dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 77 z 108
Pokaż wyniki od 1.521 do 1.540 z 2157
  1. #1521
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Trwałość- mój kocioł ma 33 lata i wymienię dopiero jak zbuduje nowy, nowocześniejszy. Trwałość kotła to i sposób jego montażu, ale sza. Grzejniki i brak komfortu to dowód na złe zrobioną instalację, i tylko to.

  2. #1522
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jak się to ma do jego trwałości ?
    Praca na 100% przez pół godziny, a potem kilka godzin na podtrzymaniu.

    W przypadku grzejników pokojowych tez komfort żaden.
    A dlaczego żaden komfort ?
    Sterowniki kotłów mogą utrzymywać temp. pomieszczeń z dokładnością 0,1 stopnia, to naprawdę potężna rozbieżność temperatury
    Wiesz ile kocioł zużywa paliwa na to podtrzymanie nawet przez te kilka godzin ?
    Obecnie grzeję tylko CWU kotłem (ósmy sezon) i nie tylko ja tak grzeję i taki kocioł potrafi nagrzać wodę dla całej rodziny, podtrzymać ogień zużywając 2kg groszku czy nawet miału na dobę.
    Kobra ma bardzo przewymiarowany kocioł u siebie i pali w nim jak się nie mylę 11 lat, jak się mylę to poprawi i jak pisze na razie kocioł jest dalej w dobrym "zdrowiu i kondycji"
    Ciekaw jestem ile po tyłu latach zostanie z Waszych pompek, to tak o trwałości.

  3. #1523
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Trwałość- mój kocioł ma 33 lata i wymienię dopiero jak zbuduje nowy, nowocześniejszy. Trwałość kotła to i sposób jego montażu, ale sza. Grzejniki i brak komfortu to dowód na złe zrobioną instalację, i tylko to.
    Tutaj właśnie Jurgonka wychodzi niewiedza pompiarzy którzy próbują zabierać głos o tym czego niejednokrotnie nawet na oczy nie widzieli i węgiel kojarzy im się tylko z usmarowanym gostkiem którzy cały dzień napierdziela łopatą węgiel z hałdy do pieca ocierając pot z czoła

  4. #1524
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Włodku to po części jest prawda bo w dwustanie to operator ustawia parametry pod te 100% i te 100% jest też niewiadomą.
    Przykładowo operator może ustawić 3s podawania, 60s przerwy i nadmuch powiedzmy 36% pomijając już wydajność i model wentylatora, tak przykładowo.
    Wtedy będzie to jakieś 100% mocy jakie ustalił operator a w rzeczywistości to może być powiedzmy 3kW.
    Jeśli ten sam operator ustawi też 3s podawania i powiedzmy 9s przerwy a nadmuch 65% to też będzie jakieś 100% ustalone przez operatora.
    Zależy też co uważasz za te 100%, czego te 100% się dotyczy.
    Czy zgodzisz się z tym co napisałem ?
    Oczywiście, będzie to 100% mocy ustawionej przez operatora.
    Sterowanie bez nastaw.

  5. #1525
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    To kompletna bzdura. Jak już kiedyś pisałem - jeśli w domu
    jest np. termostat pokojowy, a sterownik jest 2-stanowy, kocioł
    pracuje zawsze na 100% mocy.
    No i prosta sprawa,jeśli dom potrzebuje 2,5kW to w tym domu kocioł o mocy nominalnej 17kW będzie pracował ok.1,5h a czy przez resztę czasu czyli przez 22,5h wygaśnie czy kasa z podajnika idzie w komin ?
    Jaka wtedy będzie sprawność pracy tego kotła na ogrzewanie ?

  6. #1526
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No i prosta sprawa,jeśli dom potrzebuje 2,5kW to w tym domu kocioł o mocy nominalnej 17kW będzie pracował ok.1,5h a czy przez resztę czasu czyli przez 22,5h wygaśnie czy kasa z podajnika idzie w komin ?
    Jaka wtedy będzie sprawność pracy tego kotła na ogrzewanie ?
    Pozwolę sobie uwiecznić.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  7. #1527
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    "No i prosta sprawa" jak widać nie dla wszystkich. Masz problem, że tego nie widzisz.

  8. #1528
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Pozwolę sobie uwiecznić.
    To łącznie z tym:
    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    jest np. termostat pokojowy, a sterownik jest 2-stanowy, kocioł
    pracuje zawsze na 100% mocy.
    a dodatkowo z tym:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6909786

    Bo co to za różnica jak w domu,który potrzebuje 6kW będzie pracował kocioł 17kW czy 30kW.
    Tak ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 25-07-2015 o 12:15

  9. #1529
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No i prosta sprawa,jeśli dom potrzebuje 2,5kW to w tym domu kocioł o mocy nominalnej 17kW będzie pracował ok.1,5h a czy przez resztę czasu czyli przez 22,5h wygaśnie czy kasa z podajnika idzie w komin ?
    Jaka wtedy będzie sprawność pracy tego kotła na ogrzewanie ?
    No to jeszcze raz.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  10. #1530
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    No to jeszcze raz.
    No czego nie rozumiesz ?
    Mamy kocioł 17kW,który pracuje na 100% mocy a dom w danym momencie potrzebuje 2,5kW czyli wystarczy ok.1,5h pracy takiego kotła na 100% mocy żeby uzupełnić dobowe straty energii przez dom.
    Co tu jest do niezrozumienia ?
    Gdyby był bufor ciepła to przez te 1,5h grzania możemy wyłączyć kocioł a z bufora ciągnąć energię na pozostałe 22,5h a tak to przez te 22,5h energia i kasa idzie w komin.

  11. #1531
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    Bo co to za różnica jak w domu,który potrzebuje 6kW będzie pracował kocioł 17kW czy 30kW.
    Tak ?
    Zdradzę Ci tajemnicę w wypadku mojego kotła i podajnika nie ma znaczenia. Ma chyba ponad 30 kW a potrzebny jest ca 18 max. Wymiana kotła nie spowoduje zmniejszenia zużycia opału. Zmniejszenie zużycia będzie wynikało tylko z zmiany dokładności spalania - konstrukcji kotła.

  12. #1532
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No czego nie rozumiesz ?
    Mamy kocioł 17kW,który pracuje na 100% mocy a dom w danym momencie potrzebuje 2,5kW czyli wystarczy ok.1,5h pracy takiego kotła na 100% mocy żeby uzupełnić dobowe straty energii przez dom.
    Co tu jest do niezrozumienia ?
    Gdyby był bufor ciepła to przez te 1,5h grzania możemy wyłączyć kocioł a z bufora ciągnąć energię na pozostałe 22,5h a tak to przez te 22,5h energia i kasa idzie w komin.
    Postaram się pomóc, schowaj swoją dotychczasową wiedzę i zrozum: dom potrzebuje 2,5 kW by dostarczyć tą ilość ciepła należy spalić x węgla o y wartości opałowej. Mamy na to 24 godziny. Dostarczenie tej energii w ciągu 1,5 godziny będzie głupotą jeśli mogę jej dostarczenie "rozciągnąc" na 24 godzin. Chcąc zwiększyć ilość węgla (łatwiej dozować) używam węgla o niższej wartości y. Oczywiście tu trzeba wiedzy, włącznik (nawet termostatyczny) to za mało.

  13. #1533
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Postaram się pomóc, schowaj swoją dotychczasową wiedzę i zrozum: dom potrzebuje 2,5 kW by dostarczyć tą ilość ciepła należy spalić x węgla o y wartości opałowej. Mamy na to 24 godziny.
    Mamy na to godzinę bo 2,5kW to godzinne straty i kocioł o nominalnej mocy 17kW.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 25-07-2015 o 13:04

  14. #1534
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Zbyt skomplikowane (dla mnie) - jeszcze raz bez cyfr. W ciągu doby musimy dostarczyć określoną ilość energii. Nominalna moc kotła to nie najbardziej ekonomiczna moc kotła tylko oznaczenie marketingowe. W dobrym kotle z podajnikiem (o innych milczymy) spalamy tyle węgla by otrzymać stałą temperaturę grzanych pomieszczeń. Moc nominalna jest to moc wymyślona przez producenta, nikt jej nie weryfikuje. Zawijany sprawdzają tylko czy kocioł ją osiągnie, a nie czy została dobrze określona.

  15. #1535
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale ten kocioł wg Władka ma pracować na 100% ponoć. Jak ma 17kW, to ile w ciagu doby bedzie tak pracował ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #1536
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Wystarczy poprosić o pomoc na forum i na pewno ktoś powie jak zmniejszyć moc nie tracąc na sprawności (finansowej).

  17. #1537
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale ten kocioł wg Władka ma pracować na 100% ponoć. Jak ma 17kW, to ile w ciagu doby bedzie tak pracował ?
    Proszę przeczytaj mój post w którym odniosłem się do wypowiedzi Włodka ( o tych 100%-ach )
    Właśnie tak jest jak czytają takie wpisy laicy w temacie.

  18. #1538
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Aaa, 100% mocy ustawionej przez operatora... 3 kW przy tym kotle 17kW ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #1539
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mamy na to godzinę bo 2,5kW to godzinne straty i kocioł o nominalnej mocy 17kW.
    No to jeszcze i to zachowajmy. Należy powiązać z poprzednio cytowanymi przeze mnie postami Arturo Kalkulatorro Grande.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  20. #1540
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mamy na to godzinę bo 2,5kW to godzinne straty i kocioł o nominalnej mocy 17kW.
    No a teraz przejdźmy do liczenia. Jeżeli 2,5 kW ( swoją drogą - na pewno kW? ) to godzinne straty ( tak jest w Twoim poście napisane ) to ile wyniesie suma strat dobowo? Dla przypomnienia - doba liczy 24 godziny.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

Strona 77 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony