dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aniahal
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    jaka piękna działeczka!!! Las w sąsiedztwie, śliczne drzewka Nasza wygląda przerażająco przy tej Ta droga to główna dojazdówka do Was?

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Dzięki aniahal
    Las jest nasz i ciągnie się jakieś 600m za domem, a potem jeszcze daleeeeko owies z wyką się ciągnie Działka ma jakiś 1km długości i około 200m szerokości, tylko fragment wydzieliliśmy bo w banku nie wiedzieli jak może być takiej wielkości działka i nie chcieliśmy wszystkim się z bankiem dzielić
    A droga- asfalcik gminna, regularnie odśnieżany działka jest 10km od miasta a za laskiem ( innym) rozciąga się "willowe" lub "nowobogackie" osiedle domków na peryferiach miasta.

    Dziś zaczęły sie wykopy i.... pogonilismy partaczy, masakra co wyprawiali :/
    Nasz kopareczkowy ma dalej zepsutą koparke w poniedziłaek ma przyjechac jeszcze ktos inny...a tam tyyle zwiru do tynkowania i murowania było- mieli frakcjonować, wsio pomieszali, narobili bałaganu, słupki wytyczajace dom- rogowe!!!! zachaczył i jeszcze się pultał, że niby "nic się nie stało".

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar tosienka88
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Syców
    Kod pocztowy
    56-500
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Madziula masakra!!! Ludzie nie przestają mnie zaskakiwać – nie dość, że coś spartaczą to jeszcze wielkie pretensje jak im uwagę zwrócisz! A działkę macie cudną – taaaki piękny las i ta trawa – u nas niby drzewa dookoła i też las, ale zarośla taaaakie, że mi cały klimat psują – mam nadzieję, że jak tam wykosimy to nabierze charakteru… A jeszcze dopytam – ta trawa to naturalnie tam wyrosła? Bo u nas takie paskudztwo, że sama nie wiem czy siać na tylu metrach czy zostawić naturalne (niezbyt piękne) runo leśne ;p Aniahal – u nas też chaszcze, zarośla - taki artystyczny nieład - wieczorkiem wrzucę aktualną fotkę u siebie w dzienniku, albo jutro jak ze szpitala wrócę…
    Madziula jak długa będziecie mieć drogę wjazdową? Przez lasek czy jakoś obok?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał MadziulaPM Zobacz post
    Dziś zaczęły sie wykopy i.... pogonilismy partaczy, masakra co wyprawiali :/
    Nasz kopareczkowy ma dalej zepsutą koparke w poniedziłaek ma przyjechac jeszcze ktos inny...a tam tyyle zwiru do tynkowania i murowania było- mieli frakcjonować, wsio pomieszali, narobili bałaganu, słupki wytyczajace dom- rogowe!!!! zachaczył i jeszcze się pultał, że niby "nic się nie stało".
    Brrr. Cóż, takich to tylko ostro pożegnać. Obyście już więcej takich negatywnych przygód z budowlańcami nie mieli <trzyma kciuki>
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał tosienka88 Zobacz post
    Madziula masakra!!! Ludzie nie przestają mnie zaskakiwać – nie dość, że coś spartaczą to jeszcze wielkie pretensje jak im uwagę zwrócisz! A działkę macie cudną – taaaki piękny las i ta trawa – u nas niby drzewa dookoła i też las, ale zarośla taaaakie, że mi cały klimat psują – mam nadzieję, że jak tam wykosimy to nabierze charakteru… A jeszcze dopytam – ta trawa to naturalnie tam wyrosła? Bo u nas takie paskudztwo, że sama nie wiem czy siać na tylu metrach czy zostawić naturalne (niezbyt piękne) runo leśne ;p Aniahal – u nas też chaszcze, zarośla - taki artystyczny nieład - wieczorkiem wrzucę aktualną fotkę u siebie w dzienniku, albo jutro jak ze szpitala wrócę…
    Madziula jak długa będziecie mieć drogę wjazdową? Przez lasek czy jakoś obok?

    Trawa naturalna- tam kiedyś było pastwisko dla krówek, potem łączka w sadzie Babcia dzielnie kosiła trawkę, niestety teraz niewiele z niej zostało- zaraz sami zobaczycie
    Też było tam mnóstwo krzaków- głównie akacje, tylko mój mąż od zawsze marzył by własnie tu postwić dom i dzielnie wycinał krzaczory od maleńkości- w tym roku wiosną zrobiliśmy generalną ewakuację krzaczorków od frontu
    droga wjazdowa będzie miedzy sosnami- one rosną tuż przy drodze, a dokładniej wjaz bedzie miedzy pochyloną sosną i jabłonią, a bramka wejściowa miedzy sosenkami

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    To teraz troszkę zdjęć

    Ostatnie obejście działeczki przed wykopem


    Dzięki za wsparcie i dobre myśli!
    Mamy już wykop- po przebojach z kolejnym koparkowym, który chciał a jakoś nie mógł wykopać, a raczej dojechać, murarze wzięli sprawy w swoje ręce i zaprosili "swojego" człowieka. w kilka godzin pięknie wydrążył otwór na piwnicę, zrobił piękny podjazd a jego syn odwoził ziemię.

    Oj super ci nasi majstrowie- koparkę umówili na 8 we wtorek 5 sierpnia, my spokojnie sobie śpimy, a tu o 6.30 ktoś przyjeżdża- murarze wyobraźcie sobie!
    My dyla z łóżka i biegiem ich witać, pytam,czy kawy może chcą- a oni z uśmiechem, ze kawę piją w domu a tutaj do pracy przyjechali i pięknie dziękują

    Zaraz koparkowego ściągnęli i tuż po 7 kopanie się zaczęło- znajomy chciał troszkę ziemi, więc na 2 traktory przyczepami ziemię odwozili,murarze niwelatorem głębokość co chwila sprawdzali. Aż miło było popatrzeć a efekt taki :

    sciana lasu od jadalni/ salonu i jednym oknem z kuchni tez na niego zerkać będę


    Jak pisałam- pomiedzy pochyloną sosną a jabłoną wjazd- jakieś 8-10 m chyba, króciutki, troszkę:/



    i jeszcze nasza ściana lasku
    a z lewej strony trawka- polanka na taras o ogródek kwiatkowy- musz ejeszcze zdjecie zrobić dobre

    Martwiłam się o szerokość garażu( musimy lekkie zmiany nanieść ze względu na specyfikę terenu , więc majstrowie z mężem zawołali mnie na podwórko a tam poukładali mi ściany ze styropianu na kształt garażu

    I może moja jabłonka ukochana ocaleje i będzie pięknie dalej rosła przy ścianie garażu

    Dziś dostawa z tartaku- deski na szalunki do fundamentów jadą. Zaraz mają dotrzeć gotowe zbrojenia wraz z pierwszą partią bloczków. W piątek i sobotę mamy mały przestój, ale poniedziałek- wtorek może już ruszy zalewanie fundamentów

    Przyczepiona została przez inwestorów tablica



    Wykop został zabezpieczony przez najmłodszego inwestora



    a na drugi dzień murarze zaczeli wytyczać położenie ław

    A my dalej bujamy się z kredytem:/
    Ostatnio edytowane przez MadziulaPM ; 13-08-2015 o 09:16

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aniahal
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ile się dzieje! Oby tak dalej! Nie mogę się napatrzeć na tę Waszą działkę - piękna jest!

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    U nas dziś chudziaczek na ławy przyjeżdża- wczoraj nasi ekstra murarze widząc jak dzieciaczki moje zaglądają do wykopu złapali smyki pod pachy i oprowadzili po budowie syn dostał młotek, córcia wzięła brata plastikowe narzędzia i razem szalunki z murarzami robili pod ławy





    Kazali nam fachowcy przygotować pieniążki w słoiku do zakopania w rogu domu


    Co raz bardziej podoba mi się ta ekipa- o wszystkim co robią opowiadają, jeśli czegoś nie wiem, tłumaczą i na każdym etapie pozwalają mi podjąć decyzje świadomie
    Jutro zalewamy ławy betonem i zacznie się domek pnąć do góry .

    Przyjechało też gotowe zbrojenie plus druciki "zapasowe".
    Inwestorka pomagała rozładować ładunek hehe


    I jeszcze rzut oka na nasz wjazd i odpoczynek po żniwach



    I widok "od ogródka" stanu obecnego- jednym słowem dzieje się głównie w głębinach


    Czekamy na decyzję z Banku, ale w BGŻ całkiem ciekawie się zapowiada, więc nadzieja jest, że wyjdziemy z piwnicy i ruszymy we wrześniu wzwyż

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Artemika
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    103

    Domyślnie

    Piękna działka - widoki i spokój będziesz miala przecudne. Proszę o wiecej zdjęć, będę zaglądać

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Chudziak wylany pod ławy- mali inwestorzy zagęszczają swymi nóżkami "labirynty"



    trzeba też sprawdzić czy zgadzają się wymiary


  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Wczoraj włożono zbrojenie do szalunków i bednarkę- uziemienie w ławy wokół garażu


    http://images69.fotosik.pl/1106/8c3e0efaf215eba0gen.jpg


    przyjechał beton na fundamenty

    i niestety oprócz wycięcia śliwy, trzeba było przyciąż gałęzie jabłoni, bo pompa się nie mieściła



    a była wysoka- pięknie operator lawirował miedzy drutami energetycznymi



  12. #32

    Domyślnie

    pracowici Ci mali pomocnicy Macie przecudowna okolicę spokój i cisza. Piwnicy zazdraszczam

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Dziękuję TęczowyKocie Miło że zaglądasz do nas

    Ach ta piwnica to było takie bicie się z marzeniami i możliwościami, ale teraz, gdy już jest prawie gotowa i tak sobie chodzimy i przeznaczenie pomieszczeń wytyczamy jeszcze z jedno pom. by się przydało

    Cóż, już z kilkoma znajomymi rozmawiałam którzy bez piwniczki dom postawili i większość po kilku latach żałuje, ze jednak piwnicy brak- wiadomo ze względów ekonomicznych wiele osób rezygnuje i wcale się im nie dziwię

    Troszkę przeraża koszt, ale domek planujemy postawić tylko ten jeden

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Z banku dzwoniła Pani, że dokumenty nasze ok, projekt ok, mamy zdolność i ok, teraz ostatni etap- przygotowanie umowy kredytowej i ostateczna decyzja.

    Mam nadzieję, że w tym tygodniu już się wszystko poukłada i wiadomo będzie na czym stoimy,

    w poniedziałek murarze kończą murować piwnicę, od wtorku szalowanie stropu i schodów, kręcenie zbrojenia- pewnie czwartek- piątek zalewanie stropu i przerwa będzie w oczekiwaniu na kredyt i stężenie właściwe żelbetonowej konstrukcji.

  15. #35

    Domyślnie

    Trzymam kciuki za ostatni etap finalizacji umowy kredytowej
    Piwnica to bylo nasze marzenie, aczkolwiek WZ pozbawily nas zludzen plus wysoki poziom wod gruntowych. Trudno założenie było takie, ze dom ma posiadac jedną sypialnię więcej niz mieszkanie, pracownie dla mnie, wiekszy salon no i spiżarnię Takie male wymagania mamy

    U Waa tez budowa idzie jak burza super!
    Pozdrawiam

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Umowa kredytowa podpisana została 28.09.2015r. 20 lat ma trwać nasz romans z bankiem

    Tego samego dnia w piątek podąrzyliśmy do sądu by wpisać bank do hipoteki i już w 31 w poniedziałek w hipotece bank widniał:/ za to 2 tygodnie na uprawomocnienie czekać musimy i wypłata pieniążków ma być 14 września. a zaczynaliśmy się o kredyt starać pod koniec czerwca...... ponad 2,5 mc prawie 3 miesiące:/
    Ostatnio edytowane przez MadziulaPM ; 05-09-2015 o 15:12

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    27.08.2015r- piwnica ukończona, początek szalowania i zbrojenia
    1. 09 2015r - zalewanie stropu

    STAN ZERO osiągnięty!!!!

    Teraz ocieplanie piwnicy i ław fndamentowych trwa, w przyszłym tygodniu pewnie zaczniemy wychodzić nad ziemię

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witam
    Gratulacje
    Ja też zazdroszczę piwnicy
    Okolica piękna a działka zaciszna
    pozdrawiam

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Dziękuję Beatagl Ja Wam tego potoczku taaaak zazdroszczę
    Gdzieś w marzeniach mamy stworzenie maleńkiego strumyczka sztucznego który oplatał by cześć salonu i jadalni - oczywiscie z zewnątrz Ale to plany na przyszłe lata:0

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gratulację stanu zero. To podstawa Przed zimą przykryjecie?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony