dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    instron

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    46

    Domyślnie czy konieczne wkłady do mojego komina ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k1.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	326642Witam, wraz z żoną chcemy urządzić sobie poddasze (póki co jest to strych) w 50 letnim domu, w którym mieszkam od kilku lat,a który budował mój dziadek. Mamy wątpliwości co do komina. Otóż od wiosny 2011 do czerwca 2015 r użytkowałem non stop piec na ekogroszek (co i cwu zimą i też cwu w lecie do niedawna). Od czerwca 2015 zmieniłem ogrzewanie cwu z ekogroszku na piec gazowy dwufunkcyjny buderus, który działa na podobnej zasadzie - gdy tmp spada o 5 stopni, wówczas piec się włącza i grzeje wode w wymienniku. Gdy wodę nagrzeje - piec się wyłącza.

    Nasz komin jest zbudowany z cegły pełnej, z opisu planów domu wynika, że została użyta do budowy domu zaprawa cementowo-wapienna,domyślam się, że jest ona też w kominie. Mam dwa pytania:
    1. Czy do takiego komina i przy stosowaniu takiego pieca gazowego tylko w lecie na potrzeby cwu konieczne jest założenie wkładu?
    2. Czy również do drugiego kanału, który zajmuje drugi piec na ekogroszek, czy tam też potrzebuje zastosować wkład?
    Po prostu obawiamy się o tą zaprawę, czy nie bedzie się kruszyć. Wcześniej w tym domu nie było palone węglem.

    Dodam, że komin na części strychowej jest odchylony od pionu (budowlańcom stanęła na przeszkodzie belka) z planów wynika, że jest to prawidłowe odchylenie.
    Ostatnio edytowane przez instron ; 05-08-2015 o 17:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony