dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 790 z 915
Pokaż wyniki od 15.781 do 15.800 z 18293
  1. #15781
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Wojtku- jajcarz jesteś niezły pozdrawiam
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  2. #15782
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtas347 Zobacz post
    Witam jestem nowy na forum całkiem szary w budowaniu, I tu mam pytanie projekt domu w pracowni ok 150m2 myślę nad rozwiązaniem PC p-w + kocioł na paliwo stałe + kolektory fotowoltaiczne do 3kw i tu pytanie czy ktoś ma takie rozwiązanie czy to się sprawdzi i czy w projekcie domu będzie odpowiednie ocieplenie czy musze coś zmieniać żeby nie mieć dużych strat ciepła
    Wytłuszczone głupota i jak nie chcesz mniej płacić za ogrzewanie to nie zmieniaj nic w izolacji ale ja bym jednak zwiększył to co jest w projekcie gotowym bo dom to nie na rok tylko na kilkadziesiąt a ceny energii nie będą spadały.
    Najpierw musisz się dowiedzieć jakiego typu będą to straty ciepła i ile będą cię kosztowały czyli zrób OZC.

  3. #15783

    Domyślnie

    Czyli jak dobrze rozumiem najpierw muszę mieć projekt a później można myśleć o ogrzewaniu i jego rodzaju ?

  4. #15784
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.530
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtas347 Zobacz post
    Czyli jak dobrze rozumiem najpierw muszę mieć projekt a później można myśleć o ogrzewaniu i jego rodzaju ?
    Najpierw projekt, pozniej ozc, na koncu adaptacja projektu i złozenie wszystkich papierów do starostwa.
    Po wykonaniu ozc mozna dobrac i odpowiednie ocieplenie i system grzewczy.

  5. #15785

    Domyślnie

    Witam,
    czy do 3-4 tyś zł jestem w stanie kupić pompę ciepła powietrze woda do grzania c.w.u? Jeżeli tak to bardzo proszę o przykłady. Do tego chcę kupić zbiornik około 200 litrów na wodę.

  6. #15786
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalkulatorek Zobacz post
    Witam,
    czy do 3-4 tyś zł jestem w stanie kupić pompę ciepła powietrze woda do grzania c.w.u? Jeżeli tak to bardzo proszę o przykłady. Do tego chcę kupić zbiornik około 200 litrów na wodę.
    Ale to bezsens jest i niezbyt korzystne ekonomicznie.
    Jesteś kalkulatorek to policz

  7. #15787

    Domyślnie

    Dlaczego?

  8. #15788
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    bo na zwykły bojler wydasz max tysiaka a pozostałe trzy będziesz wydawał przez dobrych kilka lat na prąd do podgrzania wody.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #15789
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalkulatorek Zobacz post
    Witam,
    czy do 3-4 tyś zł jestem w stanie kupić pompę ciepła powietrze woda do grzania c.w.u? Jeżeli tak to bardzo proszę o przykłady. Do tego chcę kupić zbiornik około 200 litrów na wodę.
    Nie warto - mam taką opomiarowaną i COP jest znacznie niższy niż deklarowany [miało być 3,8 a jest 2,5-2,7 maks] więc opłacalność zakupu jest żadna - lepiej kupić zasobnik z grzałką i grzać wodę w 2 taryfie.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #15790

    Domyślnie

    Ok, to inne Wasze propozycje na grzanie wody w okresie letnim i przejściowym - poza codziennym paleniem w piecu?

  11. #15791
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalkulatorek Zobacz post
    Ok, to inne Wasze propozycje na grzanie wody w okresie letnim i przejściowym - poza codziennym paleniem w piecu?
    No już masz odpowiedź.
    Bojler za 1tys.zł i G12W.
    Za pół roku nie palenia w piecu na cwu na 4 osoby zużyjesz ok.2000kWh czyli jakieś 600zl.
    Dużo ? Przy pompie byłoby tego ok.200zł ale inwestycja kilka tys.zl więcej.
    Oj kalkulatorek z Ciebie słaby

  12. #15792
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Bojler za 1tys.zł i G12W.
    Za pół roku nie palenia w piecu na cwu na 4 osoby zużyjesz ok.2000kWh czyli jakieś 600zl.
    Dużo ? Przy pompie byłoby tego ok.200zł ale inwestycja kilka tys.zl więcej.
    Wolałbym bojler ze stali 316 droższy, ale na zawsze bo nie skoroduje.

    COP pompy do CWU lepiej szacować na 2,5 bo trudno będzie wycisnąć więcej, więc wychodzi jeszcze gorzej bo nie 200 a 240 zł, czyli różnica to 360 zł i pompka zanim zacznie się zwracać pewnie już się zepsuje.
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 30-07-2015 o 15:27
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #15793

    Domyślnie

    Jestem skłonny za pierwszym razem wydać nieco więcej, a później płacić mniej. Dlatego pompa ciepła wydała mi się odpowiednia.
    Niestety G12 u mnie się nie sprawdzi bo będę w domu prowadził działalność gospodarczą i od rana do popołudnia będzie spore zużycie prądu.

  14. #15794
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przecież na działalność i tak będziesz musiał mieć drugi licznik. Co Ci będzie przeszkadzać taryfa w domu G12 a przy działalności inna.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #15795
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DSQ

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Chorzów / 2017 Tychy
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    159

    Domyślnie

    A swoją drogą, skąd to się bierze, że COP dla pomp CWU wychodzi tak słabo, podczas gdy pompy do CO rzekomo grzeją cwu z wysoką sprawnością dochodzącą w lecie do 5,0?

  16. #15796

    Domyślnie

    Ok Panowie - a czy ktoś mógłby podać przykłady pomp z których korzysta bądź słyszał o nich pozytywne opinie?

  17. #15797
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.530
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalkulatorek Zobacz post
    Ok Panowie - a czy ktoś mógłby podać przykłady pomp z których korzysta bądź słyszał o nich pozytywne opinie?
    Po co na siłę szukac pozytywnych opinii o tym co jest ekonomicznie nieopłacalne. Jezeli ktos chce wydac wiecej niz jest ekonomicznie uzasadnione
    to nie ma problemu, jego kasa, jego zadowolenie.

  18. #15798
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał DSQ Zobacz post
    A swoją drogą, skąd to się bierze, że COP dla pomp CWU wychodzi tak słabo, podczas gdy pompy do CO rzekomo grzeją cwu z wysoką sprawnością dochodzącą w lecie do 5,0?
    Całkowicie inna konstrukcja pomp ciepła do cwu a tych do c.o+cwu i inny gaz.

  19. #15799
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Całkowicie inna konstrukcja pomp ciepła do cwu a tych do c.o+cwu i inny gaz.
    Dodam do tego inną dmuchawę i pompę obiegową [energooszczędne w pompach do CO a zwykłe, tanie i energożerne w tych do CWU].

    PS jeszcze jedna uwaga - czy ktoś zmierzył w praktyce ten COP na poziomie 5,0 przy grzaniu CWU pompą do CO i porównał z danymi z katalogu ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #15800
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalkulatorek Zobacz post
    Ok Panowie - a czy ktoś mógłby podać przykłady pomp z których korzysta bądź słyszał o nich pozytywne opinie?
    Moja to Hewalex PPCWU 3,8 COP już podałem.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 790 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony