dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1088 z 1144
Pokaż wyniki od 21.741 do 21.760 z 22870
  1. #21741
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    karoka
    Za wszelką cenę usiłujesz mnie obrazić.
    Po co Ci to?
    A Tobie po co ?
    Już Ci pisałem kilka razy co mawiała moja babcia.
    Bo Ty jesteś doktor ?
    Mnie to nie rusza, działam uczciwie, bardzo rzadko sprzedaję coś na forum a płacę za reklamę.
    Ty osmarowujesz wszystkich po kolei promując po raz kolejny swój kolejny produkt nie płacąc ani grosza, i kto tu mówi o uczciwości, ha ?
    Może ja zacznę płacić "Ukłonami dla Redakcji"

  2. #21742
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Trzeba jeszcze uzyskać stosowne parametry na mocy do 30% mocy nominalnej. Tego w świadectwie na "znak bezpieczeństwa ekologicznego" nie ma.
    Teraz zapytam bez jakiejkolwiek złej intencji. Jeżeli na Świadectwie jest napisane że badanie przeprowadzono zgodnie z nową normą a w tabeli z wynikami podawane są po dwie wartości dla każdego badanego parametru to wydawało się mi że jedna z tych wartości dotyczy wyniku na 30% mocy a druga na mocy nominalnej. Czy się mylę?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  3. #21743

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Dziękuje, zrozumiałem.
    Jeszcze spytam doprecyzując: Czy jeśli kocioł celowo ogrzewa kotłownie, taki był zamysł konstruktora, ma to odzwierciedlenie w dokumentacji kotła, to powinien być badany w/g której normy.
    Jeśli w odpowiedzi ma być gnojówka i pampersy to proszę się nie fatygować.
    Jeśli został zaprojektowany do równoczesnego bezpośredniego ogrzewania pomieszczeń to podpada pod normę o ogrzewaczach pomieszczeń.
    PN-EN 13240:2008
    Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe -- Wymagania i badania
    Zakres
    Podano definicje, wymagania, instrukcje oznaczenia i badanie ogrzewaczy pomieszczeń, spalających paliwa stałe, których funkcją podstawową jest dostarczanie ciepła przez promieniowanie, konwekcję lub obydwoma sposobami i których dodatkową funkcją jest wytwarzanie gorącej wody do centralnych urządzeń ogrzewczych.

    A gnojówka i pampersy? Skoro zaczęliście dzielić włos na cztery i dywagować, czy jak specjalnie spapra się izolację, jak wytnie dziurkę, da gościowi gratis blaszkę i tym podobne bzdety, to zaproponowałem wam wprost: zacznijcie się zastanawiać, czy jeśli do kociołka zamiast wody itd.
    Ostatnio edytowane przez bolek&lolek ; 23-07-2015 o 09:23 Powód: dodano nr normy

  4. #21744

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Teraz zapytam bez jakiejkolwiek złej intencji. Jeżeli na Świadectwie jest napisane że badanie przeprowadzono zgodnie z nową normą a w tabeli z wynikami podawane są po dwie wartości dla każdego badanego parametru to wydawało się mi że jedna z tych wartości dotyczy wyniku na 30% mocy a druga na mocy nominalnej. Czy się mylę?
    Wróć raz jeszcze do tego dokumentu i najpierw doczytaj to co większą czcionką u góry.
    To parametry z dwóch kotłów, a nie z niskiej i nominalnej jednego.
    A tyle razy prosiłem: czytać wyraźnie i powoli.

  5. #21745

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A Tobie po co ?
    Już Ci pisałem kilka razy co mawiała moja babcia.
    Bo Ty jesteś doktor ?
    Mnie to nie rusza, działam uczciwie, bardzo rzadko sprzedaję coś na forum a płacę za reklamę.
    Ty osmarowujesz wszystkich po kolei promując po raz kolejny swój kolejny produkt nie płacąc ani grosza, i kto tu mówi o uczciwości, ha ?
    Może ja zacznę płacić "Ukłonami dla Redakcji"
    A dopiero co leciałeś pan do roboty.
    Brakło?

  6. #21746

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    A cóż w tym zdaniu jest do rozbierania? Zastosowanie formy pytającej może jedynie budzić niejakie zainteresowanie. Forma pytająca jest charakterystycznym wybiegiem tchórzliwych szczekaczy. Wydaje się im, ze upoważnia ich do łgarstwa i lekko tylko zakamuflowanego rzucania oszczerstw. Bo niby pytają tylko.
    Czym wobec tego jest brak umiejętności czytania ze zrozumieniem czytanego tekstu?
    Czym jest wcinanie się do dyskusji nie mając zielonego pojęcia o temacie?

  7. #21747

    Domyślnie

    Hehe ...

    Wielka kłótnia o certyfikaty , normy i itd ...

    Coś co zwykłego kupującego zupełnie nie interesuje ....

    Coś co ma wartość jedynie dla urzędnika aby otrzymać ewentualne dofinansowanie ...

    Te wszystkie badania , normy to można sobie głęboko włożyć (do kotła) , bo nijak maja się do rzeczywistości i rzeczywistych warunków pracy.

    W normalnych warunkach domowych kocioł nigdy nie działa z tą samą jednakową mocą , moc się zmienia a często działa w podtrzymaniu ...
    Dodatkowo opał stosowany ma różne właściwości ...

    Papierek i te badania mają wartość "kolekcjonerską" i tyle ...

    Wydanie dużo większej kasy za to że kocioł ma "lepszy papierek" to dla mnie czysta głupota ...
    Bo realne zyski sprawności w warunkach domowych wyjdą jak już to dość symboliczne ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #21748
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    Wróć raz jeszcze do tego dokumentu i najpierw doczytaj to co większą czcionką u góry.
    To parametry z dwóch kotłów, a nie z niskiej i nominalnej jednego.
    A tyle razy prosiłem: czytać wyraźnie i powoli.
    Gdybyś czytał powoli i wyraźnie, musiałbyś dojść do wniosku że pytałem Zawijana. Nie Ciebie. I że od niego oczekuję odpowiedzi. Nie od Ciebie.Jednak umiejętność czytania ze zrozumieniem staje się w społeczeństwie coraz mniej powszechna.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  9. #21749

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Gdybyś czytał powoli i wyraźnie, musiałbyś dojść do wniosku że pytałem Zawijana. Nie Ciebie. I że od niego oczekuję odpowiedzi. Nie od Ciebie.Jednak umiejętność czytania ze zrozumieniem staje się w społeczeństwie coraz mniej powszechna.
    Doszedłem. Doszedłem.
    Podzielam również pańskie zdanie. Wszak pan jest tutaj wraz kilkoma innymi osobami LIDEREM w tej materii, a ja lubię się uczyć od innych. Taka moja wada. Jedna z wielu.

    p.s. jak zwykle, aby uniknąć skutków wynikających z #21747 i wcześniej przełożyłeś pan wajchę i lecisz motywem " A w Ameryce to biją Murzynów".
    Ostatnio edytowane przez bolek&lolek ; 23-07-2015 o 09:59 Powód: dopisek w p.s.

  10. #21750

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Hehe ...

    Wielka kłótnia o certyfikaty , normy i itd ...

    Coś co zwykłego kupującego zupełnie nie interesuje ....

    Coś co ma wartość jedynie dla urzędnika aby otrzymać ewentualne dofinansowanie ...

    Te wszystkie badania , normy to można sobie głęboko włożyć (do kotła) , bo nijak maja się do rzeczywistości i rzeczywistych warunków pracy.

    W normalnych warunkach domowych kocioł nigdy nie działa z tą samą jednakową mocą , moc się zmienia a często działa w podtrzymaniu ...
    Dodatkowo opał stosowany ma różne właściwości ...

    Papierek i te badania mają wartość "kolekcjonerską" i tyle ...

    Wydanie dużo większej kasy za to że kocioł ma "lepszy papierek" to dla mnie czysta głupota ...
    Bo realne zyski sprawności w warunkach domowych wyjdą jak już to dość symboliczne ...
    Przepraszam, że spytam:
    Czy zna pan inną metodę eliminującą subiektywne odczucia oceniającego, niż badania prowadzone według tej samej procedury i wymagań formalnych prowadzone po to, aby określić jak zachowuje się oceniany przedmiot w różnych warunkach?
    To słynne nie więcej niż 30% też się samo z siebie nie wzięło. To skutek wielokrotnych badań różnych urządzeń w różnych warunkach.
    Nie będę się rozwodził co, jak, gdzie i dlaczego bo i tak nadużywam prawa ustalonego przez pana kobrę na tym wątku (i nie tylko).

  11. #21751

    Domyślnie

    O jakim prawie mówisz? Bardzo chętnie poczytam.
    Ostatnio edytowane przez QIM ; 23-07-2015 o 10:04 Powód: kropka

  12. #21752
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    No dobra, bo odchodzimy coraz dalej od sedna. Podsumuję może. Na dziś sytuację mamy taką. Pani Dyrektor z ICHPW w mailu do Jareckiego stwierdziła że nic jej nie wiadomo o machlojach z palnikiem badanego przez ICHPW kotła. Jarecki twierdzi że również o nich nic nie wie. W dokumentach nie ma wzmianki o machlojach z palnikiem. I jedyny sprawiedliwy bolek&lolek posiadł wiedzę. Że palnik blokowano i uszczelniano podczas badań. Wiedza jego pochodzi ze źródła tajemnego. Takiego źródła, że aż bolek&lolek wie ale nie powie. Żeby jednak na jakąś odpowiedzialność za swoje słowa się nie narazić przypadkiem, bolek&lolek pyta tylko. I że mu się o uszy obiło informuje. Każdemu przecież pytać wolno, a i każdy może zasłyszeć jakąś plotkę.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  13. #21753

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    No dobra, bo odchodzimy coraz dalej od sedna. Podsumuję może. Na dziś sytuację mamy taką. Pani Dyrektor z ICHPW w mailu do Jareckiego stwierdziła że nic jej nie wiadomo o machlojach z palnikiem badanego przez ICHPW kotła. Jarecki twierdzi że również o nich nic nie wie. W dokumentach nie ma wzmianki o machlojach z palnikiem. I jedyny sprawiedliwy bolek&lolek posiadł wiedzę. Że palnik blokowano i uszczelniano podczas badań. Wiedza jego pochodzi ze źródła tajemnego. Takiego źródła, że aż bolek&lolek wie ale nie powie. Żeby jednak na jakąś odpowiedzialność za swoje słowa się nie narazić przypadkiem, bolek&lolek pyta tylko. I że mu się o uszy obiło informuje. Każdemu przecież pytać wolno, a i każdy może zasłyszeć jakąś plotkę.
    Mów pan dalej - proszę. Tak miło się słucha

    A co z #21752?
    Ostatnio edytowane przez bolek&lolek ; 23-07-2015 o 10:12 Powód: dopisek o #21752

  14. #21754

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Hehe ...

    Wielka kłótnia o certyfikaty , normy i itd ...

    Coś co zwykłego kupującego zupełnie nie interesuje ....

    Coś co ma wartość jedynie dla urzędnika aby otrzymać ewentualne dofinansowanie ...

    Te wszystkie badania , normy to można sobie głęboko włożyć (do kotła) , bo nijak maja się do rzeczywistości i rzeczywistych warunków pracy.

    W normalnych warunkach domowych kocioł nigdy nie działa z tą samą jednakową mocą , moc się zmienia a często działa w podtrzymaniu ...
    Dodatkowo opał stosowany ma różne właściwości ...

    Papierek i te badania mają wartość "kolekcjonerską" i tyle ...

    Wydanie dużo większej kasy za to że kocioł ma "lepszy papierek" to dla mnie czysta głupota ...
    Bo realne zyski sprawności w warunkach domowych wyjdą jak już to dość symboliczne ...
    Potrafisz może udowodnić to, co Ci wytłuściłem???
    Ukłony dla Redakcji

  15. #21755
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Tak sobie poczytałem Świadectwo wystawione dla kotła Jareckiego. Wystawione przez ICHPW, napisane jest na nim że kocioł zbadano zgodnie z nową normą.No fakt - emisją pyłów i OGC mieści się ledwie w 3 klasie według tej nowej normy. Za to sprawność - 94,3%, emisja CO 30. No i się mi przypomniało co Zawijan napisał o pracach nad nowym, małym OEPM. A konkretnie to na czym będą się koncentrować konstruktorzy nowego, małego OEPM. Przypomnę też innym: Ma mieć max. sprawność, emisjami aby się zmieścił w 3 klasie ( znaczy uzyskał dopuszczenie ). Próbuję kojarzyć fakty.Czyżby konstruktorzy nowego małego OEPM postanowili...nadążyć za Skamem P Plus?
    To samo miałem napisać, ale mnie uprzedziłeś

    Zawijan sam potwierdził, że dla użytkownika liczy się głównie sprawność bo od niej zależy ile będzie płacił za ogrzanie swojego domu, wyjątkiem w tym są dotacje przy których warunkiem koniecznym jest spełnienie określonej klasy emisji.

    Tajemnicą poliszynela w branży jest, że kocioł o małej mocy z wysoką klasą emisji bardzo trudno jest wyprodukować.

    Dlatego w małym OEPM będą próby bez patrzenia na klasę doścignięcia sprawności Skam-a, który z tego co wiem ma ją w tej chwili najwyższą na rynku.
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 23-07-2015 o 11:44
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #21756
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    przepraszam, ale miałem lepsze nieco mniemanie o panu. Już wam w sprawie zakwalifikowania kotła pod konkretną normę wcześniej pisałem. A wy swoje. Szkoda czasu. Niech się pan z niektórymi kolegami z tego forum zastanowi, czy czasami jeśli zamiast wody w układzie kotła będzie np. gnojówka a pod kotłem będziecie palić książkami z papieru w okładkach z tworzyw sztucznych i przekładać zużytymi pampersami, to pod którą normę takie cóś się zaliczać będzie.

    Miłego dnia mimo wszystko życzę.

    rozumiem że chodzi o to że niby poważni ludzie nie szemrają takich rzeczy by ciągnąć z tego korzyści, to ja może przypomnę tylko swój wcześniejszy wpis który był bez odpowiedzi

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6904505

    ps. doskonale rozwala pan każdy wątek bzdurami i doskonale pomija pan ważne kwestie lecz mam nadzieje że tak czy inaczej one wyjdą.

  17. #21757

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Hehe ...

    Wielka kłótnia o certyfikaty , normy i itd ...

    Coś co zwykłego kupującego zupełnie nie interesuje ....

    Coś co ma wartość jedynie dla urzędnika aby otrzymać ewentualne dofinansowanie ...

    Te wszystkie badania , normy to można sobie głęboko włożyć (do kotła) , bo nijak maja się do rzeczywistości i rzeczywistych warunków pracy.

    W normalnych warunkach domowych kocioł nigdy nie działa z tą samą jednakową mocą , moc się zmienia a często działa w podtrzymaniu ...
    Dodatkowo opał stosowany ma różne właściwości ...

    Papierek i te badania mają wartość "kolekcjonerską" i tyle ...

    Wydanie dużo większej kasy za to że kocioł ma "lepszy papierek" to dla mnie czysta głupota ...
    Bo realne zyski sprawności w warunkach domowych wyjdą jak już to dość symboliczne ...
    Zapytam nie złośliwie. Czym w takim razie kierować się przy kupnie kotła? [pomińmy aspekt czyszczenia...]
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  18. #21758
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Zapytam nie złośliwie. Czym w takim razie kierować się przy kupnie kotła? [pomińmy aspekt czyszczenia...]
    Wyglądem wuwok,wyglądem
    Też nie złośliwie

  19. #21759

    Domyślnie

    Proszę zauważyć,że ''wspaniałe doktory'' po kolei eliminują każdy kocioł wybielając i serwując same zalety swojego produktu....... A Wy ich napędzacie ....

  20. #21760

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wyglądem wuwok,wyglądem
    Też nie złośliwie
    Jeszcze ciebie tu brakowało
    Ale co by nie mówić wątek ciekawy się zrobił. Gdy ja kupowałem kociołek patrzyłem na badania,sprawność,cenę i sterownik Teraz po 2,5 roku palenia wszystko dalej mi odpowiada oprócz sterownika który wymieniłem .
    Jednak powinny być jakieś kryteria które powinien spełniać dobry piec. Choć doszedłem do wniosku ze dobry palacz będzie ekonomicznie palił w kotle nawet z marketu. A zły? kosmiczne sterowniki mu nie pomogą
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

Strona 1088 z 1144