dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 111
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 2206
  1. #1001
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    Podam przykład, nie chodzi mi konkretnie o ten regulator bo jeszcze nad nim się nie "doktoryzowałem"

    http://cezarpoland.otwarte24.pl/242,...-RS12-Exhausto

  2. #1002
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr. Do Zobacz post
    Obsługa przepustnicy jest mi znana.
    Na temat wkładu który zasysa przez szufladę jako użytkownik mam swoje spostrzeżenia.

    W zimie lepsze efekty ogrzewania uzyskiwałem przy zamkniętej przepustnicy i uchylonym oknie niż odwrotnie. Wydaje mi się że wkład był schładzany. Do dyspozycji mam 3 okna w których jest micro uchył . Również przy każdym większym wietrze potrafiło mi wychłodzić do 17 stopni z 22.
    No i sprawa się wyjaśniła... cokolwiek LECHO by sobie pisał, a na dodatek montował

  3. #1003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    sam kiedyś zauważyłeś, że jakaś firma rekomenduje wykonanie dwóch dolotów do kominka i nie jest to całkowicie pozbawione sensu.
    posiadasz swoje laboratorium, podłącz to tak jak opisuję, rurę możesz wystawić nawet jeszcze trochę wyżej nawet do 1/3 dolnej części wkładu.
    to powietrze doskonale zmiesza się z tym zasysanym przez dolne kratki i nie poczujesz jakiegokolwiek dyskomfortu.

    a jeśli już teoretyzujemy, to jak policzył byś różnicę w bilansie spalania przy powietrzu doprowadzonym bezpośrednio do wkładu i niebezpośrednio.
    dlaczego producenci kotłów c.o na paliwa stałe do dziś nie korzystają z tak idealnego rozwiązania jak CDP ?
    Nie neguję dzisiejszych kominków, w ogólnym sensie niemożliwy jest powrót do kominków bez doprowadzenia powietrza z bardzo wielu przyczyn, natomiast bilans spalania w takim czy takim jest w miarę podobny, tu schładzasz powietrze za wkładem , a tu we wkładzie.( nie mówię przy tym o komforcie, czystości, bezpieczeństwie itp. - jedynie o samym procesie jako takim)
    Nie filozofuj, tylko sam rusz tyłek i sobie podłącz, albo policz. Do mojego laboratorium zaproszenie dostałeś już kilkakrotnie. Jakbyś skorzystał, przestałbyś "teoretyzować" i przestałbyś możne mieszać prawdę z domysłami "na chłopski rozum".

    "Skończ waść wstydu oszczędź."...

  4. #1004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr. Do Zobacz post
    Podam przykład, nie chodzi mi konkretnie o ten regulator bo jeszcze nad nim się nie "doktoryzowałem"

    http://cezarpoland.otwarte24.pl/242,Regulator-ciagu-kominowego-RS12-Exhausto
    Bez sensu...

    Najprostszy moderator ciągu, to trójnik na przyłączu do komina. Ze szczelną klapą (szybrem) na dolocie. Problem jest z wyciąganiem ciepłego powietrza tą drogą z pomieszczenia, ale niewielki . Nie powinno to być powietrze z obudowy! Można podłączyć ten moderator do "lechowego" kanału powietrza zewnętrznego. Wtedy znajdzie on wreszcie sensowne zastosowanie i przyniesie niebanalny efekt. Podłączenie takie jest wtedy odseparowane (szczelne) i zmniejszy zużycie powietrza wewnętrznego. Masz możliwość przećwiczyć na etapie który aktualnie posiadasz...

  5. #1005
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    dwadzieścia lat temu to chyba tego forum nie było jeszcze, nie wiem też czy było nawet piętnaście lat temu , także chyba mylisz jakieś fakty, nie wiem też jakie wkłady miało unico wówczas, choć nie sądzę aby były porywające.
    Co do mnie i sugerowania skoków w bok, to do pewnego momentu nie wiązałem się z kimkolwiek, aby móc klientom oferować wkład taki jak potrzebują, dziś to zadanie spełnia jedna firma (nie będę się powtarzał i referował szerokości oferty - nie jestem niczyją tubą), nie drenując przy tym kieszeni odbiorcy, przy bliskim zera procencie reklamacji - mniej więcej tyle się zmieniło.
    Lechosław Kierzkowski.

  6. #1006
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ten nieszczęsny dolot to czy aby nie będzie u mnie miał wykorzystania ze względu na DGP. Do tej pory nie miałem podpiętego mimo iż mam rozprowadzenia do 4 pomieszczeń,

    Jeśli chodzi o modulację to zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem na trójniku tylko z tego co widzę to kupię za podobną kwotę zewnętrzny. Z tego co czytałem to on często stuka i problem bo albo trzeba zrobić rewizję do niego albo wypuścić go na zewnątrz co jest nie dopuszczonym efektem wizualnym przez inwestorkę czyli moją żonę.

  7. #1007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr. Do Zobacz post
    Jeśli chodzi o ten nieszczęsny dolot to czy aby nie będzie u mnie miał wykorzystania ze względu na DGP. Do tej pory nie miałem podpiętego mimo iż mam rozprowadzenia do 4 pomieszczeń,

    Jeśli chodzi o modulację to zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem na trójniku tylko z tego co widzę to kupię za podobną kwotę zewnętrzny. Z tego co czytałem to on często stuka i problem bo albo trzeba zrobić rewizję do niego albo wypuścić go na zewnątrz co jest nie dopuszczonym efektem wizualnym przez inwestorkę czyli moją żonę.
    Mieszasz różne informacje zasłyszane, wyczytane...

    1.Stuka automat. Miarkowniki automatyczne są do kotłów w kotłowniach.
    2.DGP i czerpnia. A to co znowu?!
    3.Podłączając moderator jaki Ci opisałem, do kanału lechowskiego, inwestorka nie ma argumentów

  8. #1008
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Mieszasz różne informacje zasłyszane, wyczytane...
    .
    2.DGP i czerpnia. A to co znowu?!
    3.Podłączając moderator jaki Ci opisałem, do kanału lechowskiego, inwestorka nie ma argumentów


    2. Nie rozumie.

    Posługując się tym rysunkiem i pomijając fakt że mój wkład czerpie przez szufladę.
    http://cdn5.muratordom.smcloud.net/t...40_1669955.jpg
    Powietrze konwekcyjne wspmagane tym z zewnątrz
    3. Jeśli zrobisz mi tą wygodę to podaj przykład takiego regulatora bo ja znajduję same stukające.
    Ostatnio edytowane przez Mr. Do ; 28-06-2015 o 11:14

  9. #1009
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    dolot do dgp nie jest konieczny, natomiast może nieco zwiększyć jego skuteczność oraz wpływać na wymianę powietrza na świeże ogrzane, przy twoim wkładzie i np. wentylatorze ma również niebanalny wpływ na bezpieczeństwo, taki drugi dolot do dgp to zdaje się nie kto inny jak darco polecało- producent wentylatorów kominkowych

    Cytat Napisał Mr. Do Zobacz post
    Jeśli chodzi o ten nieszczęsny dolot to czy aby nie będzie u mnie miał wykorzystania ze względu na DGP. Do tej pory nie miałem podpiętego mimo iż mam rozprowadzenia do 4 pomieszczeń,

    Jeśli chodzi o modulację to zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem na trójniku tylko z tego co widzę to kupię za podobną kwotę zewnętrzny. Z tego co czytałem to on często stuka i problem bo albo trzeba zrobić rewizję do niego albo wypuścić go na zewnątrz co jest nie dopuszczonym efektem wizualnym przez inwestorkę czyli moją żonę.
    Lechosław Kierzkowski.

  10. #1010
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie filozofuj, tylko sam rusz tyłek i sobie podłącz, albo policz. Do mojego laboratorium zaproszenie dostałeś już kilkakrotnie. Jakbyś skorzystał, przestałbyś "teoretyzować" i przestałbyś możne mieszać prawdę z domysłami "na chłopski rozum".

    "Skończ waść wstydu oszczędź."...
    ehe. dzięki. już wiem co i jak. miłej niedzieli i dużo zdrowia
    Lechosław Kierzkowski.

  11. #1011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr. Do Zobacz post
    2. Nie rozumie.

    Posługując się tym rysunkiem i pomijając fakt że mój wkład czerpie przez szufladę.
    http://cdn5.muratordom.smcloud.net/t/photos/t/9d/0c/ca/9d0cca56f6694040_1669955.jpg
    Powietrze konwekcyjne wspmagane tym z zewnątrz
    3. Jeśli zrobisz mi tą wygodę to podaj przykład takiego regulatora bo ja znajduję same stukające.
    2. Właśnie o tym dyskusja. Jeden mówi że idiotyzm, drugi chwali. Nic nie poradzisz, sam musisz wybrać, albo zdobyć wiedzę...Zazwyczaj na własnej skórze...

    3. Nie ma takiego rozwiązania w sprzedaży jako gotowca. Trzeba zrobić

  12. #1012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    dolot do dgp nie jest konieczny, natomiast może nieco zwiększyć jego skuteczność oraz wpływać na wymianę powietrza na świeże ogrzane, przy twoim wkładzie i np. wentylatorze ma również niebanalny wpływ na bezpieczeństwo, taki drugi dolot do dgp to zdaje się nie kto inny jak darco polecało- producent wentylatorów kominkowych
    Draco poleca dużo. Na wszystkim zarabia...

    Nie każdy to "łyka"...Parę osób ma swoje zdanie.

  13. #1013
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    No i sprawa się wyjaśniła... cokolwiek LECHO by sobie pisał, a na dodatek montował
    a nie wydaje ci się, ze jak wprowadzasz powietrze do paleniska, to też jest ono schładzane ?
    kazdy dolot to schładzanie, również każda wentylacja, uchył okna, cokolwiek.
    raczej trzeba to zaakceptować i wykorzystywać niż się dusić
    w przypadku mr.do otwarcie okna na uchył spowodowało jeszcze większy ruch powietrza w pomieszczeniu i obieg powietrza, taka kratka od powietrza zewnętrznego nieraz jest całkowicie przytkana od deszczu z kurzem.
    nie zauważyłem aby autor opisywał wianie zimnem po podłodze, zauważył tylko, ze otwarte okno dało więcej ciepła z kominka
    Lechosław Kierzkowski.

  14. #1014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    a nie wydaje ci się, ze jak wprowadzasz powietrze do paleniska, to też jest ono schładzane ?
    kazdy dolot to schładzanie, również każda wentylacja, uchył okna, cokolwiek.
    raczej trzeba to zaakceptować i wykorzystywać niż się dusić
    w przypadku mr.do otwarcie okna na uchył spowodowało jeszcze większy ruch powietrza w pomieszczeniu i obieg powietrza, taka kratka od powietrza zewnętrznego nieraz jest całkowicie przytkana od deszczu z kurzem.
    nie zauważyłem aby autor opisywał wianie zimnem po podłodze, zauważył tylko, ze otwarte okno dało więcej ciepła z kominka
    Już Ci to próbowałem wyjaśnić...

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6894119

  15. #1015
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    Idąc z propozycją Piotra to jego teoria wygląda tak:

    http://www.darco.com.pl/kominy/art,5...ominowego.html

    Oczywiście w rysunku dolot do wkładu którego nie mam. Podpinając w ten sposób na przeciw kratki nie muszę robić rewizji.
    Zaczyna mi to pasić.
    Trzeba jeszcze przekonać inwestorkę do dodatkowych wydatków.

  16. #1016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Bardzo dobrze. Wydatki to trójnik na przyłączu, redukcja, kawałek rury i szczelna przepustnica z cięgłem.

  17. #1017
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    Prawie całą niedzielę spędziłem na czytaniu. Powiem tak, nie dziwie się teraz wam fachowcom że najpierw każdego laika opierniczycie. Wiem po sobie, najpierw trzeba z plaskacza (pochodzi z jednego z postów ) bo dopiero wtedy reagujemy na Wasze pomysły i polecenia

    Przy rozwiązaniu z przepustnicą zastanowił mnie fakt a co jak się zepsuje ale tu bardzo proste rozwiązanie. Regulator ciągu mogę umieścić w zewnętrznej ścianie za kratką/czerpnią.

    Dobrze że na razie zająłem się organizacją miejsca pracy wraz z wyrysowaniem wymiarów zabudowy i wkładu na .... ścianie . Mam teraz pełny obraz . Szuflada wypadnie na około 35 cm od podłoża.

    Przyszedł mi jeszcze pomysł związany z wentylacją nad wkładem o której pisałem w jednym z pierwszych postów i którą mam pozostawić otwartą wewnątrz komory dekompresyjnej. Chciałbym tam zastosować taką kratkę: http://www.stabiler.pl/jak-to-dziala-2/opis/. Koszt około 90 zł.

  18. #1018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    ...a kratka/czerpnia musi być nieco większa od przepustnicy....


    A propos plaskacza, to chętniej niejednemu branżyście bym przyłożył...Laik bez winy...

  19. #1019
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    ...a kratka/czerpnia musi być nieco większa od przepustnicy....


    A propos plaskacza, to chętniej niejednemu branżyście bym przyłożył...Laik bez winy...
    no dawaj
    byłem dziś na sumie, nadstawię drugi )
    Lechosław Kierzkowski.

  20. #1020

    Domyślnie

    Witam,
    podbijam swój problem, bo mistrzowie o mnie zapomnieli ,

    "Fachowiec" powiedział np. ze przy PW nie ma potrzeby izolowac sciany za wkładem do wys. czopucha i dlatego tak przysunął go do ściany, ze żadna izolacja nie wejdzie.
    przypomnę: wklad unico 24 kw pw

    1. Czy ma rację? Jeśli nie co zrobić, odsuwać cały wkład??
    2. Rury też biegną tuż przy ścianie. Co z nimi zrobić?, izolować obudowując silcą czy zostawić gołe przy nieizolowanej ścianie?

    3. jak do gładkiego gresu przykleić od frontu płytę krzemianowo - wapienną?[/B] Korzystam z waszej rady i nie dam bloczków od dołu tylko silce. Będzie się to trzymać? - piszecie ze będzie to będzie.
    [B]4. Wszędzie damy 3 cm płyty, na front do wys. czopucha 2x3cm, komora 3 cm. Dobrze?

    Jeden z mistrzów zna unico jak własną kieszeń, jesli się nie mylę, może podszepnie trochę co z tą izolacją ściany za wkladem, bo nie można zacząć, nie wiemy jak

Strona 51 z 111

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony