dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Hektor71

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    2

    Domyślnie Ukryta kamera u sąsiada

    Proszę o poradę jak poradzić sobie z inwigilacją przez sąsiada. Na 100% wiem, że na swojej posesji przez ukrytą kamerę jestem stale obserwowany. Miał też zainstalowaną ukrytą kamerę z widokiem na mój taras z drugiej strony domu. Gdy zacząłem coś podejrzewać i widział, że szukam kamery w następną noc usunął ją. Skąd to wiem? Bo na posadzce przed tarasem zauważyłem kawałki elewacji, która spadła z wnęki nad posadzką. Same te kawałki by nie spadły, żaden ptak ani gryzoń nie mógł tego zrobić, ktoś tam grzebał. Wcześniej tych kawałków nie było, bo bym zauważył. Stąd wiem, gdzie była zamontowana ukryta kamera z widokiem na taras i być może podsłuch. Dodam, że zainstalowałem już u siebie monitoring, ale monitoruję tylko swój teren.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Założył ją z powrotem? I czy jest ta kamera skierowana bezpośrednio na Twoją działkę, czy obejmuje tylko jej zakres? Myślę, że na początek warto cyknąć fotkę wysokiej jakości z dowodem i zacząć działać.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nela29
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa Wesoła
    Kod pocztowy
    05-075
    Posty
    189

    Domyślnie

    Chcesz powiedzieć że sąsiad ma ukrytą kamerę, ty nie wiesz gdzie ona jest ale wiesz że ją zdemontował bo widzisz tynk i że kamery nie ma?
    240m2 (100% podłogówki), kocioł 1F ACV kondensat.
    Ściany 3-warstwowe 42 cm + 15cm styropian grafit. 20cm podłoga, 15-18cm piany na dachu.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Hektor71

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć. Wiem gdzie ma tą kamerę. Ale on tam mieszka, ma swój monitoring i nie będę mu właził na posesję. Możesz się domyśleć jak się o tym dowiedziałem. Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Hektor71....a skąd wiesz, że nagrywa akurat Ciebie, a nie własną posesję?
    Z tego co się orientuję, to prawo nie zabrania monitorowania posesji sąsiedzkich. Jedyne do czego możesz się przyczepić, to spróbować udowodnić, że narażone jest twoje dobro osobiste (np. jeśli twój wizerunek zostanie gdzieś opublikowany), ale wątpie, żeby policja się tego "chwyciła".
    Gdybym ja miał pewność, że sąsiad mnie nagrywa i miałbym czyste sumienie, to albo zainstalowałbym sobie kamery, które będą podglądać jego (ale taką wielką, żeby doskonlane ją widział), albo zainwestowałbym w dobry promiennik podczerwieni, który będzie "oslepiał" jego kamerę .

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar makaroniarze
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    27

    Domyślnie

    hmmmm a może wystarczy z nim porozmawiać?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hektor71 Zobacz post
    Cześć. Wiem gdzie ma tą kamerę. Ale on tam mieszka, ma swój monitoring i nie będę mu właził na posesję. Możesz się domyśleć jak się o tym dowiedziałem. Pozdrawiam.
    Powiedzmy, że jestem mało domyślny, możesz konkretniej? Bo póki co, wybacz, ale mocno paranoją trącisz.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hektor71 Zobacz post
    Cześć. Wiem gdzie ma tą kamerę. Ale on tam mieszka, ma swój monitoring i nie będę mu właził na posesję. Możesz się domyśleć jak się o tym dowiedziałem. Pozdrawiam.
    No właśnie ja też "za czorta" nie mogę się domyśleć jak się dowiedziałeś? Film Ci przysłał? Dziwna sprawa.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał nela29 Zobacz post
    Chcesz powiedzieć że sąsiad ma ukrytą kamerę, ty nie wiesz gdzie ona jest ale wiesz że ją zdemontował bo widzisz tynk i że kamery nie ma?
    Coś w ten deseń.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #11

    Domyślnie

    Coś autor tematu sie nie odzywa. Wedlug tego co opisał to niekoniecznie sąsiad korzystał z kamery, ale z drugiej strony jest za mało danych by powiedziec cos na pewno. Teraz nawet w okularach są poinstalowane ukryte kamerki: ----spam?----
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 26-06-2015 o 16:20

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    czy spamerzy zawsze są subtelni niczym młot kowalski??
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony