek" wychodzi nieźle.
    Jaki model wyceniałeś? Może spróbuj coś z serii Płytowe - nie powinny przekroczyć 4 tys. zł. Jak dostaniesz wycenę na 3 tys. to też się nie zdziw, ale powiem Ci wtedy w co je jeszcze warto doposażyć.

    Edit:
    przed chwilą liczyłem różne propozycje drzwi dla kolegi:
    - dobre, polskie stalówki bez przeszkleń - ok 1500zł
    - jak wyżej, z modnymi przeszkleniami - 2300zł
    - drzwi stalowe nowej generacji - czyli grube i ciepłe - 3 800zł
    - dobre, polskie drzwi drewniane - sosna 4 tys, dąb 4600zł
    Podaje ceny orientacyjne (za kompletne drzwi bez specjalnego wyposażenia), jakie powinno się móc uzyskać w całym kraju przy nie najwyższych rabatach)
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 17-06-2015 o 11:35
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13

    Domyślnie

    Wycenialiśmy płytowe DZP 501 - w całości z drewna meranti.
    Powiedział, że sosny nie ma w swoim konfiguratorze i może ją wycenić przez "centralę".
    Namawiać na nią jednak nie będzie, bo to nie ta sama twardość co meranti.
    A dębina podobno potrafi czasem "przebić" przez biały, więc nie poleca tego materiału do tego koloru.

    Do tego pytał czy chcę 1 czy 2 zamki.
    Zdziwiony, że można kupić z tylko 1 zamkiem odpowiedziałem, że chcę 2.
    Ale nie wiem jak bardzo to wpłynęło na cenę końcową.

    Wycena z montażem.
    I to chyba wszystko.
    Ostatnio edytowane przez madopro ; 17-06-2015 o 13:42
    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ziennik-budowy
    Komentarze:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sny-komentarze <=== TYLKO TUTAJ UMIESZCZAMY KOMENTARZE DO DZIENNIKA!

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Hmm... nie wiem co myśleć o tym co zapamiętałeś:
    - wykończenia sosną w drzwiach od lat tu nie były stosowane (przynajmniej nic mi nie wiadomo), ale ta seria ma konstrukcję sosnową
    + wierzchnia sklejka dab lub meranti (nie ma znaczenia dla ceny). Plus, bo sprzedawca wiedział, że białe faktycznie lepiej wyjdzie na meranti.

    A jeśli chodzi o zamki - warto uwzględnić Automatic (ok 350zł) no i rabat, bo to mi wygląda że nie dostałeś ani grama..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15

    Domyślnie

    Z tym rabatem to zawsze jest ciężej przez telefon niż w twarzą w twarz.
    Aczkolwiek spisał moje dane, bo powiedział, że chce wiedzieć komu dał "taką zniżkę".

    Po obejrzeniu przekroju na stronie internetowej dopytywałem się jak to jest, że na stronie mowa o konstrukcji z drewna iglastego.
    Odpowiedział, że sam nie wie o co chodzi, ale on mi wycenił wersję w całości wykonaną z meranti, w tym cały ramiak i ościeżnica.
    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ziennik-budowy
    Komentarze:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sny-komentarze <=== TYLKO TUTAJ UMIESZCZAMY KOMENTARZE DO DZIENNIKA!

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Trafiłeś na handlowca. Nie fachowca.
    Nic tylko zapisać w umowie i brać. A potem poprosić o 40% zniżki za towar niezgodny z umową, czyli sosnę w środku. Za ościeżnicę z meranti daję mu plusa (bo też mógł uwzględnić tańszą z sosny), ale reszta to już niewiedza albo celowe wprowadzanie w błąd..
    No chyba że ja nie znam najnowszych możliwości, ale nie mogę tego potwierdzić o tej godzinie..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #17

    Domyślnie

    No to trochę mnie zasmuciłeś.

    Swoją drogą Porta robi całość z klejonki dębowej i oferuje w kolorze białym.
    Niestety nikt mi nie był w stanie powiedzieć przez telefon o ile drożej byłoby za wyprodukowanie egzemplarza o 4-5cm niższego od typówki.
    "Może 15zł, może 10%. Proszę przejść się do naszego przedstawiciela i on wyśle nam zapytanie i odpowiedni dział panu to wyceni".
    No i te 68mm grubości...
    Choć ceownik zamiast płaskownika można zaliczyć im na plus.

    A jak to z tymi stalówkami za 1500?
    Jest szansa, że mógłbym być zadowolonym ich posiadaczem przez 15-20 lat?
    Naczytałem się o przemarzających progach, wypaczonych skrzydłach, a nawet zakleszczaniu się w ościeżnicy przy większym nagrzaniu.

    Jestem człowiekiem przede wszystkim praktycznym.
    Wybrałem sobie okna PVC, bo nie będę musiał przy nich nic robić przez najbliższe ćwierć wieku (cena też miała znaczenie).
    Drzwi dla mnie nie muszą być "premium" - mają działać (spełniać funkcję wejściowo-wyjściową i szczelnie odcinać mnie od świata zewnętrznego).
    Jak będzie trzeba, to z bólem... kieszeni dopłacę, ale przede wszystkim za dłuższy "święty spokój", a nie żeby sąsiad zazdrościł...
    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ziennik-budowy
    Komentarze:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sny-komentarze <=== TYLKO TUTAJ UMIESZCZAMY KOMENTARZE DO DZIENNIKA!

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał madopro Zobacz post
    A jak to z tymi stalówkami za 1500?
    Jest szansa, że mógłbym być zadowolonym ich posiadaczem przez 15-20 lat?
    Naczytałem się o przemarzających progach, wypaczonych skrzydłach, a nawet zakleszczaniu się w ościeżnicy przy większym nagrzaniu.
    Nikt się nie odważy odpowiedzieć?
    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ziennik-budowy
    Komentarze:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sny-komentarze <=== TYLKO TUTAJ UMIESZCZAMY KOMENTARZE DO DZIENNIKA!

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Tak jak widzisz. Chciałbyś zapewnienie: "kup, wszystko będzie super". A jak widać - nie ma chętnych by za darmo dać Ci taką gwarancję. Za to w sklepach każdy sprzedawca Ci ją da - wystarczy że wyrazisz chęć zamówienia u niego, a nasłuchasz się samych pochwał
    Ps. Mam nadzieję że zrozumiałeś ten sarkazm...

    A poważnie - za 1,5 tys zł dostaniesz najtańsze modele. Nie muszą być słabe techniczne, ale będą to płaskie skrzydła z tańszymi akcesoriami. Jak zechcesz dobrać lepsze klamki, wkładki, bogatszy wzór czy też jakąkolwiek szybą - cena wzrośnie do 2-2,5 tys. zł.
    Oczywiście mówię cenę drzwi znanych firm z montażem, Vatem i osprzętem.
    Czy wytrzymają? Te sprzedane 10 lat temu też miały taki cel. Większość z nich nijak się ma do dzisiejszych oczekiwań. I technologicznie słabe, i techniczne właściwości też utraciły, także nie dziw się naszemu milczeniu. Nikt za to głowy nie da.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał madopro Zobacz post
    Nikt się nie odważy odpowiedzieć?
    My mamy drzwi stalowe kupione za 380 zł. Zamontowane od strony zachodniej, słońce nagrzewa je przez kilka godzin, drzwi są ciemne. Po pięciu latach nie ma żadnych wypaczeń czy odkształceń. Jedynie (moja wina) po zdjęciu folii ochronnej nie oczyściłem dokładnie powierzchni z resztek kleju (nie było go widać - dopiero po czasie, jak zaczął się łuszczyć). Powierzchnia zmatowiała więc w zeszłym roku odmalowałem je natryskowo brązową farbą. Jak za takie pieniądze drzwi sprawują się nadzwyczaj dobrze.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony