dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 47 z 108
Pokaż wyniki od 921 do 940 z 2157
  1. #921

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Oczywiście, że znam i wiem, że można zrobić 6 nastaw dla różnych mocy, ale do badań wystarczą 2.
    I co? Można je ustawić od samego początku badań, na okres obu badań czy nie?
    Ukłony dla Redakcji

  2. #922
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltowski2000 Zobacz post
    a co sądzisz o podwójnym ślimaku firmy brastal
    Raczej nie przypadł mi do gustu ,podwójny ślimak wymusza duże zejście do palnika .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #923
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Niewidoczny

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Nowa Sarzyna
    Kod pocztowy
    37-310
    Posty
    35

    Domyślnie

    zapytam
    zawijan czy m-kę można ustawić w pełnym automacie aby pracowała zgodnie z 5 klasą (nie znam sterownika )

  4. #924
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niewidoczny Zobacz post
    zapytam
    zawijan czy m-kę można ustawić w pełnym automacie aby pracowała zgodnie z 5 klasą (nie znam sterownika )
    Nie jestem co prawda Zawijanem ale odpowiem Ci że nie.
    Albo pójdzie z nadwyżką tlenu albo z większą emisją jak przytniesz nadmuch w automacie i jak napisałeś w innym wątku ten świstek może sobie Zawijan wtedy w kapcie włożyć, wzrostu raczej mu nie brakuje bo to kawał chłopaka
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  5. #925

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie jestem co prawda Zawijanem ale odpowiem Ci że nie.
    Albo pójdzie z nadwyżką tlenu albo z większą emisją jak przytniesz nadmuch w automacie i jak napisałeś w innym wątku ten świstek może sobie Zawijan wtedy w kapcie włożyć, wzrostu raczej mu nie brakuje bo to kawał chłopaka
    Ten, jak go nazywasz "świstek", jest jednak ważny, Drogi karoka.
    W przeciwieństwie do tych świstków prawdziwych, które dajecie podobno z RBR-ami.
    Ukłony dla Redakcji

  6. #926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Ten, jak go nazywasz "świstek", jest jednak ważny, Drogi karoka.
    W przeciwieństwie do tych świstków prawdziwych, które dajecie podobno z RBR-ami.
    Co dajemy to wiesz dobrze i postawiłbym to ( co dajemy ) po tym co się dowiedziałem na forach przez te lata równo z tym Waszym Świadectwem na Znak, to chyba taki sam produkt do sprzedaży.
    Dlaczego czepiasz się RBRa zamiast odpowiedzieć konkretnie i potwierdzić koledze który pyta to co napisałem ?
    Ty nie potrafisz normalnie komuś odpowiedzieć ? tylko cały czas kręcić czy odpowiadać pytaniem na pytanie ?
    Takie zagadki lubi tylko Twój w jedną stronę krytykujący wyznawca.
    Żadna kampania reklamowa nie była tu prowadzona z dozą takiej dezinformacji, nie dziwiłbym się gdy prowadzą ją jacyś sprzedawcy ale tu występuje sam konstruktor i znamienityj badacz kotłów który nie bardzo się orientuje jak sam przyznaje ( chyba nie muszę szukać postów ? chyba że już usunięte ? ) w tym co skonstruował.

  7. #927
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Meteorjam Zobacz post
    Nie wiem jak "działa" te 102kwh/m2 podane w projekcie w skali roku, ale wiem ile od 12 lat spalam opału, który fizycznie kupuję, przygotowuję, składuję i spalam. Animuss jak 15mp spalanego drewna w sezonie grzewczym może przerodzić się w 8 Mg ekogroszku???
    Zbadana wartość opałowa mojego drewna w stanie roboczym to: 15736 +/- 276 kj/kg
    Zbadana wartość opałowa ekogroszku w stanie roboczym, którym planuję opalać to: 25458 +/- 282 kj/kg
    1mp= ok. 0,45Mg czyli 15*0,45=6,75Mg; 6,75*15,74 MJ/Mg = 106,24
    8Mg*25,46 MJ/Mg = 203,68
    Skąd ta dwukrotna różnica? Czy kotły zgazowujące drewno mają prawie dwukrotnie lepszą sprawność? Przy czym wspomnę, że paliłem od 4 lat po pożarze komina metodą "na szyberek" (byle się nie smoliło w kominie) a wcześniej jak się smoliło na automatyce? - to sprawność, była chyba jeszcze bardziej do d....

    Jeżeli dołożę kolejne 10cm styropianu, kolejne 20cm wełny, zdubluję okna U=1,0 i kolejne ocieplone drzwi wejściowe to wartość spalanego opału spadnie o połowę?
    Można przeprowadzać termomodernizację domu tak, aby do ogrzania jego wykorzystać pracujące urządzenia i własny oddech, ale jakim kosztem i kiedy to się zwróci?
    To po co podajesz z projektu jeżeli masz mniejsze.
    A ile masz izolacji .podasz?
    Ściany,strop nad poddaszem itd.....
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  8. #928

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Nie zrozumiałeś?
    Kotła bez wyników badań nie da się porównać z niczym. Bo nie ma żadnych wyników. I o to w tym chodzi, żeby porównanie było niemożliwe.
    Tyle, że porównywanie wyników badań kotłów jest tylko sztuką dla sztuki; taki ranking wg wyników badań jest rankingiem dla tych, których "kręcą" cyferki (że nie napiszę dosadniej), jeśli badania wykonane wg takiej czy innej normy nie są odzwierciedleniem pracy kotła w rzeczywistej kotłowni. Tu w dalszym ciagu wszystko zależy od cech instalacji oraz operatora. Jedyne, co taki dokument potwierdza, to potencjalne możliwości osiągania takich parametrów.
    Ciekawe, ilu palaczy osiąga >70% sprawności w ujęciu rocznym paląc w swoich kotłach. Czy mają choć cień szansy zbliżyć się do wyniku ze świadectwa? Czy ma dla nich to świadectwo przełożenie na ilość zużytego opału?

  9. #929

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Co dajemy to wiesz dobrze i postawiłbym to ( co dajemy ) po tym co się dowiedziałem na forach przez te lata równo z tym Waszym Świadectwem na Znak, to chyba taki sam produkt do sprzedaży.
    Dlaczego czepiasz się RBRa zamiast odpowiedzieć konkretnie i potwierdzić koledze który pyta to co napisałem ?
    Ty nie potrafisz normalnie komuś odpowiedzieć ? tylko cały czas kręcić czy odpowiadać pytaniem na pytanie ?
    Takie zagadki lubi tylko Twój w jedną stronę krytykujący wyznawca.
    Żadna kampania reklamowa nie była tu prowadzona z dozą takiej dezinformacji, nie dziwiłbym się gdy prowadzą ją jacyś sprzedawcy ale tu występuje sam konstruktor i znamienityj badacz kotłów który nie bardzo się orientuje jak sam przyznaje ( chyba nie muszę szukać postów ? chyba że już usunięte ? ) w tym co skonstruował.
    Mój Kolego
    W dzisiejszych czasach kotły konstruuje zespół, a nie pan jasio, czy pan kaźku.
    Ja wiem to, co mam wiedzieć. Zresztą, dobrze o tym wiesz, tylko tak gadasz, bo już nie masz o czym.

    A co do "Naszego Świadectwa na Znak" - możesz mieć rację, lub jej nie mieć. Pokaże to życie.
    Ale dobrze wiesz, że nie o nie tu chodzi. Tylko celowo ściemniasz, aby ludzie to zrozumieli jak najpóźniej - i aby jeszcze choć parę tych RBR-ów z dobrą marżą się sprzedało różnym naiwnym.
    Ostatnio edytowane przez zawijan ; 25-06-2015 o 19:55
    Ukłony dla Redakcji

  10. #930
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Zawijan kto tu ściemniał to nie będę kolejnej batalii z Tobą toczył.
    Kto tu posty kasował jak ludziom naobiecywał gruszek na wierzbie ? ja ? czy Ty ?
    Kto się obrażał i odchodził ? ja ? czy Ty ?
    Ja tu cały czas jestem i jakoś nie mam się czego wstydzić, a Ty ?
    Tym co tu wpadają na chwilę możesz sobie kiciora pociskać ale tym którzy tu siedzą latami już Ci się nie uda, co zresztą widać.
    Aha, mimo wszystko widzę że kolegą mnie nazywasz, to fajnie i cieszę się.

  11. #931

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Tyle, że porównywanie wyników badań kotłów jest tylko sztuką dla sztuki; taki ranking wg wyników badań jest rankingiem dla tych, których "kręcą" cyferki (że nie napiszę dosadniej), jeśli badania wykonane wg takiej czy innej normy nie są odzwierciedleniem pracy kotła w rzeczywistej kotłowni. Tu w dalszym ciagu wszystko zależy od cech instalacji oraz operatora. Jedyne, co taki dokument potwierdza, to potencjalne możliwości osiągania takich parametrów.
    Ciekawe, ilu palaczy osiąga >70% sprawności w ujęciu rocznym paląc w swoich kotłach. Czy mają choć cień szansy zbliżyć się do wyniku ze świadectwa? Czy ma dla nich to świadectwo przełożenie na ilość zużytego opału?
    No i zrozumiałeś!!!
    Taki dokument potwierdza potencjalne możliwości osiągania takich parametrów.
    I według takich dokumentów można porównywać potencjalne możliwości osiągania takich parametrów przez różne kotły.
    Natomiast potencjalne możliwości panów kaźków, jóźków, czy stasków są niemierzalne i nie da ich się zbadać, a tym samym porównać.

    SUSPENSER się chwali, że osiąga 80% sprawności.
    Ukłony dla Redakcji

  12. #932

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zawijan kto tu ściemniał to nie będę kolejnej batalii z Tobą toczył.
    Kto tu posty kasował jak ludziom naobiecywał gruszek na wierzbie ? ja ? czy Ty ?
    Kto się obrażał i odchodził ? ja ? czy Ty ?
    Ja tu cały czas jestem i jakoś nie mam się czego wstydzić, a Ty ?
    Tym co tu wpadają na chwilę możesz sobie kiciora pociskać ale tym którzy tu siedzą latami już Ci się nie uda, co zresztą widać.
    Aha, mimo wszystko widzę że kolegą mnie nazywasz, to fajnie i cieszę się.
    Ty tu jesteś, bo Ty tu sprzedajesz kotły.
    Ja swoje kotły już sprzedałem. A tutaj jestem dla zabawy.
    A Ty, zamiast historią starożytną, zajmij się dniem dzisiejszym, historią współczesną, która dzieje się na Twoich oczach. I nie pomoże zamykanie oczu. Ona i tak będzie się działa.
    Ukłony dla Redakcji

  13. #933

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Aha, mimo wszystko widzę że kolegą mnie nazywasz, to fajnie i cieszę się.
    No, bo powiedziałeś, że chcesz sprzedawać OEPM-ki. Może jednak zrozumiesz wreszcie tę historię współczesną.
    Ukłony dla Redakcji

  14. #934
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Ty tu jesteś, bo Ty tu sprzedajesz kotły.
    Ja swoje kotły już sprzedałem. A tutaj jestem dla zabawy.
    A Ty, zamiast historią starożytną, zajmij się dniem dzisiejszym, historią współczesną, która dzieje się na Twoich oczach. I nie pomoże zamykanie oczu. Ona i tak będzie się działa.
    Zawijan gdybym miał utrzymać firmę z tutaj sprzedanych kotłów zapewniam Cię że za miesiąc skończyłbym jak nasz Arturo72, forumowy fascynat od pomp ciepła na ich sprzedaży.
    Na pewno nie jesteś tutaj dla zabawy, to co sprzedałeś do tej pory to masz na lody

  15. #935
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    No, bo powiedziałeś, że chcesz sprzedawać OEPM-ki. Może jednak zrozumiesz wreszcie tę historię współczesną.
    Zawijan nie przekręcaj znowu faktów pisząc że ja chcę, ja po prostu dostałem taką propozycję od przedstawiciela firmy Ogniwo, który przyjechał do mnie wtedy jak był u Was w Zabrzu. Napiszę tylko tyle bo to fajny chłopak i nie wiem czy było by taktem czy nie taktem więcej pisać o tym publicznie, pisze tylko gwoli wyjaśnienia bo jeszcze ktoś pomyśli że komuś pośladki całowałem żeby sprzedawać Twój kocioł.

  16. #936
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    I co? Można je ustawić od samego początku badań, na okres obu badań czy nie?
    Oczywiście, że można - przecież nie pisałem, że nie można.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #937

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Oczywiście, że można - przecież nie pisałem, że nie można.
    No, właśnie!
    Ukłony dla Redakcji

  18. #938

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zawijan nie przekręcaj znowu faktów pisząc że ja chcę, ja po prostu dostałem taką propozycję od przedstawiciela firmy Ogniwo, który przyjechał do mnie wtedy jak był u Was w Zabrzu. Napiszę tylko tyle bo to fajny chłopak i nie wiem czy było by taktem czy nie taktem więcej pisać o tym publicznie, pisze tylko gwoli wyjaśnienia bo jeszcze ktoś pomyśli że komuś pośladki całowałem żeby sprzedawać Twój kocioł.
    Jak był u nas w Zabrzu, to nie mógł przyjechać do Ciebie... chyba?
    Ukłony dla Redakcji

  19. #939
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Jak był u nas w Zabrzu, to nie mógł przyjechać do Ciebie... chyba?
    A4-ką przyleciał w godzinkę od Was, także nie chybaj bo se coś skręcisz.

  20. #940

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A4-ką przyleciał w godzinkę od Was, także nie chybaj bo se coś skręcisz.
    Aaaa! Przyleciał...
    Ukłony dla Redakcji

Strona 47 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony