dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 65
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 1285
  1. #761
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Pestka ... te zabudowy biokominków (to nie są prawdziwe kominki tylko bio) stoją tak jak piszesz na pewno, ale jak obejrzysz te zdjęcia dokąłdnie, to są przerysowane sporo, podkolorowane i z kilkuprawie tych samych ujęć z robione są różne aranżacje i całkiem inny wystrój meblowy.
    Ja tam specjalistą nie jestem oczywiście, ani fotografem za dobrym, ale robiąc tysiące zdjęć własnych kominków i wnętrz w których stoją, da się poznać te robione "z ręki" i takie, poddane zamierzonemu, mocnemu retuszowi wydawniczemu
    Sam pomysł zarówno jeden jak i drugi (kolorowe kwadraciki 3d) fajny - ogólnie bardzo lubię taki nie sztampowe podejście do tematu kominków.
    Piotr ... nie da sie porównać jednego i drugiego - to co pokazała Pestka jest zamierzonym i dokładnie zaprojektowanym akcentem takiego a nie innego wnętrza ... pomysł z pokazaniem kaflowej, barwnej mozaiki miał slużyć całkiem czemu innemu i też miał zupełnie inną historię. Tutaj przede wszystkim zamiarem było zwrócenie uwagi na kafle - jako sam materiał możliwy do wykonania kominka.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  2. #762
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zabawa z różnymi kolorami kafli fajna ale tylko dla odważnych....... i ze smakiem.
    Darek B

  3. #763
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    gładzie na ścianie i płytki na podłodze mają nierówno położone w tym salonie jotula...
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  4. #764
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Podobają się Wam, Panowie, te 2 potwory stylistyczne A to mnie zaskoczyliście.

    Mnie podobają się kafle z Kafel-Art. Wyobraźnia mi mówi ile z nich można zrobić, jakie eleganckie choć bardzo kolorowe oprawy do ognia można wymyślić.

    Forest, mam małe uzupełnienie do Twojej oceny zdjęć biokominka w zaj....tą kratkę Faktycznie ktoś nad nimi troszkę popracował. Podciągnął kolory i poprawił na niektórych kontrasty, rozjaśnił. Niestarannie zrobiono montaż firanki na zdjęciu jadalni. Natomiast jeśli chodzi o przearanżowanie wnętrz to zrobiono je tylko na przestrzeni między kominem a kanapą w salonie – przestawiono 2 fotele i usunięto skórę-dywan. Reszta sprzętów jest w tych samych miejscach na fotkach. Komin obfotografowano od strony salonu, jadalni i na piętrze. Wszystko się zgadza.

    Zdjęcia do porównania
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pana-moscow-designrulz-1.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	324026 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pana-moscow-designrulz-2.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	119,3 KB
ID:	324028 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pana-moscow-designrulz-3.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	118,7 KB
ID:	324027
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #765
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Te świecące ażury to nałożony na istniejące kominki fotomontaż.
    Polacy nie gęsi ...
    https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/16498_363613867169196_6186604753661605296_n.jpg?oh =04444daccaac3e35fdb2a61cc840f41b&oe=56144BCF
    Krakowski Kafel-Art w salonie jednego z dystrybutorów firmy Jotul.
    Pozdrawiam.

    A ja jestem wrogiem myślenia, że kafle obronią się same... I tylko o to mi chodzi. Aranżacje wklejone przez Pestkę, są nie tylko z polotem zaprojektowane, ale tak też wykonano kominki. Zadbano nawet o właściwe przedstawienie ich na zdjęciach. Potworek, który robi za ekspozycję, podlinkowany przez Ciebie, równie dobrze może paru klientów odstraszyć, zamiast w kaflach rozmiłować...

  6. #766
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Pestka ... OK, przyjmuję na wiarę - orientujesz się w tych tematach lepiej
    NIe powinnaś być zaskoczona że z ogromną checią oglądamy przeróżne cuda w jakie są upstrzone komnki. Kieyś w naszym kraju do obrzydzenia królował piaskowiec z beleczką, dzisja do obrzygania wręcz ludzie mają parcie na "białe pudła z rameczką" wiejące powtarzalnością na odległość. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda.
    Piotr ... ten jak to nazwałeś "potworek", powalił by Cię na kolana wręcz jak byś zobaczył gdzie stoi. Z jednej strony nowy, podkrakowski salon rzeczonej firmy może zachwycić wielu - ludziom się podoba taki współczesny, skandynawski i oszczędny w formie i wyrazie, surowy dizajn. Po kilku chwilach jednak pojawia się refleksja nad tym do jakiego stopnia może znudzić się to co projektują w Danii i Norwegii, jak przejadło się to co prezentuje szwedzki potentat meblowy i dlaczego w Finlandi ludzie mają największy na naszym kontynencie problem z depresją.
    Taki "kolorowy ptak", choćby kiczowaty, stanowi tam bardzo miłą dla oka niespodziankę na którą zwraca uwagę niemal każdy klient. Pytanie - ilu z nich jest na tyle odwaznych żeby pójść w tym kierunku i odejść od "skandynawskiej sztampy" ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #767
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Forest, tak mnie zainteresowałeś, że musiałam przyjrzeć się dokładniej


    Podpiszę się pod obiema wypowiedziami, Panowie. Obaj macie rację.

    Dobry design, dobre wnętrzarstwo potrafią obronić każdy pomysł. Natomiast problemem są wybory dokonywae przez klientów-inwestorów. Ich brak odwagi, czepianie się tego co podpatrzą w innych domach/mieszkaniach to powód tego o czym piszesz Forest – sztampa , jednostajność, monotonia, szarość, lęk przed zastosowaniem czegoś nowego ...i wychodzi jak wychodzi. Ma być bezpiecznie. Zero ryzyka zabija różnorodność.

    W dziale kominki widać ten problem najbardziej.
    Bardzo proszę o wklejanie tu „kolorowych ptaków”

    Powtórka tego co już w tym wątku było na zachętę:
    Nazwa:  Kuryłowicz-145.jpg
Wyświetleń: 364
Rozmiar:  66,3 KB
    Nazwa:  Invicta | Kominki.org.jpg
Wyświetleń: 348
Rozmiar:  47,2 KB
    Nazwa:  FIREPLACES_STOVE-RIWAL-01+02.jpg
Wyświetleń: 364
Rozmiar:  50,8 KB
    Nazwa:  FIREPLACE stove-Nordpeis_Salzburg XL-02.jpg
Wyświetleń: 354
Rozmiar:  35,0 KB
    Nazwa:  FIREPLACE stove-Weltevree Tilestove Big-01.jpg
Wyświetleń: 352
Rozmiar:  32,8 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #768
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Pestka ... OK, przyjmuję na wiarę - orientujesz się w tych tematach lepiej
    NIe powinnaś być zaskoczona że z ogromną checią oglądamy przeróżne cuda w jakie są upstrzone komnki. Kieyś w naszym kraju do obrzydzenia królował piaskowiec z beleczką, dzisja do obrzygania wręcz ludzie mają parcie na "białe pudła z rameczką" wiejące powtarzalnością na odległość. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda.
    Piotr ... ten jak to nazwałeś "potworek", powalił by Cię na kolana wręcz jak byś zobaczył gdzie stoi. Z jednej strony nowy, podkrakowski salon rzeczonej firmy może zachwycić wielu - ludziom się podoba taki współczesny, skandynawski i oszczędny w formie i wyrazie, surowy dizajn. Po kilku chwilach jednak pojawia się refleksja nad tym do jakiego stopnia może znudzić się to co projektują w Danii i Norwegii, jak przejadło się to co prezentuje szwedzki potentat meblowy i dlaczego w Finlandi ludzie mają największy na naszym kontynencie problem z depresją.
    Taki "kolorowy ptak", choćby kiczowaty, stanowi tam bardzo miłą dla oka niespodziankę na którą zwraca uwagę niemal każdy klient. Pytanie - ilu z nich jest na tyle odwaznych żeby pójść w tym kierunku i odejść od "skandynawskiej sztampy" ?
    Pozdrawiam.
    Ależ nie musisz mnie przekonywać do kafli! Szczególnie tych z Kafel Artu. Czepiam się tylko, jak to sam ładnie ująłeś, kiczowatej przypadkowości, którą jeszcze próbujesz do kolorowego ptaka przyrównać!

  9. #769
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Sam wiesz że kicz zamierzony, czy też inaczej to ujmując, kontrolowany, może być całkiem OK.
    Vide - to co zamieściła przedtem Pestka, czy też ... realizacje naszych znajomych (osobistych jak i forumowych), typu Waldek, Geno, czy zakochany w betoniarni Janusz ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  10. #770
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Spróbuj któremuś z nich powiedzieć, że uprawiają sztukę pt "kicz zamierzony"...

  11. #771

    Domyślnie

    Ja bym to określił "prymitywizm" . Występuje jako gatunek w sztuce , malarstwie . A co do białych klocków to minimalizm - prościej się już nie da . Trudno szufladkować poczynania twórców forumowych wymienionych przez Foresta ( zapomniałeś o Miculi ) to coś jak hipo-gito-rocko-punk . Wszystko zależy od wnętrza , otoczenia itd. Poszukiwałem w sieci inspiracji przed " obłożeniem" mojego wkładu . Tysiące zdjęć i nic . W końcu połączyłem parę różnych realizacji ( podpatrzonych w sieci ) w jedną całość i ryzyk fizyk - udało się ( tzn. mi się podoba ). Ograniczeniem było wnętrze - drewniana chata z bali więc nowoczesny " design" odpadał . Ludziska ( rodzina ) odwiedzająca moją chałupę zawsze zwracają uwagę na kominek i wyrażają pozytywne opinie . Czy są one szczere czy nie - nie wnikam - ważne ,że jest zawsze chwila na komentarz choć kominek (obudowa ) to szczyt prostoty . Trochę kamienia i biały czopuch . Diabeł jednak tkwi w szczegółach .
    Ostatnio edytowane przez butynski ; 13-07-2015 o 19:17

  12. #772
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Gdzież bym śmiał zapomnieć o Miculi ... to Waldek właśnie ...
    Prymitywizm to artyzm tworzony przez naturszczyków, często ludzi nie wykształconych w ogóle ... tu masz całkiem odwrotnie ... magistry, inżyniery, erudyci i ogólnie mówiąc ludzie oświecenia, często mistrze dyplomowani w swoim rzemiośle, ludzie wykszatłceni dogłębnie i we wszelakich oraz przeróżnych dziedzinach ...
    Jako żyw - talenty ich meczą i stąd takie a nie inne ich uzewnętrznianie ...
    Twój kominek znamy ... ładny jest i pasowny do reszty ... niczego mu nie brakuje.
    W takiej formie kominki lubimy bo kojarzą się wszem i wobec z prawdziwym ciepłem domu do którego pasują jak ulał i niczego oraz nikomu udowadniać nie muszą.
    Podrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #773

    Domyślnie

    Cienka jest granica między kiczem a sztuką . Pokazane przez Pestkę projekty (jak na mój gust ) idealnie pokazują te granice . O ile kolorowe kafelki jestem w stanie zaakceptować to tych "szatkowanych " z kratownicami nie bardzo . Pokazane przez Ciebie z salonu Jotula - fajne , też kolorowe a jednak inne jakieś takie "cieplejsze" . Tak się zastanawiam jak odróżnić kicz od sztuki i czy to w ogóle da się zrobić . Czy kicz to też nie swojego rodzaju sztuka ? Mam taką swoją teorię ,że kicz nie przetrwa próby czasu - znudzi się i stanie po paru , może parunastu latach nie do zniesienia a sztuka zawsze będzie się podobać . Kiedyś podobał mi się Fiat Multipla - dziś nie mogę na niego patrzeć .Ferrari każde jest piękne ! Klasyków muzyki mogę słuchać zawsze i zawsze ich dzieła brzmią pięknie ! Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez butynski ; 13-07-2015 o 20:49

  14. #774
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nikifor był skromny. Pewnie nawet nie wiedział, że jest artystą. To jest prymitywizm - uznana gałąź sztuki.

    Jak ktoś szpanuje na Gaudiego, raczej "sztukmistrzem" nie jest. Jest prymitywny...



    Dość łatwo czasem odróżnić...

  15. #775
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Butynski, witaj moim wątku Pokaż, bardzo proszę, swój kominek tutaj.


    Kicz, czyli z niemieckiego tandeta, bubel, coś pozbawionego smaku, niegustowne. W dzisiejszych czasach, gdy mamy mnogość stylów, często cieniutka linia dzieli sztukę od kiczu. Ne będę się rozpisywać robiąc konkurencję Wikipedii.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Kicz
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #776

  17. #777
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Cytat Napisał _akard_ Zobacz post
    Załączam tez wstępne wizualizacje (nie robione przez architekta który projektował dom) - żeby lepiej pokazać układ
    nie jest to styl docelowy, kominek też niestety nie bardzo - stąd moje poszukiwania

    Załącznik 319255

    Załącznik 319256
    może by wkomponować czarne, stalowe schody w piecyk Spartherm piu , tak jak mój nick Świetnie wygląda w stali i czerni, wspaniale grzeje..



    Tylko jak to zrobić, by się schody nie nagrzewały zbytnio ?

    To by chyba jednak musiało być coś bardzo małego ...


  18. #778

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Butynski, witaj moim wątku Pokaż, bardzo proszę, swój kominek tutaj.

    Przecież ja w tym wątku już się witałem !

  19. #779

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nikifor był skromny. Pewnie nawet nie wiedział, że jest artystą. To jest prymitywizm - uznana gałąź sztuki.

    Jak ktoś szpanuje na Gaudiego, raczej "sztukmistrzem" nie jest. Jest prymitywny...



    Dość łatwo czasem odróżnić...
    Dość łatwo odróżnić lecz nie sposób zdefiniować . Nikifora bym w to mieszał . Jest za wielki by( w porównaniu do twórców dzisiejszych kominków) szufladkować Jego twórczość . W swoich czasach ( jak zresztą wielu artystów ) nie był niestety doceniony.

  20. #780
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Przecież ja w tym wątku już się witałem !

    Sorry, jakoś nie zapamiętałam


    To mamy kominek Butynskiego:
    Nazwa:  FIRELACES-Butynski_wu2l45.jpg
Wyświetleń: 311
Rozmiar:  93,3 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 39 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony